argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Българските въстания 15-17 век  (Прочетена 11305 пъти)

pikaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #20 -: 09.06.2010, 10:06:01 »

Браво, Нели!
С тази оценка си вътре на 100%. :y:
Дори може би влизаш още на първо класиране. Айде честито и догодина ще се видим на разкопките  :-D
Активен

nely90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • По-малко изглеждай, повече бъди!
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #21 -: 12.06.2010, 23:55:06 »

Благодаря :-)Но все пак говорим за 10 места,мисля да ида и на редовен.И ти ли си археология?Как е? :roll:
Активен

pikaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #22 -: 16.06.2010, 10:51:05 »

И аз съм археология  8-)
Честно казано очаквах да е по-интересно, но за да не те отчайвам ще ти обрисувам специалността възможно най-привлекателно.
Първо ще ви разкрият тайните на изключително полезния предмет с кодово име АВИТО. После ще ви въведат в произведенията на Касетофон (пардон Ксенофонт) и ще ви научат за една година на латински език (разбира се една година е много време и аз вече го владея почти до съвършенство).  Ще научите за древни цивилизации като Египет, Вавилон, Шумеро-Акадското царство, Персия, Асирия, Римската империя, Древна Гърция, Хетското царство и Финикия като всичко това ще го изучите в един единствен предмет. Накрая ще се почувствате горди от това, че знаете кой е Шупилулиума и кой е Сумуабум. Накрая за най-изявените студенти се предвижда участие в най-новата серия на Индиана Джоунс.  :-D
Активен

nely90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • По-малко изглеждай, повече бъди!
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #23 -: 16.06.2010, 14:14:59 »

 :-D :-D :-D Интересно го описваш!А учите ли английски,немски?Дано не,там хич ме няма.Ако е немски добре,ама английският ще еогромен проблем :hihi:
Активен

magdanoz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
  • Всестранно развита личност :)
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #24 -: 16.06.2010, 15:57:25 »

И аз съм археология  8-)
Честно казано очаквах да е по-интересно, но за да не те отчайвам ще ти обрисувам специалността възможно най-привлекателно.
Първо ще ви разкрият тайните на изключително полезния предмет с кодово име АВИТО. После ще ви въведат в произведенията на Касетофон (пардон Ксенофонт) и ще ви научат за една година на латински език (разбира се една година е много време и аз вече го владея почти до съвършенство).  Ще научите за древни цивилизации като Египет, Вавилон, Шумеро-Акадското царство, Персия, Асирия, Римската империя, Древна Гърция, Хетското царство и Финикия като всичко това ще го изучите в един единствен предмет. Накрая ще се почувствате горди от това, че знаете кой е Шупилулиума и кой е Сумуабум. Накрая за най-изявените студенти се предвижда участие в най-новата серия на Индиана Джоунс.  :-D


приятелю :) не бързай да се отказваш.. 2ри курс е по-близо и по-приятно отколкото си мислиш :D
Активен

pikaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #25 -: 16.06.2010, 20:04:50 »

Няма английски или немски или какъвто и да е съвременен език. От езиците се изучават само латински и старобългарски. Между впрочем имаш възможност да се реализираш с латински във Ватикана  :haha:
Не мисля да се отказвам. Вече съм почнал и няма да прекратя, но определено не е това, което очаквах или по-точно ми се искаше да е. Впрочем проблема май не е в самата специалност, но в цялата ни образователна система. Именно поради тази причина не мисля, че ако се прехвърля в друга специалност ще сполуча. За съжаление нямам финансовата възможност да уча в чужбина, но се надявам да изкарам поне една магистратура в някой добър европейски университет.
Активен

nely90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • По-малко изглеждай, повече бъди!
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #26 -: 16.06.2010, 22:08:23 »

E това е за мене,щом няма английски и математика,значи съм за там :sun: :sun: :sun:Само да вляза де,че ме чакат още 3 изпита в СУ,ВТУ и ПУ  :? Благодаря много за инфото.
Активен

pikaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #27 -: 16.06.2010, 23:37:40 »

Какво мислиш да кандидатстваш в СУ и ВТУ. Други специалности в ПУ ще записваш ли и археологията на първо желание ли ще я сложиш? :-)
Активен

nely90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • По-малко изглеждай, повече бъди!
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #28 -: 17.06.2010, 06:41:20 »

Археологията навсякаде ми е първо желание.Иначе ще пиша история,психология,политология,история и философия,етнология и мн др. :-) За СУ ми е все тая,пробвам там просто така :haha: искам ВТУ или ПУ
Активен

nely90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • По-малко изглеждай, повече бъди!
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #29 -: 17.06.2010, 06:50:34 »

ако искаш да пишем жв скайпа,че е по-лесно :-D
Активен

unknown_falcon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #30 -: 22.06.2010, 04:06:48 »

Ооо бъдеща колежка археоложка :)) С тази оценка си приета от раз на първо класиране, повярвай. Лично на мен ми беше интересно да изучавам тази специалност последните 2 семестъра. Всичко зависи от нагласата и очакванията ти. Аз ходих с интерес на лекции и научих доста полезни неща. А тези предмети , които някои ги определят като скучни и безмислени ,са необходимата основа върху която ще градиш знанията си и ще се насочиш към каквото точно те интересува. При всеки е индивидуално. Успех  :wink:
Активен

v3n0m

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #31 -: 23.06.2010, 15:42:46 »

