argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Литературна теория  (Прочетена 21093 пъти)

moreni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Литературна теория
« -: 14.10.2006, 17:41:10 »

Kolegi kade moga da namerq materiali po"literaturna teoriq".ve4e se izma4ih na teq lekcii ni6to ne moga da zapi6a.nqkoi ako moje da pomaga.blagodarq
« Последна редакция: 15.11.2008, 12:02:52 от Toni87 »
Активен

marinkis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #1 -: 14.10.2006, 18:13:43 »

Би било добре да кажеш кой курс си...сиреч  точно какви материали ти трябват  :-)
Активен

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #2 -: 14.10.2006, 18:44:16 »

Ако по литературна теория си при доц. Козлуджов те разбирам защо не можеш да запишеш нищо. За да учиш литератуена теория би трябвало да си 1-ви курс, само кажи каква специалност си и ще се опитам да ти помогна. Изпитът е много кошмарен, но доц. Козлуджов е много точен на изпита, не се притеснявай. Пак ти казвам кажи каква специалност си и ще се постарая да ти помогна... :wink:
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

4_kurs

  • Гост
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #3 -: 14.10.2006, 23:50:09 »

не се притеснявай все някой от колегите ти ще пише темите и ще си ги събереш...при Бучков ,ако си също не ти завиждам :-D
Активен

^Sick^Boy^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
    • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #4 -: 15.10.2006, 00:02:09 »

Бат Запрян Козлуджов е адски хахах : :-D. А пък асистента му(Кръстев) нема спирец.Съветвам те,ако можеш да се наредиш при него да те изпитва.Той е по-газар ми се струва.А иначе ако можеш си намери книгата на Тери Игълтън-теория на литературата(университетско издателство на "Св.Климент Охрисдски".В нея има общо взето вскичко.А козлуджов много държи на неговата си и на ОПОЯЗ но аз го взех изпита от първия път без да съм му чел книгата хахах:)
Активен
Sponte sua numerous carmen veniebat ad aptos et quod tentabam dicere versus erat

moreni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #5 -: 15.10.2006, 10:02:06 »

ami az sam specialnost"balgarski i novogracki"i sam parva godina i vsi4ko mi izglejda nqkakav golqm ko6mar.Gospodin Kozludjov doprinasq za tova
Активен

sonne

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #6 -: 15.10.2006, 10:57:53 »

Литературната теория наистина изглежда ужасяваща (и не само изглежда), но който е при доц. Козлуджов няма да има проблеми, много е точен.
Активен
"Homo sum:humani nihil a me alienum puto"

marinkis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #7 -: 15.10.2006, 13:35:57 »

 "...но който е при доц. Козлуджов няма да има проблеми, много е точен."
...а ако сме при доц.Бучков?
Активен

Betelgeize

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #8 -: 15.10.2006, 15:38:51 »

Ако си при доц. Бучков, колега, повтаряй следните изрази: "битийна валентност", "херменевтика", "битийна валентност", "херменевтика" - не ме питай к'во значи, но аз само това запомних от лекциите досега.
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #9 -: 15.10.2006, 16:21:57 »

И СВОЕГО РОДА  :-D..КАТО СИ СПОМНЯ В 1 КУРС САМО ТОВА ПОВТАРЯШЕ ..СВОЕГО РОДА ...СВОЕГО РОДА НА ВСЯКО ИЗРЕЧЕНИЕ :?
Активен

marinkis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #10 -: 15.10.2006, 17:21:07 »

Значи,битийната валентност своего рода коекзистира с херменефтиката?  :-o
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #11 -: 15.10.2006, 17:34:13 »

хаха.,нещо такова :-D
Активен

silence

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
  • A requiem for my dreams.
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #12 -: 15.10.2006, 21:23:14 »

ами тези които са при Сапарев?Или този човек много се отплесва от общата тема на разговор, или аз нещо не съм в ред(само дето ако е второто, значи цялата група не сме в ред)
Активен
Mort c'est silence.

4_kurs

  • Гост
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #13 -: 16.10.2006, 11:32:24 »

тези ,които са при Сапарев ще поучите малко,какъвто и да е ,нямате избор.
Активен

Викито

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #14 -: 16.10.2006, 13:18:12 »

И аз съм при Козлуджов. Изпита ни е на 3 ноември, но честно да си призная нищо не мога да науча. Имам известна част от лекциите, 1 учебник "Увод в литературната теория" и "Естетика", но това не ми помага особено. Търся разни материали в интернет, но те не са конкретни за дадена тема от конспекта.  Някой ще сподели ли каква е практиката при Козлуджов на изпит - устно или писмено изпитва?Много хора ли къса на изпити?
Активен

sonne

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #15 -: 16.10.2006, 18:05:21 »

Козлуджов изпитва устно, теглиш една тема и едно стихотворение, на което трябва да направиш анализ. Обикновено на стихотворението изпитва асистентът му (Кръстев), който също е много точен (по мое лично мнение). Общо взето, за да те скъса доц. Козлуджов трябва да си наистина много зле и да не можеш една думичка да му кажеш по темата .
Активен
"Homo sum:humani nihil a me alienum puto"

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #16 -: 16.10.2006, 18:26:33 »

Не се притесняваите за този изпит Козлуджов е много точен и никога не се заяжда, обаче, колеги, имаите си едно на ум при Сапарев, защото тази година малко множко му се посъбра и има два варианта при него: или ще мините много лесно, или всички ще ви изпокъса - не знам накъде ще му избиие, иначе и той е точен и няма да се заяда ако не го ядосаш (всички са такива). От мене имате обещание, ако успея да си намеря на кои си дадох лекциите, да ги сканирам и ще ги изпратя на този, на който му вършат работа. Аз бях при доц. Козлуджов. :-)
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

Викито

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #17 -: 16.10.2006, 18:45:57 »

Защо говорите при кой ще се паднем? Няма ли да ни изпитва този, който ни е преподавал в случая доц. Козлуджов или има вероятност да се падне преподавател , който не ни е предавал? А това за стихотворението силно ме интересува, защото бях на лекции, но не разбрах как точно се прави този анализ на стихотворение. Някой обеща да обясни или да пусне сканирани лекции. Ще съм много благодарна , ако някой който е разбрал за анализа на стихотворение обясни.
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #18 -: 16.10.2006, 22:45:34 »

Анализът на стихотворението би трябвало да го упражнявате при Кръстев!
Активен

Викито

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re: lteraturna teoriq
« Отговор #19 -: 18.10.2006, 08:19:50 »

Ами на нас очните ни отдавна свършиха и не сме имали упражнения при Кръстев. Никой ли не знае как се прави този анализ на стихотворение?  :|
Активен