argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: максимален размер на подпис 20 символа ? WTF ?  (Прочетена 8429 пъти)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Що за кретения е настройката на форума за максимален размер на подписа 20 символа ?
Дори не стига да си напиша имената и къде работя пълна простотия.
Настоявам да се махне !
Каква е цялата идея с тая простотия ? да си сложа ли картинка която е 200 mb и е голяма 1 пиксел цялата пълна с нищо ( тъй като за нея 20 символа ще стигнат я ги направте 10 ).
Пълна боза още веднъж си припомням защо все по малко влизам в форума.
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП

20 символа само :-o
Как твоя подпис е толкова дълъг? Че и картинка си имаш :?
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

JOKe, аз влизам също рядко тук, но не защото правилата не ми харесват, а защото съдържанието на форума липсва... но както и да е.

Подписа е 20 символа, правилно си забелязал. Спомням си времето, когато разни недоволни от живота студенти протестираха, чрез слагане линк към огромна снимка или просто бла-бла бози и изявления във форумния подпис... Та имало си е причина някога.

Лично аз по-скоро бих махнал напълно подписа, ако питаш мен. Ако обаче ти е на сърце дълъг подпис и наистина държиш да го има, ще ти угодя, така че решавай и поемай отговорност.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

абсурдно е подписа да е толкова малък че дори да не можеш да си сложиш данни от рода

Име
курс
или
Име
фирма в която работиш
позиция
или
име
блог

Така че сопред мен 20 е прекалено малко.

Моя е много тъй като е сложен преди да е сложена "идеята с 20 символа "
според мен трябва да я направиш повече :) не само заради мен заради всички.
Активен

Marta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 517

Подкрепям Найден. Защо не дават на хората да си развихрят фантазията? :hihi: Биха могли да си напишат например номера на банковата сметка, паролата за достъп и още такава полезна информация... :hihi: Шегувах се. Но наистина 20 символа са прекалено малко. Напревете ги 100.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

20 символа ясно че са малко, не разбрах обаче кой и как би поел отговорността :)
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП

Няма да е лошо да стане малко по-модерен форума. Този не е като за голям университет.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Няма да е лошо да стане малко по-модерен форума. Този не е като за голям университет.

Форума беше извън строя за около 30 часа поради хардуерен проблем на сървъра с базата данни, който все още не е отстранен, уви. Всички данни въведени след 4:11 на 18.08.2009 са загубени.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Няма да е лошо да стане малко по-модерен форума. Този не е като за голям университет.

По темата: dj seh, благодаря за съвета! Този разговор може да продължи след като стане ясно ти и/или всички останали желаещи промени колко сте готови да инвестирате като време, усилия, отговорности... до тогава не очаквам сериозни промени по форума, който аз специално намирам за доста добре функционираща услуга за ПУ.

;-) хубаво лято, аз се завръщам отново към ваканцията и прелестите на българските планини
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП

Време и усилия съм готов да инвестирам. В момента си нямам работа и по цял ден се чудя какво да правя :drunk:

За сега имам 3 предложения:

- подпис - 100+ символа
- аватар - 130х130
- теми - тези теми във форума ми изглеждат малко остарели, а и еднотипни.

До скоро имаше една малко по-различна тема и аз нея ползвах, но сега я няма :?

Смятам, че за 2009 година тези ограничения не са необходими, тъй като не е лукс да имаш бърз нет.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Време и усилия съм готов да инвестирам. В момента си нямам работа и по цял ден се чудя какво да правя :drunk:

За сега имам 3 предложения:

- подпис - 100+ символа
- аватар - 130х130
- теми - тези теми във форума ми изглеждат малко остарели, а и еднотипни.

До скоро имаше една малко по-различна тема и аз нея ползвах, но сега я няма :?

Смятам, че за 2009 година тези ограничения не са необходими, тъй като не е лукс да имаш бърз нет.
Какво общо има бързият интернет с наложените ограничения във форума?
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП

