argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Wi Fi мрежата  (Прочетена 3245 пъти)

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Wi Fi мрежата
« -: 21.11.2008, 17:34:25 »

По принцип е страхотно, че я има. И през повечето време работи много добре. Но днес например в моя кабинет (не за пръв път) цял ден няма връзка. Приема сигнал и то много силен, но нямам никакъв входящ трафик от мрежата насам. Само пращам ли, пращам. Географски съм разположен на втория етаж в Ректората, точно по средат на етажа (каб. 219А). Подозирам, че е не е нещо по цялата мрежа, а само локално за мен, но не съм сигурен. Проблемът очевидно не е спешен, след като цял ден си работя с лаптопа (с включен кабел от не-безжичната мрежа) и чак сега се сещам да пиша, ама е редно да се оправи, все пак. И понеже не знам на кого да се обадя, а съм сигурен, че Наско знае и ще прочете това, пиша тук.

Поздрави и лек уикенд.
Активен
Физически Факултет

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Wi Fi мрежата
« Отговор #1 -: 21.11.2008, 18:01:31 »

За да работят коректно антените, които поддържат безжичната свързаност в мрежата на ПУ се изисква свързаност в LAN мрежата на университета (ректората). Това днес изглежда доста сгомнено по причини, които не ми се обсъждат. Статистика гледай (гледайте) тук:
http://xeon.uni-plovdiv.bg/cgi-bin/smokeping.cgi?target=Local.WiFi
При проблеми в LAN свързаността моля търсете Тошо (287) или Вешек (305). Аз се оттеглих от support на тази мрежа, отново по причини, които не ми се дискутират публично.
Активен

Георги Петров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • фисн
Re: Wi Fi мрежата
« Отговор #2 -: 24.11.2008, 19:47:14 »

Аз си взех преди няколко дена телефон с wifi и се опитвам да се регистрирам днес цял ден , но постоянно ми вади грешка, че неможе да се изпълни заявката, пробвах сега от пц-то ми и пак същото. Кога ще се оправи проблема някой ще даде ли инфо ?
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Wi Fi мрежата
« Отговор #3 -: 24.11.2008, 21:09:00 »

Petrakis, от статистиката виждам, че антената, която е поместена в юридическата библиотека не е достъпна, т.е. ако се вързваш към нея е разбираемо защо не работи.
Всъщност каква грешка ти "вади"? Имаш ли достъп до прокси сървъра или не? Дай повече информация - по описанието ти може да е море от възможности...
Активен

Георги Петров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • фисн
Re: Wi Fi мрежата
« Отговор #4 -: 25.11.2008, 00:25:37 »

Ами ето какво ми показва:

   Поради технически причини системата Фокус не може да изпълни Вашата заявка.
Причината е: GDS Exception. 335544721. Unable to complete network request to host "". Reason: Unable to complete network request to host "".

От колегите по случайност няма никой с такъв телефон или с лаптоп и няма от къде да разбера затова питам тук.

Иначе ме вкарва в сървъра да , пише ми че мога да използвам само сайтовете на ПУ и ако искам да сърфирам другаде ми трябва регистрация в focus.uni-plovdiv.bg
« Последна редакция: 25.11.2008, 00:28:45 от Petrakis »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Wi Fi мрежата
« Отговор #5 -: 25.11.2008, 08:28:16 »

Petrakis, благодаря ти за информацията!
Проблема се дължи на невъзможност за осъществяване на връзка между системата Focus и системата UNIS, която всъщност е студентската база данни. В момента нещата работят, а ние ще изследваме проблема и отстраним евентуалното му бъдещо появяване.
Вече можеш да се регистрираш и ползваш Интернет. Не забравяй да потвърдиш регистрацията си, след като я направиш.
Активен

freeack

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Wi Fi мрежата
« Отговор #6 -: 05.12.2008, 17:39:18 »

Няма лил скоро някой кадърен служитрел на тая фирма да се заеме с support-a  на Wi-fi мрежата. Писна ми да не мога да се регистрарам постоянно да ми изкарва едно и също тъпо извинение. Айде вземете се в ръце да можем да си ползваме мрежата пълноценно студентите!!!
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Wi Fi мрежата
« Отговор #7 -: 05.12.2008, 23:59:18 »

freeack, разбирам че е досадно и затова ще внеса малко просветление в нещата. ПУ не е фирма и мрежата не се поддържа от фирма, ако това имаш предвид... но това не е важно. Услугите wifi мрежа и регистрация във Фокус са 2 различни неща, които зависят от много неща, които чат пат се дънят по ред причини. Огромното ми желание да хвърча за да фиксирам нещата в ПУ не винаги води до успех, предимно защото критичната маса от хора, които си дават зор да правят нещата както трябва да бъдат не е голяма.
Виж, не искам да изпадам в технически детайли и оправдания. Ще ти кажа само че знам точно проблемите и работя максимално адекватно за да се отстраняват - това обаче не зависи само от мен.
Активен