argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Градски транспорт в Пловдив и добра идея ли е да се пътува с него?  (Прочетена 13617 пъти)

HellCreep

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

Добър ден на всички. Не съм много сигурен дали тук е мястото на темата ми но искам да попитам нещо. Не съм никак запознат с Пловдив и сега ми предстой да се нанеса в квартирата но силно се колебая дали да избера нея или да търся нещо друго. Тя се намира в кючук париж до колкото разбрах (улицата е Димитър Талев) и ще ми се налага всеки ден да пътувам с автобус (линия 1 и 7). Това което ме притеснява е дали градския транспорт е на ниво? В родния ми град той винаги закъснява и е много нередовен. За Пловдив не знам как е и много се колебая какво да правя и дали да не си търся нещо по близко до ПУ. Вие какво ще ме посъветвате? Проблем ли е да си вземе човек квартира в крайните квартали или нещата не са чак толкова зле в Пловдив както в по-малките градове? Тя и квартирата не е някое цвете но поне е на цена която мога да си позволя. Някой знае ли горе долу колко вървят стаите за сам човек за да видя да не ме е врътнал нещо онзи. Благодаря много на всички и лек ден. 

(Последно мога ли някак си да разбера до колко часа има такива автобуси и да видя през колко време са?)
Активен

Vas3to_90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
  • Превод и бизнес комуникация

Добро утро колега. Кичука (улица Димитър Талев) не е толкова далече от Ректората. Колкото до автобусите 1 и 7 минават доста често. Мился, че и 27 ще ти върши работа, но не знам в коя част на улицата, се намира квартирата ти. http://www.masov-gt.com/ на този сайт има разписание и маршрути на всички линии. А за квартира по-близо до университета, не знам какво да ти кажа. Дори и да си близо до Ректората, пак ще ти се налага да пътуваш с автобус до Нова сграда. Успех и лек ден!  :-)
П.С: По разписание в делнични дни автобусите трябва да пътуват до 22.00, но не разчитай на това. Стане ли 21:00 почват да минават все по-рядко. А сутрин са от към 6:00.
Активен

HellCreep

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

Мерси много колега а да те питам английската филология има ли часове в новата сграда? Че ако трябва и до там да се пътува ще трябва да се прекачвам на още един автобус май май. Иначе спирката на 1 и 7 са точно срещу квартирата мисля че се води спирка магазин континентал (малко по-надолу има някаква била).Там където почва вече бул Александър Стамболийски мисля че е края на улицата. Мерси много все пак. Явно купоните до късно ще са само когато има пари за такси или науча как да се пребирам пеша (а и имам силите да вървя толкова много).

Сега видях на една карта и го дават горе долу към 3км за автомобил от ректората до квартирата. Дори и много да ме мързи за 1 час някъде мисля че ще мога да стигна като науча града. (ако ползвам кракомобил)
« Последна редакция: 19.09.2010, 10:08:07 от HellCreep »
Активен

Vas3to_90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
  • Превод и бизнес комуникация

Щом си в тази част на улицата, значи си близо. От там до Ректората е много близо, дори и пеша (30 минути максимум) Ами и аз съм първи курс, но доколкото знам имаме и в двете сгради.
Активен

HellCreep

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

Еее мерси много! Мен ме притесняваше факта да не ходя като луд ама аз такива разстояния си ги взимам всеки ден та няма ядове :)
Аз лично се надявах да имаме само в ректората но явно няма да имам този късмет. То предполагам когато излезе програмата ще се  разбере всичко но дано да има и опътване към нея че като гледам тези за миналите години и ми става лошо :-D


А добре да те питам и нещо друго тогава ако може. Така горе долу от мястото където е квартирата кой автобус трябва да хвана или евентуално ако ида до хотел тримонциум или ректората от там кой автобус да хвана за новата сграда? И обратното от новата сграда.
Активен

Vas3to_90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
  • Превод и бизнес комуникация

От квартирата ти, никой не ти върши работа. От Ректората или от Тримона - 4, 44, 20
Активен

HellCreep

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

Ще ме извиняваш за тъпия въпрос но до колкото разбирам от сайта с разписанията и на трите линии последната спирка е ПУ ''Паисий Хилендарски'' и предполагам че това е наименованието на новата сграда защото преди нея има спирка ПУ ректорат. Това така ли е или нещо аз се подвеждам. До колкото разбирам първо хващам 1 или 7 и слизам на ректората или тромона и след това хващам тия трите и обратното когато искам да се пребирам. То не че имам голямо наблюдение над градския но мисля че 20ката минава доста чесно надявам се че и другите са така за да не стане да чакам по час да мине някой автобус.

А иначе тия карти за градския транспорт от къде се вадят? И наистина ли са толкова евтини? Разбрах че за ученици е 10лв на месец и 30лв за 3 месеца. Предполагам и за студенти трябва да са такива цените?
Активен

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия

Студентските карти наистина са по 10лв месечно и 30лв 3 месеца и за студентите е така,колкото до разписанието на рейсовете 20 ходи до новата сграда там и е последната спирка,а от твоята квартира да хващах 1 или 7 и от ректората или тримона хващах или 20,4,44.  20 минава честико на около 15-20 мин максимум.А самите карти се вадят от бюрото за карти на бул."мария луиза"
Активен

maq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

А от новата сграда до ректората пак ли на същите автобуси трябва да се кача-20,4,44? И още един въпрос,къде се намира стадион "Академик"?
Активен

HellCreep

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

До колкото гледах разписанието да. Но от другата страна ще ги хванеш.

