argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Български език и история  (Прочетена 14672 пъти)

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Български език и история
« -: 28.10.2006, 21:38:39 »

    Здравейте всички , които решите да прочетете тази публикация !
        Искам да споделя собствено правилно мнение , съставено от мен за избраната ми специалност . Нека започнем от родния език .
Имайки впредвид , че съм роден в България и съм много патриотично настроен , изборът ми е верен .Познавам езика си и неговото изучаване ще ми достави само радост и по-нататъшни знания . За хората най-правилния начин на общуване е човешката реч - нека я подчиним на нас и нас на човещината , изборът ми е правилен .
     Познавайки историческото развитие на нашата раса , едно от най-правилните за човечеството тълкувания на историята е военният аспект на историографските прегледи , това е институционално начало за всички нас - няма никаква причина да роптаем - изборът на всички ни трябва да е редовно обоснован .
    В диахроничен и синхроничен план на развитие , двигател на цялото човечество е културната история , ние творим културата и тя ни дава плодове , създадени от самата нея - нека на всички да върви като по истински успешен житейски път , и нека не забравяме , че много повече историята трябва да бъде в нас , отколкото ние в нея . Изборът на моята специалност беше добре обоснован и аз съм доволен от него . Благодаря , очаквам и други мнения - споделете ги , колеги и преподаватели !
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #1 -: 14.12.2006, 22:25:03 »

Здравейте всички!
    Искам да споделя впечатления от четенията на Историко-философския факултет на 14.декември 2006 година на тема "Балканският синдром".Всеки кръг от мисли започваше с исторически подробен преглед, подкрепен от изводи и етноложки допълнения.Атмосферата беше подплътена с добра организация, допълнителен елемент към събитието.Няма какво да се спотайваме, всички сме балканци и трябва да направим ,така че това да е гордост.Не виждам защо не бяха по-пълно застъпени всички националности и езикови системи, няма страшно - ние не сме сами !!! ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ ! :bow:
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #2 -: 31.12.2006, 01:19:45 »

В навечерието на Новата 2007 година искам да споделя някои нови мисли. Хуманитарните науки са свързани предимно с представите на нас, човешката раса. Географията ни помага да опознаем това, което не виждаме, чуждестранните езици ни въвеждат в света на непознатия изказ, познаването на собствения език води към мъдростта, а историята ни помага да познаем не само това, което не виждаме оттук, а и това, което е по друго време. В ХVІІ - ХVІІІ век възниква новата за времето си социология, с настъпването на  " старотехническото "  ХІХ столетие възниква и нуждата от познаването на новата особеност - дипломацията, ражда се политологията, развива се урбанизацията на околната среда, уникализация на човешката раса по места, последвани от глобализация на обществените прослойки през последната четвърт на ХХ век, чак до влизането в Европейския съюз на нашата скромна, но горда страна през настоящия ХХІ век. Готов съм да прочета всякакви мнения и по-конкретни изказвания! ЧЕСТИТА НОВА 2007 година, българи !!! За всички любопитни предлагам да обсъдим познатата връзка: http://bulgarianpost.com   - ако четете оттам, какво сте срещали, ако сега я посетите, какво впечатление Ви прави публикуваното там. Между другото нека кажа ( не знам кой ще чете ), това е официалният вестник на българското правителство, електронно издание. Благодаря и весело изкарване на посрещането на Новата година - вечният празник !!! :hug: :bow: :hug: :bow: :hug: :bow: :y:
« Последна редакция: 31.12.2006, 01:28:45 от Andon Semerdzhiev »
Активен

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re: Български език и история
« Отговор #3 -: 09.01.2007, 11:29:18 »

Здравей колега,

Някакъм монолог виждам си водиш...та реших да се включа като представител на тази специалност просто така...Радвам се, че има форум на факултета, въпреки че засега са малко участниците и темите. Ти на какво го отдаваш?

