argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: На какво ниво е икономиката в ПУ?  (Прочетена 5100 пъти)

elisavetastaneva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Искам догодина да кандидатствам икономика в ПУ, но бихте ли ми казали на какво ниво е икономиката в ПУ? Примерно в сравнение с УНСС и Свищов? Благодаря предварително  :-)
Активен

mariaspasova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #1 -: 22.09.2009, 19:04:33 »

Аз завърших стопанско управление в ПУ и да ти кажа съм доволна от нивото на преподаване, има разбира се някои изключения най-вече административното им обслужване, но  като цяло си мислех че по-лесно ще завърша, но не беше така. Просто трябва да четеш.
Активен

hariti

  • Гост
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #2 -: 23.09.2009, 10:17:37 »

Ако се доверим на това

http://www.neaa.government.bg/bg/institutions/profesional/hs_lists?content=559716759075797226

е на много добро ниво.
Активен

spaskavelikova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #3 -: 23.09.2009, 12:25:11 »

ПОД нулата !!!!
Прочети ТЕМА: Подигравка със студентите и разберете какво ви чака ТУК!  :blush:
http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=11232.0
« Последна редакция: 23.09.2009, 12:27:56 от spaskavelikova »
Активен

Ellie.Stoychovska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #4 -: 23.09.2009, 12:40:15 »

Все пак знае ли се вече кога ще се проведе този изпит. Някой ходил ли е при Ели Шишкова? Видях, че вече има изнесена зала за ликвидацията, но все пак ние имаме право да се явим първо на поправка.

Иначе и аз съм съгласна, че това беше поредната подигравка със студентите. Незнам кой е виновен в случая, но разходите и изгубеното време никой няма да ни върне. Дано утре вече да има някакво развитие и в събота или в неделя успешно да си вземем изпита :-)
Активен

fisn_adm

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #5 -: 23.09.2009, 13:12:42 »

Колеги,

 Не смесвайте теми!
 
 Качеството на обучението не може да се отъждествява с една пропаднала изпитна дата!
Активен

spaskavelikova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #6 -: 23.09.2009, 13:54:54 »

Напротив и обучението тук е на същото ниво, по 2 месеца немогат да се проверят едни оценки!!!
ДА не визирам! или се проверявар на кантар!!!
На редовна дата По Счетоводсво се явявам имам 2, явявам се на попратка пиша същите неща и имам 4???
Как са проверявани тези работи???
Немога да намеря преподавателя да ми нанесе оценката!
И визирания случай в кото преподавателя незнаел че имал изпит...
Ако на това му викате качество....
Евала.... :evil:
Активен

elisavetastaneva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #7 -: 23.09.2009, 19:08:55 »

Това с пропадналия изпит е отделен случай, не може да се съди по това за обучението. Въпроса ми е друг- за качеството като цяло, излизат ли добри кадри, които после се реализират добре?
Активен

RAINA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
  • Успехът е моя избор!
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #8 -: 23.09.2009, 19:32:02 »

НУЛЕВО.
Активен
Аплодисментите са за мен.

spaskavelikova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #9 -: 23.09.2009, 22:12:38 »

НУЛЕВО.


ПОДКРЕПЯМ ТЕ!!!
ако не сам набутала вече 1600 лв. за Два семестъра, направо се отказвам от този "килиен университет"
Активен

masterchief

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #10 -: 23.09.2009, 22:31:36 »

НУЛЕВО.


ПОДКРЕПЯМ ТЕ!!!
ако не сам набутала вече 1600 лв. за Два семестъра, направо се отказвам от този "килиен университет"
другарке,я първо завърши всички факултети,тогава коментирай целият университет. :finger:
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #11 -: 23.09.2009, 22:38:40 »

НУЛЕВО.


ПОДКРЕПЯМ ТЕ!!!
ако не сам набутала вече 1600 лв. за Два семестъра, направо се отказвам от този "килиен университет"
Аз бих ти препоръчал направо да напуснеш този "килиен университет", ако смяташ, че нивото в него е нулево! Според мен нивото е добро, а ако на някой не му харесва е свободен да напусне и да се запише в някой друг университет! Не обобщавай толкова лесно и бързо нещата!
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

spaskavelikova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #12 -: 24.09.2009, 08:49:54 »

НУЛЕВО.
ПОДКРЕПЯМ ТЕ!!!
ако не сам набутала вече 1600 лв. за Два семестъра, направо се отказвам от този "килиен университет"
Аз бих ти препоръчал направо да напуснеш този "килиен университет", ако смяташ, че нивото в него е нулево! Според мен нивото е добро, а ако на някой не му харесва е свободен да напусне и да се запише в някой друг университет! Не обобщавай толкова лесно и бързо нещата!
Жалка картина е всичко това.... Надявам се с това че все по малко студенти, ще се записват да се сети някои да подобрури качестовото!
« Последна редакция: 24.09.2009, 09:10:16 от spaskavelikova »
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #13 -: 24.09.2009, 10:13:08 »

