argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Научно прогнозиране на земетресения  (Прочетена 10170 пъти)

Richter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Тектоничните плочи само се преплъзват една в друга без да правят земетресение.
Ако правеха земетресенията трябваше по границата им да се случват много трусове в един и същи физически момент. А то се случва само едно.Луната е повдигнала в този момент.
За днес 23 август 2011 г. очаквам трус на остров Крит, Гърция. Около 10ч по Гринуич.
За утре 24 август очаквам силен трус в Япония.
Още прогнози тук: http://earthquake-prediction.hit.bg
http://forecastingearthquakes.yolasite.com
Активен

Richter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #1 -: 23.08.2011, 13:29:55 »

Ето още прогнози от страницата ми:

SAN SALVADOR   August 29   21h   12.11   -87.85   M4.0 and M4.5   100%
TURKEY, KOZAN   August 30   6h   37.01   35.85   M4.0 to M5.3   100%
TURKEY, ANTALYA   September 16   5h   36.08   31.11   M4.0 to M4.3   100%
SPAIN, LORCA   October 22,5h   37.40   -1 42   M4 to M4.8   99%
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #2 -: 23.08.2011, 20:22:40 »

Интересно е дали има статистика до каква степен се случват тези прогнози?
Активен

Richter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #3 -: 24.08.2011, 09:10:48 »

На web-страницата ми има линк към телевизия НОВА.
В предаването на Милен цветков на 6 юни и на 4 юли направих две прогнози за Турция,град Симав.
Едната прогноза беше за 15 юни, а другата за 12 юли 2011 г.
Проверете тези прогнози.
Активен

Richter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #4 -: 24.08.2011, 10:46:57 »

До края на тази година нямя да има други трусове във Вирджиния, но има една съмнителна дата.
Прогноза за Колорадо или наоколо:
1. Дата: 6 септември 2011 г.
2. Място: Колорадо или Вирджиния, но с по-малка вероятност.
3. Време: 5-6ч. по Гринуич
4. Магнитуда: Между М4 и М5.0
5. Вероятност: 99%
6. Грешки: Радиус: 300 км и +-24ч.
Казах!
Повече прогнози тук:
http://earthquake-prediction.hit.bg
http://forecastingearthquakes.yolasite.com
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #5 -: 25.08.2011, 19:33:22 »

Би ли дал информация за ПРОГНОЗА (дата, епицентър/радиус, магнитут) и евентуално дали на тази дата е имало нещо и с какви епицентър/радиус и магнитут.
Активен

Richter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Прогноза за островите VANUATU
« Отговор #6 -: 26.08.2011, 10:25:21 »

Прогноза за островите VANUATU:

1. Дата: 16 септември 2011 г.
2. Време: 18 ч по Гринуич
3. Координати: Ширина: -19.44, Дължина: 169.12
4. Магнитуда: Между М5 и М7.2
5. Вероятност: 100%
6. Грешки: Радиус 300 км и +-24ч.
=========================
Прогноза за Сан Салвадор:

1. Дата: 29 август 2011 г
2. Време: 21ч по Гринуич
3. Координати: Ширина: 12.11, Дължина: -87.85
4. Магнитуда: Между М4 и М4.5
5. Вероятност: 100%
6. Грешки: Радиус 300 км и +-24ч
=========================
Тези прогнози са извадени от страницата ми:
http://eartrhquake-prediction.hit.bg
Активен

Richter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #7 -: 26.08.2011, 11:49:25 »

Би ли дал информация за ПРОГНОЗА (дата, епицентър/радиус, магнитут) и евентуално дали на тази дата е имало нещо и с какви епицентър/радиус и магнитут.
===================
Ето една моя изложба с предсказани земетресения в български вестници:
http://www.youtube.com/watch?v=6beaFsbWDXA
Активен

Richter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #8 -: 26.08.2011, 13:04:29 »

1. Дата: 27 септември, 2011
2. Време: 6ч по Гринуич
3. Район: SICHUAN-GANSU BORDER REGION-КИТАЙ
4. Координати: Ширина: 32.75, Дължина: 105.46
5. Магнитуда: Между M5.0 и M5.9
6. Вероятност: 100%
===============
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #9 -: 30.08.2011, 14:56:50 »

От известно време следя леещите се тъдява глупости и най-сетне реших да се понамеся. Обръщам се не към господин Нострадамус, той или няма да ме разбере, или ще се направи на неразбрал. Пиша за хората, които четат и са изкушени да му вярват. Недейте!

