argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ  (Прочетена 19793 пъти)

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #40 -: 19.10.2006, 15:18:07 »

Owned by Lou Dantes, маи четеш между редовете - никой не говори за 8-ми декември, ама явно сте решили да се заяждате, както искате...

Owned by Lou Dantes, говория за тези,които се "ДИПЛОМИРАТ", сега нядявам се ти стана ясно. Не става въпрос за студентски празник, а за малко уважение от страна на една институция, която се издържа от възпитаниците си. Гадно е да погледнеш в статистиките и в един момент да се окаже, че ПУ е на 12-то място сред акредитираните университети в България. Няма да ви занимавам повече с моята личност, май и тук не се приема с добро око собственото мнение...
« Последна редакция: 19.10.2006, 16:59:43 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #41 -: 19.10.2006, 21:14:33 »

Напротив,Hekuba, отстоявай си мнението!Иначе те грози опасност да се превърнеш или в безличен индивид,или в "avenger" -превод-отмъстител!
Активен

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #42 -: 19.10.2006, 21:18:22 »

avenger, да ти кажа честно,аз съм си доста отмъстителна и сега. Не знам накъде пожече от това  :-)
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #43 -: 19.10.2006, 21:30:42 »

avenger, да ти кажа честно,аз съм си доста отмъстителна и сега. Не знам накъде пожече от това  :-)


Явно нещо сме се недоразбрали, защото не съм се заяждала, а просто попитах най-миролюбиво. Без да искам да те обидя трябва да се съглася с казаното от теб 
avenger, да ти кажа честно,аз съм си доста отмъстителна и сега. Не знам накъде пожече от това :-)
,защото виждаш неща там където ги няма, а и искам да поясня, че пак не се заяждам, а слушам съвета на avenger и си отстоявам мнението.

Хайде без да се изнервяш сега разбери, че ако не подадеш ръка, а при всяка грешка хапеш - никой няма да ти помогне. Желая да дам своя дан към инициативата, но ти като че ли не харесваш тази идея.

Peace&love(и това не е проформа)
~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #44 -: 20.10.2006, 18:07:33 »

Owned by Lou Dantes, май нещо се недоразбрахме с теб, както и да е, даи да сменим темата.

Наистина, дано успеят да направят общежитията, че не е работа да се къпеш в общи бани с непознати (както е в Чайките и Мариците). Ако се изпълни проектът, който е направен на макет в Нова сграда - ние ще сме ВУЗ-ът с най-модерно общежитие и да се надяваме, че нама пак да сме на 12-то мяст. Сега поне пари могат да се намерят, ама номера с терена е малко сложен.
« Последна редакция: 22.10.2006, 01:46:40 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #45 -: 20.10.2006, 21:22:32 »

Никакви идеи ли няма за терени? А и от къде има толкова много пари?

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #46 -: 21.10.2006, 10:29:41 »

Както се намериха пари за ремонт на Ректората, ще се намерят и за общежитие. Държавна субсидия, евентуално някакви проекти-по принцип има възможности. Вярно, че се предвижда да се строи до Нова сграда на ПУ, където си е доста делече, но пак е нещо. Дано да стане, а аз вярвам че ще стане!
Активен

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #47 -: 21.10.2006, 17:41:51 »

До колкото знам пари има отдавна, но проблемът е, че общината си е взела терена и го е предоставиля на жандармерията (която се намира точно зад Нова сграда). Трудно Чомаков ще даде нопв терен според мен. Но и да е на края на града - по-добре там, отколкото никъде. Не съм ли права?
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

Miroslav.Tomoff

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 312
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #48 -: 21.10.2006, 18:46:48 »

Kato kaza 4omakov ... sq i da ne dade kato doidat izborite nqkoi dryg 6e obe6ae v predizbornata si kampaniq i posle 6e dade ;)
Активен

krasitrif

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #49 -: 21.10.2006, 20:55:22 »

Колеги в отворенето писмо изпратено  от Ректорите става дума за 17 декара и за изграждането на два корпуса, така че проблем с земята до колкото съм запознат няма. А Чомаков няма за каво да го питаме, защото земята е държавна а не общинска.
Вярно е ,че терена е бил 250 декара и ,че сега е или реституиран или на Министерството на отбраната и МВР, но и 17 декара стигат за 500 легла.Построяването на новата сграда за Стоматологичния факултет на МУ, е построена за 1 година и малко, така че да дерзаем :wink:
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #50 -: 17.11.2006, 10:13:57 »

Вчера пом.-ректора Румен Киров сподели, че след голямо разискване и заради оказания натиск от страна на Студентски съвет до нова сграда на ПУ е отпусната земя с общ размер 300 дка, която ще се използва за построявяне на общежития, спортна база и студентски стол.
Активен

krasitrif

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #51 -: 17.11.2006, 11:20:17 »

Колеги предлагам на вашето внимание препратката от въпросното решение на Министерски съвет за изграждане на интернатна база и терени за спорт:
http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0175&n=001531&g=
Това е резултат от събраната от нас подписка и поетите ангажименти от депутата Захари Георгиев.
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #52 -: 17.11.2006, 12:12:46 »

Браво!Похвално!Да се надяваме да не останат само приказки.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #53 -: 17.11.2006, 16:52:10 »

Браво!Похвално!Да се надяваме да не останат само приказки.

