argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Капиталови Пазари - акад. Попчев  (Прочетена 18434 пъти)

Icy_cold

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

Здравейте колеги,

Извинете ме ако се повтаря темата и нещата, които ще се говорят тук.

Изпит: 01 Февруари 2009 - тест за 20 мин., 20 затворени въпроса, от които 1 или 2 задачи за смятане.

Курсова работа: съставена от 2 части
1 част:  Избира се една фондова борса (без Българската фондова борса) и се разглежда нейната организация, структура, инструменти, субекти, правила и перспективи.
2 част: Може да бъде финансови инструменти или извънборсови капиталови пазари, но задължително е да има актуални данни, нормативни изисквания, изследователски елементи - сравнение, анализ, съпоставяне. Може да се пише и за рейнтигови агенции; всичко което участва на финансовия пазар.

Курсовата работа трябва да е най-малко 25 стр., да са използвани 10 литературни източника, сайтове (да се напише кога си посетил сайта), да качена на дискета или CD.
Кр. работа трябва да се предаде преди изпита и може да се използва за освобождаване от теста. Кога точно трябва да се предаде и къде да намерим академика не знам, тук ако някой друг може да помогне с инфо ще съм благодарна. А пък ако някой има лекции и желае да ги сподели с колегите си, нека да заповяда, аз лично ще съм много признателна :).

Това е от мен колеги. Моля допълвайте каквото съм пропуснала.

Весели Празници на всички!!!
 :#1: :#7:
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #1 -: 17.12.2008, 22:13:28 »

Драснах Ви на скайпа преди няколко дни, за да Ви пратя една дузина неща, но не отговорихте. Явно скептичното Ви отношение към непознатите е проговорило. Успех на останалите стотици колеги, отзовали се на молбата Ви    :wink:
Активен
Ицко иска поничка!

foxi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #2 -: 18.12.2008, 09:34:21 »

Курсовата работа се предава до 1 седмица преди изпита.
Академика можете да го намерите в кабинета, който е до 6ауд. в Ректората, всеки вторник по обяд.

Icy_cold, аз съм от икономистите и при нас втората част не е такава, каквато ти си я описала. Ако те интересува пиши (може и на лични) и ще напиша, каквото съм записала.

Весели Празници  :#1:
Активен

Icy_cold

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #3 -: 18.12.2008, 13:03:35 »

Foxi, да не би за икономисти и неикономисти изискванията за курсовата да са различни? Аз съм от неикономистите. Я напиши за икономистите какви са изискванията.
Активен

foxi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #4 -: 20.12.2008, 15:51:34 »


Курсова работа: съставена от 2 части
1 част:  Избира се една фондова борса (без Българската фондова борса) и се разглежда нейната организация, структура, инструменти, субекти, правила и перспективи.
2 част: Може да бъде финансови инструменти или извънборсови капиталови пазари, но задължително е да има актуални данни, нормативни изисквания, изследователски елементи - сравнение, анализ, съпоставяне. Може да се пише и за рейнтигови агенции; всичко което участва на финансовия пазар.

Курсовата работа трябва да е най-малко 25 стр., да са използвани 10 литературни източника, сайтове (да се напише кога си посетил сайта), да качена на дискета или CD.




Toва всичко е към първата ни част, която трябва да е 25стр.

Втора част:Модели на капиталови ЦК:акции,облигации,фючърси,опции - всичко това с числов пример, пише се формула за тях и се пресмята по нея.
Втората ни част трябва да е на дискета или диск без листове.

Така съм записала аз, дано не греша, че Академика каза,че имало много които се явявали по няколко пъти и въпреки това още не били разбрали какво трябвало да се пише.

Успех!
Активен

anebi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #5 -: 22.12.2008, 18:55:51 »

Ицкей, би ли споделил тези нещица и с мен :) Допълнителни материали и информация са винаги добре дошли :)
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #6 -: 28.12.2008, 22:49:13 »

Ще споделям, къде ще ходя  :-D

Но дайте си скайпа на лична, че пратката е голяма  :wink:
Активен
Ицко иска поничка!

pepo79

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #7 -: 02.01.2009, 12:16:39 »

Колеги, дайте ако можете малко повече яснота относно втората част на курсовата работа..Какво представлява този числов израз..Благодаря
 :bow:
Активен

atom4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #8 -: 07.01.2009, 11:29:39 »

здравейте колеги,

При Попчев имам разработени 2 курсови работи. Миналата година държах изпит при него. Ако някои проявява интерес може да ми пиши.
Поздрави.
Активен

lollyjolly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #9 -: 07.01.2009, 20:45:55 »

И аз моля за малко матриали относно втората зада4а,свързана с моделите за акции. облигации ,фючърси и опции.Ще съм много благодарна поне да видя какво представлява проектът и как да го структорирам;-)
    Мейлчето ми е jeni_85@abv.bg
                  Благодаря предварително! :-)
Активен

pinokio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #10 -: 08.01.2009, 18:22:32 »

Здравейте! И отново искам да  благодаря на Айси, Ицкей и Фокси за информацията, ако ви е удобно всяко инфо за неикономисти финансов мениджмънт 3 и 4 -ти семестър ще бъде прието с благодарност.
Активен

pepo79

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #11 -: 08.01.2009, 20:42:11 »

много ще съм благодарен и аз ako някой ме просвети малко повече относно втората част на проекта за капиталови пазари, благодаря...пишете на p_vassilev@yahoo.de :-)
Активен

stelly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #12 -: 10.01.2009, 20:12:22 »

пратете нещо и на мен, моляяя. Този курсов проект още не съм го почнала, а време няма никакво. Мерси предварителнооо на всички, които ще се отзоват . stelly81@abv.bg :s:
Активен

Zoy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #13 -: 12.01.2009, 11:04:03 »

и аз много моля за малко инфо за този проект. ако може да видя примерен за да знам как да работя ще съм ви безкрайно благодарна. Много са неясни условията. Благодаря предварително zа помощта.
мейла ми е zoy_r@mail.bg
Активен

mulambo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #14 -: 12.01.2009, 13:28:24 »

ако може и на мен да ми споделите тази информация ще съм ви много благодарен. мейла ми е lazarov_sm@mail.bg
Активен

eftelya

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #15 -: 13.01.2009, 15:28:09 »

Здравейте колеги ще съм ви много благодарна ако и на мен  ми пратите някакви материали относно втората част на курсовата работа! Особено за фючърсите и опциите не можах да намеря нищо    :s: Благодаря ви предварително!Надявам се някой да се отзове на молбата ми! e- mail'a ми е eftelya@abv.bg
Активен

milena.84

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #16 -: 16.01.2009, 19:31:02 »

Ицкей, би ли споделил тези нещица и с мен milena.84@abv.bg МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Активен

somehow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #17 -: 18.01.2009, 22:36:55 »

Колеги, може ли и за мен примерните тестове и материали за изпита. Предварително благодаря много - somehow@mail.bg
Активен

bobom

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #18 -: 19.01.2009, 01:14:58 »

Ицкей,Айси и Фокси, ако не ви затруднявам споделете тези материали и с мен, че се нуждая и аз на адрес:bojan2000@abv.bg Благодаря!
Активен

emili

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Капиталови Пазари - акад. Попчев
« Отговор #19 -: 19.01.2009, 21:30:38 »

Ицкей,Айси и Фокси,моля ви изпратете  всички видове тестове.Нуждая се от тях,ще съм ви много благодарна и задължена.Благодаря ви предварително!       emikiss@abv.bg
Активен