argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Българските въстания 15-17 век  (Прочетена 11308 пъти)

v3n0m

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #40 -: 28.07.2010, 14:54:48 »

Аз лично бих те помолил да запазиш иронията си за някъде другаде. Можеш да опиташ при Васил Николов ама не вярвам, че ще сполучиш много. Специалността е хубава и перспективна и това го знае всеки, който се интересува от нея, явно ти не си такъв.
Активен

pikaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #41 -: 01.08.2010, 00:19:22 »

Моя съвет към теб е вместо да се кахъриш за мен, да вземеш да поучиш малко по Стара история, че Васил Николов е страшен, ама и Тодоров не е по-приятен.
Активен

gergana_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #42 -: 27.08.2010, 10:21:24 »

Много малко от тези, които са седнали Тодоров да ги изпитва са се спасили и са си взели изпитите и по тракология и по стара история! На един колега се беше паднало да говори за месопотамия и Тодоров беше казал нещо от рода на : " Какви са тези глупости! АЗ СЪМ БИЛ, ТАМ АЗ ЗНАМ !
Активен

XerFlik

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #43 -: 06.09.2010, 01:58:26 »

Не съм съгласен с Вас.  :-D Под "много" сигурно имате в предвид значително число хора, явили се на изпитите при Тодоров, мотивирани и ентусиазирани. Да, но тези две качества нямат силата на решаващ фактор на изпит като цяло. Без учене няма гаранция за успех. Малко са щастливците, които имат късмет (учат 4 въпроса и им се падат 2 от тези 4). В моя курс 60%, а може и повече да са, се явиха на двата изпита и то успешно, като с радост мога да заявя, че преобладават оценките 4 и 5. Доц. Тодоров не е от най-мечтаните изпитващи по мнението на мнозинството от колеги, но се убедих, че в голям процент от случаите слуховете не са верни. Той изчаква изпитвания с най-голямо спокойствие, като не го прекъсва. А когато изпитвания срещне пречка, доц. Тодоров стимулира мозъчната дейност с няколко помощни въпроса. Не вярвайте на безпочвени слухове и несъстоятелни мнения  :wink:

П. С.: Това мое мнение е споделено от повечето колеги в курса ми.
Активен

gergana_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #44 -: 06.09.2010, 10:08:34 »

Радвам се , че сте го взели, но нали знаете, че има и още една истина! Изпит се дава - той не се взима! Ако който и да е преподавател каже, че в определен курс толкова ще бъдат скъсани той много лесно може да го направи! Вярно е , че за да вземеш един изпит трябва да си учил, но аз имам колеги, които вече трета година не могат да си вземат изпита при него , а са учили!
Активен

XerFlik

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #45 -: 06.09.2010, 15:51:31 »

Наблюденията ми ме навеждат на мисълта, че в конкретната ситуация, това се дължи на лошо впечатление или на безотговорност в определено отношение.
Активен

gergana_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #46 -: 07.09.2010, 08:53:28 »

 :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D Не само моето, но и мнението на още много студенти е такова! Не знам в кой курс си, но явно още не си разбрал какъв е характера и отношението на една значителна част от преподавателите към студентите! А  и има специалности, в които и да си учил и да имаш цялото време на тоя свят има и едно друго мнение - ще цитирам : Трялва да ги редуцирам, защото са много и ще ми вземат хляба!  :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Акакво да кажат хибридните специалности , които имат по 10 изпита на сесия и то са писмен и устен, че има и притурка - Курсова работа  :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Активен

unknown_falcon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #47 -: 11.09.2010, 12:15:31 »

Изпитът при Тодоров наистина включва значителен  материал за учене, но мисля че всеки с повече желание може да седне и да го научи ,ако иска да си вземе изпита. Доцент Тодоров винаги дава шанс на всеки да се доизкаже и ако има шанс , да изпита за по-висока оценка. Останалото са легенди и предубеждения, сама се уверих в това. Няма смисъл човек да се оправдава с него, щом не е учил.
Активен

gergana_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #48 -: 11.09.2010, 21:43:52 »

Да , права си , че изслушва и че има и по-трагични случаи! А  иначе за предубеждения- да има ,но и у преподавателите! Пример за тава е таз годишния 4-ти курс Балканистика, ако изобщо го има! Започнаха 60 души 2-ри курс бяха 15 , 3-ти - 5 , а тази година остана само 1! И то не защото не са учили ,  защото преподавателите по гръцки език са сметнали да не им дадат изпита! Защото не знам дали не сте разбрали до сега , но ИЗПИТ СЕ ДАВА - НЕ СЕ ВЗИМА! :wink: :wink: :wink: :wink: Успех
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #49 -: 11.09.2010, 21:56:15 »

