argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Проблем с рутер  (Прочетена 7613 пъти)

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Проблем с рутер
« -: 01.02.2009, 10:50:12 »

Здравейте,
Доставчикът на интернет е Гигабит (чрез LAN). От 4-5 дни имам проблем- през рутера не мога да осъществя връзка. Когато се свържа през LAN-ката на компютъра нямам проблем. Забелязах, че ми е сменено host name. В рутера съм клонирал IP address-a, новия host name ... и пак ядец! Пробвах да го обърна на статично IP - зададох му всичко, лампата на интернета светна, но в компютъра няма никой. По принцип връзката ми е dinamic IP. Доставчикът как разпознава рутера от компютъра? Мога ли да го излъжа с някаква настройка, вече четири дни си блъскам главата, а искам да си ползвам wireless- а на рутера! А дали има вариант да си "изведа" интернета след компа и тогава да включа рутера?
Благодаря на отговарящите  :bow:
   
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: Проблем с рутер
« Отговор #1 -: 01.02.2009, 11:49:13 »

Не знам как седи въпроса при ГигаШит, обаче най-сигурно е да им се обадиш (да се надяваш, че ще вдигнат телефона) и да кажеш че имаш рутер и искаш да ползваш нета през него. Да им обясниш проблема и те там ще си се оправят ... мисля че така е най-лесно.
Успех!
Активен
Everybody Lies.

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Проблем с рутер
« Отговор #2 -: 01.02.2009, 11:54:52 »

В твоя случай е най-лесно. Оставяш рутера на динамично IP.Kлонираш MAC адреса на LAN картата( повечето доставчици филтрират по това) и си готов.
« Последна редакция: 01.02.2009, 11:56:42 от iliadev »
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Проблем с рутер
« Отговор #3 -: 01.02.2009, 11:59:14 »

Не знам как седи въпроса при ГигаШит, обаче най-сигурно е да им се обадиш (да се надяваш, че ще вдигнат телефона) и да кажеш че имаш рутер и искаш да ползваш нета през него. Да им обясниш проблема и те там ще си се оправят ... мисля че така е най-лесно.
Успех!
Аха, и аз чух, че ставало много лесно. Плащам и за второ IP и проблема е решен - само с 40 лв (вече) на месец. Благодаря ти все пак, Alice_in_Wonderland! Сега четох някъде, че проблема бил в някакво TTL. Такава опция имам на рутера - въпросът е как да го настроя тоя TTL -disable / enable ?

PS. iliadev, четири дни само това правя. Преди две години номера ставаше, но сега нещо са променили?!
« Последна редакция: 01.02.2009, 12:01:00 от D R A F T E R »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Проблем с рутер
« Отговор #4 -: 01.02.2009, 13:11:03 »

Тъп съвет - но се махни от Гигабит просто! Смешници са тия Еврокомци! Второ IP няма да им плащаш, разбира се!

По-скоро нещо в рутера си омацал, направи му заводски настройки и почни отначало. Би следвало наистина само с клониране на МАС адрес и динамично айпи да стане. Може и рутера да се е омазал - виж има ли нов firmware за твоя модел и го ъпдейтни - така се изчистват често грешките по файловата система във флаша, ако има натрупани такива. Пробвай с друг рутер.

Скоро в Cooolbox бяха пипнали нещо по главния рутер техния и един комшия с малко рутерче DLink им блокираше големия рутер. Но си оправиха проблема. Да, забиваше им големия рутер и квартала без НЕТ докато не го рестартират! Хем те нямат ограничения да си ползваш рутер - извиниха се дори!

Едва ли Гигабит следят TTL - това го правеха едно време (може и все още) AngelSoft (4К) предимно!

А да изведеш след компа нета - втора мрежова карта и ICS, ама е мизерия...
« Последна редакция: 01.02.2009, 13:15:24 от Светослав Енков »
Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Проблем с рутер
« Отговор #5 -: 01.02.2009, 14:53:47 »

На самия рутер му трябва време да си вземе IP (около минута), а може и да му е ръчно настроено. Прати какво ти изписва в логовете.