1. На земята всеки ден се случват стотици земетресения, десетки от които са с магнитут над 4. Повечето се случват в добре известни на сеизмолозите земетръсни зони. Давам и източника за справка, както правят истинските учени - http://earthquakestoday.info/ и http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/quakes_all.html. Особено интересен е първия сайт, който дава и статистики - за една година имаме над 6000 с магнитуд 4.0-4.9, около 800 земетресения с магнитуд 5.0-5.9 (по 2-3 на ден), 120 са 6.0-6.9 (по едно на всеки 3-4 дни), 18 на година са 7.0-7.9 (по едно всеки месец). Разгледайте и картата - земетресенията са очевидно групирани в зони, които между другото са добре известни на истинските сеизмолози (но и на шарлатаните). Ако позволиш точност от 300 км по местопложение и 24 часа по време, достатъчно е просто да цитираш произволно място в известните земетръсни зони и повечето ти "прогнози" ще се сбъднат чисто по статистика.

2. Забележете, че Наско два пъти поиска статистика за точност на "предсказанията". Още чакаме такава. Аз си направих труда да прегледам прсловутия сайт. Там и табличка със сбъднати предсказания. Повечето са изключително слаби попадения. Между другото, предвид посочените по-горе от мен статистики, би трябвало да има по няколко "прогнози" на ден. Би трябвало, ама няма...

3. Секцията "теория" е съвсем смехотворна. Не само плачевно слабия английски език.

4. За едно "научно" предсказване особено любопитна е сериозната липса на каквато и да е математическа обосновка. Нищичко за самата методика на "прогнозиране". Защо ли?

5. БАН има Геофизичен институт. Към нашия факултет има група по геофизика. "Нострадамус" можеше да изпрати данните си при тях за потвърждение и истинска научна обработка. Дали?
« Последна редакция: 30.08.2011, 23:13:37 от Стефан Николов »
Активен
Физически Факултет

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #10 -: 30.08.2011, 21:16:16 »

Според мен Richter или Бойко Илиев цели популярност на сайтовете си. Виждам, че всичките анонсирани от него сайтове съдържат банковата му сметка, защо ли? В същото време не намирам нито една негова научна публикация (освен жълтите bTV и весникарски хвалби), да оставим че ако имаше може би щеше да е на завидно място в сайтовете му. Интересно е, че активността му граничи с лудост - видях негови писма до японци от преди няколко години, твори сайтове за конференции и пр.

Всичко това ми навява много тъга за този човек и след като ни е ясна картинката от този ъгъл, нека не го "навикваме" повече момчето.

Покрай този случй се сещам за една доста интересна задача от статистиката. Имаме прогноза за земетресение (M-място, S-сила, V-вероятност) любопитно е изобщо, извън този случай как вървят тези прогнози, например:

Земетресение1 M1, S1, V1 (прогнозирани) --- M1, S1, V1 (случили се)
Земетресение2 M2, S2, V2 (прогнозирани) --- M2, S2, V2 (случили се)
...
та нещо такова очаквах да ми каже Бойко, а не клипче със заглавия от вестници :)
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #11 -: 30.08.2011, 23:21:38 »

Аз "прогнозирам" че на 3ти Ноември в радиус от 10 метра от седмото дърво в градската градина от чешмичката към пеещите фонтани ще падне листо.

Само не казвайте на никого, че през целия месец Ноември около всички дървета ще падат десетки и стотици листа на ден.