Жалка картина е всичко това.... Надявам се с това че все по малко студенти, ще се записват да се сети някои да подобрури качестовото!
Ами не знам дали си се замисляла дали грешката е само в университета или има грешка и в "твоя телевизор"! Ако не си забелязала година след година броя на студентите се увеличава, което ме навежда на мисълта, че няма как да се записват по-малко студенти! Още веднъж казвам, че ако картинката е жалка и на някой не му харесва качеството е свободен да напусне и да учи другаде! Факултетът има нужната акредитация, която се определя от специалисти, а не от няколко афектирани студенти, чийто изпит е бил провален. И на мен са ми се случвали недоразумения, но не съм тръгнал на сипя хули върху факултета или университета като цяло! Поздрави!
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

spaskavelikova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #14 -: 24.09.2009, 10:15:15 »

Жалка картина е всичко това.... Надявам се с това че все по малко студенти, ще се записват да се сети някои да подобрури качестовото!
Ами не знам дали си се замисляла дали грешката е само в университета или има грешка и в "твоя телевизор"! Ако не си забелязала година след година броя на студентите се увеличава, което ме навежда на мисълта, че няма как да се записват по-малко студенти! Още веднъж казвам, че ако картинката е жалка и на някой не му харесва качеството е свободен да напусне и да учи другаде! Факултетът има нужната акредитация, която се определя от специалисти, а не от няколко афектирани студенти, чийто изпит е бил провален. И на мен са ми се случвали недоразумения, но не съм тръгнал на сипя хули върху факултета или университета като цяло! Поздрави!
Ти ли ще ми върнеш парите "1600 лв" и захубеното време!!!?!?!?!!?  :hihi: А и тези няколко студента са 120 на брой!!! Има и подписка... направена ето това е отночението към нас!!! Няколко недоволни студента 120 на брой за вас са нищо!!! Не влиза ли никой от ръковдството в този форум?!!?!?
« Последна редакция: 24.09.2009, 10:22:14 от spaskavelikova »
Активен

nqh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #15 -: 24.09.2009, 10:25:24 »

Общо взето, навсякъде в България образованието е едно и също. Дали ще си в УНСС, Академията в Свищов, или другаде - като качество на образование няма разлика. Но все пак, може да се поспори по въпроса дали на работа ще вземат вишист от УНСС, или от ПУ:) Тук само името играе роля, но не и качеството.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #16 -: 24.09.2009, 10:50:38 »

Ти ли ще ми върнеш парите "1600 лв" и захубеното време!!!?!?!?!!?  :hihi: А и тези няколко студента са 120 на брой!!! Има и подписка... направена ето това е отночението към нас!!! Няколко недоволни студента 120 на брой за вас са нищо!!! Не влиза ли никой от ръковдството в този форум?!!?!?
Няма да съм аз този, който ще ти върне нито парите, нито времето, това е ясно. Просто, когато човек прави някакъв избор трябва да проучи малко нещата, за да не се стига после до подобни ситуации, в които се обвиняват едни или други! Но все пак не може заради един изпит или преподавател да се обобщават така нещата. Консулов няма да го коментирам, защото просто няма смисъл да се хабя! Поздрави!
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

bbc22

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #17 -: 25.09.2009, 12:16:51 »

Съгласна съм с nqh. Качеството на образование в България навсякъде е едно и също. Но все пак моят съвет към elisavetastaneva е - ако имаш възможност кандидатствай в УНСС или СУ и ако те приемат задължително се запиши там. Казва ти го човек, който вече е завършил бакалавърска степен и почти приключва магистърска степен в ПУ.
Общото ми наблюдение относно реализацията след дипломиране е, че почти няма такава. По голямата част от колегите ми не работят като икономисти. Горещо ти препоръчвам да се ориентираш към софийски ВУЗ. УСПЕХ!!!
Активен

elisavetastaneva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #18 -: 25.09.2009, 12:59:18 »

Ами ти казваш, че учиш в ПУ, а ми препоръчваш софийски ВУЗ. Защо така? Значи не си доволна от нещо там, където учиш?
Активен

bbc22

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:На какво ниво е икономиката в ПУ?
« Отговор #19 -: 25.09.2009, 15:26:17 »

За да ти препоръчвам софийскиски ВУЗ явно има защо. Но разбира се ако ти си на друго мнение, няма защо да следваш моя съвет.
Имам наблюдение относно обучението в СУ. Учебният материал, преподавателите, начинът, по който се провеждат лекциите, отношението към студентите и т.н. е съвсем различно в сравнение с това, което се предлага в ПУ. А по отношение на реализацията на трудовия пазар просто няма какво да говорим..... разликата е още по очевидна. Друг е въпросът, че не всички имат финансова възможност да учат в София.
Каквото и да избереш - надявам се да е най-доброто за теб!
« Последна редакция: 25.09.2009, 15:30:28 от bbc22 »
Активен