argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Дипломна работа  (Прочетена 5091 пъти)

Godaiva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Дипломна работа
« -: 24.03.2009, 12:04:05 »

Искам да попитам от кога може да се започне с дипломната работа.Един познат е 3-ти курс,а вече я започнал ..Има ли значение оценката по предмета,върху който ще правиш дипломна работа?
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Дипломна работа
« Отговор #1 -: 24.03.2009, 15:46:29 »

Можеш и от първи курс ако искаш.Трябва да имаш поне 5 по предмета върху който ще правиш и 4,50 от следването досега-такива са изискванията, но предполагам че си и зависи от преподавателя при който ще я правиш.
« Последна редакция: 29.03.2009, 13:26:58 от Anck_Sun_Amun »
Активен

Alabam4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Съновник
Re: Дипломна работа
« Отговор #2 -: 24.03.2009, 17:16:36 »

Всичко зависи от вида на дипломната работа има такива които могат да се изготвят за една година и такива за повече. Препоръчвам ти да завършиш поне 2 курс да навлезеш в катедрените предмети за да видиш кое ти е най-интересно, след което отиваш при лектора и го питаш дали би те взел да пишеш дипломна работа при него.
Активен

nik0la1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Дипломна работа
« Отговор #3 -: 19.04.2012, 22:59:54 »

Мен ме одобриха и ще пиша дипломна работа по Анатомия и морфология на растенията(Ботаника) при гл.ас.д-р Койчо Коев. Някой ако има информация за него да каже дали дава изпитите или къса.
Активен

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Дипломна работа
« Отговор #4 -: 20.04.2012, 08:52:14 »

Защо избърза толкова много? Анатомията и морфологията на растения е скучна работа.
Активен

nik0la1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Дипломна работа
« Отговор #5 -: 20.04.2012, 19:32:20 »

Mi za6toto toi mi predloji i za rasteniqta mi e interesno i e po razbiraemo.Ina4e ako ne be6e ni predlojil nqma6e da se zahvana s drug predmet po koito da pi6a diplomna rabota a i prepodavatelqt ni haresa za6toto dosega nqmalo hora kato nas da u4eli i da imali hubavi ocenki.
Активен

nik0la1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Дипломна работа
« Отговор #6 -: 23.04.2012, 19:52:18 »

Двоумя се дали да приема да пиша дипломна работа по Анатомия и морфология на растенията при гл.ас.д-р Коев или при доц.д-р Елена Георгиева дипломна работа по Хистология и Патология. Защото по АМР трябва да изследваме един дол в Елхово и ще ходя с докторанта на Коев и ако той няма много да ходи защото е вече приключва и това става с разходи ако той не ходи иначе каза сега трябва специално да ходим а за да идем там трябва да отделя 50лв. за да идем а докторанта каза няма как да ги отделя.И ще ме води тия дни около Пловдив дето има работа в тая местност и да ми обясни как е точно и какво е !!! Затова се двоумя защото по Хистология и Патология говорих с доц.Георгиева  и тя каза ще работиш заедно с мен и ас.Стоянова ще изследваме патологични нарушения причинени от болести в тъканите.!!!
Активен

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Дипломна работа
« Отговор #7 -: 23.04.2012, 22:18:38 »

Хистология и патология разбира се. Трябва да си избираш само приложими дисциплини - Биохимия, Микробиология, Молекулярна биология, Генетика, Клетъчна биология. Едни от тези имат приложение в клиничната практика, други в производствата, някои и на двете места. Това са дисциплините, по които си струва да правиш дипломна работа, а и трупаш лабораторен опит, който ще ти е нужен когато си попълваш CV-то.

С Ботаника, Зоология и техни производни трудно ще си намериш работа един ден в България.
« Последна редакция: 23.04.2012, 22:21:35 от munroe »
Активен

nik0la1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Дипломна работа
« Отговор #8 -: 25.04.2012, 20:50:27 »

Разбирам ще се опитам ако не мога да се справя тогава.Защото от 3-тата година почва Хистология и Патология.Но по Ботаника ми казаха,че ако не мога да се справя мога и това ми е право мое лично да се откажа.
Активен

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: Дипломна работа
« Отговор #9 -: 23.07.2014, 20:49:16 »

А студентите, които са задочно имат ли право да правят дипломна работа?
Активен

hintt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: Дипломна работа
« Отговор #10 -: 01.08.2014, 11:38:37 »

up никой ли няма инфо?
Активен

Arln

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re: Дипломна работа
« Отговор #11 -: 02.08.2014, 11:28:14 »

Имат право. Също така имат право и да прочетат правилника за провеждане на държавни изпити и защита на дипломни работи:
http://web.uni-plovdiv.bg/balik/pdf/rules_DI_DR_bf.pdf
Активен