argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Латински  (Прочетена 17347 пъти)

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия
Re:Латински
« Отговор #60 -: 11.12.2009, 10:59:10 »

Здравейте,бих искала да попитам някои колега/колежка от специалноста БЕРЕ как протича изпитът им по латински (аз съм от друг факултет но записах избираемо Латински  и разбрах,че на вас ви преподава Ас.Димитър Мирчев).Ще бъда благодарна ако някои ми разясни как минава изпита при него и въобще всичко което е хубаво да се знае за този  изпит и преподавател :)
Активен

samotnata_x

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
  • Там, където има покрив няма криле.
    • Мислите на една жена...
Re:Латински
« Отговор #61 -: 16.12.2009, 17:05:19 »

Аз съм БЕРЕ и за момента не учим латински?
Активен

pikaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Латински
« Отговор #62 -: 19.12.2009, 13:17:00 »

Латинският е много приятен и красив език. Също така е и много лесен. Аз вече го владея перфектно устно и писмено. Даже снощи си говорихме по скайпа с папа Бенедикт 16. :-D
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Латински
« Отговор #63 -: 20.12.2009, 19:29:11 »

Здравей borqn4e,мога да ти кажа,че си щастливка,че не си при Козарова,защото там е пълен ад,а при Мирчев всичко минава тихо мирно и лесно.Човекът е разбран и знае много добре,че не е нужно да ни тормози много,така че зависи какво сте се разбрали за изпитът,а ако не сте най-много да те попита нещо по склоненията,което е падежите,за някоя сентенция,и най-много за окончанията при спреженията.Мен лично на това ме изпита и ми писа 5,а ако ме беше изпитала Козарова доста щях да си помечтая за 5,абе общо взето е точен,само недей да му противоречиш и да му казваш нещо,за да се ядоса,защото тогава вече къса :( успех ти пожелавам и пиши ако те интересува нещо друго ;)
Активен

John

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Латински
« Отговор #64 -: 21.12.2009, 12:03:49 »

Не знам защо всички са толкова наплашени от Козарова... жената си изпитва най-нормално. Ако си учил както трябва си изкарваш 5 или 6 ако не си учил си изкарваш ниската оценка (както при всеки друг преподавател). Нито се заяжда, нито дава неща, които не са взимани.
Активен

BlackGuardian

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 307
  • Seek 'n' Strike
Re:Латински
« Отговор #65 -: 21.12.2009, 16:37:16 »

Идеята е че тя не признава оценки като 3 и 4, там трябва да знаеш за 6 или си скъсан... но така или иначе тази тема е отдавна изчерпана, всички постове просто или се съгласяват с предишни мнения или се оплакват, от което няма смисъл.
Активен

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия
Re:Латински
« Отговор #66 -: 21.12.2009, 19:46:28 »

Мерси joro.vin за информацията това е в общи линии на нас ни каза,че изпита щял да се състои в това да можем да преведем едно изречение и да му направим разбор,само ме притеснява това,че сме карали само два пъти но ще видим занапред какво ще стане.Благодаря още веднъж за информацията :)
Активен

John

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Латински
« Отговор #67 -: 21.12.2009, 20:24:05 »

Идеята е че тя не признава оценки като 3 и 4, там трябва да знаеш за 6 или си скъсан... но така или иначе тази тема е отдавна изчерпана, всички постове просто или се съгласяват с предишни мнения или се оплакват, от което няма смисъл.
В моя курс си спомням, че имаше доста 3-ки и 4-ки... ама както и да е :)
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Латински
« Отговор #68 -: 22.12.2009, 18:18:43 »

Не знам защо всички са толкова наплашени от Козарова... жената си изпитва най-нормално. Ако си учил както трябва си изкарваш 5 или 6 ако не си учил си изкарваш ниската оценка (както при всеки друг преподавател). Нито се заяжда, нито дава неща, които не са взимани.

