argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Flash - за или против?  (Прочетена 16555 пъти)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Flash - за или против?
« Отговор #20 -: 18.10.2006, 10:46:39 »

Fakti : .
flashfreak vazmojnostite... :)) sa zle moje li da napraivsh Chat na FlaSH MOJEE ama minavash prez proxy programka napisana na Java :>
moje li da byrkash v baza danni veroqtno moje
moje li da pravish surtirovki na vsqka kolona ot tazi dinamichna tablica koqto si pokazal s dannite ot bazata veroqtno moje
moej li da polzvash vsqkakvi danni t.e. ima li tehnologiq podobna na JDBC ODBC veroqtno ima :).
moje li da praivsh sait s NORMALNA navigaciq v koito normalnite hora da mogat da se orientirat ? veroqtno moje
moje li da si kachivsh Flash na vsqka operacionna sistema - veroqtno moje :)
moje li da si kachish FLash Player na vsqka operacionna sistema - daa sigurno moje
moje li da si kachish Flash Player v vseki browser veroqtno moje.:) (za spravka daje RealPlayer go ima za kakvo li ne ).

Kursa koito se vodi e perfekten :) opredeleno e suepr fun za obshta kultura da znaesh kak se pravqt flash raboti znaesh li moje ti se naloji nqkoga FAKT e che napraktika daje BANER na flash E PALNA GRESHKA golqm broi hora nqmat FLASH player koeto e FAKT tai kato golqm broi hora ne polzvat IE :) kakto i Windows :> Golqm broi hora ( az v chasnost ) koito nqkak si si sa si kachili flash player pod firefox nqmat zvuk !?!?!?!? : ) ili imat otvreme na vreme.
taka che if(baner==gif) { ok } else { Close the fucking window ; }

Jiveem v era kadeto vsichko e edva li ne v bazi danni
jiveem v era kadeto edva li ne vsichko e svyrzano s XML
jiveem v era kadeto horata neiskat da uchat nov ezi kza da napravqt kakvoto i da e t.e. iskat da znaqt Java i dapravqt vsichko da znaqt C# i da pravqt vsichko neiskat nov sintaksis.

kakvo ne me kefi v flash
versiq 5.0 PERFEKTNA :) obicham q , IDE-to qde malko ram pravqt se lesno neshta pochti ne se polzva ActionScript po onova vreme ili se polzva samo ot "golemite glavi"
versiq MX ActionScript dosta zapochva da se polzva qko lagavo IDE s bugvoe
MX 200neshto m ima kontrola za gladene na video - idealno
Promeni v ActionScript - dosta .. estestveno starite neshta kolko rabotqt ne se znae. versiq na flash player 7.0 po onova vreme za linux 5.0 !?!?!?! :+)
novite versii na Flash sq i Adobe kato gi zeha promeni kade li ne edva li ne s vsqka nova versiq programist uchi na 50% nova sreda  i nov ezik ne e li taka ? lichno za men ot versiq 5.0 na MX beshe taka da go bqha krastili Bash ne flash ops zaeto e ;)

Stilgar btw doide mi ideq za diplomna rabota
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Flash - за или против?
« Отговор #21 -: 18.10.2006, 10:57:44 »

