argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Моля за малко помощ  (Прочетена 1291 пъти)

aiur

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Моля за малко помощ
« -: 23.12.2008, 04:37:34 »

Здравейте,колеги.

Аз съм студент 1ва година АФ.След 1-ят месец от учебната година ми се ноложи да отсъствам за дълго поради лични причини и сега след като се върнах,виждам че съм пропуснал много, да не говорим за материалът който съм пропуснал.А и нямам заверки.

Искам да разбера какви варианти имам и дали мога да продължа 2-ят семестър без да съм се явил на изпитите от 1-ят и дали мога да взема изпитите от този 1ви семестър по-късно,така че моля всеки който знае нещо по този въпрос за помощ.
Също бих искал да разбера дали мога да се явя на изпит без заверка,и ако не,дали все още още мога да получа заверки?
Благодаря Ви предварително.
« Последна редакция: 23.12.2008, 05:05:34 от aiur »
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Моля за малко помощ
« Отговор #1 -: 23.12.2008, 11:27:06 »

Здравей!Аз съм студентка БФ и при нас заверяването на семестъра отпадна.Нещата вече стоят по следния начин.Ако не си вземеш заверка от даден преподавател не може да се явиш само на неговия изпит и трябва да повториш лекционния курс по съответния предмет другата година.Но ако са повече от два изпита няма как да минеш във втори курс.Без подпис от преподавателя принципно не можеш да се явиш на изпит,но може да направиш друго в деня на самия изпит да го помолиш за заверка.Някои се съгласяват.Съвета ми е ако още имаш изпити яви се и каквото стане,по-добре да се опиташ да направиш нещо и да не стане отколкото да стоиш и да чакаш. Разбира се не съм сигурна дали тази промяна засяга и вас, но до колкото знам е за целия филологически факултет.Има един лесен начин да разбереш дали това се отнася и за вас.Провери си книжката и виж дали инспекторката,когато ти я е издавала е сложила печат "ЗАЧИТА СЕ".Ако имаш този печат значи всичко казано по-горе се отнася и за теб.Ако имаш още въпроси ще се радвам ако мога да ти помогна.
« Последна редакция: 23.12.2008, 11:29:03 от Toni87 »
Активен

aiur

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re: Моля за малко помощ
« Отговор #2 -: 23.12.2008, 16:35:57 »

Здравей и благодаря за отговорa!
Погледнах си книжката и наистина имам такъв печат,също видях и че изпитната сесия започва на 18 Януари което значи че имам още 2 учебни седмици след нова година,и се надявам тогава да мога да получа заверки.
Още веднъж благодаря за помощта,бях се отчаял
Активен

Fanita4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
  • ELF
Re: Моля за малко помощ
« Отговор #3 -: 25.12.2008, 13:34:05 »

Здравей, колега, аз съм от твоя курс.  :-) Благодарим на Тони за полезната информация относно заверките! Честно казано, и аз точно за тях се чудех последно време - има ли ги или не в крайна сметка...и така, явно, че не, поне този семестър. Проблемът относно ''оцеляването'' до пролетта обаче не опира само до заверките. Наистина тези оставащи 2 седмици преди сесията идват ''животоспасяващи'' за всеки, който не е идвал редовно по 1 или повече предмети, защото някои от преподавателите, при които имаме този семестър изпит, дават творчески и практически индивидуални задачи за самоподготовка, без каквито не допускат до изпит. Така че това е моментът да се вземе и разработи такава. Нататък, както каза Тони, препоръчителната опция е да се явим на изпитите (4 за нас), вместо да седим да чакаме ''по-подходящ момент'', какъвто, както знаем, никога не идва  :wink: Хайде, успех на всички колеги филолози...казаха ми, че не хапело (много), но да видим... Честита Коледа и щастлива Нова година!  :sun:
Активен
Success is getting what you want, happiness is wanting what you get!

Orion

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re: Моля за малко помощ
« Отговор #4 -: 25.12.2008, 18:10:16 »

Вие сте 1-ви курс. Няма още от какво да се плашите. Това е най-яката и най-приятна година от следването в специалност АФ. По-нанатък може да ви се поиска да прекаснете, но това е друг въпрос :) Весели празници :)
Активен