argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: факултетен съвет на ФМИ  (Прочетена 29506 пъти)

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #60 -: 25.11.2006, 00:14:29 »

ne moga shtoto poradi toia analiz ne sum student veche ako mi izmolite 3ka shte stana hahaha
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #61 -: 25.11.2006, 11:35:47 »

ako ne se bori za moita 3ka po analiz ne me interesuva:)

Е, ти пък една 3-ка ли не можеш да изкараш?!

ne kakva da e 3ka!!!! 3 po analiz!! ako smqtash, che e mnogo lesno izpiti za vzimane po analiz ima bol.. davai  :-)
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #62 -: 25.11.2006, 11:39:37 »

Хайде да не отваряме темата за оценки. Всяка специалност има трудни изпити, които се влачат с години. И аз имам такива, но за тях си сядам на дупето и чета, включително и странична литература. Ако трябва намирам кой да ми обясни и т.н. Така, че какъвто и да е изпита не може да не изкараш тройка като си дадеш малко зор.
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #63 -: 25.11.2006, 19:09:18 »

eeee
to s uchene
i baba znae
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #64 -: 28.11.2006, 00:17:35 »

Ooooooooooхххх охохох!!!Така съжалявам, че нямам интернет вкъщи и не можах да се включа в темата по-рано. Ония момък от първи курс твърди, че говори само от свое име, а не стига, че обижда колегите от другите факултети ами и постоянно първокурсниците на ФМИ са му в устата!!! Другият пък образ дрънка, че нямало нужда от такова нещо като ФСС. Ами като си направите представителна извадка за факултета с мнението на студентите-ПО-ГОЛЯМАТА ЧАСТ, тогава правете подобни изводи. Уж Лия била много крайна, а вашето дрънкане  я надмина многократно. Просто недейте да критикувате един млад човек за желанието му да работи в името на нещо, след като вие само си знаете да се кълчите пред компютрите си и оттам спокойно и сигурно да наблюдавате без риск да се опарите. И незнайно как ние нямаме поглед над ФМИ, но някои "господа" изведнъж разбраха всичко за другите факултети, че даже и статистика за времето, което се прекарва в чакане пред кабинети. Еееее, ама вие нали сте от ФМИ, аз защо се съмнявам във вас?! Момичето просто имаше някаква идея, а всички я нападнаха като лешояди. Това ли ви е сплотеността??? Това ли е колегиалната подкрепа за идеите и??? Казахте и да се обърне към форума и какво като го направи??? Май на вас така ви е най-лесно. От монитора да критикувате и спирате в зародиш идеите на момичето. Айде като толкова много ви стиска и ви бива в тия работи да направим публичен дебат за ползите и недостатъците от това да съществува ФСС. И много Ви моля, не се мислете за боговете на университета. Оставете другите да раздават оценки за работата и качеството във факултета ви. Аз самият многократно съм ви хвалил пред кого ли не като едни от най-добрите в страната. Нещо което се съмнявам, че вие ще направите за друг факултет. През цялото време пишете така, сякаш не принадлежите към този университет. Ако сте си правели труда скоро време да отместите поглед от монитора на компютъра си и прочетете някой от по-популярните ни вестници в страната, ще видите колко голямо внимание се обръща на студентското самоуправление като фактор за качеството на образованието и намаляване на корупцията във ВУЗ-овете. Или ще ми кажете "Ние не сме  всички!" Или може би не ви пука за общата оценка, която ще получи университета, в който учите. Дами и господа от студентския и преподавателски състав на ФМИ, дори на сградата на Народното събрание(колкото и да е опетнена сега тя) пише: "Съединението прави силата". Ако казвате, че СС е отживяла, бюрократична(така се изписва правилно) система, то не знам какво бих могъл да кажа за вашата система, в която всеки сам се оправя, ходи и блъска по врати, приказва си сам с когото поиска и за какъвто проблем иска. Вие не сте имали никаква дейност на ФСС в случая, а вече бързате да го погребете!!! Като сте хора математици и информатици, хубаво е да се опирате поне на някаква елементарна логика в изказванията си и да не си противоречите, "ХОРА НА ТОЧНИТЕ НАУКИ". Като сте такива вземете да ходите по земята и не се главозамайвайте с всичко, което сте постигнали. Аз също ви признавам и знам, че подобна студентска организация може само да ви помогне да станете още по-добри, а защо не и най-добрите.
П.П. Знам(и искрено се надявам), че постът ми ще търпи критика, оттук нататък. Ще ви отговоря, когато мога.
П.П.П. Предложението за дебата си остава, да видим дали ви стиска:-)))
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #65 -: 28.11.2006, 01:31:09 »

mi struva mi se che povecheto hora vuv FMI ne se chuvstvat chast ot universiteta
az lichno moga da go kaja za sebe si

interesnoto e che sum chuval docent Rahnev da pravi podobni (ne tolkova kraini razbira se) izkazvania na publichni meropriatia (poslednia sluchai beshe denia na Microsoft na koito prekusna slujitelkata na Microsoft koiato obiasniavashe che universiteta bil partnior na Microsoft i i kaza, che fakulteta e partnior na Microsoft i universiteta niama nishto obshto)

az sum sklonen da se suglasia dori sme se otdelili v druga sgrada da ne si prechim:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #66 -: 28.11.2006, 01:45:19 »

Голямо желание за нареждане, много възклицания, много удивления.  Направо за писател.