Gore bqha faktite zashto FLASH e zle i nqma badeshte no da poglednem ima li "segashno"
zarejete faktite ot gore neka se sabudim i doidem v realniq sviat a ne v Bulgariq kydeto vsichko e edna parodiq na seriq ot policeiska akademiq.
Flash pone kogato go gledah minimalnata versiq beshe 500$. LOL :>
kakyv izbor ima 1 Flash programmer
izbor 1 : da si pravi sobstven sait => trqbva da si kupi Flash za 500$ photoshop za 300 i oshte 2-3 produkta na macromedia za po 600....
kakyv e problema kato se vidi SAIT iasno e che e praven na FLASH znachi trqbva da imate flash kak sedqt neshtata s Java na Java mojesh da pishesh i na notepad sichko e free kompilatora e free nemoje nikoi da ti kaje neshto nito na KOe IDE si go pisal nito nishto
za spravka na Flash Nishto ne e Open Nishto ne e Free i nishto ne e Source tam e IDE :)
izbor 2 : pravi sait za nqkoi.
ako vsichko e normalno onzi nqkoi podpisva grajdanski dogovor s tozi nqkoi koito sme nie i pravim saita za izvarshenata usluga. Kazvam NORMALNO no ne i v nashata parodiq.
pri takava normal kogato negoviq sait se vidi toi napraktika SE otzadaljava da zakupuva FLASH napraktika toi naema VAS za 400leva da mu napravite flash sait CHUDESNO no napraktika toi vi nakarva da si kupite flash za 600$ :) chestito pechelite 400 leva nanaici :)

estestveno v nashata parodiq nikoi ne podpisva grajdanski dogovor nikoi ne kupuva flash, no ne govorim za nas nali ? bulgaria si e bulgaria govorim za Flash :)
Активен

Васил Тошков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
  • Информатик
    • SEO
Re: Flash - за или против?
« Отговор #22 -: 18.10.2006, 12:35:41 »

Според мен Flash намира реално приложение при решаването на изключително тесен кръг проблеми. Пълна глупост е да се направи цял сайт на Flash. Защо ли?

1) Зарежда се бавно.
2) Търсачките не го намират.
3) Трудно се оперира с информацията във файла.

Според мен Flash се използва най-вече от хора, които си нямат и идея за програмиране на HTML и в него откриват лесен начин да си формират сайтовете.
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Flash - за или против?
« Отговор #23 -: 18.10.2006, 13:44:52 »

Седях и си мълчах, но не мога да се въздържа!

Първо, Flash - за или против? ми звучи малко като "печени чушки - за или против?"!

Аз лично съм за, но ако някой друг го разработва, защото моите възможности стигат до Flash 5.0 и оттам нататък за мен следва Terra Incognita.

Определено съм за използването му при комерсиално насочените сайтове (електронни магазини най-вече), защото интерфейсът става "по-шарен" и разбира се по-удобен! Колко лесно се прави - това е друг въпрос!

Определено съм против използването му при информативно насочените сайтове (sourceforge, apache и т.н.), защото целият смисъл се губи!

Това, че търсачките не намират Flash базираните сайтове понякога е предимство и ще дам конкретен пример! Системата COBOS за подаване на поръчки на "Българска Фондова Борса АД" е 100% Flash ориентирана, което я прави изключително гъвкава от гледна точка на двупосочната комуникация. Същият ефект с AJAX ще се постигне много по-трудно (но не и невъзможно).
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Flash - за или против?
« Отговор #24 -: 18.10.2006, 14:03:22 »

lol
Определено съм за използването му при комерсиално насочените сайтове (електронни магазини най-вече),

q si predstavi sega
amazon.com most.bg infodar i softpress ako bqha flash saitove kolko biha bili polezni :0
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Flash - за или против?
« Отговор #25 -: 18.10.2006, 14:09:52 »

q si predstavi sega
amazon.com most.bg infodar i softpress ako bqha flash saitove kolko biha bili polezni :0

Да съм казал някъде 100% Flash? Не! Просто Flash може да повиши полезността на някои сайтове при правилна употреба!
Активен

puls

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
    • puls@fmi
Re: Flash - за или против?
« Отговор #26 -: 18.10.2006, 16:06:17 »

Драсте на всички :)

Аз съм фен на Flash'a и бих се замислил  преди да кажа, че няма бъдеще още повече че няма "сегашно".

Защо ли:

Когато става въпрос за сайтове с много информация съм съгласен че е по-удачно да не е на флаш, но мисля че настъпиха нови времена и един сайт може да предоставя много повече от информация (без да се пропуска информацията), като интерактивност, потребителско изживяване и забавления. При флаш има голяма свобода при интегриране и управление на звук, изображения и видео и лично аз немога да си представя вече интернет без всичко това.