Поздрави!
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #4 -: 09.01.2007, 20:32:00 »

Наистина монолог си водя, но само поне засега. Благодаря за отзивчивостта!! Недостатъчната реклама и пропаганда е според мен причината във форума на филологическия факултет да се пише сравнително малко, иначе смятам, че можем много повече от привържениците само на точните науки - всеки знае, че и най-простата граматична форма на човешкия език е по-сложно творение от всякаква проста и еднозначна информатика. Нека не забравяме, че при компютрите всичко е еднопосочно - от човека към машината и после обратно.  :beer:
   Желая честито влизане в Европейския съюз и нека не забравяме, че и ние не сме сами, както и българите в чужбина!!
   Предлагам дискусия върху интересни филологически, исторически и политически сайтове в интернет - пространството. Пробвахте ли свободното пространство на българското правителство -  http:\\bulgarianpost.com
 и после, гледате ли новините на БНТ сутрин онлайн на http:\\bnt.bg , поради заетия си живот вечер, предпочитате ли още msn.com вместо вече широко навлязлата широка страница http:\\yahoo.com ? На мен лично са ми най-интересни телеграфните агенции, но нямам нищо против научната територия, например: http:\\www.bas.bg , а за всички любознателни пишещи и четящи е wikipedia.org .
   Очаквам много и разнообразни отговори и мнения !!! :bow: :bow: :bow:
Активен

SARKASTIK`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Български език и история
« Отговор #5 -: 10.02.2007, 12:16:49 »

Eto veche stava dialog:),ama shte te popitam konreketen vypros, ako ne vyzrazqvash,bez da se syrdish obache che se otklonqvam ot postavenata tema,a shte te pitam podbuden ot lichnite mi ego ambcii,sajalqvam za koeto.I taka eto i vyprosa bili mi kazal ako sluchaino znaesh neshto za ispita pri Komsalova i Angelov
po Srednovekovna bylgaraska istoriq,molqte pomagai !
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #6 -: 10.02.2007, 16:51:28 »

 :#7:Колега SARKASTIK', веднага казвам каквото мога. Зная, че Средновековието е важен дял от историята ни и според преподавателите трябва и насън да го знаем. Иначе, аз съм се записал задочна форма на обучение, така че ще ми трябва да минат още 10-тина дни за по-конкретна информация.
   Иначе моето желание е тук да отворим дума и за историята покрай нас.Очаквам всякакви мнения. :y: С уважение: Андон Семерджиев :bow:
« Последна редакция: 15.04.2007, 00:20:18 от Andon Semerdzhiev »
Активен

SARKASTIK`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Български език и история
« Отговор #7 -: 11.02.2007, 13:39:35 »

Mersi za nezabavniq otgovor,sled nqkolko dni az shte razesnq nai-podrobno za kakvo stava vapros:) chao do togava che me chaka uchene
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #8 -: 20.02.2007, 00:52:18 »

Здравейте клеги и съчитатели!
  Искам да продължа рубриката си във форума, макар и монолог, нали е за удоволствие.Навлизам постепенно в дебрите на историята и филологията, и се чудя има ли по-прекрасно нещо от четенето. Не знам колко знам. Не знам колко не знам. Това което знам е сфера, а което не знам е вътрешността на кълбото. Колкото повече знам, толкова повече не знам. Казвали са го и по-умни хора много преди мен. Не помня кои. Моля се само да ми стигне живота да науча почти всичко.
   :y: - Как се чувстваме всички като европейци? В това отношение - аз отлично. Само дето зимата пак не дойде ... дано лятото да е по-хладно, че сега съм на  :beer: посред голям сечко. Идва ми гол да правя  :#1: насред улицата, ама съм нормален, уви и теб не мога  :#2: Айде!
   :#7: - изпитът ми по Средновековие ( Българска история ) е чак догодина.
 
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #9 -: 15.04.2007, 00:17:57 »

    Драги колеги, от времето преди новата ера до нашия ХХІ век след Христа основно водещо начало в живота на човек е духовната същност, но за физическото съществуване са необходими и чисто материални ценности, средства и блага. Отдавна човечеството е изобретило приемливо разменно средство, покриващо сферата на финансите и икономиката. Предлагам за нас и колегите от другите факултети специализация, евентуално под формата на магистратура в сферата на икономическата история, финансовите право и дейност. За контакти можете да ми пишете на е-мейл:   andon1976@evrocom.net   ,всичко ще бъде надлежно прегледано, евентуално предадено и предложено.
   :#7:  Моля, които четете, попитайте и други колеги за отзиви!
      :bow:  Благодаря, успехи ни в Алма Матер, с уважение:  Андон Семерджиев
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #10 -: 25.04.2007, 21:55:52 »

