argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: една година във форума  (Прочетена 3588 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
една година във форума
« -: 20.10.2009, 12:45:04 »

Хай, за този пост разчитам на вашето чуство за хумор. Хрумна ми, да опиша как изглежда профила на типичния форумец.

1. Подготовка за КСК. В зависимост от узряването на кандидата това може да започне още през есента, зимата или дори на пролет. Разменят се теми (вече неволно получих първите теми по История), и се коментират преподаватели/курсове.

2. КСК: Тръпката е голяма, тъкмо сме открили форума на ПУ и задаваме въпроси по 20 на ден. Как се оценява, къде е ПУ, как се стига до там и т.н.

3. Оценки: Основен въпрос -- кога ще излезнат оценките. Колко имате, какво сте писали и т.н.

4. Класиране: Какво сте приети? - въпрос, който се задава всяка година. С течение на времето се явяват и нюанси от типа "Това ли искахте?", "Доволни ли сте от оценката?" и т.н.

5. Милиони първи въпроси около това "Що за животно е университета" - къде се записваме, как, какво са това инспекторките и студентската книжка...

6. Откриване на учебната година. Тук е частта за запознанства, обмен на скайп, снимки, флиртчета и подобни. Популярността на форума държи връх с над милион посещения месечно.

7. След реалните познанства и тръпките около първите занятия форума не е толкова нужен и е вече по-малко посещаван. По-интересни неща изместват самотата и липсата от социален контакт. Вече се появяват обаче първите отзиви около лекции, упражнения и преподаватели.

8. 8-ми декември! Следващата голяма еуфория. Определяне на групички, куверти, места, мнения и претенции.. и така почти през целия ноември.

9. Коледа, Нова година минават спокойно. Появяват се чат пат честитки, но нищо особенно като активност.

10. Първа сесия: Първи тръпки с първите университетски оценки.

11. В началото на пролетта: Бригади и планове за лятото.

12. КСК наближава, появяват се въпросите от точка 1, 2, 3... и вече можем да консултираме и отговаряме като стари кучета.

....

Допълнете ако съм пропуснал нещо :hihi:
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:една година във форума
« Отговор #1 -: 20.10.2009, 13:29:26 »

Допълнете ако съм пропуснал нещо :hihi:

 :-D Много точно, адаш,

С леко доуточнение, че в масовия случай, т.нар. "стари кучета" най-често са бившите пъвокурсници.

П.П.  а това...
1...Разменят се теми (вече неволно получих първите теми по История)...
....
много ме изненада  :wink: колко работи съм изпращал така...  :-D а ти само за лекциите се обади  :y: шегичка
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:една година във форума
« Отговор #2 -: 20.10.2009, 16:53:01 »

7. След реалните познанства и тръпките около първите занятия форума не е толкова нужен и е вече по-малко посещаван. По-интересни неща изместват самотата и липсата от социален контакт. Вече се появяват обаче първите отзиви около лекции, упражнения и преподаватели.
Това е доста точно казано, след като отмине еуфория от КСК всички се "спасяват" и във форума остават пак едни и същи определени хора. Жалко е, че форумът се използва за информационно бюро, но дано това да се промен!
Иначе доста добре си описал нещата. Може да се замислиш за титлата "майстор на късия разказ"  :hihi:
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Антония

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re:една година във форума
« Отговор #3 -: 20.10.2009, 18:57:51 »

Ле-ле. Аз явно не съм типичен форумец понеже съм минала само през  две от точките, най-вече през 12-та. Ама си е вярно, че общо взето хорицата след КСК изчезват и остават само старите муцуни, най-вече някои...(М).
Активен

alfredobg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:една година във форума
« Отговор #4 -: 20.10.2009, 21:49:05 »

Еее стига де! Направо хванах срам заради това че съм първи курс! "Типичен" форумец за жалост или не май не съм- просто не съм минавал през точките, въпреки че тук там наблюдавам познати, пък и може би, защото сме още на фаза "6-7 и ще си паднала" (т.е. преди 8 точка)  :-P :-D .
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:една година във форума
« Отговор #5 -: 21.10.2009, 00:18:22 »

Е, ако не ви харесва профила винаги можете да върнете жеста и опишете типичния модератор :hihi:
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:една година във форума
« Отговор #6 -: 21.10.2009, 01:57:33 »

Е, ако не ви харесва профила винаги можете да върнете жеста и опишете типичния модератор :hihi:
Наско, с това рискуваш много "доброжелателни" коментари насочени към модераторите и администраторите, да не кажа, че точно към теб може да са най-много насочени, ако се включат някои хора! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:една година във форума
« Отговор #7 -: 21.10.2009, 10:25:53 »

Ако се насочат към Наско, аз ще съм обиден. Как така ще ме пренебрегвате като най-злия, гаден и безцеремонен модератор, ве ей! :-P Само във ФИСН има по-голяма цензура от моята. Човек с години да се труди да гради репутация, а вие така лековато да преминавате на вечно толерантния Наско... *разсърд* :-D
Активен
Физически Факултет

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:една година във форума
« Отговор #8 -: 21.10.2009, 11:21:27 »

Ако се насочат към Наско, аз ще съм обиден. Как така ще ме пренебрегвате като най-злия, гаден и безцеремонен модератор, ве ей! :-P Само във ФИСН има по-голяма цензура от моята. Човек с години да се труди да гради репутация, а вие така лековато да преминавате на вечно толерантния Наско... *разсърд* :-D
Ооо, Стефане, да не се обидиш сега! :) Определено, ако има някой, който ще го отнесе наравно (че може и повече дори) с Наско, то това си ти! :) Имаш си репутацията, можеш да бъдеш сигурен.  :hihi:
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re:една година във форума
« Отговор #9 -: 22.10.2009, 01:29:23 »

Аз смятам че съм изпълнила всичко от 1 до 12 :roll:
За доказателство : КСК (2007) - 125 мнения. :blush:
Активен
Everybody Lies.

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:една година във форума
« Отговор #10 -: 22.10.2009, 06:32:32 »

Аз смятам че съм изпълнила всичко от 1 до 12 :roll:
За доказателство : КСК (2007) - 125 мнения. :blush:

Сетих се, че може да има и развитие.

13. Потребителя вече има над 200 поста зад гърба си, чуства се уверен, заобичва форума и кандидатства за модератор :hihi:
Активен

danito89

  • Гост
Re:една година във форума
« Отговор #11 -: 22.10.2009, 20:59:47 »

Е аз още не съм кандидаствала ама има мн точни неща.В тоя форум рядко се влиза само ако си на зор или КСК :)
Активен

Стоян Спасов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:една година във форума
« Отговор #12 -: 23.10.2009, 21:48:09 »

или ако се чудиш къде да си изгубиш времето :)
темата за хумора е добра, жалко че току що я свърших :(
Активен