Най - удачно е технологията да се избира според таргет групата към която е насочен даден сайт и да се използват максимално плюсовете й без да се отрича изцяло. За какво говорим - начинът по който се представя дадена информация влияе на нейното възприемане\запомняне и имено тук е силата на Flash, ако тя бъде използвана правилно. Голяма част от споменатите неудобства при сайтове направени на Flash възникват от грешни подходи при изграждането им, а не от това че Flash'а е кофти :)

Примери:
 
1) Флаш'а е кофти: ситен шрифт, големи картинки вкарани в сайта, никаква компресия на звуци и лоша навигация, грозен прелоудер + всичко това се зарежда наведнъж  - нормално е да изплашим Stilgar :P

2) Флаш'а е куул: зареждането на отделни части от сайта става поотделно,  първо се зарежда навигацията, текста и след това другите визуални гъзарии и докато търсиш информация за любимия си изпълнител ... хоп извенъж чуваш част от най новото му парче, че даже и  клипа може да е там - признайте си и това е информация.


@JOKe Замислих се над изчисленията с цените, флаш'а и проектите, но моите сметки нещо не съвпадат с Твоите: :?

1) "kakyv izbor ima 1 Flash programmer
izbor 1 : da si pravi sobstven sait => trqbva da si kupi Flash za 500$ photoshop za 300 i oshte 2-3 produkta na macromedia za po 600.... "

Защо ми е да си купувам още 2-3 продукта на Macromedia + Photoshop ако съм само  Flash programmer... за да правя дизайн? Ще си го направя само на флаш при това изцяло ще бъде от вектори и няма да зарежда бавно. :-D

2)"napraktika toi naema VAS za 400leva da mu napravite flash sait CHUDESNO no napraktika toi vi nakarva da si kupite flash za 600$  chestito pechelite 400 leva nanaici "

А защо да ми дава само 400лв. ако си върша добре работата а не повече и закупуването на Flash се прави веднъж и е добра инвестиция при условие, че не правиш еднократно флаш сайт. Ако може да го използваш максимално може да правиш и мултимедийни презентации, анимации и софтуер за мобилни устройства дори и грички.. и за всичко това си има не малък пазар => и кинта. Проблем ли ще бъде тогава да си закупиш ако ще целия пакет на Adobe (Macromedia).

И до колкото съм запознат  флаша няма проблеми с XML'a.

@Cloxy

"Търсачките не го намират." - това не е точно така, във флаш си има място къде да  напишеш ключови думи, така че те да бъдат достъпни  за търсачките.
 

Лек ден на всички :)  :-D
Активен
Smile and see what happens.

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Flash - за или против?
« Отговор #27 -: 18.10.2006, 16:12:55 »

Adobe до колкото ми е известно погълна Macromedia!

Интересно, как ще се казва следващата версия на IDE-то - нещо от рода на "Adobe Flash MX2" може би? Ще имам проблеми докато свикна да го казвам!
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Flash - за или против?
« Отговор #28 -: 18.10.2006, 16:33:28 »

Аз лично ако правя презентация винаги я правя ня флаш. Експортираш го като .exe и няма проблеми ;)  Лесно,оригинално,приятно, върви без проблеми.  :-D
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Flash - за или против?
« Отговор #29 -: 18.10.2006, 17:52:38 »


При флаш има голяма свобода при интегриране и управление на звук, изображения и видео и лично аз немога да си представя вече интернет без всичко това.


spokoino...
GOOGLE MOGAT!
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Flash - за или против?
« Отговор #30 -: 18.10.2006, 21:11:42 »

Драсте на всички :)

Аз съм фен на Flash'a и бих се замислил  преди да кажа, че няма бъдеще още повече че няма "сегашно".

