argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Български език и история  (Прочетена 14671 пъти)

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #40 -: 24.01.2008, 00:24:04 »

за  музата  е  много  добро  но  струва ми  се  че  е  малко  кратко, няма  ли  възможност  малко  да  го   удължиш!  очаквам  утре  да  се  чуем  пак--утре  свършваме  гражданското  право  и  обеща  проф,Стоянов  да  ни  пусне  към  2 часа! :y: :-) :bow:
Активен
Всичко е любов

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #41 -: 27.01.2008, 01:53:40 »

 :evil:
Колега, страх ме обхваща,
с теб не ще го захваща,
нашата колежка млада,
ти главата си сам искаш да сцепиш,
по хората си партигрила пражиш.
Не искаш ли наистина да погледнеш,
като мен справка да направиш,
иди и провери,
пърженето на хора, не само с електричество,
е подсъдно по света и у нас,
навсякъде, и в Америка дори,
недей я захваща дори.
Туй е било за партигрила,
аз съм на самотни наденички,
като цъфнат кокиче, минзухар,
последва люляка стар,
мак напъпи, подсети тази колежка
и за мен дори,
никой не ще османлии, нали?
 :hug:
Християнинка ти бъди,
в университета здраво се учи,
и помни: обичай ме и ти!
АЕЦ-а вече го спряхме,
дръпни бушона ти,
на тъмно да стоим
- любовта за теб нашепва,
не ща ти пещата гореща,
в изневяра ме хвани
и яко ревнувай ме ти! :toivo:
 :#7: :#7:  СЕРИОЗНО: Наистина сам си ги пиша тези неща. Гледам литературните текстове да са в римувана форма, не помня и дума от тях. Иначе, като актьор не съм зле, ама не ми стига търпението и не мога да стана професионалист.
 :#8: Онзи текст за Пушкин също е сериозен. Превръща половин Русия в престъпна, и това си е.
Доц. Нейчев вчера каза в свободен текст, че католическите катедрали могат да заемат всички ориентации на света. Не е така, рових из книгите къде ли не, всички са север-юг и това си е, а наистина неговата специалност е само Руска литература, поне при нас.
 :#7: За турското владичество: Съвсем не е била едната вяра в един или друг Бог. Още тогава на всички им е било ясно, че божественото е едно за всички. Става въпрос за вяра, човешка вяра, език, народ, нация, възродена след дълги години невъзможност да се развива. Защо светът признава България чак през септември 1908 година? Та не е ли това заради включването на страната ни и географски в пределите на Османската империя до 1978 година и изчакването на тридесетгодишната гарантираност от страна на Турция и доказването на България за способна да поведе самостоятелно съществуване като нация и държава, разбира се!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #42 -: 27.01.2008, 02:21:59 »

здравей,  приятел,  здравей! вярно е  за  България , това  че  30 години   съгласно  Сан-стефанския  договор  ,е  трябвало  да  плащаме,  но  как  си  представяш  482години  под  турско  робство (1878--1396)  Като  освободена  държава  ,  наши  представители  е  нямало ,Русия ,Англия,Франция,Австро--унгарската  империя   са  преговаряли  за  Нашето  бъдеще , а  ти  знаеш  поговорката"  Касапско куче----стадо  не   пази" ,която  важи  и  ден  днешен! НИЩО  НОВО  ПОД  СЛЪНЦЕТО  Обожавам   историята  и  винаги  трябва  да  се   учим  от  грешките  си! За  съжаление  са  много!   :y: :-)
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #43 -: 27.01.2008, 02:55:38 »

спомних  си , че  преди  няколко  дена ,   бях написал  едно  стихче ,   на  една  колежка,   която не  я  познавам !  знам  само , че  е  от  биологическия  факултет  !На  КОЛЕЖКАТА"  така  се  казва  стихчето:   В   чест  на   любимата  биоложка   Мъсти      ,   утре   ще  ходя  на  пръсти!  Сутрин   рано  ставам  (Това не  е  вярно) и  пия  кафе--на     колене!  Обличам   се   и  тичам  в   нашто  Уни--  по  калцуни!  На  обяд  ще   ходя   до  Стола--- за  да  не  ми  омекне Кола! кажи  ми  чесно ,  харесва  ли  ти?  Като  бях  ученик  играх  една  роля  в ДНА -- бях стражар , нямах  думи ,но  два  пъти  излизах  да  арестувам  партизаните  и  много  се  гордях  с   тая  роля!как  се  казваше  пиесата  не  мога  да  си  спомня,  но  само  едно  момиче  от ТРУПАТА  после завърши  ВИТИЗ! :y: :heart: :-) :-* :#1: :inlove: :handshake: :bow: :beer:
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #44 -: 27.01.2008, 03:16:26 »

