argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Да защитим студентите  (Прочетена 5175 пъти)

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Да защитим студентите
« -: 24.02.2009, 22:32:55 »

До кога без общежития?
Колко от вас или вашите колеги учат и едновременно с това работят, за да си плащат семестриалните такси и  високите наеми за квартира?! А колко от тях прекъсват?! А колко от нас изобщо живеят на  общежития?!
Справка : от 7420 студенти от цялата страна,обучаващи се  в ПУ едва 863 са настанени и то  в блокове на  други университети, защото ПУ НЯМА собствени общежития!
Време е да променим това!
От 8 години ръководството на Пловдивския университет съвместно със Студентски съвет се бори   за построяване на общтежития за нас, студентите .
В резултат на това с решение на Министерски съвет бе предоставен на  ПУ свободен казармен терен  до Нова сграда за построяването на университетски кампус със стол, спортна база и така необходимите ни  общежития. Земята е държавна и е стопанисвана от Министерството на отбраната. Вместо да я предостави безвъзмездно на дурга държавна институция- Министерството на образованието и науката  и там да бъдат построени нашите  общежития, спортна зала и стол, Министерството на отбраната отказва това. Мотивът им е, че имотът  е предвиден за  изпълнение на тяхна социална програма. Сега тази земя е обявена за продан на търг.
Ако сделката се осъществи там вместо общежития и спортна база ще се издигне хотел, търговски център или хипермаркет. Точно това НЕ трябва  да допускаме да се случи! Единствения начин да  спрем безумния търг и да получим тази земя е да изразим недовостволството си и да отстояаме искането си като протестираме!

На 26.02.2009г.(четвъртък) от 11 часа от Ректората тръгва протестно шествие срещу продажбата на имота!Ела с нас сега, за да има къде да живееш и спортуваш утре! От нас зависи !!!

http://news.plovdiv24.com/79029.html
http://photo.argon.acad.bg/NB/2009/Protest/IMG_3366.JPG.html
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=333773
http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=126983
« Последна редакция: 26.02.2009, 19:07:05 от sairax »
Активен
С. Цветков

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Да защитим студентите
« Отговор #1 -: 24.02.2009, 23:02:52 »

Абе кой идиот ми изтри постовете преди  малко? Аз се  мъча да  обясня  защо е  по-важно  за  една  държава  да  има  жилища за  военнослужащите  ,а не за студентите ! Вижте сайта на МО  от 19 февруари 2009 година научете се  малко  да  четете  между редовете  ! Дали     ще    викате на протеста или  няма    да   викате ,   все тая   !Тъмните сили        Ви  използват за тяхна изгода  !Нямате си представа какво значи  за МО  (  преоритет на  Нато ),пред някакво си  студентско  общежитие!Щом като ми  триете постовете няма да  идвам  на  никакви протести! :mooning:
Активен
Всичко е любов

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Да защитим студентите
« Отговор #2 -: 25.02.2009, 00:40:50 »

Марто, постовете ти биха могли да бъдат изтрити или от Дони или от Стефан - за мен и двамата не са идиоти, така че моля прецизирай си изказа! Няма да ме е никак яд ако не пишеш в тоя форум... да си знаеш :)
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re: Да защитим студентите
« Отговор #3 -: 25.02.2009, 10:22:20 »

 :mmm: Тук явно не трябва да се пише всичко
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Да защитим студентите
« Отговор #4 -: 25.02.2009, 13:08:15 »

   Наско   ,  познавам Дони   ,     а    тя      като юрист спазва правилата   ,или  ако  не  ги  спазва  претежава  култура     да  ги  заобиколи  елегантно! Това е    много  груба  работа и    е направено от  Стефан ,( най - малко  3 поста  ми  изтри  ), който не спазва правилата  на форумите  , трие всичко което не му харесва  ,тоест не излиза идеята от  него  , измисля си  от  време на време някакви правила  и  се  мисли за  най-великия администратор! Той не е студент и  няма право  да  се  меси и да  налага свои правила   на студентите!Правата и задълженията на студентите  са  права и  задължения на  студентите!Още римляните са  формулирали     принципа  : Nemo  dat  quod  non habet"!Помоли   го     повече  да  не  прави  така!инж. Марин Янков студент 3 курс Право) ПС ако се  махне от  тая модерация    ,ще направи  едно  добро   дело   ,  за  да  има  повече  свободно  време  да  организира   олимпиади   ,   състезания  ,  дискусии по  Физика  , защото  разбрах  вече  че  там  му  е  силата! :y:
Активен
Всичко е любов

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Да защитим студентите
« Отговор #5 -: 25.02.2009, 18:50:08 »

Марине, ти си много тъпо парче, честно. Не съм ти пипал въшливите постове и ще съм ти много благодарен ако спреш да се заяждаш с мен с повод и (най-вече) без повод. А ти като уж юрист трябва да знаеш, че обвинение без доказателство е клевета, което пък е подсъдно. Тук има и други модератори, за твое сведение. Върви си в мир и не ме занимавай с глупости, имам си достатъчно работа и без теб.
Активен
Физически Факултет

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Да защитим студентите
« Отговор #6 -: 25.02.2009, 21:00:45 »

И аз нищо не съм трила.
А и освен Стефан и аз права тук имат и други хора, така че...
А и щом е изтрито вероятно има и основание.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Да защитим студентите
« Отговор #7 -: 26.02.2009, 09:42:37 »

Аз отсега да се извиня за кофти настроението си снощи, което е довело до по-рязък тон, сега като гледам. За да не излезе, че си замазвам грешките, ще го оставя, като доказателство че всеки греши (и аз не по-малко от всеки друг). Та извинявам се, де :blush:.

