argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Български език и история  (Прочетена 14657 пъти)

Kelly87

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Български език и история
« Отговор #20 -: 12.09.2007, 22:44:12 »

Хехе , аз също съм съгласна да се съберем... :)
Активен

an4o_pz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Български език и история
« Отговор #21 -: 13.09.2007, 15:06:58 »

охоо Още колежки само така продалжавайте да пишете :-) :-)
Активен

alexand-ra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Български език и история
« Отговор #22 -: 16.09.2007, 14:25:00 »

Ние пишем...ама теб те няма никакъв... :-P
Активен

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re: Български език и история
« Отговор #23 -: 13.10.2007, 19:35:09 »

Абе, колеги, защо развалихте тука рубриката на Андон Семерджиев? Той правеше нещо различно, опитваше се търпеливо да повдигне дискусии по важни исторически въпроси, макар че не се стигна до такива. Но ето, вие сами показахте защо - вашата тема е за това да се съберете на кафе или кръчма, няма лошо, но искам само да ви обезкуража за студентския живот, такъв какъвто съществуваше в миналия век. Е, той вече не съществува, ако имаш намерение да си конкурентен и можещ на пазара на труда. И още нещо, не, няма да бъдете заедно в следващите 4 години. Защото от тази специалност окапват още първата година 1/3, втората, третата още и още и накрая, когато трябва да се дипломират, в срок го правят единици. Съжалявам, ако наистина планувате онзи студентски живот с купоните...Той е само мит.
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #24 -: 30.10.2007, 22:47:21 »

Здравейте колеги, как протича новата учебна година при вас? Никой не ми е спирал никаква рубрика, ами бях в дълбока самостойна депресия и незнание какво да правя. Животът ми беше застрашен, и то съвсем наяве и по университески, защото обявих Александър Пушкин за гениален, но луд, поради обявения от самият него дуел. Той, Пушкин, настоява до последния момент за смъртен изход от този двубой и намира смъртта си пред очите на свидетели и секунданти, превръщайки цял народ в престъпен наполовина поради собствените си желание и смърт.
Тази вечер, 30 октомври 2007, бях на постановката "Гняв" на учебния театър. Горкото момче, не е имало нужда да превърта - и без това пистолетът беше автоматичен (безопасен по надлежния ред, само модел на такъв), та нямаше нужда да превърта барабана на револвер, героят направо се превърна в престъпник според всички закони. И книгата съм чел, по-добре да беше потърсил интимна близост с учителката, ако щеш, отколкото друго, нали?
От съвремието - имам да почерпя Симеон Сакскуборготски, макар и да съм от друга политическа сила. Той, без никакъв превод, във втората пресконференция след изборния ден каза репликата "the last but not the least" и продължи докрай официално на български. Аз открай време съм за това английският да бъде зачетен за един от неофициалните други езици в България.
 :#7:Колежки, заповядайте на "кафе".Това си е открай време мой патент, неангажиращо сядане на маса някъде навън,гледам тези дни да се попоявявам край университета, и без това съм задочно обучение този път. А за купоните, вие как им викате в този век?! И без това столът няма купони много отдавна, защо да не е отново купон?
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #25 -: 05.01.2008, 05:16:35 »

 :hug: Здравейте всички! Честита Новата 2008-ма година, да ни е весела, щастлива и успешна, надявам се всички да сме добре, обучението също да е добре. Весели и щастливи, колеги и преподаватели!
 :#7:  :headbang:   Проверих, та даже и необичайно се забавих с отговора, такава специалност "птица" никъде няма и никой не желае да има! Който си лети, да си лети, може и сам, без помощ дори ... аз не се нуждая, уви ... слънцето си пече дори, а аз си правя слънчеви бани, но сам  :toivo:
 За всички по един  :bow: и наздраве за Новата година!
Активен

gerityyyyyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
  • И антирекламата е реклама
Re: Български език и история
« Отговор #26 -: 11.01.2008, 01:04:06 »

Честита нова година и от мен  :-) :bravo: и дано да си вземем изпитите  :-D  :-D  :-D
Активен
Фалшиви хора толкова,че те сами не могат да се познаят!!!!