пропуснах  да  взема  отношение  по   църквите---Доколкото  знам  за  религията източноправославните   са  кораба  --изток , западно --- православните  север --кораба  ,мюсолманските---минарето  сочи   луната --полумесеца входа  е  без  значение  за ориентировката!      От  Пушкин  много  малко  си  спомням  "   Я   помню   чудное   мнговения   ,передо  мной  явилас   Ты  , Как  мимольотное   видение  ,  как  гений   чистой   красоты!нататъка  не  си  го  спомням  ,  но  по  наше  време  ги  учехме  наизуст! :y: :-) :bow: :#1: :yawn: :inlove: :beer: :handshake:
Активен
Всичко е любов

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #45 -: 27.01.2008, 06:05:06 »

 :evil: :evil:
Марине, защо пишеш посреднощ,
да не си в Америка ти,
или държиш интернет зала дори?
Не мога да спя, остави,
с твойто колче,
доматки гледаш ли в младата си ферма,
колежка за виж и вземи и дай,
си намерил ти,
куче ще съм вярно,
на вратата ще ти позвъня,
доклад и репортаж
за жена ти ще е готов!
Остави другото,
цитата ти е на непонятен език
и въобще не е от Пушкин!
 :#6: :#6: по кафе за мъжа и любовта, че аз май съм на чай ...
 :hug:
Без любов не мога,
верен съм
и много лош касапин,
остави, ами не се научих да дера...
 :#4:
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #46 -: 27.01.2008, 19:16:04 »

здравей  приятел  здравей  !  нямам  зала  интернет  ,  нямам  ранчо  със  домати  ,Нощем  пища  по  --спокойно ,  без  шум ,    без     болка  , без  приятелка  дори---но  като  музата  ме  сполети!Хубаво  е  да  има  рима-- ако  няма  удари  ма !  доколкото  си  спомням  Пушкин , -- Анна  Каренина  е  негово  дело  преди  Дуела ,  с  една  година  е  по -голям  от  Ботев --нашия  герой  !а  сега  запържвам  лука  ,надробих   наденичка  и  шунка   аз,  ще  ги  метна  в  тигана  завчас!  след  това  до  час  разбъркани  добре---сирене  ,  кашкавал  и   2-3  яйца  добре поливам  отгоре  да  се   запече!Нямам  туршия  за  мезе,  но  ще  отворя  една  100грамова  "  Грозданка"     за  да  не  ми   стане   зле! :y:бай-бай
Активен
Всичко е любов

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #47 -: 27.01.2008, 22:07:26 »

 :evil: :#7:
Марине, никаква Ана Каренина няма нищо общо с Пушкин! И какво дело може да бъде каквато и да било любов на 28-30 годишна възраст, при това свободна?! Моля те, отговори за да продължа за Пушкин и другите, аз имам изпитване при доц. Н.Нейчев другата учебна година! Не може никакъв дуел да се върти около името на Ана Каренина, аз съм за такива дами, докъдето стигнат, дотам. Ами ти ако подобна си я сътворил и с прокурори, тукашно наше гражданство и какво ли още не, ами колко по погрешка, ако и ти да си прав?!
 :hug:
Елена хвани,
лопатара утрепи,
бързо се втренчи
и глигана опържи.
Туй е на лова зовът,
ала не тук, а в гората.
Туй не са метафори добри
чист копнеж има в мен
по любовта и стремежа
впървом ние да се родим
челяд не ще се щадим,
дори и наистина да родим,
но много стана, остави,
към мен поглед впери
и в този миг кажи:
Обичай ме и ти!
 :#6: Sometimes want to share cups with coffee or tea with me, it is as cheap as the student' pocket...
Do not care if you are in family, be my wisdom only and have free conversation, it may be in Bulgarian too?
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #48 -: 27.01.2008, 22:34:11 »

