argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За 30.07.2004  (Прочетена 4769 пъти)

Tania

  • Гост
За 30.07.2004
« -: 28.07.2004, 10:42:00 »

Разбрах, че ще има Държавен изпит на 30.07.

Пожелавам успех на всички и стискам палци.

На държавен изпит аз се явявах миналата година. Не беше кой знае колко трудно (за тези които бяха учили   ). Интересно ми е какви въпроси ще се паднат сега  

Миналата година хванаха една колежка да преписва   Егати нахалството  
Според мен е нечестно спрямо останалите да опитваш да преписваш. Все пак това е ДИ. Аз съм се бъхтала да уча сума време, а тази нахалница си вади "пищовите" и ще преписва, ами гадничко е.
С риск да буда оплюта от други студенти (ако въобще някой прочете това) мисля е добре да се въведе някакво наказание за преписващите на ДИ.


Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
За 30.07.2004
« Отговор #1 -: 28.07.2004, 11:11:00 »

Привет Таня,

Аз пък ако можех да преписвам, бих го правил, не ми казвай че не преписваш защото е по-чесно, защото не бих ти повярвал ;-) Ето двата варианта според мен "защо ти не преписваш"
- не можеш да го правиш;
- искаш да провериш знанията си, с които мислиш да си вадиш хляба занапред;
...
и в двата случая нямаш основание да се сърдиш на преписвачите - в първия "че кой ти е виновен, да можеш бе!", а за втория хич не се кахъри, вече е дошал момента в който знанията/уменията са много по-важни от дипломата...
Активен

Tania

  • Гост
За 30.07.2004
« Отговор #2 -: 28.07.2004, 11:50:00 »

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="">quote:</font><HR><font face="" size="2">Originally posted by ksx:
Привет Таня,

Аз пък ако можех да преписвам, бих го правил, не ми казвай че не преписваш защото е по-чесно, защото не бих ти повярвал ;-) Ето двата варианта според мен "защо ти не преписваш"
- не можеш да го правиш;
- искаш да провериш знанията си, с които мислиш да си вадиш хляба занапред;
...
и в двата случая нямаш основание да се сърдиш на преписвачите - в първия "че кой ти е виновен, да можеш бе!", а за втория хич не се кахъри, вече е дошал момента в който знанията/уменията са много по-важни от дипломата...
</font><HR></BLOCKQUOTE>

Признавам, преписвала съм на изпити. Общо за всичките ми години - може би 2 или 3 пъти.
Прав си, че не мога да преписвам (личи ми от километри   ). Не се сърдя на никой който е преписал на изпит - щом може. смело напред  
Що се отнася до знанията - веднага щом записах универистетска химия ме назанчиха като лаборант в производство на бои, лакове и разредители (само да спомена, че средното ми образование е лаборант технолог в ХВП). Смея да твърдя, че се справях с работата (елементарно все пак). Нищо от наученето през тези 5 години в ПУ не ми помогна кой знае колко много в работата. Просто практиката е мноооого по различна от всичко писано по учебниците. В ПУ по скоро се научих да мисля в правилната посока, да чета, да систематизирам по важност прочетената информация, за което разбира се съм много благодарна.

И не се сърдя на преписващите по време на изпит, просто смятам, че на ДИ е малко смешно и нечестно да се преписва. И да можех, нямаше да преписвам на ДИ (впрочем дори не си направих труда миналата година да помисля над тази възможнос)


[This message has been edited by Tania (edited 28-07-2004).]
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
За 30.07.2004
« Отговор #3 -: 28.07.2004, 12:02:00 »

... да права си, да се преписва на държавен изпит е странно: глупаво, смешно или не знам как да го нарека... но със сигурност е проблем на този който го позволява - "абе все ми е едно кво ще покажете...".
Схващаш ли проблема: ВУЗ-а е този, на който трябва да му пука и ВУЗ-а е този, който си залага името с тези студенти/випускници, защото те са реномето му и гаранта за нови кандидатстуденти....
Активен

Tania

  • Гост
За 30.07.2004
« Отговор #4 -: 28.07.2004, 12:31:00 »

Цитат
ВУЗ-а е този, на който трябва да му пука и ВУЗ-а е този, който си залага името с тези студенти/випускници, защото те са реномето му и гаранта за нови кандидатстуденти....[/B]

Абсолютно съм съгласна.
А пука ли му на нашият ВУЗ ?
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
За 30.07.2004
« Отговор #5 -: 28.07.2004, 12:55:00 »

Хм, ами сложен въпрос ;-)
.... Пламен да каже ;-)) хихихи..