За забавление на студентите ни (които все още посещавате форума), вземето следното изказване и го покажете на доц. Господинов или гл. ас. Марекова:
Цитат
Тектоничните плочи само се преплъзват една в друга без да правят земетресение.
Ако правеха земетресенията трябваше по границата им да се случват много трусове в един и същи физически момент.
Активен
Физически Факултет

Richter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #12 -: 31.08.2011, 09:00:27 »

Относно искането на Атанас Терзийски поставих едни прогнози. Ще ги следим.
На сайта ми има линк, където съм направил много прогнози за 2011 година. Там са и резултатите.
Анализирайте това,моля:
Геофизиците твърдят(и са хипнотизирали целия свят), че тектоничните плочи правели земетресенията.
Хахахахахахаха. Триене между тектоничните плочи има, но то само натрупва сеизмично напрежение.Пластовете се повдигат, но няма трус.Когато Луната дръпне тези пластове нагоре,тогава се случва трусът.
Ето аргументи за това:
1. Интервалът между двете най-силни земетресения в Япония от 11 март до 7 април е 27ден 8ч 46мин.
    Интервалът за една обиколка на Луната около Земята е 27ден 7ч 43мин. Разликата е само 1ч 03мин.
Хахахайхахахахах,хохохохохохохо. 5 на нула за мен.
2. Интервалът между 19 май 2011 г.(трусът в Симав,Турция) и 15 юни е 27 ден. Интервалът между 15 юни и 12 юли е 27 ден идете сега на сайта ми и разгледайте прогнозите ми пред Милен Цветков.
Е питам аз: Кой прави земетресенията Тектоничните плочи или Луната? Не аз само питам?
Вие сте на ход.
Хахахахахахаха,хохохохохохох:  10 на нула за мен.
Активен

Richter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
До Стефан Николов
« Отговор #13 -: 31.08.2011, 11:55:52 »

Когато посетих сеизмологичният институт на БАН,
бях изгонен от шефа му, но след това той беше изволнен.
Всичко прохождащо ново в науката се взема на мушка и се "стреля" по него, както вие правите сега.
Аз ви пиша за предсказани от мен земетресения и ви показвам изложбата си, а вие ми казвате, че не съм прав, че даже съм и луд. А кой евакуира Ямбол на времето,а?
Колко градове трябва да евакуирам,че и вие да кротнете,а?
Помните ли как започна учебната година-15 септември 2010 г,а?
Министърът на Образованието в коя телевизия влезе и беше разклатен?
Той си мислеше, че той открива учебната година.Не му казвайте,може да се натъжи.
Ха проверете сега в администрацията на Кмета на София едно поздравление със земетресение преди началото на учебната година. А помните ли как аз приключих учебната година,а?
на 12 юли 2011 г ми беше последната прогноза за Турция пред Милен Цветков.
Такааааа,започваме и завършваме учебната година с какво, със земетресениеееее.
Хм...
Активен

Richter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Прогноза за Чили
« Отговор #14 -: 31.08.2011, 12:03:16 »

Ето една прогноза за Чили. Няма много да чакаме:

1. Дата: 2 / втори / септември 2011 г.   
2. Място: CENTRAL, VALPARAISO
3. Време: 16h     по Гринуич
4. Ширина: -33.23    Дължина: -72.13    
5. Магнитуда: Между М4 и М5,6    
6. Вероятност: 98%
7. Грешка: 500 км и +-24ч.
==========================
Още прогнози:
http://earthquake-prediction.hit.bg
http://forecastingearthquakes.yolasite.com
===============================
Луната прави земетресенията, а не тектоничните плочи.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #15 -: 31.08.2011, 14:30:25 »

Здравей Richter,

Благодаря ти за учтиво водения разговор и те поздравявам за това. Нека още малко да развия тезата си.

Когато ти поисках статистика за предсказани и случили се събития по няколко параметъра имам предвид ти да направиш обработката на данните и да представиш някакъв резултат, който да е разбираем за хора, които се занимават с наука, но са извън спецификата на твоите занимания. Също би било добре да съпоставиш тези статистически данни на други занимаващи се с тази област, например виж тук линковете:
http://www.google.com/search?q=earthquak+forecast+statistics

Аз от земетресения разбирам само от обща култура и до колкото зная точното им предсказване е трудно нещо (ако и изобщо възможно). До колкото се ориентирам, това е и мнението на доста хора работещи в тази област.