Презнавам  ,без  бой  дори , не  съм  компетентен  по  Пушкин  дори!  А  доц  Нейчев  непознавам  даже  бой  да  ям  ,  25  ил  50  тояги  да  изям по  гол  задник --пак ви  казвам  че  не  знам  ,тоз  виден  учен  ! ,  но  обещавам  понеделник  утром  ухожу  в  библиотеке  и  нахожу    даже  и  бижу  Анна  Каренину!чут  ,чут,товарищ   мой  я    перевключил  на   Руский  язиком   потому  што  он  очен   хорошой ,    по  енглиш  у  меня   серединой! П,СПушкин   е  една  вселена  така  че  бягай  "  от   всякаква  конкретизация"  не  се  стеми  да   обобщаваш   необятното!  това  е  клопка ,   ако   изпита  е  устен   може  да  повтаряш  няколко  пасажа  като  разменяш   местата  на  изреченията   които  ги  знаеш  много  добре!  ще  се  радвам  ако  съветите  ми  ти  са  от  полза!Минал  съм   над 50  изпита  досега  и  имам  що  годе  добра  обща  култура,  пък  и  сега   уча  за  Дявол  така  наричали  Адвокатите!  бай :y: :wink: :inlove: :hihi: :#1: :heart: :bow: 
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #49 -: 27.01.2008, 23:49:13 »

толстой  е  написал  Война  и  мир  но  колко  бяха   томовете? :-) :bow:
Активен
Всичко е любов

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #50 -: 28.01.2008, 13:12:08 »

 :#7: Лично, не вземай род внимание ниския стил! : "Война и мир" е от четири части, обикновено два тома или четири, от автор Лев Толстой. Само не прави от том цял тон! Едното да не се бърка с другото, поне при мен! А по един въпрос, ти не го знаеш, може би си спомняш онази уловка с хот-дога, "кренвирш" не се пише никога с "..м.."! А пък стилът ми е граматичен, а не нисък, ама ти си знаеш най-добре.
Не ми се пишат стихове, за Вселената не знам, тя е необятна, ала винаги привлича, нали и ние сме в нея, не да висим в космоса я ...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #51 -: 29.01.2008, 19:26:59 »

във  таз  Вселена  наша-без  страх  да  живеем!Бог  е  в  нас  и  душите   ни  знаят,  че  смъртта  (с  2   Т  се  пише)  е  прегръдка  с  Безкрая,,че  зад  хоризонта   отвъд---следва  друг   хоризонт! Тук,  в  Тази  България  сме  със  мисия  ясна  --животът  несъкрушим  не  е  трупане,  а  изхвърляне на  баласта,докато  полетим!  Влака  много  ме  кефи!батко  ти  Марин! :y: :heart: :-)
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #52 -: 30.01.2008, 08:26:25 »

Каквото  и  да  става!-----------Майка  Тереза-----------Хората   са   неразумни,  алогични  и  егоцентрични.Обичай  ги  ,каквото  и  да  става.          Ако  правиш   добро,  ще  те   обвинят  в  егоцентризъм   и  задни   мисли. Прави  добро,   каквото  и  да   става.Ако  успееш   , ще  се   сдобиеш   с  фалшиви  приятели   и   истински   врагове.      Стреми  се  да   успееш,   каквото   и   да   става.     Доброто , което  правиш,ще  бъде  забравено  утре.  Прави  добро,  каквото  и  да  става.    Честността   и   откровеността  те  правят   уязвим.Бъди  честен   и   откровен,  каквото  и  да  става.Онова  ,което   си  градил   с   години,  може  да  бъде  разрушено  за  една   нощ.  Продължавай  да  изграждаш,   каквото  и   да   става.Хората  истински  се  нуждаят   от помощ, но  ще  се   нахвърлят   върху   теб , ако    им   помогнеш.  Помагай  им,  каквото  и  да става.  Дай  на  света   най--доброто  от   себе  си  и  той   ще  те   отритне. Дай  му  го  ,   каквото  и  да  става.                        :bow:
Активен
Всичко е любов

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #53 -: 08.02.2008, 20:57:53 »

