argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Направете свестен сайт на Биологическия Факултет  (Прочетена 31890 пъти)

Photon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

В момента сайта на факултета изглежда доста остарял, поне със интерфейса който предлага. Все едно е праеен в зората на интернет услугите. Плюс това не предлага интуитивно ориентиране из менютата. Ако някой по запознат се навие да го поднови, ще направи голяма услуга не само на студентите но и на целия факултет, защото като влезне един кандидат-студент, например, ще си рече: "Браво, добре се грижат за сайта си тези хора, a щом го правят значи самия университет държи на себе си и на студентите".
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226

Хубаво би било, наистина..
Активен

kelly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

 Ти остави, че е с грозни цветове и графика,
ами за Бога, никъде НЯМА телефоните на факултета! Ето днес например трябваше да се свържа някак със секретерката - нема братче! На новия указател, който се разпространява е даден номера на частен абонат, който няма нищо общо с ПУ!!
Представете си!
Активен
Ако всичко върви гладко... значи пътят е хлъзгав!

balik

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Съгласен съм напълно с вас!
Photon, сайта наистина е правен в зората на интернет услугите, когато се налагаше update под DOS.
Да, търси се такъв, който има достатъчно време и добра воля да го обнови.  :-) И ако се намери такъв, нека се свърже с мен и след като направи сайта ще бъде заменен веднага. Така че дерзайте навити web-masters!
НО имайте предвид, че това трябва да стане на доброволни начала, без заплащане и не искайте от мен съдействие за набиране на инфо.  Това е всъщност най-големия проблем (събирането на достоверна актуална информация).
И дори да се направи всичко това - то ще бъде актуално само за 1 месец, след което отново ще има постове от този род, а именно "Няма ли да оправи някой тоя сайт?"
Kelly, специално за теб смених "грозните цветове" на първата страница  :wink: и добавих телефона на секретарката! Но след като ти се е налагало защо не и писа e-mail? Поне такъв адрес имаше.
А освен това нали знаеш поговорката "По вкус и цвет товарищ нет". А може би трябва да си смениш монитора с по-добра резолюция?! Очаквам заявки за специални цветове и оформления - за всеки ще има по една страничка до изчерпването им  :wink:
Сега очаквам някой да изяви недоволство : "Какъв е тоя ретро-стил и едно такова сиво и безлично. Сложете малко шарено..."
Скъпи посетители, моето лично мнение е, че сайта трябва да бъде актуален и достатъчно информативен! Иначе ако няма информацията, която търсите, а само добър дизайн...сигурно ще стане като фотоалбум!
А повярвайте ми, аз не мога да си изсмуча от пръстите интересуващата ви информация и дори това, което е сложено в момента е струвало доста усилия.  Е, поне се опитах да ви обясня ситуацията, а сега остава и да я разберете  :|
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226


И дори да се направи всичко това - то ще бъде актуално само за 1 месец, след което отново ще има постове от този род, а именно "Няма ли да оправи някой тоя сайт?
............................... сайта трябва да бъде актуален и достатъчно информативен! Иначе ако няма информацията, която търсите, а само добър дизайн...сигурно ще стане като фотоалбум!

Хрумна ми нещо.
След като една от причините да нямаме по-добър сайт е в това, че информацията постонно трябва да се актуализира нека няколко човека се нагърбят с това, за да не натежи чак пък толкова тази задача.Не може ли една група хора да се занимава с това, друга група с дизайна и така да се раздели работата?
Аз мога да се включа като доброволка..
« Последна редакция: 14.11.2006, 00:44:36 от Kelli_Mutu™ »
Активен

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518

Такива хора трудно ще намериш-нали знаеш по-лесно е да се дава акъл,отколкото да се прилага.
Активен

roshlio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Еми аз съм навит да направя сайт ама не ми се занимава да търся инфо и да го обновявам всеки път като изкочи нещо ново... затова ако има някой който се навива да се занимава после с него нямам проблеми да измисля нещо като дизаин и да го направя...
Активен

kelly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

 Много благодаря за телефоните на секретарката!
Тогава не можех да прибегна до ползване на предоставения адрес, предвид неотложността на казуса - намирането на свободна зала за лекция на Боян Петров от НПМ. След като се затътрих лично обаче, се оказа, че разписанието на залите не се нахожда във факултета и горкия екип няма идея на кого ще налети из коридорите - оказа се, че от нашите зали се ползват Макроиномости (!!) дори. А понеже беше петък, се оказа ужасяващо трудно да се свърже човек по телефона със звеното, координиращо ползването на залите в ректората и въобще... предвид усилията съм безкрайно благодарна на секретарката и на всички, които успяха да уредят Ботаника 1 за целта...

