argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: въпрос към ас.Генова  (Прочетена 5988 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: въпрос към ас.Генова
« Отговор #20 -: 25.02.2009, 22:16:22 »

По този повод за форума и мненията една колежка, преподавателка от един факултет - не ХФ и не ЮФ и точно по повод на тази тема ми направи забележка, че не е добре да се коментират преподаватели и т.н. Аз съм категорично против това и мисля, че студентите имат изключителното право да недоволстват от преподавателите си (какъвто съм и аз). Това можа да направи един провинционален университет от килийно даскало в модерно учебно заведение... Така е и в Германия, от което бях повлиян за пускането на специален форум за коментиране на преподаватели.
Активен

realist 19

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: въпрос към ас.Генова
« Отговор #21 -: 26.02.2009, 08:17:15 »

Добре е нещата да се казват конкретно с конкретните имена там, където трябва.Само тогава ще има ефект от някакво основателно или неоснователно недоволство. Разбира се това е много по-трудно.
    Иначе във форума като че ли всеки е стъпил на собствената си откровенност, скрит или не под името, с което участва във форума.Въпреки това тук пишещите са доста по-открити, отколкото в реалния живот.Може би защото знаят че тук казаното няма да има такива последствия.....Въпреки това истината си е истина.
Активен
Истината е само една,но и

Антония

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: въпрос към ас.Генова
« Отговор #22 -: 27.02.2009, 11:27:43 »

Доста голяма част от потребителите във форума макар и използващи псевдоним по един или друг начин със своите постове се разкриват кои са. Но в анонимността няма нищо лошо. Всеки студент има право да каже от какво не е доволен в университета си, независимо дали ще е открито или тук във форума. И понеже в България нещата стоят така,че нашите преподаватели не биха искали да ги критикуват студенти и вместо да си вземат поука от това, за студента могат да настъпят неприятни последствия, форума е един добър начин човек да си излее душата и да намери съмишленици. Понеже с подобни постове повече от това рядко се постига. Аз лични знам, че някои преподаватели, следят мненията за тях във форума и въпреки че знаят какво е всеобщото мнение за подхода им на работа, нямат намерение да направят нещо по въпроса. И все пак аз съм за свободата да можем да изказваме мнението си за преподавателите.
П.С. Смятам, че доста спам се изля в тази тема,така че който иска може да ми изтрие поста, не възразявам.
Активен