argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Медийни комуникнации във ФИФ  (Прочетена 9267 пъти)

dobbin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Здравейте! Някой може ли да ми даде по-конкретна информация за магистратурата Медийни комуникации. Въпреки лъскавата опаковка, от представеното  в справочника на университета останах с впечатлението, че програмата все още не е изяснена окончателно. Интересуват ме дисциплините,   преподавателския състав и кредитите, а също и доколко тази магистратура се покрива с Медиазнание и Бизнес комуникации. Дано не съм права, но ми се струва, че  изучаването на  PR + журналистика + реклама не е възможно в рамките на 3 семестъра, което пък означава, че ще си дам паричките нахалост:( . Какво е вашето мнение?
Активен

SmartCat

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • think positive
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #1 -: 12.09.2006, 19:05:31 »

I az se zaintrigyvax ot tazi magistarska programa i smqtam da podam dokymenti  :mrgreen:
Opitax da namerq poveche info i rezyltata beshe,che 3 puti se karax po telefona s nqkakva smaxnata inspektorka!! Mojesh li da mi kajesh kakvo si prochela v spravochnika?? please
Активен

dobbin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #2 -: 19.09.2006, 13:07:10 »

Ръководител на програмата е проф. Сапарев, координатор е Велин Станев. Аз вече се отказах да кандидатствам за тази магистратура, тъй като подозирам, че дисциплините и преподавателите ще се установяват в движение :-(. Иначе в справочника пише, че програмата е предназначена за бакалаври от хуманитарните специалности или за специалисти, работещи в медиите. Претендираме да сме "школа за журналистически и редакторски кадри в областта на програмните, промоционалните и търговските медийни структури" така да се каже. Медийна комуникация трябва да ни даде знания едновременно по журналистика, реклама и PR, след което професионалната квалификация е специалист по масова и рекламна комуникация, медиазнание и връзки с обществеността. Суперлативи много, но и повече конкретност за програмата няма да е излишна. Интересното за тази магистратура са условията за кандидатстване: успех + мотивационно писмо + събеседване. Пожелавам ти успех :-).
Активен

Moonlight

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #3 -: 08.10.2006, 19:44:46 »

Здравейте момичета,
магистратурата Медийни комуникации съществува от години в ПУ, но тази година ми направи впечатление, че  е във ФИФ. Това е една от магистратурите, на която и аз съм "хвърлила око". Според мен тази специалност тепърва ще се утвърждава, и ще имамного неясноти в програмата - едно от доказателствата за това е, че още не могат да дадат информация за това, което ще се изучава. А това наистина е много важно, защото на никой не му се учи, нещо което няма да му е от полза (както доста често става в бакалавърските степени, поради еди-какви-си причини). Искрено се надявам, че тази магистратура ще подготвя добри журналисти, PR-агенти, защото си е поставила една много висока цел още от самото начало. Ще се радвам на добри отзиви от първозаписалите се! Успех!  :-D
Активен
We live, we die, and death not ends it ...

SmartCat

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • think positive
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #4 -: 09.10.2006, 21:07:37 »

Vupros: do kolko informaciqta v saita,otnosno tazi mag. programa e aktyalna i VIARNA ?!? please help
Pri podavaneto na dokymentite, "milata" gospojica ot kancelariqta mi kaza da proverq sled 10 oktomvri za eventyalni rezyltati koi sa odobreni i koi ne,za da otidat na subesedvane... A predi malko vidqx,che v saita pishe - subesedvane na 10 oktomvri ot 11:30 !!!
Pulen absyrd! Kulna se,che ako se dobera do subesedvane,shte im se qvq s pyshka v ruka!  :evil:
Активен

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #5 -: 13.10.2006, 17:17:57 »

Здравейте на всички. Магистратурата наистина е много хубава, обаче имаите едно на ум - кой я води. Информацията е актуална, обаче има един проблем - не се знае дали ще тръгне магистратурата, защото няма много желаещи за сега. Отидете при Шопова - тя е много готина и ще ви обясни всичко, което ви интересува.
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

SmartCat

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • think positive
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #6 -: 13.10.2006, 22:01:57 »

Странно,а аз мислех, че ще има събеседване именно защото има много кандидати и имат нужда да ги отсеят...
За всички, които се интересуват - събеседването за тази специалност ще се проведе в Понеделник на 16.10 от 10:30 h , в сградата където се подаваха документите.
А случайно да имате представа какви въпроси евентуално може да задават ?  :roll:
Активен

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #7 -: 14.10.2006, 12:22:16 »

По моя преценка, въпросите, които ще се задават на интервюто в понеделник най-вероятно ще целят да проверят комуникативните способности на кандидатите като се има впредвид, че все пак един бъдещ репортер, PR или човек, работещ в рекламата, трябва да може да говори мноооооооооооооооого. Едва ли ще колят и ще бесят. Успех на всички, които ще се явяват на събеседването в понеделник. :wink:
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

malkata rusalka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #8 -: 27.08.2008, 11:33:29 »

Виждам,че от доста време няма коментари за магистратурата Медийни комуникации. Ако някой има мнение нека да сподели бива ли я и струва ли си да се записва. Аз сега завършвам БФ и ми се иска за запиша тази магистратура. :-) Мерси предварително.
Активен

d

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #9 -: 28.08.2008, 10:45:54 »