А иначе, Марине, наистина ще е добре да правиш по-малко прибързани изказвания. И ще искам доказателства за случаите, когато съм си измислял правила - тук на форума всичко се пази, така че трябва да може да се намерят.

ПП Това че работя в Университета не пречи да съм и студент. Както си е. Три семестъра по двеста лева на семестър за следдипломна квалификация. Друга тема е, че и преди 5 години не се идентифицирах много-много с масовата студентска общност. Но то си е моя работа. Официално съм студент. И служител. И ми пука за Университета повече, отколкото на 99% от хората свързани с Него.
Активен
Физически Факултет

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Да защитим студентите
« Отговор #8 -: 26.02.2009, 11:31:10 »

Няма проблем!
Активен
Всичко е любов

danito89

  • Гост
Re: Да защитим студентите
« Отговор #9 -: 26.02.2009, 19:48:33 »

Колеги днес протеста как мина.Някаква информация да има и защо не ни пуснаха когато дойдохте да излезем ми е въпроса поне мен и колегите когато карах ме упражнение.Нали щях ме да почива ме за да можем да Ви подкрепим...
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re: Да защитим студентите
« Отговор #10 -: 26.02.2009, 20:02:40 »

в началото на темата съм сложил ЛИНКОВЕ към теми от протеста така че се образовайте
Активен
С. Цветков

The_Warlord

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 701
  • "I can't = I fear...do NOT fear!"
Re: Да защитим студентите
« Отговор #11 -: 26.02.2009, 23:56:23 »

...кой преподавател не ви пусна ? напиши името му !
Активен
When you reach the Hell tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction!
Животът е кратък, заверките - вечни!
Пловдив на три морета !!!

danito89

  • Гост
Re: Да защитим студентите
« Отговор #12 -: 27.02.2009, 13:51:22 »

Ми не мисля да го пиша и да си прецакам колегите физик е ...и попринцип държи мн строго ..и тъй като сме първи куср иска малко да се уплашим и успя с някои колеги...не мисля 4е друго трябва да казвам
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re: Да защитим студентите
« Отговор #13 -: 27.02.2009, 17:35:58 »

:) Хора прочете си правата като студенти!
Активен
С. Цветков

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re: Да защитим студентите
« Отговор #14 -: 27.02.2009, 17:37:19 »

Дани никой не му е казал да ни пусне, че искаме да идем на протеста!Според мен! :wink:
Активен

danito89

  • Гост
Re: Да защитим студентите
« Отговор #15 -: 27.02.2009, 18:34:16 »

Ми не е така точно обратното ама си го знаеш какъв е той каза и да умирате искам ВИ в час :) а и те похвали че предишния път си била помни мн добре имена и хора и ще е трудно мн при него..:(
Активен

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: Да защитим студентите
« Отговор #16 -: 27.02.2009, 19:12:44 »

Колеги, не само си прочетете и запомнете студентските права и задължения, но и сериозно според мен се замислете какво правите в ПУ и какъв смисъл влагате!!! Също още, прецизирането на изказа е важно, защото представете си - клеветата е подсъдима  :roll: :-D !  Беше супер протестът!  :-)
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

evi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re: Да защитим студентите
« Отговор #17 -: 27.02.2009, 22:13:19 »

Всички трябва да си знаем правата и да се борим за тях!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Да защитим студентите
« Отговор #18 -: 28.02.2009, 00:38:30 »

Колежке ,извинявам се много , ама  как ще се борим за правата си! Даже  и да ги  знаем на  теория ,въпрос на личен избор на всеки човек е  да  ги  използва в  ежедневието!Тук трябва да  добавим  и  задълженията    ,  които често пъти ги забравяме , а те вървят ръка за ръка с правата ни!Съгласи се с мене ,   защото  всеки студент има право да  ходи в  чужбина на  екскурзия по принцип    , това е  конституционно право на всеки гражданин на  България ,   но поради финансови  ограничения , не  мога да си  позволя повече от   една  екскурзия до  Западна Европа  всяка година ,  а  такива      колкото  искаш   в  Унито !   На практика  няма с  кого да  се  боря в този случай , а   такива примери в  ежедневието бол.Чао и лека вечер! :-)
Активен
Всичко е любов

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re: Да защитим студентите
« Отговор #19 -: 19.03.2009, 10:43:27 »

земята за общежития е наша вече ! Днес МО и МОН са се споразумяли! и вече земята е на МОН :) респективно ПУ честито и браво на всички!
Активен
С. Цветков