Интересно ми е, след като ти ме обвиняваш (като част от хората писали в темата), че разсъждавам нелогично и само си седя пред монитора и се чудя как да попреча на LIA в изграждането на личността й и кариерата й, ти каква логика вкара в твоето изказване освен удивленията, наредбите и емоционалните си излияния?

Интересно ми е и къде ми изпусна логиката по-точно? Казаха ми че ФСС се занимава с това и това, а аз казах, че това и това и сам мога да си го върша и такова нещо не ми трябва. Пробвай да ми оспориш логиката, ако искаш.

Със съжаление ще трябва да ти кажа, че постът ти по-горе дори не можа да ме трогне. И това не защото съм ненормален компютърджия, който не става от компютъра или пък откачен математик, който не се вдига от учебниците. Тия неща са далеч от мен. Просто постът ти може да повлияе с подобни наредби и безпочвени изказвания на някой петокласник, който ще каже "добре" на каквото го накараш. Ти редиш мисли и емоции без да обосноваваш каквото и да било. Всичко виси на някаква дребна нишка в пространството ама аз дори и тая дребна нишка не мога да видя.

Както споменах и някъде нагоре - LIA да прави каквото си поиска. Странно ми е, че й се занимава с подобни неща, но си нейна работа. Да обаче ти не си някой, който може да ми държи сметка защо имам някакво мнение или позиция при положение, че ти сам не можеш да аргументираш някаква нормална теза, зад която да застанеш. Очевидно при теб всичко е на емоционална основа, защото не одобряваш нещо и това е. До там.

На тоя етап информацията за другите факултети ми е сравнително бедна, но това, което чувам от приятели и познати, които не учат във ФМИ, разбирам че обстановката е различна, както и начинът на работа. Разбира се не се ангажирам с крайни изказвания, но малко помалко си формирам една представа, която клони по-скоро към тази на Stilgar, отколкото към идеята, че съм преди всичко студент в ПУ, а не на ФМИ.
Активен
Too short signature limits.

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #67 -: 28.11.2006, 11:32:52 »

Това, че не си видял никаква нишка, говори само, че или си чел не както трябва или просто имаш проблеми с четенето. Май ще трябва да се изразя далеч по-простичко, та да не се чувстваш пренебрегнат.
Най-напред стоя твърдо зад положителното си изказване към вашия факултет.
Ако имам нещо против, то е само и единствено срещу хората, които се изказват като теб. Не знам какво можеш и не можеш да си правиш сам(просто защото нямам наблюдения), а и не ме интересува. От такива саможивци, които нито търсят, нито явно ще дадат помощ, когато им поискат, достатъчнои съм слушал. Ако искате сега по тая ваша логика в ЕС да се отцепим тотално и хич за нищо да не ги бръснем, а само за бройката  да се пишем там.  Щях да си замълча ако ти просто бе казал: "Не изпитвам нужда да се занимавам с нещо подобно" при отговора си на поста. Но ти изкара въпроса принципен и аз съм длъжен да защитавам идеалите, в които вярвам. Изказването ми си е съвсем нормално. Ако ти се струва нещо кой знае какво, седни и чети художествена литература или вестници. Понеже не можеш да се аргументираш както трябва, ти атакуваш какво съм вложил и какво не в думите си. Но все пак ти благодаря, че похвали писателския ми "талант". Ако още не ти е станало ясно, няма човек в студентски съвет, който да е получил някаква кой знае каква облага, освен може би приятелско потупване по рамото или кимане. Самият факт, че Лия трябваше да ви търпи критиките без ни най-малък, повод доказва думите ми. И за да съм кратък:
Това, което се опитах да ви обясня е , че няма начин човек да се развива без да си взаимодейства с другите. А това не се ограничава само с хората във факултета, в който е. Необходимо ни е да мислим себе си като част от нещо общо, единно за всички. Ако някой иска да търси пътя си сам самичък, то това си е негов проблем, но поне да не спира желанието на другите. Ако не ти се струва аргумент това, че студентското самоуправление е важен фактор за висшето ни образование, кажи го на министъра на образованието, както и на другите преди него, които го изразиха.
Сигурно още ще има доста още да ме поплюеш, но моят съвет е просто да пишеш конкретно по темата за ФСС, вместо да критикуваш начина ми на писане!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #68 -: 28.11.2006, 13:50:40 »

Самият факт, че Лия трябваше да ви търпи критиките без ни най-малък, повод доказва думите ми.
Щом LIA не може да търпи критики, да не пуска тема. Тук всеки има право на позиция и на мнение. За разлика от нас обаче, ти не изразяваш мнение, а плюеш по тия, които го правят. Именно заради това сега те плюя, ако не усети.