В изнесения списък за магистърските програми за 2008г. -  http://pu.acad.bg/site.jsp;jsessionid=6463887F9A804A68FBA3A0D3812DCDB5?ln=1&id=442 магистратурата Медийни комуникации не фигурира. Тази седмица би трябвало да е излязал справочникът за магистратурите. Предполагам, че ако там фигурира тази магистратура ще има прием по нея. Иначе една приятелка завърши БФ и по- миналата година записа МК, и според нея не е лоша магистратура. Аз тази година завърших Социология и имам много колеги, които също се интересуват от тази магистратура.
Активен

ДИМ

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #10 -: 12.09.2008, 12:49:19 »

Здравейте,имам и аз въпрос за тази магистратура"медийни комуникации"-в сайтът на университета с изложениете магистратури не я виждам тази година?!Или аз  се бъркам нещо?Можете ли да ми дадете повече информация дали ще я има за 2008/2009г.?
И още един въпрос,за разяснение на магистратурата"Управление на изследователската дейност, иновациите и предприемачеството "-и тя ми е в списъка и се двоумя ,дали си заслужава.Ако някой може да ми даде съвет,ще съм много благодарна :-)
Активен

d

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #11 -: 19.09.2008, 19:24:38 »

Магистратурата "Медийни комуникации" тази година също ще я има, макар че липсва както в изложения списък в сайта на университета, така и в справочника за магистърските програми за 2008/2009г. Тази липсва беше и причината да мисля, че за тази година тази магистратура отпада, но се оказа, че днес един мой колега е кандидатсвал за нея, а инспекторката при която е подал документите- Нели Чиликова, Ректорат, етаж 2, стая 208, тел. 261 358, е казал, че от учебен отдел били забравили да я публикуват  :-X.
ДИМ, аз лично ти препоръчвам да избереш "Медийни комуникации" пред "Управление на ....", но моето мнение е чисто субективно и е продиктувано от не особенното ми добро мнение към част от преподавателите, които ще ти преподават в "Управление на ....".
Успех!
Активен

ElItO

  • Гост
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #12 -: 21.09.2008, 21:25:32 »

И аз съм и хвърлила око на тази магистратура, много добре звучи. Дано догодина, живот и здраве, са изяснени слабите места, пишете какви са ви впечатленията :-)
Активен

ДИМ

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #13 -: 23.09.2008, 10:01:01 »

d,благодаря за информацията,аз също се обадих и попитах,дали тази година ще я има и се оказа,че ДА>Аз се записвам ,днес си платих таксата за кандидатстване :y:
С удоволствие ще споделя впечатления за обучението  и "слабите места"-дано да няма много!
А някой знае ли какво точно представлява това събеседване,на което трябва да се явим,преди да ни запишат :-o
Активен

ДИМ

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #14 -: 13.10.2008, 16:13:27 »

След почти месец ,пак аз си пиша :-D

Някой има ли информация кога е насрочена датата за събеседването -все си мислех ,че е за 10.10.2008,но не беше.е съм благодарна за малко информация.Благодаря
Активен

d

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #15 -: 15.10.2008, 16:40:23 »

ДИМ, датата за събеседването е насрочена за 24.10, от 16:30 часа, в 11 аудитория (на партера в Ректората). За по- сигурно обаче, питай и инспекторката, за да не се окаже тази информация предпоследна.
Успех!
Активен

ДИМ

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #16 -: 24.10.2008, 14:00:37 »

Благодаря ти много! :y:
Активен

ДИМ

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #17 -: 10.11.2008, 13:07:02 »

Хайде колеги ,няма ли желаещи за магистартурата "Медийна комуникация"?Има сформирана група от серизони хора,но сме само 10 човека и поради тази причина,тази година такава магистратура няма да има,защото минималния брой е 15 :-(Не разбирам защо стана така-поради липса на гласност за тази магистратура ли,поради страх на студентите,че не е много сигурно ли?????
На мен лично ми е много неприятно ,че се създаде тази ситуация-платихме си таксите,направихме си планове и сега какво?Че парите щ е ги върнат-това е най-малкия проблем,щом няма магистратура,ще си ги вземем.
Но се чудя все още на хора,които нямат никакви интереси,а подават молби и объркват бройки,само за да подадат нещо-толкова ли е важно да се вземе някаква диплома за магистър,независимо каква???
Ох,спирам да пиша,че мога да изкарам цял роман,но жалко за тази програма ,това е едно страхотно и похвално начинание за създателите й!И бих се радвала другата година да има повече желаещи да учат нещо наистина стойностно и  на ниво! :y:Защото този шанс не се получава при всяка магистратура
Активен

ДИМ

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #18 -: 24.08.2009, 11:42:59 »

Аз пак се включвам за специалността . :-)Тази година има ли някои информация,дали ще има такава магистратура?
Активен

nina_86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Медийни комуникнации във ФИФ
« Отговор #19 -: 01.09.2009, 09:17:35 »

Да ще има доколкото аз разбрах,стига да се съберем най-малко 15 студенти   :-).4 семестъра ще бъде по 600 лв. всеки.Повече инфо можеш да намереш на место в ПУ-то.
Активен