argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: сайтът на ФМИ  (Прочетена 13686 пъти)

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
сайтът на ФМИ
« -: 06.09.2006, 15:09:08 »

Още съм нова и тази година започвам да уча в ПУ(:-D), но разгледах сайтчетата на факултетите и честно казано-като графика и дизайн на ФМИ ми се стори, че сериозно куца. В специалност "математика и информатика" съм и бих казала, че това в поне малка степен ме вълнува. Някой ще ми каже ли кой го е замислял като визуална идея този смешен сайт? Без да искам да обидя някого, но мисля , че точно този факултет трябва да представя по-добри крайни продукти.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

radko87

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • Stupid man :D
:)
« Отговор #1 -: 06.09.2006, 19:15:39 »

Сайтът верно не е цвете, но както сама ще се увериш Всичко иска време и усилия !!! Дори 1 малък и не особенно естетически издържан сайт може да те поизпоти!!!! Колкото и прост да ти изглежда някои се е мъчил върху него!

А и имаще 1 приказка че много баби болно детето или нещо такова
та така и тук :
много програмисти слабо сайтчето
Активен
Sun Certified Java Programer/OCJP/ - От Sun спомен нема .....

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #2 -: 06.09.2006, 19:35:04 »

Тази тема е обсъждана толкова пъти, че направо писна на по-редовните потребители във форума.
Заключението беше: Ако студент желае да допринесе за факултета - няма да бъде спрян да направи сайт. Пък и ако е не по-малко функционален и бърз от сегащния - нищо не пречи сайта да влезе в употреба :)
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #3 -: 07.09.2006, 14:05:20 »

Аз се сещам за един студент/колега /*Георги Стоев*/, който направи нещо по въпроса, а и това му беше тема за дипломната защита 2005г. Сайтът имаше хубав дизайн и се коментираше, че това ще замени сегашния, но незнам защо не стана.

Що се отнася до графика и дизайн... това е университетски сайт, а не търговски, така че според мен е важна актуалността и полезността на информацията. Ако беше ФМИ ООД и се занимаваше с някаква търговска дейност, тогава щеше да е от значение да е нещо по-шарено. Да не говорим, че голяма част от сайтовете с мноооого графика и дизайн яко ми лъхат. Или по-ясно казано приличат на Windows Vista - много шарено->необходимост от много хардуерни ресурси->никакъв функционалитет.
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #4 -: 07.09.2006, 21:27:28 »

Ами сайтчето, не е зле. Аз когато ме интересуваше нещо си го намерих, което е важното. Малки корекции ако се направят по него ще е идеален.
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #5 -: 07.09.2006, 21:30:05 »

Аз се сещам за един студент/колега /*Георги Стоев*/, който направи нещо по въпроса, а и това му беше тема за дипломната защита 2005г. Сайтът имаше хубав дизайн и се коментираше, че това ще замени сегашния, но незнам защо не стана.

Що се отнася до графика и дизайн... това е университетски сайт, а не търговски, така че според мен е важна актуалността и полезността на информацията. Ако беше ФМИ ООД и се занимаваше с някаква търговска дейност, тогава щеше да е от значение да е нещо по-шарено. Да не говорим, че голяма част от сайтовете с мноооого графика и дизайн яко ми лъхат. Или по-ясно казано приличат на Windows Vista - много шарено->необходимост от много хардуерни ресурси->никакъв функционалитет.


Spomena Georgi Stoev - moje li malko pove4e info za tozi individ, za6toto poznavam edin s identi4no ime i moje da e sy6tiqt( u4i v Italy, no mai sega e v bg).

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #6 -: 08.09.2006, 13:01:08 »

Тука оплюхте малко сайта на ФМИ, но я се огледайте в сайтовете на другите факултети в ПУ. Кой от тях ви допада повече от нашия? Казвате дизайн, че то направо са си пълна скръб останалите. Има така 2-3 като дизайно които ми допадат на мен:

Педагогически факултет - http://pf.uni-plovdiv.bg/BG/
Химически факултет - http://argon.uni-plovdiv.bg/

Другите просто се надпреварват кой от кой ще е по-калпав. За мен ноер едно в тази област е сайта на Биологическия факултет - http://bio.uni-plovdiv.bg/
Иначе за актуалност също не всички са доста актуални, Така, че мисля, че нашия сайт си е доста добре
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #7 -: 08.09.2006, 13:37:18 »

А като искате сравнение, погледнете сайта на така боготвореното от някои ФМИ-София. Не мисля, че е нещо по-особено като дизайн, но пък за сметка на това е информативен. Може би от гледна точка на информацията пловдивския отстъпва пред софийския. Там инфото се намира лесно, а тук с мноооооого ровене.
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #8 -: 08.09.2006, 14:47:40 »

Дам този сайт е добър и като дизайн и като обновяване.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #9 -: 08.09.2006, 15:33:27 »

Saita e polezen.
Spored men drugo ne trqbva
Активен

pophristov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #10 -: 09.09.2006, 02:31:19 »

Колеги,

Сайтът на ФМИ е наистина много обсъждан и оплюван, което само по себе си говори, че наистина нещо трябва да се направи. Но мненията ви в повечето случаи са доста крайни.

Сайтът, в този му вид е много удобен за употреба и бързо се зарежда. Лесно намирам нужната ми информация и цветовете не ме дразнят. Също така работи добре под различни браузери, което го прави достъпен за всички. На мен лично повече от това не ми трябва. НО има и друга страна на монетата.