Цитат
Ако не ти се струва аргумент това, че студентското самоуправление е важен фактор за висшето ни образование, кажи го на министъра на образованието, както и на другите преди него, които го изразиха.
Зам. министъра, който въведе тая работа със самоуправлението, ми беше директор 5 години и неведнъж съм участвал в подобни самоуправления. Уверявам те, че съм наясно какви са предимствата и т.н. Още повече аз не съм отирчал нищо в тая връзка (може би се изчерпа голямата аргументация?).

Продължавам да твърдя обаче, че ти пишеш тук просто, за да нареждаш хората, а не за да си защитаваш позицията си. Това лъха още от първото ти мнение и ясно се вижда от злобарската реплика:
Цитат
Ooooooooooхххх охохох!!!Така съжалявам, че нямам интернет вкъщи и не можах да се включа в темата по-рано. Ония момък от първи курс твърди, че...
(Интернет се пише с главна буква между другото.)
Активен
Too short signature limits.

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #69 -: 28.11.2006, 14:30:53 »

Здравей Owned by Lou Dantes,

първо искам да се извиня за гневния си пост(преди около седмица) ... реагирах спонтанно и доста крайно.
Гледах нещо което Kelli_Mutu™ е написала преди няколко дни (http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?PHPSESSID=16dd91b5be4f66a3519c158f3ae83b93&topic=2066.0). Засегнатата тема е много сериозна.
Интересно ми е да чуя твоето мнение по въпроса ... и като цяло какво би могъл да направи ФСС или СС в случая. Как би могла подобна организация да пробуди интереса на студентите или да намери допълнително финансиране към обявените стипендии?
Ако наистина имате конструктивни идеи ще съдействам както и колкото мога за създаването и поддържането на ФСС във ФМИ.

Поздрави
          Ники Вълчанов
« Последна редакция: 28.11.2006, 21:00:30 от n_valchanov »
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #70 -: 28.11.2006, 14:43:04 »

Не мислих изобщо да отварям темата, но точно сега намерих 2 минути, в които не се налага спешно да свърша нищо и реших да те удостоя с честта(да се надяваме за последен път). Сега иди да си измиш личицето и зъбките, облечи се прилежно и се разходи малко. Приятен ден...
 
~LIA~
Оо, скъпа принцесо. Не ме удостоявайте с чест, която не търся. На друг си я пробутвайте. :) Нито търся нещо от вас, нито ми трябвате за нещо.

За протокола не мога да не отбележа, че 5 пари не давам какво има до на LIA главата. :)
Активен
Too short signature limits.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #71 -: 28.11.2006, 17:27:59 »

predlagam tezi ot SS da ne se zanimavat s glupavi sporove po forumite, a da se zaemat s moia problem:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

masha

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #72 -: 28.11.2006, 19:08:07 »

Смятам,че идеята ма Лия е чудесна!Аз съм 4 курс така че ми е късно да се занимавам с такива неща,но наистина през цялото ми следване съм чувствала липсата на подобно организаторско тяло!
Вие,които така нетактично и грубо  тръгвате да нападате и обиждате момичето явно или въобще не се интересувате от бъдещето си,или сте прекалено отворени,или  сте абсолютни дебили!
Каква информация ще получите от "даскалите"си като повечето от тях по-далеч от дисциплината си не виждат,тук не става въпрос някой да ти обясни метод за решаване на задачи или да ти докаже някоя теорема....Има доста административни въпроси и неща, които човек няма от къде да научи...Администрацията в нашия факултет не е на чак толкова блестящо ниво и много от нещата които се случват студентите ги разбират като слух, който се носи от уста на уста или по някакви подобни примитивни начини...
Аз съм редовен студент,посещавам редовно занятията,имам добра комуникация с повечето от преподавателите и въпреки това доста често съм изпадала в положението "не чула и не разбрала",а не би трябвало да е така.
Дано само това момиче да успее да издържи и да успее да осъществи идеята си!Мисля,че е чудесна!!!Стискам ти палци!
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #73 -: 28.11.2006, 19:51:24 »

!!!!!VNIMANIE!!!!!
PREPINATELNITE ZNACI NE ZAMESTVAT INTERVALITE
VINAGI NATISKAITE ONOVA DULGOTO KOPCHE V SREDATA NA DOLNIA RED NA KLAVIATURATA SLED KATO NATISNETE KOPCHE NA KOETO IMA PREPINATELEN ZNAK ILI PROSTO NE PISHETE PREPINATELNI ZNACI!


mi ne chetesh site-a za tva ne si razbrala
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #74 -: 29.11.2006, 00:07:40 »

Аз съм редовен студент,посещавам редовно занятията,имам добра комуникация с повечето от преподавателите и въпреки това доста често съм изпадала в положението "не чула и не разбрала",а не би трябвало да е така.

