argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Защо учим 9 седмици, а не 10?  (Прочетена 3820 пъти)

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Учим 9 седмици, а не 10 !?
« Отговор #20 -: 26.10.2010, 19:39:42 »

Прав си, Иване!

Не се бях сетил да изтъкна 2-те седмици време като бонус за самостоятелно учене и самоподготовка. Е, не всеки ще е съгласен, но.
Активен

Beginner

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
  • May the source be with you
    • Begginer's web
Re:Учим 9 седмици, а не 10 !?
« Отговор #21 -: 26.10.2010, 20:10:41 »

След като всеки изкара повече от "страхотни" логики, за да се опита да обясни защо ще учим с една седмица по-малко възниква въпроса: След като всеки е толкова загрижен за студентите, материала и т.н и същевременно няма пари за парно - защо не се измести всичко с 1 седмица назад? Така ще имаме пак 10 учебни седмици и ще хванем по-топло време.
Хвала на този, който отново намери оправдание!
Активен
Понякога стоя и си мисля, а понякога само стоя.

seltika

  • Гост
Re:Учим 9 седмици, а не 10 !?
« Отговор #22 -: 26.10.2010, 21:23:21 »

KSK,Likvidacionna sesia, Zadochnici, patuvashti prepodavateli s neizvesni kym momenta programi v drugi unita. cqlostno prestruktorirane na programata, mn rabota malko vreme za celta.  :inlove:

Кои са тия преподаватели дето пътуват ?


Така че не е проблем занятията да се сгъстят и материалът да се "прехвърли" от главите на преподавателите в главите на...

Ами тогава всички да минем задочници... 2 седмици ще се занимаваме с излишните работи, почти никакво парно няма да се плаща... Абе чудя се как другите идиоти от другите университети (Харвард, Принстън) не са се сетили за това инженерно решение :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Учим 9 седмици, а не 10 !?
« Отговор #23 -: 26.10.2010, 21:42:54 »

Другите идиоти от Харвард и Принстън са се сетили да искат по 10-15 000 Евро такса. Плюс съвсем друга среда.

Никой не ти изтъкна доводи и оправдания. Просто си стана чат, офтопик и флейм. Нормално.

Казах ти начина, по който ще получиш това, което искаш да знаеш. Или среща с декана/ректора/гл.счетоводител или пускаш молба за достъп до информация, като гражданин (имаше си такъв закон http://lex.bg/laws/ldoc/2134929408 - ЗАКОН ЗА ДОСТЪП ДО ОБЩЕСТВЕНА ИНФОРМАЦИЯ) или чрез Студентския съяет на ПУ.

Но много те моля, спри да настояваш да получиш такава информация тук във форума. Няма как да я получиш. И 10 бутилки уиски да предложиш. Искаме и ние да я знаем, така че, ако се решиш и постъпиш, както ти казвам по-горе, после можеш да я споделиш тук събраната от теб информация. Ние не се вълнуваме толкоз много от същинската причина. Някои неща се приемат AS IS. Съжалявам.
Активен

Beginner

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
  • May the source be with you
    • Begginer's web
Re:Учим 9 седмици, а не 10 !?
« Отговор #24 -: 26.10.2010, 22:58:00 »

Някои неща се приемат AS IS. Съжалявам.
(:bow) Затова става все по-зле за съжаление. И не виждам защо всички скачат да защитават нещо, което е толкова много необосновано.
Дали щяхте да сте на същото мнение когато идете на бензиностанцията и ви сипят за 90 вместо за 100. Спестете ми че знанието не е чешма, а мозъка кофа.
За съжаление всички сме научени да си затваряме очите за тези неща, защото някой от преподавателите ще имат 1 седмица по-малко, някои от студентите 1 седмица по-малко... Това че нещо изнася на по-голямата част от хората означава ли, че е правилно? А когато някой тръгне да търси причината и се опитва да прави това, което е правилно всички кибици скачат срещу него.
Така е това може да се случи единствено в България другаде не!
Активен
Понякога стоя и си мисля, а понякога само стоя.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Учим 9 седмици, а не 10 !?
« Отговор #25 -: 26.10.2010, 23:13:04 »

Случва се и на другаде, не се притеснявай... Когато отидеш там - ще го видиш!

AS IS е защото не е приумица на някого си - това ви обяснявам. Да, точно на бензиностанцията всяко тримесечие или по-често ти сменят цената на бензина - ти искаш ли отчет от Лукойл защо е сменена? Просто казват 3 дни по-рано по телевизията и толкоз. Освен това - виж колко по-рано е обявена ваканцията и ще се вземат мерки за наваксване или отсрочване на материала. За преподавателите ти обясних, че ще създаде проблем, не удобство - с броя преподадени часове. Може и да се вземе решение да се наваксват някак извънредно. Не знам все още.

Преценено е, сметнато е, не се прави само в нашият ВУЗ, разберете го това най-сетне. За ваканциите говоря. Не може да се вземе еднолично решение дори на декан само - това е съгласувано с министерството, ректора, министъра.

За търсачите на причини - казах как и по какъв начин става. Във форум - сори. Тва е.

П.П.  Така. Темата е заключена от Антоний, но модератор съм вече аз. Ако науча подробности за ваканцията - ще добавя информация. Темата остава заключена.

Ваканцията е за целият ПУ - не само за ФМИ. Днес проверих. Така че явно причините са комплексни. Може ФМИ да има парно от ТЕЦ-а, но Ректората е на собствено парно мазут (примерно) и за него да няма пари.
« Последна редакция: 27.10.2010, 20:27:52 от Светослав Енков »
Активен