Сайтът е лицето на факултета. Лицето му пред света и пред бъдещите възпитанници. С този сайт обаче правим добра АНТИреклама. Сайтът придава несериозен, непрофесионален и старомоден вид на ФМИ. Аз лично често преценявам фирми и/или институции по техните сайтове. И първото нещо, което ми прави впечатление е външният вид. Ако сайтът изглежда като този на ФМИ директно натискам Х-чето. В днешно време всяка уважаваща себе си фирма и/или институция трябва на първо място да има добре изглеждащ сайт. Рекламата е много важна независимо за какво става въпрос.

Грубо има 2 вида сайтове - рекламни и информативни. "Шарените" сайтове са рекламни. Те освен това се нуждаят от повече ресурси. На ФМИ му трябва един добре изглеждащ информативен сайт - да се запазят предимствата и да се премахнат недостатъците. Само не ми казвайте, че е невъзможно!

Всъщност написах този коментар заради някои крайни мнения на колеги:

Първо едно изречение на Dantes'maze ми направи впечатление - "точно този факултет трябва да представя по-добри крайни продукти". Какво искаш да кажеш с "точно този"? Тук не се обучават дизайнери, а програмисти. Трябва да се прави разлика между дизайнера и програмиста. По принцип добрият програмист не е добър дизайнер. radko87 също не прав. А OpenBSD отива в другата крайност. Сайтът на ФМИ е и търговски сайт - той не е правен само за текущите студенти, а и за бъдещите.
Активен

pophristov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #11 -: 09.09.2006, 02:48:23 »

А сега искам да споделя с вас една моя идея. Не обичам да говоря празни приказки, затова ще ви предложа решение на проблема.

Какво ще кажете да направим нещо като конкурс. Виждам, че има много компетентни колеги, затова прогнозирам много желаещи. (Нарочно не слагам компетентни в кавички).

Конкурс за нов сайт на ФМИ, в който да участват всички желаещи и можещи студенти (от ФМИ). Да се сформира едно жури, да се даде срок и да се определят награди. Не мисля, че е трудно за изпълнение, иска се само желание. А относно наградите могат да се намерят спонсори. Дори аз съм съгласен да стана спонсор, ако се осъществи идеята.

Очаквам вашите мнения, включително мненията на ръководството.

Поздрави
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #12 -: 09.09.2006, 12:34:47 »

Аз пак казвам за сега сайта е добър. Малко корекции му триябват и няма да има проблеми. Незнам кой го е правил, ако е някой тук от форумците да драсне да го видим кой е.
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #13 -: 10.09.2006, 15:37:41 »


Първо едно изречение на Dantes'maze ми направи впечатление - "точно този факултет трябва да представя по-добри крайни продукти". Какво искаш да кажеш с "точно този"? Тук не се обучават дизайнери, а програмисти. Трябва да се прави разлика между дизайнера и програмиста. По принцип добрият програмист не е добър дизайнер.


kuv e toia programistki shovinizum deto vi e podgonil
onia den naiden obiasniava kak mrejovata administracia ne bila za fmi
sega puk designeri ne se obuchavali
vie skoro i matematicite shte izgonite

men site-a me kefi kolko burzo se otvaria. inache navigaciata viarno kuca, no puk me kefi che ima dosta info

samo molia vi se ne slagaite kartinki ili nedai si boje flashove
Moia ideal za design sa neshta kato Google i Gmail - text only
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #14 -: 11.09.2006, 20:34:58 »

Tozi pyt 6te se syglasq sys Stilgar - aide po-poleko...da-ne mi haresa interface-a i design-a, i da-moje bi-programistite ne sa dobri dizaineri, no kakvo tolkova -saita raboti i mislq da proqvq razbirane, i da ne se razmrynkam mudno i syrdito kazvaiki -" MI NI MI HARESVA PYYYYYK!!!"

PEACE&LOVE

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

dX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • Jay and Silent Bob Strikes back
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #15 -: 11.09.2006, 23:22:00 »

И като на всяка манджа - меродия.. ето ме и мен  :mrgreen:
Ида да дам своето компетентно мнение  :evil:
За сайта.. да, зле е.
Функционалност - нулева.
Аз лично първия път докато си намеря програмата за университета я търсих поне 30 минути, и се отказах и намразих сайта..
После някой от колегите ми даде линк, и той отиде във favourites.
Да не говорим че някои работи по сайта ги намирам само в google..
Това е показателно колко е подреден.

Идеята за конкурс за сайта ми хареса.
Някой да говори с модераторите, и евентуално с ръководството на ФМИ,
и да вземе да осъществи тази идея :)
Аз лично ще говоря със системните администратори (ако са старите),
и ще видя какво мога да направя по въпроса.

Stilgar, gmail няма нищо общо с text-only ;)
Там има толкова javascript, колкото не съм изписал през целия си живот.
Освен ако не ползваш примитивната версия..
Ако използваш нея, значи еталона ти е доста близо до squirell-mail :)
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #16 -: 12.09.2006, 00:29:20 »

o
javascript ne e li text?
ili veche ima javascript v kartinki ili flash?
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

dX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • Jay and Silent Bob Strikes back
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #17 -: 12.09.2006, 12:40:16 »

Мисля че е скрипт  :evil:
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #18 -: 12.09.2006, 20:20:37 »

koeto ako ne se luja si e text i si putuva po mrejata kato takuv
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

pophristov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: сайтът на ФМИ
« Отговор #19 -: 13.09.2006, 10:37:33 »

dX,

Радвам се, че подкрепяш идеята за конкурс "Нов сайт на ФМИ". Иска ми се обаче да видя повече желаещи и повече мнения. Очаквам и активност от страна на ръководството, най-вече в лицето на Декана.

Надявах се и на конкретни предложения, но някои хора много ги бива в приказките, но като трябва да се действа се дърпат.
Активен