argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: максимален размер на подпис 20 символа ? WTF ?  (Прочетена 8428 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

За срещата и разговорите по темата - с удоволствие!
За бирата - засега съм я спрял.
За точките 1 и 2 - това е достатъчно, дори със само една от тях да решим че се ангажираш - пак си е сериозна помощ.

Сори за телеграфния стил, бягам за влака.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Не съм чел всичко в темата само искам да кажа.
Че това с аватарите според мен пък за университетски форум е не приемливо. Не приемливо е да си сложа сърчице за аватар :)
Според мен трябва задължително само с снимки да са хората за да е ясно кой с кой говори. Или с нищо :Д
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Свежарски, модерен, шарен... не, мерси. За целата си има няколко хиляди шарени свежарски форума. Не искам всички аватари да са снимка със костюм и вратовръзка, но съм твърдо против форума да става арена за изява на "оригиналност". Нагледал съм се, болят ме очите от "оригиналност".

Иначе подписа може и 255 символа да се направи, с уговорката, че админите ще могат по свое усмотрение да премахват неподходящо съдържание от подписите (големи картинки, комерсиални линкове, десет реда от по пет букви с двоен размер на шрифта и прочее).

За промени във форума аз лично съм много отворен. Едно важно уточнение, което тряба да направим преди всичко е - това официален форум, инструмент на ПУ ли е, или е обществен форум на хората обединени по социален признак връзката им с ПУ. Защото един официален форум следва да се модерира много по-строго, включително с цензура (ако някой си мисли, че на официален поддържан от фирма форум ще стоят мнения "ми те там всички са корумпирани, лентяи, некадърници и тъпи копелета", да ходи да се прегледа). Забележете - аз нямам против форума да е по-неформален, да си говорим по-свободно и за това кой преподавател се заяжда от чиста злоба, и кой дава лесно изпитите на секси колежки и прочее. Само дето не виждам какво би убедило ръководството на ПУ да хоства и плаща разходите за такъв форум. В момента имаме една мешаница между строга официалност на места и абсолютна слободия на други. И съм почти на 99.99% убеден, че съвместяването в един форум на различни секции с различен стил е практически неосъществимо. Може би може да се помисли за създаването на два форума - единия строго официален (и строго модериран*) служебен за ПУ и един съвсем неформален (с минимум модрация) друг за връзка между всички хора, обеденени от връзката си по един или друг начин с Университета. Може да се раздели базата данни на сегашния форум (виждал съм го правено, в момента съм админ на едното парче от раздялата и глобален мод на другото парче).

_______________
*И съвсем не държа аз да го правя. Няма и да откажа, де.
Бих казал, че идеята ти е доста добра, но ако се създаде един отделен форум, който е официален за ПУ като негов инструмент, няма да е лошо да се включват и повече преподаватели и въобще хора свързани с ПУ. Също така, ако този официален форум е строго модериран си мисля, че няма да е посещаван от много хора, както казва Наско, най-много от шепа ентусиасти. Това е така, защото забелязваш като модератор какво е положението засега, представи си потребителите да използват нов форум, в който половината от досегашните им постове ще се цензурират, просто нямат създадената култура да пишат по форуми - не четат правилата преди да почнат да пишат и искат всичко, което постнат да бъде оставено без модерация. Все пак, ако се организират нещата и се събере екип от подходящи хора, които осъзнават за какво се борят и какво правят съм сигурен, че нещата ще се получат. Просто някои от модераторите, които са сега на форума съм забелязал, че влизат доста рядко, етествено не всеки има време да модерира, но все пак щом е поел отговорността на модератор се иска поне малко да я спазва. Става въпрос за първите три раздела на форума.
Не съм чел всичко в темата само искам да кажа.
Че това с аватарите според мен пък за университетски форум е не приемливо. Не приемливо е да си сложа сърчице за аватар :)
Според мен трябва задължително само с снимки да са хората за да е ясно кой с кой говори. Или с нищо :Д
Напълно съм съгласен за снимките на профилите. Участвах в една група (в Гугъл групи), която беше създадена от асистент от университета, в която се задаваха занятия и задачи. Та в тази група, беше задължително всеки да си качи снимка на профила, което със сигурност доста улеснява комуникацията между потребителите. :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Аз впрочем не съм сигурен, че има смисъл от "официален" форум. Форумите по идея имат други функции. А и какво ще е "официалния" форум? Официални съобщения и официални запитвания с официални отговори? За това си има уеб сайт (за съобщенията) и телефони и имейли (за задаването на въпроси). Впрочем, именно въпросите в момента са голям проблем тук - много хора си мислят, че на фроума могат да получат отговори за нещо, което ги интересува. Ами... не може. Тук почти не влизат адекватните служители на университета. Е, да - аз, Наско и още двама-трима работим в ПУ, но това далеч не значи, че знаем нещата, за които повечето хора питат. И в огромната част от случаите се стига до "Ами това е телефона на инспекторката, обади се на нея". Или по-лошо - до разпространяване на слухове "ами един приятел на колега на гаджето ми чул, че..."