Защо ли:

Когато става въпрос за сайтове с много информация съм съгласен че е по-удачно да не е на флаш, но мисля че настъпиха нови времена и един сайт може да предоставя много повече от информация (без да се пропуска информацията), като интерактивност, потребителско изживяване и забавления. При флаш има голяма свобода при интегриране и управление на звук, изображения и видео и лично аз немога да си представя вече интернет без всичко това.

Най - удачно е технологията да се избира според таргет групата към която е насочен даден сайт и да се използват максимално плюсовете й без да се отрича изцяло. За какво говорим - начинът по който се представя дадена информация влияе на нейното възприемане\запомняне и имено тук е силата на Flash, ако тя бъде използвана правилно. Голяма част от споменатите неудобства при сайтове направени на Flash възникват от грешни подходи при изграждането им, а не от това че Flash'а е кофти :)

Примери:
 
1) Флаш'а е кофти: ситен шрифт, големи картинки вкарани в сайта, никаква компресия на звуци и лоша навигация, грозен прелоудер + всичко това се зарежда наведнъж  - нормално е да изплашим Stilgar :P

2) Флаш'а е куул: зареждането на отделни части от сайта става поотделно,  първо се зарежда навигацията, текста и след това другите визуални гъзарии и докато търсиш информация за любимия си изпълнител ... хоп извенъж чуваш част от най новото му парче, че даже и  клипа може да е там - признайте си и това е информация.


@JOKe Замислих се над изчисленията с цените, флаш'а и проектите, но моите сметки нещо не съвпадат с Твоите: :?

1) "kakyv izbor ima 1 Flash programmer
izbor 1 : da si pravi sobstven sait => trqbva da si kupi Flash za 500$ photoshop za 300 i oshte 2-3 produkta na macromedia za po 600.... "

Защо ми е да си купувам още 2-3 продукта на Macromedia + Photoshop ако съм само  Flash programmer... за да правя дизайн? Ще си го направя само на флаш при това изцяло ще бъде от вектори и няма да зарежда бавно. :-D

2)"napraktika toi naema VAS za 400leva da mu napravite flash sait CHUDESNO no napraktika toi vi nakarva da si kupite flash za 600$  chestito pechelite 400 leva nanaici "

А защо да ми дава само 400лв. ако си върша добре работата а не повече и закупуването на Flash се прави веднъж и е добра инвестиция при условие, че не правиш еднократно флаш сайт. Ако може да го използваш максимално може да правиш и мултимедийни презентации, анимации и софтуер за мобилни устройства дори и грички.. и за всичко това си има не малък пазар => и кинта. Проблем ли ще бъде тогава да си закупиш ако ще целия пакет на Adobe (Macromedia).

И до колкото съм запознат  флаша няма проблеми с XML'a.

@Cloxy

"Търсачките не го намират." - това не е точно така, във флаш си има място къде да  напишеш ключови думи, така че те да бъдат достъпни  за търсачките.
 

Лек ден на всички :)  :-D


Tvoq post me zachudi dosta....
navqvam se na slednite izvodi
ti si pravil stranica na flash za nad 400 leva i pritejavash sobstveno kopie na flash.
ili ti ne si pravil nikoga sait no ako nqkoga nqkoi napravi greshkata da te nakara da napravish shte mu zemesh 1000 leva za sait koito drug student ( t.e. bez bazi danni bez chatove bez LUDi raboti ) bi napravil za 200.. chudesno konkurentno sposoben si.
Drugoto na koeto me navqva
kazvash che trqbva da si XX programist zabravih veche t.e. da pishehs samo source-a ?  i shte zaema po malko
tova mi e intersno dokolkoto znam DA vsichko moje da se napishe samo s ActionScript ... sq neznam dali moje no se nadqvam da moje inache shte mu se smeq ( na flash ).
ta ako moje hubavo reshavame che mojesh da kajesh che si sednal i si se razglobil da pishesh v notepad. oki pisal si go posle kade si go kompiliral do SWF ? moje li da go compilirash sn eshto Free t.e. bez flash !? shtoto to ako ti triia flash samo det si pisal ;=))) ako reshish che mojesh i bi se izmaknal s slednata ideq shte si gi pravq na flash posle shte kompiliram s neshto e hubavo ama nali znaesh che swf faila e obatnim :) t.e. donqkade moje da se vyrne v fla pone edno vreme mojeshe da gubqt se dosta neshta i ne e kato pyrvonachalniq variant no e nqkakav variant vse pak :)