Аз съм на ggwarez.hit.bg, незнам на коя фирма е това, май е на същата и нямам никакви проблеми.
« Последна редакция: 01.02.2009, 14:55:57 от iliadev »
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Проблем с рутер
« Отговор #6 -: 01.02.2009, 15:14:42 »

А как се праща?  :-D Аз все пак не съм от ФМИ..
Ето това е ..
08/01/2003  00:01:30 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:01:25 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:01:20 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:01:15 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:01:15 DHCP Client: Could not find DHCP daemon to get information
08/01/2003  00:01:12 192.168.2.2 login success
08/01/2003  00:01:10 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:01:05 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:01:00 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:00:55 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:00:50 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:00:50 DHCP Client: Could not find DHCP daemon to get information
08/01/2003  00:00:45 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:00:43 sending ACK to 192.168.2.2
08/01/2003  00:00:42 sending OFFER to 192.168.2.2
08/01/2003  00:00:40 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:00:35 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:00:30 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:00:25 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:00:25 DHCP Client: Could not find DHCP daemon to get information
08/01/2003  00:00:20 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:00:15 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:00:10 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:00:05 DHCP Client: Send Discover
08/01/2003  00:00:00 DHCP Client: Send Discover
Нещо разбира ли се??
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

XaKePaT

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
    • продавам сайт
Re: Проблем с рутер
« Отговор #7 -: 02.02.2009, 16:36:00 »

@D R A F T E R
мисля си че е от TTL-a  на пакетите.
Пингни gatewaya  на доставчика ти от компа ти и виш ако TTL=1; тогава като сложий рутера пакетите стига само до него и за това на компа ти нямаш нет.

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Проблем с рутер
« Отговор #8 -: 02.02.2009, 18:03:28 »

@D R A F T E R
мисля си че е от TTL-a  на пакетите.
Пингни gatewaya  на доставчика ти от компа ти и виш ако TTL=1; тогава като сложий рутера пакетите стига само до него и за това на компа ти нямаш нет.
:wink: тцъ, TTL=62. А дали има друг начин да ми резнат възможносттта за рутерчето. Бих си купил ново ако е там проблема, но ако са се заяли с мен...  :wink: А може наистина да е от рутера. Преместих го на друг доставчик - тръгна за 5 минути и блокира. В секюрити лог-а виждам, че е "задръстен" с някакви IP-та- много, махнах го да не ме "засече" и тоя доставчик. Вторият рутер тук (на статик) си работи нормално (т.е. не ме задръстват). Та мисълта ми е, да не би да се е прецакал рутера и да им разваля работата на доставчиците?!
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Проблем с рутер
« Отговор #9 -: 02.02.2009, 22:01:45 »

    Firmware Version:     v3.03.1, Oct. 18, 2004           
               Current Time:    Mon, 02 Feb 2009 11:57:55         
               MAC Address:    ----------         
               Router Name:    test          
               Host Name:              
               Domain Name:    ddns-lan.pl.ekk.bg         

Internet
             

Configuration Type
             Login Type:    Automatic Configuration - DHCP         
               IP Address:    89.215.*.*         
             Subnet Mask:    255.255.255.192         
             Default Gateway:    89.215.*.*   
               DNS 1:    217.10.240.242         
               DNS 2:    217.10.240.2

Това е моя рутер с Firmware от 2004.  Просто нещо бъркаш, най-вероятно рутера ти не си взима  IP или не си клонирал MAC адреса. Най-добре го reset-ни и си направи наново настройките.
« Последна редакция: 02.02.2009, 22:04:15 от iliadev »
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Проблем с рутер
« Отговор #10 -: 03.02.2009, 08:50:20 »