Ако си с бавен нет и всеки си е сложил тапет за аватар, форума ще ти се отваря бавно. Интернета до преди няколко години беше толкова бавен...
Предполагам, че за това са сложени някои ограничения - да не се чака по 15 мин за зареждане на страница. Аз не виждам друга причина за това аватарите да са ограничени толкова много. А на 1280х1024 и повече тези 100х100 са малко.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Ако си с бавен нет и всеки си е сложил тапет за аватар, форума ще ти се отваря бавно. Интернета до преди няколко години беше толкова бавен...
Предполагам, че за това са сложени някои ограничения - да не се чака по 15 мин за зареждане на страница. Аз не виждам друга причина за това аватарите да са ограничени толкова много. А на 1280х1024 и повече тези 100х100 са малко.
За аватара съм съгласен, че по-бавно ще ти се отвори при слаб интернет, но при подписа няма подобен проблем. Във повечето форуми и сайтове, аватарите са ограничени, никой няма да остави да се качват аватари с резолюция 1280х1024 примерно, което е напълно нормално. А относно това, кой каква отговорност ще поеме, то не е само да седиш и да пишеш постове, Наско е прав, че за да има промени се иска добре да се поддържа и да се отделя време, а също така и хора с отговорности, а в този форума са малко хората, които биха поели отговорност за нещо, с което да се занимават и да обмислят решенията си правилно. Аз лично съм бил модератор в един сайт и чак тогава разбрах, че не е толкова лесно, защото имаш отговорности и много хора, които са против теб, заради действия предприети от теб. Засега ще кажа това, ако искаш може да лични да изясним в какви идеи имаш за развитие и да ги обсъдим. Поздрави! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стаси

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 346
  • НАЗАД... стъпил си ми в аурата.

Аз също съм за подпис от 100 знака, за да може всеки да се изрази, както сам пожелае. Ако ще е 20 знака, по-добре без подпис, защото не всички са кратки като мен ;)
Активен
Дзен...

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547

Ако си с бавен нет и всеки си е сложил тапет за аватар, форума ще ти се отваря бавно. Интернета до преди няколко години беше толкова бавен...
Предполагам, че за това са сложени някои ограничения - да не се чака по 15 мин за зареждане на страница. Аз не виждам друга причина за това аватарите да са ограничени толкова много. А на 1280х1024 и повече тези 100х100 са малко.

че има ли някой на който тряфика му да не е поне 6 Мb/s. тва е минимума на БТК. Да не говорим фирмите ква скорост пускат. Така че теззи опасения ми се струват несъстоятелни.
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Васко, мерси за подкрепата и разбирането най-вече.

dj seh, днес си мислих че този форум всъщност не е никак зле или поне аз трудно мога да посоча някой друг университетски форум като пример. От друга стра ми е интересно как ти дефинираш "по-модерен", вероятно по-накичен или по-комерсиален. Ако е така и за двете съм против! Относно инвестиция от твоя (ваша страна) виждам в няколко направления:

1. Модерация на съдържанието, което се излива ежедневно тук. Това включва постове и всякакви потребителски творби - аватари, подписи и тем подобни;

2. За да се случи (1) сравнително адекватно е добре да обсъдим правилата, по които ще играем като отбор. Това не е лека задача, но съм сигурен че можем да тръгнем по общ път с известен толеранс;

3. Техническа поддръжка. Тук влиза всичко от платформата, web сървъра и базата данни до изгледа на форума и глезотийките, за които говорим. Ако това ти е на сърце - можем да се видим и говорим за да конкретизираме задачите;

... та такива ми ти неща. Понеже този форум ми е детската мечта и трудно се разпознава от ПУ като нещо важно основно аз и шепа ентусиасти решаваме как да бъде. Това може да ти звучи тоталитарно, но имай предвид че се лутахме доста от крайност в крайност за да имаме това, което имаме сега на forum.uni-plovdiv.bg. Размислите за 100 символен подпис, за големи аватари и прочее са добри пожелания засега, които могат да станат факт, когато достатъчно адекватен човешки ресурс се излее в горните 3 точки.

Айде да стягам раницата, че укаснях :)
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Васко, мерси за подкрепата и разбирането най-вече.

dj seh, днес си мислих че този форум всъщност не е никак зле или поне аз трудно мога да посоча някой друг университетски форум като пример. От друга стра ми е интересно как ти дефинираш "по-модерен", вероятно по-накичен или по-комерсиален. Ако е така и за двете съм против! Относно инвестиция от твоя (ваша страна) виждам в няколко направления:

1. Модерация на съдържанието, което се излива ежедневно тук. Това включва постове и всякакви потребителски творби - аватари, подписи и тем подобни;

2. За да се случи (1) сравнително адекватно е добре да обсъдим правилата, по които ще играем като отбор. Това не е лека задача, но съм сигурен че можем да тръгнем по общ път с известен толеранс;

3. Техническа поддръжка. Тук влиза всичко от платформата, web сървъра и базата данни до изгледа на форума и глезотийките, за които говорим. Ако това ти е на сърце - можем да се видим и говорим за да конкретизираме задачите;

... та такива ми ти неща. Понеже този форум ми е детската мечта и трудно се разпознава от ПУ като нещо важно основно аз и шепа ентусиасти решаваме как да бъде. Това може да ти звучи тоталитарно, но имай предвид че се лутахме доста от крайност в крайност за да имаме това, което имаме сега на forum.uni-plovdiv.bg. Размислите за 100 символен подпис, за големи аватари и прочее са добри пожелания засега, които могат да станат факт, когато достатъчно адекватен човешки ресурс се излее в горните 3 точки.