btw ne ve vsqko neshto ima miasto pod slanceto Temata pochna ot tova che az kazah che flash do nqkolko godini shte byde bezmisleno neshto :+) ako ste zabelqzali v blizkite 2 godini dori prilojenieto mu e dostaa po malko i se razviva s dostaa po niski tempove otkolkoto po vremeto na flash 5 - MX . ? :)
ta nishto protiv flash neka ima tam iadosvam se che obiknovenno nemoa si kopiram daje teksta ot nqkoi sait ama ko da se prai hubau che ne se praat sadarjatelni saitove
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Re: Flash - за или против?
« Отговор #31 -: 18.10.2006, 21:59:28 »

Мене флаш сайтовете ми харесват, стига да не са прекалено тежки и да имат ефектен дизайн, а не флаша да се ползва само за да стават по-светли някакви копчета като се мине над тях....
Един пример за сайт, който ми харесва http://amontobin.com/supermodified/
Активен

gstoev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Flash - за или против?
« Отговор #32 -: 18.10.2006, 23:51:29 »

JOKe mnogo me kefish kato se zapalish za tema koiato pone spored mene vaobhte ne ti e rabota da pipash ... kato ne ti haresva flash ne go polzvai ... imam priatel koito polzva samo Lynx, toi prosto si e kazal che iska samo tekst da gleda i ne go interesuvat nikakavi grafiki i tempodobni ... i si go polzva ... na nikoi ne natrapva tova kolko e sbarkano ili pravilno mnenieto mu ... po princip pazara opredelia tarseneto ... htom na niakoi mu haresva flash si porachva saita na flash (ili si go pravi ako moje sam) htom se tarsi to saotvetniat proizvoditel invistira za razrabotka na novi versii i tempodobni kragovrati na parite se poluchava ... sega po vaprosa za Java ili Flash ... mi to vse edno da pitash CocaCola ili Mineralna voda ... edni haresvat kola drugi mineralna voda treti predpochitat umereni kolichestv ai ot dvete chetvarti pak nito edno ot dvete ... niama nujda da se spori po temata koe e po dobro poneje prosto nehtata sa razluchni prosto ... makar i da moje da iznamerish niakolko tochki za sravnenie ....

AAAA ne hto drugo ... davashe niakakav primer tam kak niakvi grajdanski dogovori se skliuchvat kak se pravi sait za 400lv ... pak Flasha struval 600$ ili tam kolkoto struva ... da ... taka e niama smisal ... ama tova e vse edno da si kupish samolet samo zahtoto hte hodish vednaj na ekskurzia do US ... da ti kaja ne e edski umen primera koito dade ... po vaprosa za java ... da ima FREE IDE moje i na notepad da pishesh ... ako se varnem na primera s hodeneto do US ... da ti kaja pak oceli kofti primer ... vmesto da se kachish na samolet s normalen bilet hte vzemesh da mi se machish sas niakakv sal prez okeani imoreta ...

offf mislia che tova beshe imashe i drugi nehta no si imam rabota na dali na platen ezik i IDE dali na bezplaten, ima li niakakvo znachenie vajnoto e da ima klienti i da plahtat ...
Активен
{ GORO }

gstoev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Flash - за или против?
« Отговор #33 -: 19.10.2006, 00:03:03 »

aaa ohte nehto da kaja ... to poveche moje da zainteresuva Ivelinka....