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #27 -: 11.01.2008, 01:23:59 »

разбира  се  че  ще  вземем   изпитете--нали  е   високосна  година! :y:
Активен
Всичко е любов

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #28 -: 20.01.2008, 01:05:14 »

Здравейте колеги, искам да напиша една:
 :#7: Строго съм загрижен от състоянието на последното университетско куче, женско при това, останало по случайност покрай двора на Ректората. Спомням си, допреди 8-12 години беше разкошно, имаше винаги с какъв човешки приятел да поиграеш, да се посмееш на наистина животински акъл. Миналогодишните първокурсници нарекоха миличкото куче, останало единствено живо от 4-5 поколения насам /кучешки/, с името "Сара". Остава отнякъде да си намери кучешка компания за старините. Не, наистина кучетата бяха самоохраната на университета до към началото на този век, спомням си много добре. Освен това, храната им нищо не струва, те ядат остатъците от столовите и огризките по тротоарите. Спасете "Сара", тя е наддесетилетно женско куче, има нужда от всичко!
И друго:
 :#4: Коя е ElIt0?! Страхотни стихове, остават си само смешни, ама какво от това ...
Накрая: Успешна сесия на всички студенти! Частно: На всички пловдивчани късмет и успех, да не посрамваме града си!!!
« Последна редакция: 20.01.2008, 01:06:53 от Andon Semerdzhiev »
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #29 -: 22.01.2008, 19:49:32 »

 :hug: 
Ти подминала ли си някой като мен,
в нощта не заспивал, на сутринта потреперал,
усмихнат да съм тръпка ме побива,
ръката, уви, не смогна теб да накара
да ме потърси дори, погледът нека
да е към мен, не ща да съм свети
усмихната бъди, лая ми приеми
старите стихове къде отидоха, кажи
на мен очите си спри и без куче сега я карай ти,
щом още не се познаваме дори ...
  :bow: не бързам дори за среща поне, ами съм огладнял,
и към хладилника в кухнята сега се стремя, чао!
И да не ми се зачита литературния опит като напразен
и нахалос яйцата в кухнята ми загоряха!
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #30 -: 22.01.2008, 21:56:22 »

 :toivo:
Защо стои си и тя посреднощ будна кажи,
нима не си в същата алея и ти,
изпразнил съм си съдържанието и на хладилника дори,
а музата за поезия ми пише наумче и по локумче?
Това е било, никакво течение не е присъствало,
ами опитът с корабите ми е малкичък,
и не убивам и муха дори,
течение Гълфстрийм с мен намери,
към далечни земи поеми
и на моята врата се поспри ...  :hihi:
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #31 -: 22.01.2008, 22:18:45 »

колега  , много  интересна  поезия пишеш! напомня  ми  ранното   творчество на  Пеньо  Пенев!    има  ли   някакъв  предмет  в   който  да  се   учи  писане  на  стихчета!  едно   време  и   аз  бях  написал  няколко  но  съм  ги   изгубил  и  не  си  ги  спомням днес!но  твойте  ми  допадат  и  като  ги  чета  релаксирам--особено  това  с   хладилника  е  много  съществено  ,  защото  любовта  на   мъжа  минава  през  корема!  стискам  то  палци  и  продължавай  в   същия  дух --очасвам  нови стихове :bow:
Активен
Всичко е любов

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #32 -: 22.01.2008, 22:58:40 »

 :#6:
Пенев си го спомням от ученическите години,
не беше Любослав дори,
и хладилника за да си зареди,
по строежите бил е той
и бутилка е имал една винаги в ръката,
за любов не поглеждал дори,
за него човекът бил човек само на път,
и веселяк е бил и гений дори,
но Пеньо се казвал,
и със сърцето свое карал строителите други,
да строят сградите и нашата Родина!
 8-)
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #33 -: 23.01.2008, 01:03:59 »

олееле ,  страхотно ,страхотно!!!  както  би  казал  Памбос !  тва  стихче  за  Пеньо  Пенев  сега  ли  го   съчини?  много   ме  кефиш!  сугурно  имаш   много  стихчета и  за  мацки --в  добрия  смисъл,  защото  съм   чувал  много  секси  стихчета  на  Пеньо  Пенев  които  са   в  неговия  стил  , но  мисля  че  някой  друг  ги  е  писал,  използвайки  неговото  име!до  утре  ,приятел! :bow: :heart:
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #34 -: 23.01.2008, 16:57:05 »

днеска  имаш  ли  някакво  стихче  съчинено!?! :y:
Активен
Всичко е любов

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #35 -: 23.01.2008, 18:05:56 »