Здравейте,
дано да не досаждам вече. Значи, настройките ми са точно като на iliadev. Обаче снощи установих друго. Появила се е нова wireless мрежа Home (по времето, когато и на мен ми смениха името на машината). Това ще да е тяхна - отначало мислех, че рутера ми е "шизофреник" -  :-D излъчва две мрежи едновременно. Изключвам рутера - продължава, изключвам настолния комп - продължава. Сигналът на моменти достига до 99% - викам си - някой ми е сложил рутер в стаята - подслушват ме  :-D .  Сега се светкам, че host name ми е home ====  , значи гигабитска мрежа. Усилвателят сигурно е близо до мен или... кабела ако може да излъчва?! Така, проблемът ми - в компютъра тази мрежа не играе роля и си приемам нормалното ай пи. През рутера обаче... компа ми приема ай пи от гадната мрежа - някакво 169.254.13.73 . Като го пингвам - идеална връзка < 1 ms, TTL= 132. Обаче... limited access и нет- няма никой. Тая мрежа ми се намърдва в рутера и хайванът излъчва нея и ми подава гадното ай пи. Малък успех - с друго рутерче (вече настроено на статик с подаваното ми ай пи) пускам нет на компа, но ... wireless- а ми подава гадната мрежа. Не мрънкам за друго, а за това, че ще си купя нов рутер, но явно тяхния сигнал ще прецака и новия и смисъл- няма! :? После ще тръгна с лап топа около входа и да им намеря усилвателя... а ако отдалеча моя рутер... ама по кабела пак им хваща тяхната Home и ще излъчва онова IP, а ако има начин да го забраня това ай пи? Кофти, че съм на първия етаж, ама където и да съм - то по кабела пак ще идва тоя сигнал, нали. И защо компа го игнорира, а рутера не може? Аааа, ами ако в рутера го забраня това ай пи? Доста объркано става..
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Проблем с рутер
« Отговор #11 -: 03.02.2009, 09:42:05 »

ЕК нямат WiFi спотове. И комшийска WiFi мрежа няма как да влияе на рутера по кабел! Казахме ти - върни заводски настройки и настрой рутера отново на чисто!
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Проблем с рутер
« Отговор #12 -: 03.02.2009, 12:15:53 »

ЕК нямат WiFi спотове. И комшийска WiFi мрежа няма как да влияе на рутера по кабел! Казахме ти - върни заводски настройки и настрой рутера отново на чисто!

Светльо, здрасти. Без да ставам банален, пак казвам- рутерът е изключен, отдалечил съм го дори, машината си хвща мрежата  "Home" захапва си странното ай пи и... ограничено свързване. Каква е ролята на изключения рутер тук?  :wink: Проблемът е външен ако питаш мен. Колкото до заводските настройки - вече 100 пъти сигурно го reset- нах на фабричните такива. И най-важното- проблемът си остава и при изключен рутер. После ще прочета нещо за ... "интерференция" или нещо такова ще да е! Според мен рутерът ми им препредава тяхния сигнал. Даже им е нещо кодиран със системата WEP, а аз винаги ползвам WPA(AES) - моя хайван няма нищо общо. Бях си помислил, че LAN-кат на настолния ми компютър нещо излъчва, ама изключих и него - а кирливата мрежа си седи - 10-15%, а когато искам да се свържа с нея - стига до 99% - остава лап топ-а да си прави измислици, а? Друга работеща машина вкъщи няма?!
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Проблем с рутер
« Отговор #13 -: 03.02.2009, 12:44:15 »

Леле, ти ме разби  :headbang: . В глава ти е май е една голяма каша.  Най-вероятно ти си видял мрежата на някой съсед и си дал да се конектва автоматично към нея. А LAN катите не излъчват сигнали също и спрените рутери :)
И 100 рутера да си купиш ще е така, почети малко или викни някой приятел да ти го настрои.

Ако ти се чете можеш да погледнеш тук - http://forum.spectrumnet.bg/showthread.php?t=380 .
« Последна редакция: 03.02.2009, 12:50:07 от iliadev »
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Проблем с рутер
« Отговор #14 -: 03.02.2009, 13:16:50 »

 :-D
Това го знам, от там ще чета за интерференциите... Ако мрежата е на съсед- вкъщи ли си държи рутера- сигналчето на моменти стига 99% (когато се кънектвам). Това е някакво здраво устройство и явно нашата workgroup са си я кръстили Home и от там аз съм home-01.....43h, следващият е home - 07483833737 и т.н. Гаранция това е тяхна работа, как да им игнорирам сигнала обаче, да им се обадя...  :-D няма да се навият. И тая мрежа я изтривам сто пъти- menage wirelees networks  или нещо такова... обаче си се появява в WiFi-то, а отделно и рутера си я хваща по кабела. Интересно обаче, как не влиза в компютъра при директна връзка? Колкото за настройката -при dinamic IP, знаеш, че не е голяма философия.
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Проблем с рутер
« Отговор #15 -: 04.02.2011, 11:46:59 »