Otnosno  http://www.2advanced.com naistina imat mnogo hubavi nehta ... taka kato i pisheh po temata i gledah saita im se setih che imashe edno vreme edin RAZIAREN tiahen slojitel koito beshe pusnal dosta ot nehtata im v net-a ... kakto i edna ot starite im versii na saita ... mislia che i saita na grad Weston : http://weston2.2a-archive.com/  sahto beshe ... a imashe i ohte niakolko interesni ... abe choveka se beshe postaral ... baia tochene padna ;) ... ako te interesuva moje da s eporaztarsia dali CD(DVD-to) na kadeto sam go drasnal e ohte jivo...

mejdu drugoto ... specialno za flash animaciata ... ima mnogo iaki ruski saitove ... preporachvam da si izrovite ot rambler.ru ... lesno se namirat ... pone hte se nagledate na animacia ;) ...
Активен
{ GORO }

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Flash - за или против?
« Отговор #34 -: 19.10.2006, 00:14:54 »

vaprosa e che tvoya priatel s Lynx-a niama da moje da otvori flash site
horata iskat flash shtoto ne znaiat kvo e tva misliat si samo che e veselo i shareno i che na vsichki koito otvariat site-a im e hubavo ot tova

a otnosno tova kolko se porachval i kak horata si go slagali po site-ovete
emi Naiden tochno tova razpravia che taia moda mina flasha si zaminava
Google ne go haresaha:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

puls

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
    • puls@fmi
Re: Flash - за или против?
« Отговор #35 -: 19.10.2006, 01:15:14 »

JOKe, правил съм флаш приложения за над 400лв.

Относно:
ti ne si pravil nikoga sait no ako nqkoga nqkoi napravi greshkata da te nakara da napravish shte mu zemesh 1000 leva za sait koito drug student ( t.e. bez bazi danni bez chatove bez LUDi raboti ) bi napravil za 200.. chudesno konkurentno sposoben si.

Този вариант "ако не съм правил никога сайт" отпада...  но начинът по който ги пишеш тези цифри пак ме провокира и мога да кажа следното:

... всеки влак си има пътници, някои са готови много повече от 200лв. да дадат и то само за дизайн'а стига да им допада, хората обичат да си угаждат. Цената не е единственият фактор, който влияе на конкурентно способността. Въпроса е кой как оценя труда си. Някои може и за 50лв. да го направи, но ако мисля, че това което предлагам е по хубаво от неговото (принципно говоря), защо да не поискам по-добро заплащане?

ako ste zabelqzali v blizkite 2 godini dori prilojenieto mu e dostaa po malko i se razviva s dostaa po niski tempove otkolkoto po vremeto na flash 5 - MX . ? :)

- по скоро от тогава насам повечето уеб мастъри разбраха (според мен), къде е удачно и къде не е да се използва флаш, иначе той се развива, трябва да се пробват динамично управление на маски, новите филтри, улесненията с видеото и куп други екстри - яко си е.

Понеже ти каза, че "trqbva da si kupi Flash za 500$ photoshop za 300 i oshte 2-3 produkta na macromedia za po 600.... "
с думите "Ще си го направя само на флаш при това изцяло ще бъде от вектори и няма да зарежда бавно. " нямах в предвид че всичко бих направил само с Action Script a в комбинация с някои полезни инструменти във флаша, с които по-лесно може да си изградиш интерфейса и да не си закупуваш допълнително фотошоп и др. програми на всяка цена. Моя е грешката, че не уточних но не виждам да съм писал някаде, че ще търся  алтернативи за компилиране на флаш скриптове и такива.

iadosvam se che obiknovenno nemoa si kopiram daje teksta ot nqkoi sait ama ko da se prai
- грешката е в този който е правил сайта и не е обмислил, че ще Ти бъде по удобно да можеш да го копираш. Флаш не забранява copy/paste на текста.