Ето например ти се занимаваш в областта на природната наука, но не представяш методика, няма надеждна статистика, не става ясно да имаш експеримент, а в същото време твърдиш, че имаш непоклатими резултати. Сега, ако твърдиш, че се занимаваш с наука - аз бих силно се възпротивил, ако се занимаваш с окулт и врачуване - това не ме интересува, нито тук му е мястото. Лично аз нито се доверявам, нито вярвам на окултни практики, ако и видимия резултат (както твърдиш в случая) е 100% успеваемост на прогнозите.

Е, наука или окулт е това, което представяш тук?!
Активен

Richter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
До Атанас Терзийски
« Отговор #16 -: 02.09.2011, 08:33:14 »

Поискахте от мен статистика: показах си зиложбата. Тя е статистика на вече предсказани земетресения и се намират във вестниците за да не може някой да се усъмни в тези прогнози.Коментирайте изложбата ми. Като съм казал, че ще има трус той станал ли е?
Вашите въпроси към мен трябва да са други. например: Покажи ми едно предсказано земетресение и ако сте впечатлен кажете "ейййййййй,ццццццццц".Браво. Обаче не е такааааа.
Методът ми НЕ Е СТАТИСТИЧЕСКИ.Ще повдигна малко завесата. Да сте чували някой в Света да предсказва едно земетресение с друго земетресение. Тук предвестникът е отново случило се земетресение.
например:
Интервалът от време между двете най-силни земетресения в Япония от 11 март 2011 и 7 април 2011 е точно 27ден ... ч. ...мин. Колкото е една обиколка на Луната около Земята. Нарича се "СИДЕРИЧЕН МЕСЕЦ".Разликата е само 1ч 03мин. И ако аз бях прогнозирал вторият трус за 7 април 2011 г. щях да сгреша само с 1ч 03мин и това щеше да е най-точното предсказано земетресение в света за вечни времена.Сещаш ли се?
Въпрос към Атанас Терзийски:
Вие бихте ли застанали САМ срещу Света с някаква теза. Целият Свят да казва едно, а вие да твърдите друго. Имяме работа с масова хипноза. Можете ли един хипнотизиран човек да го извадите от хипнозата,ако не сте вие хипнотизаторът?
Мдааааааа.
Активен

Richter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Като казах,че започвам и завършвам учебната година съсс земетресение имах пред вид истинско земетресение.
Нека новата учебна година 2011/2012 да започне със земетресение.
Около 6 септември 2011 г. и около 14-15 септември 2011 г. нека да се случи земетресение. Едното да е около София, а другото да е къде,къде, нека да е в Пловдивско.
Няма да пиша уточнения за магнитуда и т.н, защото съм обявил публично, че с прогнози за България не се занимавам. Тази тук е само за да започне учебната година.
На 16 септември 2011 г. пък ще се случи трус в Турция.
Справка: страницата ми.
Активен

boh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
  • турбу идиот
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #18 -: 02.09.2011, 10:56:47 »

На този индивид кога ще му бъде отнета трибуната от която да бълва глупости?
Активен
пръвуписан селянин, трол, ламер, ФМИст (за жалост/радост)

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Научно прогнозиране на земетресения
« Отговор #19 -: 02.09.2011, 13:49:31 »

Отново за публиката:
Забележете, че господин Пророковски така и не взе отношение по въпроса със десетките земетресения, които се случват всеки един ден. Всъщност съм учуден, че дава само три примера със закъснение между земетресения от по един сидеричен период. Би трябвало да има стотици такива примери. Както и стотици примери със закъснение от по 3, 5, 666 или колко си харесате дни. Когато търсиш сред хиляди събития, котио отгоре на всичко вече имат някаква връзка помежду си (географска), шансът да намериш каквото си поискаш съвпадение всъщност е огромен. Чисто статистически.

Вече не е 19ти век, когато е можело да излезеш с някаква груба качествена идея и от нея да излезе добра наука. Такива домашни открития, направени в нечий гараж, просто не се случват вече. Науката се промени, разви се. Не ми е приятно да го казвам, на мен също ми се ще да сме в онези по-романтични времена, когато е можело да влезеш в историята с едно смело хрумване докато се разхождаш в градината. Науката все още не знае адски много неща, но това не значи, че сульо и пульо могат да се изтъпанчват и да пробутват домашните си измишльотини и да настояват за уважение.
Активен
Физически Факултет