Първо искам да честитя на nely90. Виждам, че наистина имаш желание да учиш Археология. Това е много хубаво и се надявам да избереш ПУ. Аз лично не съжелявам, че влязах гореспоменатата специалност въпреки, че не ми беше първо желание. Планът ми беше да се преместя. Но лично аз останах доста доволен от специалността. Към pikaso аз не те видях в повечето лекции и не мисля, че това което казваш за специалността е обективно. Вярно, е че се набляга на историята, но ако беше влязъл и ядрена физика нямаше да учиш психология... За да влечеш някаква специалност винаги трябва да имаш интерес към това което се изучава. Като обощение на това, което колегата каза учи се история на Стария свят, както и Праисторическа археология, Тракология, Историография и пр. Материалът е интересен и да изисква се да учиш не е много лесно  :-P. Да не споменавам и практиките.
Активен

XerFlik

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #32 -: 23.06.2010, 23:46:39 »

Pikaso, не зная на какво се дължи твоето резервирано отношение към тази интересна, атрактивна и перспективна специалност, но не съм съгласен да агитираш към отказ когото и да било от археологията. Тя ми беше първо желание и ще си остане такова, поради огромния ми интерес и желание да се уча от едни от най-добрите историци, археолози и въобще учени в България (много добре знаеш за какво говоря защото сме от един и същи курс). Да бъда искрен археологията надхвърли очакванията ми и със всеки изминал ден се убеждавам в правотата на избора си. Разбира се, живеем в демократична страна и всеки има право на глас или мнение, но определено специалността "Археология" не заслужава и дума от жалкото ти описание. С уважение, всеки има право на избор, но знайте археологията не е грешен такъв.
Активен

nely90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • По-малко изглеждай, повече бъди!
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #33 -: 25.06.2010, 18:31:49 »

 :-o Леле какви дискусии се водят..Не знаех,че се познавате с picaso.Аз лично се надявам да ме приемат във ВТУ,но ако не се получи най-вероятно ще се запиша в ПУ.
Имам наистина голямо желание да уча точно тази специалност.Искам да съм добре подготвена след като завърша,защото реализацията и без това е трудна :s:
Активен

XerFlik

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #34 -: 26.06.2010, 14:32:35 »

Зависи от това какъв аспект на реализация имаш в предвид. Пояснение - тези, които завършат археология не означава непременно, че стават теренни археолози. Има поне още 4 варианта за реализация. За пример мога да дам завършилите право - не всеки става непременно адвокат.
Активен

pikaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #35 -: 30.06.2010, 22:01:46 »

Точно така другарю Херфлик  :wink:
Тези, които завършват археология имат възможност за реализация като:
1) теренни археолози
2) учители по история в средно училище
3) музейни сътрудници и изобщо работа в музейното дело от чистач на музей до директор  :-D
4) специалист в научно-културните институти
5) с подходящи връзки можеш да се уредиш на работа в някоя турооператорска агенция и да станеш екскурзовод
Сещам се даже и за шеста възможност за реализация:
6) консултант в най-новия филм за Индиана Джоунс- "Индиана Джоунс и тайната на Перперикон"  :-D
Лично аз бих заложил на реализация като учител по история в СОУ или ако имам късмет се надявам да мога да завърша магистратура в чужбина и вече да си диря късмета зад граница. Успех на всички археолози! :-)
Активен

XerFlik

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #36 -: 01.07.2010, 15:45:12 »

Със всеки изминал коментар започвам да те съжалявам. Не подхождаш обективно, а персонализираш темата, като я представяш през своята възгледна призма. Следователно мнението ти не може да служи като съвет, база за сравнения или каквото и да било. Един мъдър човек беше казал "Живота е толкова прост, защо само го усложнявате?". Като си разочарован от специалността напусни и не се ангажирай с нестойностни мнения. Не виждам смисъл да продължавам да оспорвам лъжи. Ако беше истина казаното от теб - да, заформя се дискусия, но при тези обстоятелства...

П.П.: Изразната форма "другарю" не съществува в официалното обръщение след 1989 г. Може да се доказваш като виден съпартиец на БКП някаде другаде, но не и тук.
"1.3 Форумът да се ползва по предназначение. Той не е място за явна и пряка реклама, политическа агитация и др. подобни."
« Последна редакция: 01.07.2010, 15:50:48 от XerFlik »
Активен

pikaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #37 -: 02.07.2010, 11:01:31 »

Аз изказах виждането си относно тази специалност и възможните по мое мнение места за реализация. Много би ми било интересно да видя твоята гледна точка относно реализацията.
Активен

magdanoz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
  • Всестранно развита личност :)
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #38 -: 05.07.2010, 13:08:43 »

Точно така другарю Херфлик  :wink:
Тези, които завършват археология имат възможност за реализация като:
1) теренни археолози
2) учители по история в средно училище
3) музейни сътрудници и изобщо работа в музейното дело от чистач на музей до директор  :-D
4) специалист в научно-културните институти
5) с подходящи връзки можеш да се уредиш на работа в някоя турооператорска агенция и да станеш екскурзовод
Сещам се даже и за шеста възможност за реализация:
6) консултант в най-новия филм за Индиана Джоунс- "Индиана Джоунс и тайната на Перперикон"  :-D
Лично аз бих заложил на реализация като учител по история в СОУ или ако имам късмет се надявам да мога да завърша магистратура в чужбина и вече да си диря късмета зад граница. Успех на всички археолози! :-)

По ентусиазмът ти разбирам, че си първи курс.. и нямаш достатъчна представа с какво си се захванал :Д
Активен

pikaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #39 -: 20.07.2010, 20:04:20 »

По коментара ти разбирам, че имаш само двойки по български език и не можеш да усетиш, че това е ирония.  :-D
Активен