Ами ВУЗ-а все пак е институция от много хора - ръководство, преподаватели, студенти, бивши такива също и пр. Срещат се предполагам такива на които им пука и такива дето не им пука, лошото е когато тия (вторите) заемат отговорни постове в ръководството...
Активен

Tania

  • Гост
За 30.07.2004
« Отговор #6 -: 28.07.2004, 14:38:00 »

quote:
Originally posted by Tania:
Разбрах, че ще има Държавен изпит на 30.07.



Оххх, малка грешка. Току що ми казаха, че ДИ е утре (29.07.2004 г.).

УСПЕХ
Активен

Tania

  • Гост
За 30.07.2004
« Отговор #7 -: 29.07.2004, 09:17:00 »

ДИ най-вероятно вече е запознал. Някой да знае какви въпроси са се паднали?

Миналта година когато аз се явявах бяха мнооооооогоооо лесни - Химична връзка. ММО и Алкени, диени. Нефт
Активен

Tania

  • Гост
За 30.07.2004
« Отговор #8 -: 30.07.2004, 10:02:00 »

Малко ми е скучно сама да пиша, ама ........
Все пак ще кажа това което научих. На ДИ вчера са се паднали въпроси от ИМА и Физикохимия.
От Инструменталната химия, не знам точно какава е била темата, но от физикохимията е от Уравнение на Нернст.
И нещо което ме учудва   Понеже Червенкова не е била на ДИ (и нямало кой да провери изпитните работи), на колегите им казали, че не са включени въпросите от органична химия  
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
За 30.07.2004
« Отговор #9 -: 30.07.2004, 10:24:00 »

Hi,
a ti zashto tolkova mnogo se interesuvash ot DI?...
Haide lek den, men me ochakva otnovo iako merene dnes.
Активен

Tania

  • Гост
За 30.07.2004
« Отговор #10 -: 30.07.2004, 10:40:00 »

quote:
Originally posted by ksx:
Hi,
a ti zashto tolkova mnogo se interesuvash ot DI?...
Haide lek den, men me ochakva otnovo iako merene dnes.



Защото ми е интересно   Ама знам, че съм голямам любопитка ......

А ти какво толкова много мериш
Активен

Stela Statkova

  • Гост
За 30.07.2004
« Отговор #11 -: 08.09.2004, 15:46:00 »

Изпита е демонстрация на придобити знания по предмета, да преписваш- означава открито да излъжеш за нивото на подготовката си. Може да е старомодно, но на мен ми пука кой иска да ме излъже и никога не го приемам. Опита за преписване е демонстрирано неуважение към изпитващия. Ако студента няма интереси по дисциплината, не означава ,че е тъп или некадърен. По-добре е да покрие минимума за среден с открито отношение и добро настроение, отколкото да се прави на какъвто не е.
Относно ДИ за магистри на 29.07, не съм съгласна! Това са само сплетни! Този отсъствал, онзи отсъствал...В комисията имаше органик!Пък и това не е причина да се изтеглят едни или други въпроси, просто късмет.
За да не съм голословна ще кажа, че в изтеглената от бакалаврите комбинация (в същата зала!) имаше въпрос от органичната химия.
Толкова! Заповядяйте на септемврииската сесия! Очакваме Ви! И без пищови, моля!
Активен

Tania

  • Гост
За 30.07.2004
« Отговор #12 -: 08.09.2004, 15:57:00 »

quote:
Originally posted by Stela Statkova:

Относно ДИ за магистри на 29.07, не съм съгласна! Това са само сплетни! Този отсъствал, онзи отсъствал...В комисията имаше органик!Пък и това не е причина да се изтеглят едни или други въпроси, просто късмет.
За да не съм голословна ще кажа, че в изтеглената от бакалаврите комбинация (в същата зала!) имаше въпрос от органичната химия.
Толкова! Заповядяйте на септемврииската сесия! Очакваме Ви! И без пищови, моля!



Така ............... това за отсъстването на Червенкова и липсата на въпроси от органична химия, го чух от колежка която се яви на 29.07 (бакалавър - университетска химия). Точно тя ми каза че има са се паднали въпроси от ИМА и Физикофимия.  Смятам че тя не би ме излъгала. Все пак дали е истина или не -  лично аз не мога да потвърдя нито едното, нито другото.

Успех колеги на септемврийската сесия.


Активен