Здравейте   :wink:
Отново с моите проблеми с рутери  :headbang: . Някой има ли идея защо като смених доставчика, съответно от сатично преминах към динамично IP...рутера отказа. В буквалния смисъл... като погледнах статистиката "изпратени пакети" от WAN няма, просто не праща (а приети си се движат нормално по 12-13). Като го обърнах на статично IP му зададох адреса, даден ми от доставчика... понякога захапва и тръгва, но.. 1-2 часа и край. Кое е устройството в рутера, което отговаря за "изпращането" на пакетите от WAN-а към LAN-а (аз поне така си го обяснявам механизма  :s: )
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Проблем с рутер
« Отговор #16 -: 04.02.2011, 12:11:45 »

Това същия рутер отпреди 2 години ли е?

И кой ти е новият доставчик?

Устройството в рутера, което праща от WAN към LAN е ... рутера! Routing table

По-скоро, ако ти е стар рутера, си е отишъл и има надути кондензатори. Има нови рутери по 30-35 лв. Сменяш и забравяш.

« Последна редакция: 04.02.2011, 13:59:11 от Светослав Енков »
Активен

Beginner

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
  • May the source be with you
    • Begginer's web
Re:Проблем с рутер
« Отговор #17 -: 04.02.2011, 14:08:33 »

Не знам как седи въпроса при ГигаШит, обаче най-сигурно е да им се обадиш (да се надяваш, че ще вдигнат телефона) и да кажеш че имаш рутер и искаш да ползваш нета през него. Да им обясниш проблема и те там ще си се оправят ... мисля че така е най-лесно.
Успех!
Аха, и аз чух, че ставало много лесно. Плащам и за второ IP и проблема е решен - само с 40 лв (вече) на месец. Благодаря ти все пак, Alice_in_Wonderland! Сега четох някъде, че проблема бил в някакво TTL. Такава опция имам на рутера - въпросът е как да го настроя тоя TTL -disable / enable ?

PS. iliadev, четири дни само това правя. Преди две години номера ставаше, но сега нещо са променили?!
По принцип TTL-a е четно число, ако идва директно от устройство, директно закачено за мрежата, а ако идва от подмрежа (както в твоя случай) ще е нечетно. Така доставчика филтрира нечетните TTL-и. Това също означава, че ако имаш под-подмрежа всичко ще е пак ок. :)
Аз лично не мисля, че в това е проблема.
Активен
Понякога стоя и си мисля, а понякога само стоя.

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Проблем с рутер
« Отговор #18 -: 04.02.2011, 14:54:37 »

Това същия рутер отпреди 2 години ли е?

И кой ти е новият доставчик?

Устройството в рутера, което праща от WAN към LAN е ... рутера! Routing table

По-скоро, ако ти е стар рутера, си е отишъл и има надути кондензатори. Има нови рутери по 30-35 лв. Сменяш и забравяш.



 :-D Здрасти... не е същият .. друг е... ама вече е в коша... тъкмо се връщам сега с новия. Благодаря ти, прав си, разбира се, затова се обръщам тук за помощ, при специалистите.  :handshake:

П.С. Извинвай... не отговорих. От ЕйнджълСофт минах на blizoo. Връзката е по-кофти, но.. върши същата работа... а разликата в парите...  :wink:
« Последна редакция: 04.02.2011, 14:58:19 от А. Петров »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Проблем с рутер
« Отговор #19 -: 05.02.2011, 10:08:14 »

Ехе, ти смени всички доставчици в града. На Blizoo с кабелен модем ли си? Преди гледаха МАС адреса зад кабелният модем, затова си клонирай МАС адреса, ако все още го правят. Иначе след модема си идва DHCP и не иска никакви настройки. Пиши, ако имаш все още проблеми.
Активен