Колежке нали знаеш вица за изпита  ,че се взема ако ти го дадат! :y: :heart: :-)
Активен
Всичко е любов

gergana_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #50 -: 12.09.2010, 11:11:18 »

Е, аз нали точно това иммам в предвид!  :D :D :D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D  , че изпит не взема , а преподавателя ако реши ти го дава! Най-накрая човек, който да е разбрал начина на "вземане" на изпитите!
Активен

XerFlik

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #51 -: 12.09.2010, 13:23:40 »

Оценявам субективната Ви наблюдателност, но разговорът наподобява повече ученически спор, отколкото мнение. С цел някакъв вид аргументация, Вие излагате впечатленията на близки и познати, а не своите. Не намирам смисъл в това. По време на поправките по Стара история този месец, д-р Митрев изпитваше до обед. При тези обстоятелства, много хора бяха способни на конфронтации с колегите си за да влезат преди тях на изпита, по предтекст, че д-р Митрев "рядко късал". Не беше малко числото на тези, които бяха разочаровани. Сигурно и в този случай изпита се дава, а знанията рядко играят съществена роля ?
Активен

magdanoz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
  • Всестранно развита личност :)
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #52 -: 12.09.2010, 15:25:49 »

Оценявам субективната Ви наблюдателност, но разговорът наподобява повече ученически спор, отколкото мнение. С цел някакъв вид аргументация, Вие излагате впечатленията на близки и познати, а не своите. Не намирам смисъл в това. По време на поправките по Стара история този месец, д-р Митрев изпитваше до обед. При тези обстоятелства, много хора бяха способни на конфронтации с колегите си за да влезат преди тях на изпита, по предтекст, че д-р Митрев "рядко късал". Не беше малко числото на тези, които бяха разочаровани. Сигурно и в този случай изпита се дава, а знанията рядко играят съществена роля ?

Принципно.. колкото и да си учил, човека предава предмета си от 30 години :) ако пожелае да те скъса - прави го.
Всичко останало е колегиалност и добра воля, наздраве и стига сте спорили за глупости.  :beer:
Активен

pikaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #53 -: 12.09.2010, 19:27:31 »

Айде тук да се съглася с колегата Херфлик.  :-D
Изпита при Тодоров е доста тежък, но не поради него, а поради това, че Стара история не се учи за ден-два, но се иска яко четене от онази дебелата книга.
Иначе за протичането на изпита мога да кажа, че Тодоров помага изключително много като ти задава подсказващи въпроси, ако види че не се сещаш даже ти дава малки жокери да се сетиш, ама как да се сети човек като не е чел въобще или е претупал работата за два дена и в главата му е каша? :s:
Иначе аз си извадих късмет на този изпит. Яко претупах работата учих 6 теми от общо 49 и нацелих една от тези дето бях учил. В крайна сметка имам 4.
А относно това дали изпит се взима или се дава, моя апел към всеки един преподавател, на който му предстои да ме изпитва е: Аз да съм учил пък вие се опитайте да ме скъсате! 8-)

Активен

gergana_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #54 -: 15.09.2010, 09:07:22 »

Е, моя курс имаше не 2 , а 12 дни за изпита по Стара история! И аз не съм учила от оная дебелата книга както и викате, която е 800 стр. а от 3 книги които общо са 1200 да не кажа 1300 страници! Беше ми много весело, но в крайна сметка аз си взех изпитите и по стара история и по тракология! другите да му мислят! Вече съм в 4-ти курс и сега имам други приоритети! Но и вашата няма да е лека! Особено с "хубавата" Методика на обучението! Успех
Активен

XerFlik

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #55 -: 25.09.2010, 18:08:24 »

"Но и вашата няма да е лека! Особено с "хубавата" Методика на обучението!" - съмнявам се  :-P Специалност Археология е нова, но въпреки това предметите са изключително добре подбрани. А и не мисля, че методиката представлява проблем, ако говорим за една и съща. Радвам се, че споделихте опит и впечатления, но не Сте запозната със семантиката на въпроса  :-)
Активен

voin_bg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
  • الله أكبر
Re:Българските въстания 15-17 век
« Отговор #56 -: 30.09.2010, 01:42:01 »

Стига сте ми спамили в темата :no:
Активен