argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос за МИО.  (Прочетена 7006 пъти)

Kyle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Въпрос за МИО.
« -: 19.06.2009, 00:21:49 »

Здравейте,дано не съм объркал раздела.Другата година ще кандидатствам в ПУ-то и си харесах специалноста Международни Икономически Отношения,но се чудя дали има добра реализация след завършването.Сега уча в НТГ - Пловдив специалност Счетоводна отчетност.Моля хората които са тази специалноста да ми кажат няколко думи за нея : дали им харесва,после евентуално каква реализация може да има след завършване,с какъв бал сте влезли и т.н.Всичко което го няма в тазгодишния справочник би ми било полезно.Благодаря предварително :bow:
Активен

xstoyanx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Въпрос за МИО.
« Отговор #1 -: 09.07.2009, 19:16:22 »

МИО е супер :) , колкото до реализацията все пак сме в БГ и личните качества са на заден план , важното е всичко останало :) , но аз следя всеки ден jobs.bg и мога да ти кажа , че се търсят супер много хора за м/ународни търг. отдели в български и чуждестранни фирми, но поне в повечето обяви искат завършено висше. Важно е и какъв език знаеш освен английския - испански ,италиански ,френски ,немски са супер предимство според мен . Това е , хубав ден :)
Активен

Tania

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re: Въпрос за МИО.
« Отговор #2 -: 18.07.2009, 17:24:45 »

И аз имам въпрос по темата :) Кандидатствам тази годин и първото ми желание е МИО.Въпросът ми е следният - ако избирам всеки път една от избираемите специланости да е втори език, има ли възможност да получа  добра основа или всеки семестър се учи едно и също?
Активен

ilker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Въпрос за МИО.
« Отговор #3 -: 18.07.2009, 18:11:58 »

Втори чужд език е задължителен и ще имаш държавен изпит и по западен език който си избрала, така, че ти съветвам да мислиш добре като избираш. Успех. :-)
Активен

Tania

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re: Въпрос за МИО.
« Отговор #4 -: 18.07.2009, 19:35:24 »

Това е радващо :) До сега 12 години съм учила английски ;) А иначе една от причините да избера МИО е,че много искам да уча италиански, така че се надявам да нямам проблем с това   :wink: Мен повече ме притеснява математиката :blush:
Активен

fogel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #5 -: 16.08.2009, 01:01:32 »

Наесен ще съм 2-ри курс МИО и мога да кажа,че съм много доволен от специалността и преподавателите (с малки изключения,които всички знаят хахахах) Пишете на мейла ако искате да питате  :wink: успех колеги  :y:
Активен

Tania

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #6 -: 21.08.2009, 18:32:02 »

Здравейте на всички :) Искам да се похваля,че ме приеха МИО :-P и бих се радвала да се запозная и с други бъдещи колеги от специалността :)
Активен

valentinatt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • Факултет по икономически и социални науки
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #7 -: 22.08.2009, 10:54:18 »

Здрасти и честито за МИО-то. :bravo: с какъв език си?
Активен

Tania

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #8 -: 22.08.2009, 15:19:08 »

Благодаря :-) С английски. Ти?  :roll:
Активен

valentinatt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • Факултет по икономически и социални науки
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #9 -: 23.08.2009, 09:59:39 »

аз съм с немски... така като гледам тук няма друг с немски обаче  :-)
Активен

Tania

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #10 -: 23.08.2009, 11:05:47 »

Ами като цяло тази тема не е много активна :hihi: Но да се надяваме повече хора да се включат преди началото на годината ;)
Активен

valentinatt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • Факултет по икономически и социални науки
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #11 -: 23.08.2009, 14:17:06 »

ами аз така като гледам не само темата не е мн посещавана,а целия форум...е все пак има време до 28 септември...ще видим  :-)
Активен

Tania

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #12 -: 23.08.2009, 18:49:09 »

Да,така е :) Макар че според мен би било добре да се запознаем повече хора преди 28-ми ;)
Активен

valentinatt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • Факултет по икономически и социални науки
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #13 -: 23.08.2009, 21:57:50 »

да,така ще е мноого по-лесно после  :-) ся остава само да чакаме някой още да дойде и да пише в тази тема  :-D
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #14 -: 23.08.2009, 22:16:44 »

Май е тенденция в МИО да ги събират с конкурс за красота.  :makeup: Адмирации за визуалната Ви принадлежност, дано да е в унисон с вътрешната такава...  :wink:
Активен
Ицко иска поничка!

imma_star

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #15 -: 23.08.2009, 22:26:21 »

Май е тенденция в МИО да ги събират с конкурс за красота.  :makeup: Адмирации за визуалната Ви принадлежност, дано да е в унисон с вътрешната такава...  :wink:

А ти какво учиш? :-P
Активен

Tania

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #16 -: 24.08.2009, 11:22:10 »

Май е тенденция в МИО да ги събират с конкурс за красота.  :makeup: Адмирации за визуалната Ви принадлежност, дано да е в унисон с вътрешната такава...  :wink:
Да,не беше лесен конкурса :-D Но важното е,че сме вътре :-P Тепърва ще си проличава дали има съответствие между това как изглеждаме и какви възможности имаме :wink:
Активен

valentinatt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • Факултет по икономически и социални науки
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #17 -: 24.08.2009, 18:49:26 »

еее за някой може и лесен да е бил...  :-) при мен беше повечето на късмет честно казано
Активен

dream_collector

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • :)))
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #18 -: 24.08.2009, 20:58:51 »

zdraveite i az sum prieta mio  ..kusmet ili ne vajnoto e 4e sme vatre i ot taq godina natatuk e vreme da se razbiem totalno :-P :-P :inlove:
« Последна редакция: 24.08.2009, 21:06:33 от dream_collector »
Активен

valentinatt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • Факултет по икономически и социални науки
Re:Въпрос за МИО.
« Отговор #19 -: 24.08.2009, 22:02:28 »

даам,съгласна съм  :-) :D дано да е шоу  8-)
Активен