Може и така да е,но специално ние нямахме упражнения,карахме само лекции,а нали се досещаш,че език само с лекции няма как да се научи,аз поне за сега не знам как става това нещо още повече,че се вдигаше огромен шум и почти никой не чуваше какво говори тя...плюс това в моята специалност,която беше БЕРЕ трябваше да се учи Страгръцки,а не Латински,но както и да е,няма да се оправдавам и да издребнявам.Borqn4e няма проблеми миличка,ако мога с нещо друго да помогна пиши,ще се радвам :) от мен успех на изпита и да пишеш какво е станало след това! :wink:
Активен

pikaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Латински
« Отговор #69 -: 22.12.2009, 21:54:54 »

Козарова не ме плаши въобще :-) А и не помня някога да съм се плашил от преподавател.
Единственото нещо от което може да бъда притеснен е самия латински, който си е доста труден език.  В бъдеще и на мен ми предстои изпит по латински и ще отида с нагласата и потготовката да изкарам най-малко 5. Искам изпита да ми е при Козарова, за да ми бъде по-сладко когато изкарам 5-ца или 6-ца.  :-D
Според мен няма гадни изпитващи- има непотготвени студенти!!!
Audaces fortuna iuvat timidosque repellit
Успех на всички на изпитите 8-)
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Латински
« Отговор #70 -: 23.12.2009, 00:43:40 »

Козарова не ме плаши въобще :-) А и не помня някога да съм се плашил от преподавател.
Единственото нещо от което може да бъда притеснен е самия латински, който си е доста труден език.  В бъдеще и на мен ми предстои изпит по латински и ще отида с нагласата и потготовката да изкарам най-малко 5. Искам изпита да ми е при Козарова, за да ми бъде по-сладко когато изкарам 5-ца или 6-ца.  :-D
Според мен няма гадни изпитващи- има непотготвени студенти!!!
Audaces fortuna iuvat timidosque repellit
Успех на всички на изпитите 8-)

Ммммм добре дано да е така,пожелавам ти успех,то ще си каже като му доиде времето ;)
Активен

BlackGuardian

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 307
  • Seek 'n' Strike
Re:Латински
« Отговор #71 -: 23.12.2009, 10:33:40 »

Идеята е че тя не признава оценки като 3 и 4, там трябва да знаеш за 6 или си скъсан... но така или иначе тази тема е отдавна изчерпана, всички постове просто или се съгласяват с предишни мнения или се оплакват, от което няма смисъл.
В моя курс си спомням, че имаше доста 3-ки и 4-ки... ама както и да е :)

Изключение да докаже правилото  :wink:
Активен

Imperturbable

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
  • Hesitate between two things and take a third...
Re:Латински
« Отговор #72 -: 31.12.2009, 11:37:47 »

Съсласявам се с мнението, че проблемът не е в "гадните" изпитващи, а в неподготвените студенти особено при положение, че Козарова не е изпитващ, който ще се отнесе непрофесионално или несправедливо.
Може би просто е по-взискателна.
В моя случай даже малко ми помогна и ми писа по-високата оценка.

Имайте предвид, че много хора са скъсани по този предмет, защото трябва да се знае ВСИЧКО (не перфектно, но по една - две думи за всяка тема), за да може като ти се падне дадена тема да можеш да кажеш все нещо. Разбира се, за една и две седмици Всичко не се научава!
Това сигурно е единственият предмет, по който учих през цялото време - с другите се справях накрая по време на сесията.

Това е положението, сядайте и учете Сега (само по латински, не по всичко естествено  :-D )
Активен

BlackGuardian

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 307
  • Seek 'n' Strike
Re:Латински
« Отговор #73 -: 05.01.2010, 16:54:48 »

Някой знае ли на зимната сесия кога е поправката по латински?
Активен

Yorikkk

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Латински
« Отговор #74 -: 08.01.2010, 10:39:32 »

питах я декември дали ще може да ме изпита зимата, но получих отговор да се явя на редовната дата втория семестър ^^
Активен
yeah... whatever

ivenceto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Латински
« Отговор #75 -: 07.02.2010, 20:07:08 »

ок някой може ли да ми каже какво представлява 1 изпит по Латински? аз съм 1 курс Английска филология?плссссссс  :-) :-) :-) :-) :-)
Активен

RoSeNcEtO

  • Гост
Re:Латински
« Отговор #76 -: 07.02.2010, 20:41:27 »

Изпитът по латински протича в две части. Първо при асистента, при който карате упражнения, на последното се прави контролна за допускане до изпит. Всички издтржали контролното, се явяват на устен изпит при доц. Козарова. Тя дава по 1 или 2 въпроса за склоненията и спреженията в латинския език. Задължително е да се дават примери и да се каже самата парадигма за склонението/спрежението. Научете си хубаво теорията, защото в противен случай се пригответе да се явявате на поправчици и ликвидациики (не ви го пожелавам ). Успех на всички :)
Активен