 :hug:
Днес отново заради желание ваше
съм на поетична вълна, не за търгаше.
Нали поне на един му е харесало,
не е отишло напразно то,
мое си е, да, съчинено и незапомнено дори ...
Пиша седнал, уви, отседял съм му и авторските права дори,
но наизуст си помни само ти.
За смях и сълзи ставаме всички на света голям,
приятелю, помни, всички сме малки, нали?
Спомням си общо взето без думи от мен написаното,
но всички сме здрави,
а Пеньо подир, Вапцаров, а още по-преди
Яворов, а отдире него и Лора, Мина,
изгниха и те нали ?
 :#7: Който харесва написаното, наистина аз си ги съчинявам тези стихове, и нищо, че даже и не ги помня, авторските права са си мои, нали? Отивам в кухнята, при хладилника, да ям, каквото има, уви... :bow:
« Последна редакция: 23.01.2008, 18:10:02 от Andon Semerdzhiev »
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #36 -: 23.01.2008, 19:26:46 »

 :hug:
На Клео, старата муза на нашето време остала

*Поезия*  мога да бълвам до утре поне,
кажете ми вие два сте дори,
харесва ли ви тя,
музата сплела ръце
в нашите стъпала,
колко рядко я срещам аз
стъпалата нейни да помажа,
да погледна нагоре устремен
и да кажа:
"Заедно да сме завчас,
мога ли и АС?"
АС :bow:
« Последна редакция: 23.01.2008, 19:28:35 от Andon Semerdzhiev »
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #37 -: 23.01.2008, 20:43:51 »

Коя  си   ЕЛИ   отговорими  --немога  аз  във  рими !   Днес  любовна  муза  не  потропа  на   вратата---за  сметка  на   това   цепи  ме   главата!  Докато  си  спомня  ямб  и  хорей---комшийке       ,     партигрила   ми  загрей! :y: :wink:
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #38 -: 23.01.2008, 22:25:04 »

преглеждайки  миналогодишните   постове  видях  че  си  писал   по  скандалния  случай  За  Баташкото  клане!  веднага  отидох   при  дежурния   прокурор  с   молба за  отнемане  на  българското   гражданство  на  българката  !  съгласно  закона по  предложение  на  главния  прокурор  до   президента ,   само  той  може  да  отнеме  българското  гражданство  след  10  минути  направиха  справка  по  канален  ред  и   ми  отговориха  че  още  същия  ден   дежуните  прокурори    в  София  са  реагирали  на   момента  като  българкатаведнага  е  изчезнала  ,  а  срещу  германеца нямало  достатъчни  данни  за  повдигане  на  обвинение!  така  че  сестемата  започва  бавно  да  се  сработва!  Пък  и даже  да  бяха  им  разрешили  да  дойдат,   в  църквата  в  Батак  няма  човек  който  да  не  се  ужаси!Най-много  да  им  теглят  по  един  бой  и  по  едно  ебане!добре  за  тях  че  не  ги  пуснаха ,покъсно  бтв открива  германеца  но  той  бил  някаква  мижетурка  и  се   скрил  като  извикал  охраната! Путка   заспала  откъдето  и  да  го  погледнеш! :y:
Активен
Всичко е любов

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #39 -: 23.01.2008, 23:20:37 »

 :#7:
За Баташкото клане: имало го е, разбира се. Иначе, моят език в университетски форум е някак по-сдържан. Срам за инак интелигентните западни, и то немскоговорещи среди и учени. Робство, владичество или как щеш го наречи на турците по нашите земи през ХІV - ХІХ век също е имало. Иначе, за присъствие, мирно, немилитаризирано, гражданско, в малък процент и не като постоянно население, ако не може да си плати и по техните, и по нашите закони, разбира се, че може и за чужденците и за нас в другите страни. Та кой не е искал да опознае и света, не само родината, макар и отчасти и ненапълно? Между другото, имаме си и ние закони, благонравни и за чужденците и другите граждани, имаме си и специалност и наука география. В исторически план обаче, насилствени военни действия на турците в Батак и кланета на живи хора, християни е имало и е достатъчно доказано, че е било в значителни мащаби и "под вола не ще намериш теле", кажете го вие на германците, нали знаете, че е глупаво да се превеждат поговорки, доказани при това.
 :hug:
Музо, сполети и мен,
сърцето ти възпявам аз,
въздигни чувствата ми и ти,
имам си икони много,
наравно с жената ме сложи,
нека мъж да ме направи,
жена стани и ти
и отвсякъде почувствала ме
мъж ме остави, недей ридание надига
в този късен час, на мен сърце подай
нека тя да ме заобича,
да се преведем както Клио станала е Клео ...  :inlove:
« Последна редакция: 24.01.2008, 17:33:20 от Andon Semerdzhiev »
Активен