Здравейте колеги и приятели!
      :#7: Марине, нямам никакво намерение да емигрирам където и да било, даже рядко мигрирам. Иначе имам 600 000 км и отгоре пропътувани, без да напускам страната или да се качвам на летателно превозно средство /летя само при побой, и то най-често в посока на земната повърхност/. Не ям никакви мелби, най-многото сладоледче, ако нямам какво да си го правя някое малко сладуранче. Хайде по-добре по  :#6: :#6: или  :beer: :beer: ?! Чак емотикони са им сложили, не са бедни като моят хладилник и твоите мелби, нали?
        :#7: За образа на Татяна има лекция към 1 000 страници, разпръсната из критическата литература като за един от най-популярните образи и имена в руската литература като цяло, с типична женска персонификация и персонализация. Отличава се с международно звучене и типологизация, тъй като "Татяна" е от гръцки произход. Какво друго, освен че благородно звучи и има образ на спомоществователство, какво прави нашата колежка, дето ми изтряска лайтмотива за хладилника направо на пода?  :bow: :hug:
        Иначе, благодаря за вниманието. Дискусията е открита. За мен: първо обичам България!, втора любима страна са си ми Съединените Американски щати, най-интересен ми е Китай, и ако намеря пари, подсигуреност и осигуреност с удоволствие бих се разходил до Русия и обратно. Между другото, идея за социалистическа партия или образувание в САЩ е все по-приемлива от терористични нападания на болни хора, нали? Иска ми се някой ден да ида до Кремъл, да престъпя километрите до Горки парк, разменяйки усмивки с красивите рускини, на другия ден да проверя дали Статуята на Свободата още държи книгата с лявата и факлата с дясната ръка или се е зачела, да се разходя подгонен от Бродуейския вятър, а на сутринта да се провлача по жълтите павета в София, чакайки първото влакче за у нас, ама баш така не може, не става, не се получава ...
          :y: Успех на всички, които сега са в сесия! :bow:
« Последна редакция: 08.02.2008, 21:00:55 от Andon Semerdzhiev »
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #54 -: 14.08.2008, 02:35:21 »

 :#7: Здравейте, Марин!  :angry: Прав си за едно, не правиш правописни грешки, затова ще карам и тук на "ти". Няма необходимост от никакви чужди езици при теб, забрави си скъпите мераци. Иначе, краставици и домати колкото щеш. Какво "ебане"/в кавичките твое написано по-горе за момента преди следваща редакция!/ за какви турци бълнуваш?! Помниш ли като отиде при готвачката за шала, дето си го завряше в ръкава? Хаха, следващия път пак ти ще черпиш, и без това трябва да наслагвам килограми, слаботелесен съм, мама!  :#6: - почерпи се, помага за работа! И успехи през новата учебна година! Ели, ще гледам да те запомня на снимката, ти каква учебна специалност или си или си била, а сега каква.
 :hug: На всички колеги от "БЕИ" ще подновя списването тук, но очаквам някой да вметне сериозна тематика. Между другото, видяхте ли изхода от войната между Русия и Грузия как беше спечелен? Самолетна атака, сами хвърлят където трябва, и така и трябва. Вътре в себе си между другото подкрепях Русия, разбира се. Иначе, Марин Янков дето е писал по-горе е от Юридиския факултет, студент на години, браво! Обърнейсе и към него, защо, Марине, не спонсорираш романа на твоята упомената от тебе наследничка, щом си продал недвижим имот в Хасково, с.Зелениково заслужава нали? А аз съм без пералня, и 70 кила с мокри гащи и 2-3 отгоре, дали съм ял не помня уви, Марине, не ме бий ти! Пак почерпи, щом пералнята е почнала твоя да работи, аз все се моля на моята мама. Чао! Моля извинете, предпочитам обръщения в единствено число, благодаря Ви!  :bow:
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Български език и история
« Отговор #55 -: 14.08.2008, 06:52:28 »

Поздрави  на  всички стари  и  нови  студенти!програмата  за  право -задочно   излезна  , така  че  събирайте  куфарите  от  чужбина и  морето!За  съжаление  не  съм  разбрал , че  е  свършила  войната  в  Грузия !Преди  седмица  на моя  позната  мъжа  и  тръгнал  за  на  там  по  бизнес , но  стояли  4-5  дена  в  леката  кола  ,защото  пътя  бил  затворен ! дано  вече  да са  отворили  пътищата   за  Грузия,    вчера  за  голяма  наша  радост  дойде  вестта  за  медал от  олимпиадата  в Китай!още  веднъж успешна  новата  учебна  година! :-) :#6: :y: :sun:
Активен
Всичко е любов