argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Отново за избираемите дисциплини  (Прочетена 807 пъти)

epitropov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Използвам възможността, която форумът предоставя, за да поканя колегите да запишат през пролетния семестър избираемата дисциплина “Алгебрична теория на числата”.
НО...!
Това, което винаги ми е липсвало в работата със студентите, е било безсъвестността. Затова едва ли ще учудя някого като споделя несъгласието си с традицията част от колегите да записват една избираема дисциплина само с очакването за лесно придобита висока оценка. За да няма излъгани надежди, изрично и публично оповестявам, че аз не правя така. (И проф. Начев също.) И пак за да няма излъгани надежди, ето семпла статистика на резултатите от миналогодишната избираема дисциплина: отличен – 9 човека, мн. добър – 3 човека, добър – 2 човека, среден – 5 човека, слаб (т.е. не взели и досега изпита) – 3 човека. Никога не ми е свидило да пиша отличен, но е омерзение да възнаградиш незнанието...!
Знам, че с това ставам неудобен за някои. Но се надявам измежду тези, с които ще работя през семестъра, да има поне един с искрен интерес към тематиката. Идеята на една избираема дисциплина (според мен) не е да прави технологични “чудеса”, а да разгръща възможности; да събужда; да дава идеи за бъдеще; да бъде огнище...!
Затова каня онези, които искат да учат, които не се страхуват да работят самостоятелно, които умеят да пият кафе от голяма чаша, а не онези, които просто искат лесно да получат добра оценка...!
гл. ас. Епитропов
Активен