argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Английска Филология випуск 2013  (Прочетена 22835 пъти)

valentinov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
  • Mилионер
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #60 -: 17.09.2009, 17:02:40 »

абе , ако се учи много , не са трудни , но е наистина трудно да схванеш материала,  не искам да ангажирам никой с моите мнения , тва ми е гледната точка :) всеки да преценя сам за себе си
 най-добре ще видите като минат 2 - 3 лекции  за кво става въпрос :]  айде няма да плаша повече  :hihi:
Активен
на куц вол , нивата му крива ....powered by PU

Invictus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #61 -: 17.09.2009, 18:00:08 »

Е, не е чак толкова трудно. Вие идете в СУ да видите какво се казва истинска АФ. Тук поне човек има свободно време и може да се хване на някаква почасова работа, ако намери. А и след като историческата лингвистика отпадна, сега съвсем е олекнала програмата. Ако можеше и педагогическата практика да отпадна, всичко щеше да е на шест.

Активен

masterchief

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #62 -: 17.09.2009, 18:05:22 »

Е, не е чак толкова трудно. Вие идете в СУ да видите какво се казва истинска АФ. Тук поне човек има свободно време и може да се хване на някаква почасова работа, ако намери. А и след като историческата лингвистика отпадна, сега съвсем е олекнала програмата. Ако можеше и педагогическата практика да отпадна, всичко щеше да е на шест.


Учил ли си в СУ???
Активен

Kostaaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #63 -: 17.09.2009, 18:11:40 »

Е, не е чак толкова трудно. Вие идете в СУ да видите какво се казва истинска АФ. Тук поне човек има свободно време и може да се хване на някаква почасова работа, ако намери. А и след като историческата лингвистика отпадна, сега съвсем е олекнала програмата. Ако можеше и педагогическата практика да отпадна, всичко щеше да е на шест.



Програмата може и да не е чак толкова натоварваща, но е толкова хаотично изготвена, че миналата година се налагаше от 9 сутринта до 9 вечерта да стоя в Пловдив за да си изкарам часовете. Надявам се тази година да нямаме 4 часа дупки измежду часовете...
Активен

isi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 147
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #64 -: 18.09.2009, 02:30:05 »

За програмата и аз съм съгласна ,адски зле е ,тези дупки от по няколко часа са ме докарвали до пълна лудост  :? Материалът е труден да,но не чак толкова колкото го описвате,нужни са малко усилия просто.А Петка, аз един твой пост не съм прочела,в който да не нареждаш ПУ,знаеш ,че винаги можеш да се ориентираш към нещо по-добро за твоите представи нали  :-P
« Последна редакция: 18.09.2009, 02:33:09 от isi »
Активен

Mime

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #65 -: 18.09.2009, 08:20:27 »

Хаха Тука ще ме плашат с един латински.... Ей, колеги, преживях физическото в гимназията, нищу ни мой ма изплашиии  :-D
Бе, каквото е, такова ще е. И да се вайкаме кооолкоо е нам си ко, няма да го променим. Според мен ако се учи, не би трябвало да има проблем. Само едно заблудено въпросче- какво се крие зад практическия английски? Граматика, думички, изразчета?
Активен

elinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #66 -: 20.09.2009, 01:41:25 »

До новоприетите колеги-следете откога датират темите все пак(по-конкретно Английска ф-я випуск 2012) :)
Активен

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #67 -: 21.09.2009, 12:16:44 »

