argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332473 пъти)

Nuingiliath

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
  • You shall not...
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1700 -: 16.06.2011, 16:07:11 »

С хората от специалността от първия до последния курс.
Активен

foxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1701 -: 16.06.2011, 16:51:11 »

То така е много прецакано по специалности. :s: и кво на специалност по 10 човека ще се класират.
Активен

Blancanieves

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1702 -: 16.06.2011, 17:14:21 »

Капка днес връщаше сумати хора.Кой каквото иска това да пише за мигрант.

Последно- мигранти или не? Аз не съм от Пловдив, в личната ми карта пише друго местожителство, какво трябва да отбележа? Извинявам се, че пак се задава този въпрос, но съвсем се обърках.
Аз ги подадох и всичко си беше наред- не съм мигрант. Другите хора около мен бяха писали същото и не ги върнаха :) Мисля, че само първия ден е имало проблем, докато се изяснят нещата.
Активен

d

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1703 -: 16.06.2011, 19:43:46 »

Имам следния въпрос- студентите в магистърските програми се "борят" само с колегите си в съответната магистърска специалност или се включват към бакалавърските специалности в същото направление- например магистратурата "Културен туризъм и културно проектиране" към бакалавърската специалност "Етнология"? :)
Активен

foxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1704 -: 17.06.2011, 10:31:37 »

Дали МОН ще публикува,списъка с квотите за всяко висше учебно заведение по специалности?
Активен

eXtreme

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1705 -: 17.06.2011, 19:53:03 »

Имам следния въпрос- студентите в магистърските програми се "борят" само с колегите си в съответната магистърска специалност или се включват към бакалавърските специалности в същото направление- например магистратурата "Културен туризъм и културно проектиране" към бакалавърската специалност "Етнология"? :)
Бориш се само с хората, които са "Културен туризъм и културно проектиране"
Активен
ВИНАГИ НА РЪБА!

PPP

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1706 -: 20.06.2011, 11:41:49 »

Здравейте. Искам да питам относно наградите - ако кандид. за зимен и летен семестър за награди, то разработките кога трябва да са реализирани - същите семестри или предните? Т.е. ако кандид. за награда за зимен семестър 2010/2011, то разработката предния семестър ли трябва да е реализирана - летен 2009/2010 или същия зимен 2010/2011?
Също да питам и дали вече са ви потвърдили документите за стипендии, защото моите ги подадох преди 6 дни и още няма потвърждение от ВУ. Капка само излезе и взе на всички документите и каза, че после ще ги въведе, но ме е страх да не са изгубени някъде?
Активен

Десислава

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1707 -: 20.06.2011, 20:36:19 »

Здравейте. Искам да питам относно наградите - ако кандид. за зимен и летен семестър за награди, то разработките кога трябва да са реализирани - същите семестри или предните? Т.е. ако кандид. за награда за зимен семестър 2010/2011, то разработката предния семестър ли трябва да е реализирана - летен 2009/2010 или същия зимен 2010/2011?
Също да питам и дали вече са ви потвърдили документите за стипендии, защото моите ги подадох преди 6 дни и още няма потвърждение от ВУ. Капка само излезе и взе на всички документите и каза, че после ще ги въведе, но ме е страх да не са изгубени някъде?
Не само твоите не са потвърдени ,така че бъди спокойна , а и от това,което прочетох в сайта на МОН за Евростипендиите,то че потвърждаването ще е след това,май до 5ти юли или нещо такова.
Активен
Сега е моментът да блеснем. Време, в което мечтите ни са постижими и възможностите ни необятни. Сега е времето да се превърнем в тези, които винаги сме мечтали да бъдем. Това е вашият свят и вие сте тук. Присъствието ви е от значение. Светът ви очаква.

foxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1708 -: 20.06.2011, 21:57:33 »

Колеги,как мислите не ли е несправедливо стипендиите да се разпределят по специалности? Според мен е доста несправедливо,като си помисля ,че 4 курс ще ги оберат ,а за нас какво остава,едно нищо. :-(
Активен

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1709 -: 21.06.2011, 11:43:54 »

Колеги,как мислите не ли е несправедливо стипендиите да се разпределят по специалности? Според мен е доста несправедливо,като си помисля ,че 4 курс ще ги оберат ,а за нас какво остава,едно нищо. :-(
Не е несправедливо, така е по-добре.
Така се избягва дисбаланса от различния успех в различните специалности.
Активен

Бирето

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • born 2b god
    • Личният ми блог
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1710 -: 21.06.2011, 17:08:26 »

Интересно... днес ми е бил потвърден само формуляра за летния семестър, а този за зимния все още чака одобрение. Може би се бъркам, но ги сложиха на един куп, когато ходих да ги предам. Не знам дали ги одобряват по отделно (първо тези за летния, след това за зимния семестър), но за всеки случай мисля утре да отскоча и да попитам за информация, най-вече, за да видя дали няма някакъв проблем (защото не очаквам ако има такъв някой да ме информира).

Друг с един одобрен и друг все още висящ формуляр?  :-D
Активен

foxxx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1711 -: 21.06.2011, 17:10:24 »

Да,за сега само летния семестър е одобрен.
Активен

Blancanieves

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1712 -: 21.06.2011, 17:59:44 »

И аз сега видях, че само летният ми е одобрен, явно си имат някаква тяхна схема.
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1713 -: 21.06.2011, 18:21:34 »

И при мен само за летния е одобрен.
Активен

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1714 -: 21.06.2011, 18:47:56 »

И при мен така. Имам очакващи одобрение награда и стипендия за зимния.
Активен

slimzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1715 -: 22.06.2011, 10:47:16 »


zdraveite! Na men puk mi e udobren samo formulqra za stipendiq za zimen semestyr,a nagradadite za zimen i leten ,kakto i stipendiqta za leten ne sa. Nqkoi znae li kakva e pri4inata? Po4vam da se pritesnqvam ot na4ina na rabota i podbora na udobrqvane. Ako nqkoi znae neshto neka pishe :(









Активен
You can call a judge tell him kiss my ass cuz i aint gonna budge ;p

potrebitelskoime

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1716 -: 22.06.2011, 21:53:20 »

Аз пуснах формулярите още в понеделник и чак днес ми одобриха формуляра за летния семестър, а този за зимния още не е одобрен. Антоне, ако ходиш утре до ПУ да питаш напиши тук какво са ти казали:)
Активен
“Imagination is more important than knowledge” – Albert Einstein

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1717 -: 23.06.2011, 13:25:01 »

Одобрили са ми и за зимния семестър, сега остават само наградите.
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1718 -: 24.06.2011, 11:09:44 »

Искам да попитам, някой наясно ли е за ФМИ кои триместри се взимат за стипендиите и трябва ли да са взети всички изпити?
Активен
Everybody Lies.

Тодор Величков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1719 -: 24.06.2011, 11:37:04 »

за зимен - изцяло последната година
за летен - последните 2 от миналата + 1вия от сегашната
Активен