Аз също като теб съм редовна, посещавам всичко и не съм изпадала в такава ситуация.
Това да не е гимназията да ти казват по сто пъти какво, кога, защо... трябва и сам да се оправяш. Аз съм 3ти курс, обаче до сега не съм имала проблеми. Примерно една чисто административна работа имах да свърша и ходих, говорих с декана и той подробно ми обясни какво да направя и се справих сама:) Не е толкова трудно. Връзката с учители и администрация според мен е доста добра, винаги мога да отида да питам за каквото и да е.
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #75 -: 29.11.2006, 01:07:49 »

osven tova sme nai-internet fakulteta taka che dosta neshta moje da gi nauchish bez da izlizash ot vkushti
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #76 -: 29.11.2006, 08:46:09 »

Ще направя кратко изявление за заинтересуваните.
До средата на декември ще се определя състава на СС и за тази цел е нужно всички представители от факултетните СС-и да са вече на лице. За сега представителите от нашия факултет са малко, което е в наш ущърб, така че който има желание да се включи-нека да се присъедини сега. За повече информация може да ме питате лично.
Искам да дам едно малко пояснение - ФСС няма за цел САМО да урежда административните въпроси вътре във факултета, той също така е и представител на този факултет на общия студентски съвет, който е законово формирана организация и част от институцията ПУ. Този СС има право на бюджет, с който да се реализират качествени проекти и предложения на студентите. Благодарение на него студентите ще имат право да публикуват свои трудове и разработки с по-голямо признание, определят размер на стипендии, ще се работи по въпроси свързани с общежитията и т.н.
Трябва да разберете, че тук не става въпрос само за вашата си паничка т.е. факултет - става дума за целия университет. Дори и да имате добра комуникация с преподавателите и администрацията на ФМИ, то тя е локализирана и ако ви е нужна помощ от друго звено на ПУ ще ви е много по-трудно. Възможно е такава помощ никога да не ви потрябва, разбира се, но не бъдете толкова тесногръди.
Стилги - колкото време ги писа тези постове, ако беше седнал за толкова да си научиш - не тройка, ами поне 4.5 би получил :-D. С повече не мога да ти помогна, така че оправяй се - голямо момче си.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #77 -: 29.11.2006, 17:00:54 »

Стилги - колкото време ги писа тези постове, ако беше седнал за толкова да си научиш - не тройка, ами поне 4.5 би получил :-D. С повече не мога да ти помогна, така че оправяй се - голямо момче си.

~LIA~

purvo tova prosto ne e viarno
vtoro s uchene i baba znae (koeto izobshto ne znachi che purvoto otpada)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #78 -: 30.11.2006, 12:51:46 »

Ами то се е видяло, че с дебели глави спор няма смисъл да си водим. Пак повтарям, на който му стиска и иска да говори по същество, нека да заповяда на открит дебат, а не да се скатава зад компа си. LIA пуска темата, за да потърси съмишленици, а не да бъде нападана. А това кого аз нападам и т.н. ще оставя да се интерпретира свободно, понеже явно някои човешки индивиди твърдо са решили да се пробват в състезанието "Кой ще набърбори най-общи работи". Успех!!! На тези, които все пак се интересуват, както LIA спомена, на 15 януари ще си избираме отново ректор (или малко след това). Студентската квота е 15%. Всеки факултет може да се представи с по 5-ма (студенти и докторанти). Тези хора автоматично стават и част от общото събрение на студентски съвет. Също така имате право и на 5-ма студенти във факултетния съвет, което предполагам си знаете. Ако не се съберете и не си изберете хора за общото събрание на университета, или ние ще си изберем или просто няма да имате никой представител там. На който му отърва и му се занимава...мисля, че LIA e насреща, а и целият студентски съвет.
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #79 -: 30.11.2006, 14:40:18 »

Изборът на ректор е важен. (кой ще бъде човекът, който ще пие кафе с политиците, прави поразии и пречи на ФМИ през следващите години ;) ). 15% е незначително, но според мен студентите от ФМИ би трябвало да дадат гласа си, освен ако всичко не е нагласено предварително. Тогава е по-добре да се бойкотират изборите.

LIA и потенциалните кандидати,

Смятам че ще бъде добре да анализирате ситуацията и хората, които се кандидатират: кой е бил сътрудник на ДС, кой си има незаконен частен университет и има ли изобщо добър кандидат.

а.
Активен