argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Направете свестен сайт на Биологическия Факултет  (Прочетена 31834 пъти)

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

А този Вивариум какво точно представлява?

Вивариума е място, където се гледат живи лабораторни животни. Вие няма да карате нищо там, просто съм го сложил като информация къде се намира. В него се гледат жабите за упражненията по Физиология на животните най-вече и катедра Зоология от време на време отглеждат там гризачи. Използва се за отглеждането на всякакви животни - отглеждали сме там раци, риби, охлюви...
« Последна редакция: 23.03.2008, 15:06:56 от scientist guy »
Активен
Nobody likes a smart ass...

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Нанесох някои корекции по схемите, които бях пропуснал първия път...

Освен това пуснах и нова страница в сайта за колекциите на факултета, която също периодично ще се обновява... http://bio.uni-plovdiv.bg/?cat=38

Вече една част от CV-тата работят. Съвсем скоро техния брой ще се удвои - имаме готови CV-та на още няколоко преподаватели, просто уточняваме някои подорбоности преди да ги качим...
Активен
Nobody likes a smart ass...

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

Браво много хубав става сайта . Но CV може на и на бг Ако може и така стават хубави . Поздравления  scientist guy за сайта който направи и съответно и за другите които ти помагат.
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет

Според мен е хубаво и да се направи форум.Аз влизам тук най - вече заради форума на биологическия факултет и ще ми е много по удобно да си влизам от страницата на биологическия факултет!Нищо не коства.
Активен

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Bunny87 - на страницата на Биологическия има линк към този форум. Имаше напарвен преди отделен форум, но никой не го посещаваше... Хората и без това вече си знаят и използват този форум - няма смисъл тепърва да се прави нов! Не че е сложно - може да се направи, но първо ще отнеме много време докато посетителите свикнат с него и според мен е безсмислено, след като имаме този форум...
Активен
Nobody likes a smart ass...

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Страницата с колекциите е завършена, но за в бъдеще ще се актуализира...

http://bio.uni-plovdiv.bg/?cat=38
Активен
Nobody likes a smart ass...

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616

http://bio.uni-plovdiv.bg/?cat=29
Информация за изпитите на БФ-много актуален започна да става сайта. 8-) :bravo:
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page

За сайта на БФ - май предишната тема на WP повече ми харесваше. Тази ми се вижда неподходяща, а не е толкова интуитивна като другата.
Не знам кой точно отговаря за сайта, но не се ли е замислял за Joomla или Mambo например, които биха били доста по удобни, а и по функционални. Нели например ще може направо на сайта да качва най-доброто от "Любопитно".
Освен това си мислех дали е възможно да има секция с учебни материали качени от студенти - например написани лекции на word и от този сорт.
Поне се успокоявам, че нашият е един от най-добре изглеждащите. :-P
Активен

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

За сайта на БФ - май предишната тема на WP повече ми харесваше. Тази ми се вижда неподходяща, а не е толкова интуитивна като другата.
Не знам кой точно отговаря за сайта, но не се ли е замислял за Joomla или Mambo например, които биха били доста по удобни, а и по функционални. Нели например ще може направо на сайта да качва най-доброто от "Любопитно".
Освен това си мислех дали е възможно да има секция с учебни материали качени от студенти - например написани лекции на word и от този сорт.
Поне се успокоявам, че нашият е един от най-добре изглеждащите. :-P

Missty - Използваме WP и за сега няма да можем да го сменим, нещата не зависят от нас по този въпрос. Но мисля, че и WP върши работа поне за момента... За най-доброто от "Любопитно" - аз се опитвам да следя новините и да качвам по-интересните, но и това изисква време, така че става бавничко пирзнавам си...
За предложението ти за секция с полезни материали - може да се направи, стига разбира се материалите които искате да споделите не нарушават закона за авторското право и сходните му права и преподавателите ви нямат нищо против да се качват лекции на сайта. Иначе за споделяне на литература добра работа въши и форума...  :wink: Но ако имаш нещо друго предвид освен лекции и литература, като помощни материали - може да се помисли по въпроса.
Активен
Nobody likes a smart ass...