Айде да стягам раницата, че укаснях :)
За първите две точки ще се намерят хора, които биха били от полза и биха помогнали да се осъществят, но за третата точка е малко по-трудно, защото малко са хората, които имат познанията, за да могат да помагат и да правят нещо. Иначе определено съм съгласен за първите две точки и с удоволствие бих се опитал на помогна (за третата, нямам познанията), но това трябва да стане от няколко човека, които са осъзнали целите на форума и са готови да се включат в каузата.
П.П. Наско, поздрави за форума, аз лично го намирам доста полезен и добре направен, но наистина малко са хората, които се идентифицират с него и тежката задача остава на вас, тази шепа ентусиасти. :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

mimsii4

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Много се радвам, че тук се обсъждат евентуални промени във форума.Според мен няма да е лошо да се промени визуално форума...нека го направим един по свежарски...модерен...млади хора сме и има толкова живот в нас , хайде да го покажем.Надявам се, че тук има хора които споделят мнението ми и ще ме подкрепят.Нека с общи усилия направим това, защото го правим за НАС!
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП

Съгласен съм с теб, колежке. Не е лошо да стане малко по-свеж форума.
Атанас Терсийски, като казахте за други унита, този форум ми допада:
http://forum.ue-varna.info/
Имам предвид визуално. За останалите неща не знам. Възможно е да създава често главоболия на ползващите го.
Ако някаква подобна графична среда се сложи, няма да е лошо. Не нужно дефолт темата да се сменя, но да има някакъв избор. Както новото лого е добро, така да стане и целия форум. Предложенията не са ми на сърце - мога и без свежичко пред очите.
Ако искаш, може да се видим някой път, да пием по една бирка и да обсъдим бъдещето на форума :beer:
А за точките - 1-ва и 2-ра са ок, но 3-тата ми е проблемна. Не съм наясно нито с поддръжката на уеб сървъри, нито на бази с данни :-( Според мен форума не е много натоварен и сегашните модератори са достатъчни. Евентуално, ако се наложи, бих помогнал с модериране.
Абе на по бира е най-добре да се говори, само да е след 1-ви октомври.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Свежарски, модерен, шарен... не, мерси. За целата си има няколко хиляди шарени свежарски форума. Не искам всички аватари да са снимка със костюм и вратовръзка, но съм твърдо против форума да става арена за изява на "оригиналност". Нагледал съм се, болят ме очите от "оригиналност".

Иначе подписа може и 255 символа да се направи, с уговорката, че админите ще могат по свое усмотрение да премахват неподходящо съдържание от подписите (големи картинки, комерсиални линкове, десет реда от по пет букви с двоен размер на шрифта и прочее).

За промени във форума аз лично съм много отворен. Едно важно уточнение, което тряба да направим преди всичко е - това официален форум, инструмент на ПУ ли е, или е обществен форум на хората обединени по социален признак връзката им с ПУ. Защото един официален форум следва да се модерира много по-строго, включително с цензура (ако някой си мисли, че на официален поддържан от фирма форум ще стоят мнения "ми те там всички са корумпирани, лентяи, некадърници и тъпи копелета", да ходи да се прегледа). Забележете - аз нямам против форума да е по-неформален, да си говорим по-свободно и за това кой преподавател се заяжда от чиста злоба, и кой дава лесно изпитите на секси колежки и прочее. Само дето не виждам какво би убедило ръководството на ПУ да хоства и плаща разходите за такъв форум. В момента имаме една мешаница между строга официалност на места и абсолютна слободия на други. И съм почти на 99.99% убеден, че съвместяването в един форум на различни секции с различен стил е практически неосъществимо. Може би може да се помисли за създаването на два форума - единия строго официален (и строго модериран*) служебен за ПУ и един съвсем неформален (с минимум модрация) друг за връзка между всички хора, обеденени от връзката си по един или друг начин с Университета. Може да се раздели базата данни на сегашния форум (виждал съм го правено, в момента съм админ на едното парче от раздялата и глобален мод на другото парче).

_______________
*И съвсем не държа аз да го правя. Няма и да откажа, де.
Активен
Физически Факултет