Благодаря за поздравленията, ама айде стига вече с изказвания от сорта "дано да не остане само на приказки", защото само това се повтаря. Естествено, че няма да остане само на приказки. Работи се сериозно и се търси съдействие от различни институции, но е съвсем нормално това да отнема време, защото даже и решаването на най-малкия проблем изисква време и усилия.
Активен

krasitrif

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #54 -: 17.11.2006, 20:38:26 »

Подкрепям напълно Kelli_Mutu защото наистина трябва време.Все пак инициативата започна в началото на октомври и вижте само за 1 месец и малко колко много резултати се постигнаха - 300 декара никак не са малко,там при желание и пари разбира се може да стане модерен жилищен и спортен комплекс, който ще реши проблема с легловата база и ще издигне авторитета на ПУ.така,че трябва да сме горди с постигнатото ида се радваме, че нашата дума бе чута и определени хора се ангажираха с проблемите на студентите в нашия ВУЗ.
Вярвам ,че ще трябва още малко да поработим з ада се поздравим с краен резултат, но аз лично съм оптимист.
Активен

Miroslav.Tomoff

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 312
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #55 -: 18.11.2006, 04:45:50 »

Pozdravleniq, kolegi ;) Stiskam palci :)
Активен

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #56 -: 15.01.2007, 11:55:28 »

Ето една статия за това какво правят тъпите американци по въпроса http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2531&sectionid=28&id=0001801
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #57 -: 15.01.2007, 21:44:05 »

Скъпи съотечественици,

Днес сме се събрали тук, за да одобрим и поощрим предложението на другаря Захариев за построяването на нови общежития на ПУ с които да се гордеем за пред Европейския Съюз. Да благодарим на всички другари, които ще помогнат общежитието да бъде построено в срок от 250 години, с няколкото, задължители отлагания, разбира се, които са наложителни, въпреки, че вече сме европейци в Европейския Съюз. Няма нищо, че нашата партия е известна с това, че не изпълнява предизборните си обещания, а както се досещате, другари, наближават избори за кмет на Пловдив, който вече е град в Европейския Съюз. Така, че другари, след като БДЖ беше приватизирана, а всички спечелиха от монопола на Балкан, след пускането в срок на най-трудната отсечка от Софийското Метро, ние даваме следното европейско обещание на вас, гражданите на Европейския Съюз. Освен новото общежитие, ще построим небостъргач, ще бъде открита първата високоскоростна ЖП линия с магнитни влакове в Европейския Съюз - между София и Пловдив, където влаковете ще се движат в тунели от вакуум и ще взимат разстоянието за 10 минути, както и първата в Европейския Съюз общинска космическа линия по направлението Пловдив - Международната Космическа Станция. Другата част от програмата на партията е намаляването на данъците дотолкова, че практически всички ще плащат нулев данък, както е в Европейския Съюз. Парите за инвестиции за тези проекти, ще се усвоят по програмите на Европейския Съюз, а ако не достигнат, ще бъдат използвани листа от дървета. Гласувайте за коалиция За Пловдив, която днес прекръстваме на Коалиция за Пловдив в Европейския Съюз. Нека осигурим за децата си Европейско бъдеще!

<аплодисменти>
<народна музика и народни танци>
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #58 -: 20.01.2007, 02:46:45 »

Скъпи съотечественици,

Днес сме се събрали тук, за да одобрим и поощрим предложението на другаря Захариев за построяването на нови общежития на ПУ с които да се гордеем за пред Европейския Съюз. Да благодарим на всички другари, които ще помогнат общежитието да бъде построено в срок от 250 години, с няколкото, задължители отлагания, разбира се, които са наложителни, въпреки, че вече сме европейци в Европейския Съюз. Няма нищо, че нашата партия е известна с това, че не изпълнява предизборните си обещания, а както се досещате, другари, наближават избори за кмет на Пловдив, който вече е град в Европейския Съюз. Така, че другари, след като БДЖ беше приватизирана, а всички спечелиха от монопола на Балкан, след пускането в срок на най-трудната отсечка от Софийското Метро, ние даваме следното европейско обещание на вас, гражданите на Европейския Съюз. Освен новото общежитие, ще построим небостъргач, ще бъде открита първата високоскоростна ЖП линия с магнитни влакове в Европейския Съюз - между София и Пловдив, където влаковете ще се движат в тунели от вакуум и ще взимат разстоянието за 10 минути, както и първата в Европейския Съюз общинска космическа линия по направлението Пловдив - Международната Космическа Станция. Другата част от програмата на партията е намаляването на данъците дотолкова, че практически всички ще плащат нулев данък, както е в Европейския Съюз. Парите за инвестиции за тези проекти, ще се усвоят по програмите на Европейския Съюз, а ако не достигнат, ще бъдат използвани листа от дървета. Гласувайте за коалиция За Пловдив, която днес прекръстваме на Коалиция за Пловдив в Европейския Съюз. Нека осигурим за децата си Европейско бъдеще!

<аплодисменти>
<народна музика и народни танци>
Е това е добро попадение, бая се смях  :y: Даже ако бях на тебе щях да го пратя в e-bane.net  :-)
Активен