Практическият английски е лексика и граматика, преводи и писмени упражнения. По лексика и граматика се работи по учебника, долу горе както в училище се правят упражнения и дискусии. Преводите са английско- български и българо-английски- там правите превод за домашна и общо взето го проверявате заедно. Писмените упражнения са да пишете есета и други работи по учебника и уж да правите диктовки. Ние, "а" група бяхме лишени от диктовки, но това беше защото и двата семестъра бяхме с чуждестранни преподаватели, които буквално не знаеха как се правят диктовки.
Искам само да кажа, че аз съм много доволна от специалността и университета, интересно ми е. Да, има си своите лоши страни, но ако някой може да посочи един съвършен университет или дори училище, нека си каже :) Да бъдем честни, езикознанието не се взима трудно, ако си учил. По латински, ако си знаеш всичко също не може да не го вземеш. Проблемът на латинския е, че нямаш достатъчно подготовка в университета и трябва да си помагаш сам с учебника. Ако седнеш да си научиш хубаво и отделиш повечко време за него, просто няма как да те хванат неподготвени. Просто ние, студентите сме свикнали да не учим целия материал и да разчитаме на късмет или преписване, а по латински това няма как да стане.
Не се плашете, адски яко е в АФ :) А Валентинов всъщност е най-големият фен на курса, просто така говори да ви сплаши, иначе е отличник е любимец на всички преподаватели :y: :y: :y:
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

BlackGuardian

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 307
  • Seek 'n' Strike
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #68 -: 22.09.2009, 11:51:24 »

Да, има си своите лоши страни, но ако някой може да посочи един съвършен университет или дори училище, нека си каже :)

АМТИИ  :-(
Активен

valentinov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
  • Mилионер
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #69 -: 22.09.2009, 13:51:12 »

+ авто-транспорта в Хасково .. както и много други университети за автодизайн и моделизъм ,ама там няма голям шанс за реализация (не че тук има) , аз не ги плаша , аз споделям впечатления и не ангажирам никой да ми вярва !
Хаха Мая ,Мая , не ми разваляй репутацията , бил съм отличник , че даже и любимец  . . . а един шоколад завиваше мармота в станиол ...  :drunk:
Активен
на куц вол , нивата му крива ....powered by PU

Kostaaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #70 -: 22.09.2009, 16:42:33 »

Сарказъм бе Валентинов... сарказъм...
Активен

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #71 -: 22.09.2009, 23:09:38 »

Колегиии, колегиии, лесно се лъжете по външния вид  :wink:
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

ivvetta

  • Гост
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #72 -: 23.09.2009, 16:14:43 »

значи ще сме колеги  :-P виж 3-та страница  :wink:
http://slovo.uni-plovdiv.bg/wp-content/slovo/uploads/2009/02/upl_09-10.pdf
Koлега,аз нещо не мога да го отворя този файл,ако го имаш на компютъра, искам да ми го пратиш,аз ще ти дам скайп ;)
Активен

crios

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #73 -: 23.09.2009, 22:18:01 »

Здравейте! Излязла ли е програма с разписанието на предметите и има ли я в сайта? Аригато предварително :)
Активен
BOFH till the end!!!

BlackGuardian

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 307
  • Seek 'n' Strike
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #74 -: 23.09.2009, 22:35:37 »

Носят се слухове, че програмите ще излезнат на 25.09.09
Активен

Mime

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #75 -: 25.09.2009, 15:04:54 »

Така... имаме си програма... Бе толкова ли съм руса, че нищо не и разбрах  :-D
Активен

LADY DI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #76 -: 25.09.2009, 15:12:38 »

ще можеш ли да я публикуваш във форума?
Активен

Hrisi90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #77 -: 25.09.2009, 15:25:04 »

Аммм.. да ви питам това точна информация ли е? " Откриване на новата учебна 2009/2010 година :

27. IX. 2009 г. /неделя/ от 11.00 часа в Концертна зала." И .. да моля ако можеш качи я във форума, че и ние да я видим плс..
Активен
Английска Филология

Mr. Brightside

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
  • Безделник
Активен
Защо си губиш времето да четеш това?

Dulgia :D

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Английска Филология 1 курс
« Отговор #79 -: 27.09.2009, 15:14:34 »

кво става колеги и ест. колежки  :-P абе аз ли съм зле или просто така ми я отваря тая програма ама всичко е наопаки :D не съм чел цялата тема щото много сте изспамили но ако някой може да каже утре кви са първите лекции каде от 7:30 ли :) ако може малко садействие че съм като коч в канцелария в момента :D благодаря предварително
Активен
:)