ПП Аз съм съгласен да си сложа снимка за аватар, ама нямам свястна.  :-)
Активен
Физически Факултет

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Аз впрочем не съм сигурен, че има смисъл от "официален" форум. Форумите по идея имат други функции. А и какво ще е "официалния" форум? Официални съобщения и официални запитвания с официални отговори? За това си има уеб сайт (за съобщенията) и телефони и имейли (за задаването на въпроси). Впрочем, именно въпросите в момента са голям проблем тук - много хора си мислят, че на фроума могат да получат отговори за нещо, което ги интересува. Ами... не може. Тук почти не влизат адекватните служители на университета. Е, да - аз, Наско и още двама-трима работим в ПУ, но това далеч не значи, че знаем нещата, за които повечето хора питат. И в огромната част от случаите се стига до "Ами това е телефона на инспекторката, обади се на нея". Или по-лошо - до разпространяване на слухове "ами един приятел на колега на гаджето ми чул, че..."

ПП Аз съм съгласен да си сложа снимка за аватар, ама нямам свястна.  :-)
Дори без адекватните лица от ПУ, студентите си помагат и в повечето случаи се отговаря на поставените въпроси. В раздела КСК се задават огромно количество въпроси, които, ако се посети сайтът биха били излишни, но това е, както казах първо пишат после мислят и четат. Както и да е, отговарям на повечето, понякога се повтарям, ама какво да се прави, след като го има като раздел трябва да се помага. Освен въпросите, които се задават може още много теми да се отворят, но тук идва проблемът - колко са редовните посетители в този форум и кой в какъв раздел пише? Забелязал съм, че интересни теми, които са извън обучението има най-много в Public, но там пишат сигурно 10 човека, каква комуникация се очаква при такъв брой потребители! Сега като мине треската по КСК тези, които изписаха по 1 кофа мастило в раздела ще изчезнат безславно, най-много да влезнат в последствие във факултетния си раздел с още въпроси и молби. Има върху какво да се работи по форума, но това няма как да стане без самите потребители и тяхната подкрепа, защото няма нещо, което да функционира, без да има някой, който е заинтересован. :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Мен ме интересува аватара кога ще се промени ? :)
Активен

Everlast

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253

Мен ме интересува аватара кога ще се промени ? :)
  :y: и мен :)
Активен
Я - солдат, недоношенный ребенок войны...

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Проблемните подписи са като този например.
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП

Рзмерът на картинките в подписа не можете ли да го ограничите до такива на юзърбарче?
http://i24.photobucket.com/albums/c50/07raul/Userbars/RealMadrid2.png
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322

Проблемните подписи са като този например.

На мен лично този подпис ми харесва. Не разбирам какво му е проблемното? :roll:

P.S. Във форумът на СУ съм виждалана потребители с доста големи подписи(с текстове, банери, линкове), но това не се е определяло като "проблемно" :)
« Последна редакция: 23.08.2009, 17:14:48 от Lilith »
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Тъй като се породи като идея да се слагат снимки на аватара сместо картинки, пуснах анкета, която можете да попълните, за да определим мнението на потребителите! :)
http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=10776.0
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Проблемните подписи са като този например.

На мен лично този подпис ми харесва. Не разбирам какво му е проблемното? :roll:

P.S. Във форумът на СУ съм виждалана потребители с доста големи подписи(с текстове, банери, линкове), но това не се е определяло като "проблемно" :)

Чудно - значи имаш алтернативен форум. Enjoy!
Лично на мен не ми харесва да гледам една и съща картинка или огромен текст залепен под всяко съобщение, лично мен ме дразни.

(тази тема се мести във free ping)
Активен