Колеги, искам отново сам да взема отношение по нова историческа тема, подхваната от медиите. Ще бъда лаконичен, но все пак ще кажа нещо по-конкретно. Та, за Баташкото клане и чуждестранните трактовки. Имало е такова събитие, късно е за търсене на физически виновници, въпросът е да няма повторение. Защо нова трактовка, и то от чужбина? Само студент съм, никога не съм имал законни или присвоени научни титли никъде по света, обичам си страната, така че очаквам вашите отговори и продължения !!!  :y: :bow:
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re: Български език и история
« Отговор #11 -: 25.04.2007, 23:18:16 »

Историята си е история, но не мога да разбера , защо се страхуваме от това, че някой иска да направи проучване. Нима всеки няма право на съмнение ?
Много е странна реакцията на историците, като че ли се страхуват да не изникне нещо. Ако имаме такава увереност в правотата си нека оставим германчето да се ровичка. Както ние имаме право да се съмняваме в достоверността на някои исторически извори , показващи нелицеприятни моменти от нашата история така и всички останали имат това право.
 Лично аз смятам, че със тази шумотевица помагаме на германеца да се прочуе, просто трябва да сме по-уверени в себе си, в учените си и в държавата си.
Активен

Andon Semerdzhiev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Български език и история
« Отговор #12 -: 04.06.2007, 21:48:39 »

 :#7: Драги колеги, преподаватели и съчитатели, изчаквах отговор от някой по-компетентен от мен историк, но дойде време да се включа отново аз сам. За клането в Батак и свързания с него германски учен повдигнах (или се опитах да повдигна) въпрос не като отрицателно отношение към част от нашето население, а като за история издържала проверката на времето, а не част от днешната действителност. Не знам кой го е казал "ровичка", ама откъде накъде до безкрайност?! Има достойни представители на всички националности, аз имам приятели от много страни, включая най-вече англоговорещи, но също немци и турци.  :y: Но историята си е история и истинска наука, нали?  :bow:
Активен

Kelly87

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Български език и история
« Отговор #13 -: 06.09.2007, 21:30:45 »

Zdraveite ! Tazi godina me prieha bulgarski i istoria... I bih iskala da vi popitam za tazi specialnost v koia sgrada se hodi na lekcii ??

P.S. Izviniavam se , che pisha na latinica , no niamam kirilica.... :-(
Активен

alexand-ra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Български език и история
« Отговор #14 -: 11.09.2007, 21:28:18 »

 :-) Здравейте всички бъдещи колеги...

Kelly87, доколкото знам...лекциите се провеждат в централната сграда на ПУ...приятно ми е да се запозная с всички бъдещи колеги...пишете
« Последна редакция: 11.09.2007, 22:52:12 от Kelli_Mutu™ »
Активен

an4o_pz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Български език и история
« Отговор #15 -: 12.09.2007, 10:58:22 »

И на мен ми е приятно да се запозная с бъдещи колеги и най-вече колежки :wink:
Активен

sunshine_girl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Български език и история
« Отговор #16 -: 12.09.2007, 13:12:59 »

Здравейте!!!Бройте ме и мен в групата  :-) Ще се видим на 1 октомври  :-P
Активен

alexand-ra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Български език и история
« Отговор #17 -: 12.09.2007, 17:46:45 »

Знаете ли,имам предложение...ако има желаещи може да се срещнем на по едно кафенце...да се запознаем...все пак ще сме заедно 4 години... :-)
Активен

an4o_pz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Български език и история
« Отговор #18 -: 12.09.2007, 19:03:41 »

А бе аз да ви кажа за кафенце не съм навит дайте нещо за кръчма да се организираме тогава ме бройте с 2 ръце :wink:
Активен

alexand-ra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Български език и история
« Отговор #19 -: 12.09.2007, 21:55:22 »

Нямяш проблеми...само трябва повечко хора да се организираме...и всичко ще е ОК :-) 
Активен