А и кой от всичките стадиони се води стадион пловдив?

Активен

kaia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94

А от новата сграда до ректората пак ли на същите автобуси трябва да се кача-20,4,44? И още един въпрос,къде се намира стадион "Академик"?

Стадиона се намира в Тракия или по-точно ако се ходи с 99 на една спирка след ВСИ (Аграрния), а може и с 4 като се слиза на 2 или 3 спирки от ректората не помня много добре.Близо да стадиона е и "Мебелна къща" казвам го за ориентир.

До колкото гледах разписанието да. Но от другата страна ще ги хванеш.

А и кой от всичките стадиони се води стадион пловдив?




Стадион Пловдив е най-големия в Пловдив и се намира на гребната база.Не вярвам да ти потрябва за нещо...просто е в много лошо състояние и около него си е опасничко.Жалко, че няма кой да се наеме да го оправи...беше хубав стадион.
Активен
Щастието се състои и в това да побеждаваш злото в себе си!!!

g0g1nc370

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
  • Международни икономически отношения

А от новата сграда до ректората пак ли на същите автобуси трябва да се кача-20,4,44? И още един въпрос,къде се намира стадион "Академик"?

Стадиона се намира в Тракия или по-точно ако се ходи с 99 на една спирка след ВСИ (Аграрния), а може и с 4 като се слиза на 2 или 3 спирки от ректората не помня много добре.Близо да стадиона е и "Мебелна къща" казвам го за ориентир.

До колкото гледах разписанието да. Но от другата страна ще ги хванеш.

А и кой от всичките стадиони се води стадион пловдив?




Стадион Пловдив е най-големия в Пловдив и се намира на гребната база.Не вярвам да ти потрябва за нещо...просто е в много лошо състояние и около него си е опасничко.Жалко, че няма кой да се наеме да го оправи...беше хубав стадион.

не само в Пловдив е най-голям...
Активен

kristr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Ами наистина ли вече картите за ГТ ще са само за 1 линия или пак ще са за всички линии? Защото и на мен ще ми се налага да сменям 2 автобуса до новата сграда...  :-)
Активен
=)

g0g1nc370

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
  • Международни икономически отношения

Ами наистина ли вече картите за ГТ ще са само за 1 линия или пак ще са за всички линии? Защото и на мен ще ми се налага да сменям 2 автобуса до новата сграда...  :-)

за всички
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

За студенти, ученици, пенсионери и прочее сган са за всички линии. Ако си нормален човек може да си вземеш от 40 лева за една линия. Не че някой нормален би си взел при такива условия.

Иначе градския ни транспорт се е подобрил значително в последните години. Основният проблем е през почивните дни и след 9 вечерта.
Активен
Физически Факултет

HellCreep

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

А някой може ли да ми даде мнение за квартал кючук париж? Защото някой казват че е много зле, други че е ок. Вашето мнение какво е? Опасен ли е квартала?

Иначе до колкото разбирам след 21:00 трудно става с автобусите?
Активен

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions

Като цяло градският транспорт в града е зле. Няма какво да се лъжем.
Някои линии са много на рядко дори и през деня, за щастие това не са тези, които ходят до ректората и нова сграда. Е... понякога се движат в купом 4, 44 и 20 и става кофти :)

За кичука... окей е.
Активен

bambinaghost

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Мисля, че карта за градски транспорт за всички линии само за 10 лв. на месец е много добра идея. Аз също съм английска филология и откакто пуснаха тези карти, си пътувам с няколко автобуса до нова сграда. Не че не мога да ида пеш до някоя спирка и да взема само един автобус, ама е много кеф да не трябва да ходиш пеш с високи обувки. :) Иначе на въпроса дали ще имате занимания в новата сграда - категорично да! Имаше един момент, в който бяхме ежедневно там, бях забравила къде се намира ректората :)
Бих казала, че транспорта е що-годе нормален. Не е като едно време, да трябва да чакаш автобуса по половин час. 4, 44, 20, 222, 18 - май това са всички рейсове, които ходят до нова сграда. Първите три минават и през ректората.
HellCreep, за да не сменяш два автобуса (примерно не ти се занимава), можеш да чакаш 20 на гарата. (минаваш през подлеза на автогара "Родопи", която се намира зад Билла.)
« Последна редакция: 27.09.2010, 03:42:16 от bambinaghost »
Активен

HellCreep

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

bambinaghost то не е ли много път пеша докато стигна до автогара родопи?

Сега да попитам за първи октомври. Къде точно се намираше тази концертна зала и колко време горе долу ще продължи всичко? След събирането там трябва ли да се ходи някъде или да се прави нещо друго? Възможно ли е да се пропусне ходенето че ако не ме пуснат шефовете не знам какво ще правя :?
« Последна редакция: 27.09.2010, 21:26:04 от HellCreep »
Активен

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия

Спокойно,можеш да пропуснеш откриването,лично аз не бях така,че проблем няма да ти направят,само трябва да  разбереш кога ще ви събират от факултета за да ви раздадът книжките.
Активен