Колкото до цвета на сайта, чудесно начало, обаче червения надпис на яркия син фон след това, въпреки всички резолюции, които пробвах, не ми се ептен връзва  :-D Ама няма нищо де, не е лична критика, ще преглътна...  :wink:

Колкото до набиране на информация и разни такива за сайта, аз съм готова да помагам със странична информация - линкове, сайтове, статии и такива разни, които евентулано биха представлявали интерес за възпитаниците на факултета.
Активен
Ако всичко върви гладко... значи пътят е хлъзгав!

Photon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Аз от конструкция на сайтове не разбирам, но мога да предоставя всички мои материали, които съм свалил от интернет (дано авторите им не си поскат правата след добавянето им в секция DOWNLOAD  :roll: )
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226

Който има желание да се включи нека се обади на balik. Аз изявих моето и мога да се заема със задачата да потърся необходимата информация и база материали необходими за сайта.
Предлагам да се разберем кой какво и да говорим с balik.
Активен

balik

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Очаквам амбициозната група с предложения!
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226

Предложенията са налице.
Активен

Photon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Това значи ли, че може да замъкнем дисковете с информация и да ги предоставим на balik, щом се появи готовност за качването й
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!

Относно сайта имам едно конструктивно предложение!

Всъщност предложенията са две!

Чували ли сте за така наречените Content Management System (CMS)?

Това са уеб приложения, които позволяват лесна администрация, бърза смяна на темата на сайта (цветове, картинки и т.н.),  добавяне на новини, работа с анкети и т.н.

За да не говоря празни приказки ще Ви дам два конкретни примера:

http://e107bg.org

http://joomla-bg.com

Лично аз за моя сайт използвам системата e107 и съм много доволен. Лесно се администрира, новини се добавят много, ама много лесно, темите са разнообразни, а и има възможност да се добавят много допълнителни плъгини (форум, галерия...).

Сигурен съм, че ksx ще помогне за инсталацията и може би първоначалното конфигуриране. Оттам нататък е необходимо само да има един или двама администратори, които от време на време да се логват и да добавят/редактират новини!

Не е много за гледане, тъй като не е завършен, но моят сайт, който изградих със системата e107 е ето тук:

http://bgzin.com

А на следния адрес ще намерите още много CMS-и, заедно с кратки ревюта, демонстрации за администрацията, screenshots...

http://opensourcecms.com
« Последна редакция: 10.11.2006, 11:33:40 от Иван Давидов »
Активен

balik

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Такива хора трудно ще намериш-нали знаеш по-лесно е да се дава акъл,отколкото да се прилага.

Май Avenger е прав. Имам предвид, че всеки дава акъл и изявява желание, но досега никой не е дошъл да дискутираме директно нещата, които могат да се направят. Това ми прилича на политиката - всеки има претенции и предложения, обаче когато стане въпрос за работа - никой няма.   :-X
Активен

VooDooMaN

  • Гост

Вероятно липсват стимули за това някой да се захване.
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226

balik,razbiram, 4e o4akvaniqta sa ti drugi .Az sym deklarirala, 4e iskam da pomogna s kakvoto moga.Ako iska6 syberi ni vsi4ki edin den za da re6im vyprosa i da razpredelim zada4ite.Tova e.V edin den, udoben za vsi4ki da se syberem na Tepeto.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net


Балик, викни и мен, мога да се включа и аз, + това отдавана не сме се виждали...
Сериозно, ще ви дам някои ценни идеи за веб-а. До скоро.

П.С.: + това искам да видя и jadore :inlove: :hihi:
« Последна редакция: 27.11.2006, 09:12:59 от balik »
Активен

roshlio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

kazvaite i po4vam da pravq stranica 4e mi doide muzata...imam ideq kak da izglejda

Иван Давидов ... dobra ideq shte e da ima i edin portal ... no ne kato na4alna stranica...

ina4e sam nadahan...
hubavo shte e da ima edna dobre podredena strani4ka dagoeva
Активен

Веско Баев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • B*I*O*I*N*F*O

CMS системата ще е блогоподобна, както на  хим. факултет (http://argon.acad.bg/)
Активен
PLANTGENE.EU