Почерпка за всички с Faithless - Insomnia :)
Активен
Smile and see what happens.

gstoev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Flash - за или против?
« Отговор #36 -: 19.10.2006, 09:56:59 »

vaprosa e che tvoya priatel s Lynx-a niama da moje da otvori flash site
horata iskat flash shtoto ne znaiat kvo e tva misliat si samo che e veselo i shareno i che na vsichki koito otvariat site-a im e hubavo ot tova

Pravilno toi ne moje da otvori flash ili kartinki i tova si e negov problem ... htom e reshil che niama nihto stoinostno tova e ... otnosno kakvo si misliat horata ... ami to si ima laf za taia rabota ... koito plahta toi porachva muzikata ... chestno da ti kaja sam se sblaskval sas sledniat problem ... dizainer pravil dosta saitove razrabotva dizain za edna firma ... stilen hubav ne e nehto pretovareno ot cvetove i kartinki ... horata siadat gledat i kazvat ... ama nie iskame na vsiaka stranica da imame pone edna kartinka koiato da e goliama (razbirai pochti ot gore do dolo na ekrana s debelina kam 150pix) iskame da imame padahto menu koeto da e svetno da miga v cherveno da ima animacia kato se razpava i ohte neznam si kolko sharenii ... saotvetniat dizainer se vidia s tiah ... govoriha na dalgo i shiroko i tova e horata si iskat tova i neotstapvat ... v kraina smetka htom si plahtat i sa prekaleno uporiti sled suma ti obiasnenia si e tiahna rabota ....

a otnosno tova kolko se porachval i kak horata si go slagali po site-ovete
emi Naiden tochno tova razpravia che taia moda mina flasha si zaminava
Google ne go haresaha:)

Google ne haresvat ohte 1 000 000 tehnologi eziti i tempodobni havi ... neviarvam vsichkite da si zaminat ... a i veche tova che niakoia tehnologia si e zaminala sam go chuval po otnoshenie na dosta nehta koito ohte sa si jivi i ohte si se razrabotvat i to ne s po malak interes ot predi ... da si kaja chestno sam go chuval i za Java po otnoshenie na niakoi mnogoplatformeni obehtania i tempodobni havi no Java si sedi i ima hora kato JOKe koito i se kefiat i si ia polzvat ... neznam zahto no zabeliazvam che sled kato niakoi ne mu haresva da dena tehnologia i ne se interesuva koi znae kolko ot neia i zapochva da smiata che tia umira i taka na tataka ...
Активен
{ GORO }

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Flash - за или против?
« Отговор #37 -: 19.10.2006, 10:44:28 »

Първо за цената на сайтовете на флаш и въобще и на сайтове правени на други технологии мога да кажа, че нещата са много относителни. Подкрепям puls, в момента във фирма, с която се занимавам има клиент, който ще даде близо 1000лв за флаш сайт. Обаче него не го интересува правилно ли е или не, той иска да има изработен сайт, доволен е от услугите на фирмата и не му честно казано колко пари ще даде.. :) Така, че за цените - да не ги обсъждаме. Виждала съм сайтове САМО на хтмл, за които са взимали по 300-400лв, ама сайта е грозен.. грозен няма накъде повече! ".. за всеки влак си има пътници,".

Сетих се за още едно приложение на Флаш - реклами. Много реклами се правят на флаш след което се конвертират до файлове подходящи за телевизията (не съм точно наясно с процеса). Това го говорихме онзи ден с Мая (която ни води курса), тя каза че скоро е разработвала реклама на флаш за някаква фирма.

Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Flash - за или против?
« Отговор #38 -: 19.10.2006, 10:46:17 »

gstoev  - това е интересно ;) не съм чувала за тази случка. Ама какво точно работните файлове ли е бил пуснал? Много ще ми е интересно да видя точно как ги правят!  :-D
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Veselin Marinov

  • Гост
Re: Flash - за или против?
« Отговор #39 -: 19.10.2006, 12:37:41 »

На някои хора им е омръзнало да гледат сайтове с едни и същи дизайни и търсят нещо по-различно. Именно Флаш им предлага това. Пък и не всеки търси сайтове с инфо, някои търсят забавления. :-D
Активен