argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Магистратура Предучилищна и начална училищна педагогика  (Прочетена 34591 пъти)

Slanchogled

  • Гост

Привет, колеги!
Замислям се за въпросната магистратура, но едно ме спира - има ли висша математика, изпити по спорт и изобразително изкуство? Търсих учебен план, но не открих нищо. Ако някой има инфо, нека сподели. Завършил съм бакалавър по философия и съответно мога да преподавам философия. Също така в какво се състои дипломната работа, която доколкото знам е задължителна?   :bow:
« Последна редакция: 18.04.2014, 00:00:00 от Slanchogled »
Активен

frerum

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

В тази магистърска програма не се изучава висша математика, тъй като подготовката е за учители за детските градини и началните училища.
Активен

Slanchogled

  • Гост

В тази магистърска програма не се изучава висша математика, тъй като подготовката е за учители за детските градини и началните училища.
Да, но в бакалаврите по ПУНУП учат висша, както и много други студенти в специалности, нямащи нищо общо с математиката  :-(
Активен

tatianna

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте, интересува ме магистратура Предучилищна и начална училищна педагогика. Някой може ли да разясни как точно се провеждат лекциите, т.е. съботно-неделни ли са?

Аз съм завършила магистратура Финансов мениджмънт и гледам, за бакалаври от други направления магистратурата е 5 семестъра. Дали ще мога да се запиша, има ли други случаи като моя?

Другия проблем ми е, че живея в чужбина, дали може само да се ходи на изпити или лекциите са задължителни?
Активен

ANONIMO

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Да, аз също се интересувам как се провеждат лекциите... Моля, ако някой е запознат... нека да обясни :)
Активен

desi popova1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

 ЛЕКЦИИТЕ СА САМО СЪБОТА И НЕДЕЛЯ.
МАГИСТРАТУРАТА Е  5 СЕМЕСТЪРА,ЗАЩОТО СЕ ВОДИ КАТО НЕ СПЕЦИАЛИСТИ, НО ВЪПРЕКИ ТОВА НЕ ТИ ПРЕПОРЪЧВАМ ТАЗИ МАГИСТРАТУРА, ЗАЩОТО ДИПЛОМАТА, КОЯТО ЩЕ ВЗЕМЕШ НЯМА ДА ТИ ВЪРШИ РАБОТА .
Активен

fenka_d

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте аз завърших аграрния и сега съм  се насочила към тази магистратура -5 семестъра(задочно)! Моля ако някой знае да сподели задължително ли е посещаването редовно на лекции ,тъй като съм с малко  дете и не знам дали винаги ще имам възможност.Трудно ли се изкарва магистратурата ,предоставят ли се достатъчно материали необходими за вземане на изпитите?  И въпрос към desi защо дипломата няма да върши работа?Не е легитимна или какво? Благодаря предварително за отговорите много ще съм ви благодарна !
Активен

ANONIMO

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Ех... късно, аз вече записах, но подочух, че лекциите ще са в Кърджали ... и ако  е така  :? направо не знам ...Но защо да не ми върши работа?
Активен

fenka_d

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

До колкото знам в Кържали са лекциите само на тези които са 3 семестъра т.е. са специалисти в областта,бакалавъра е педагогически.Твоя такъв ли е?
Активен

веси2

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Привет от мен!  :wink:
Вече си подадох документи за магистратура за неспециалисти - 5 семестъра! С инженерна специалност съм. Ще пътувам от далеч и ще е "голям зора".  За съжаление, в сайта няма публикувана учебна програма  и няма как да се запознаем с изучаваните дисциплини.  И на мен ми е интересно защо Деси твърди, че не е от полза тази диплома, все пак е магистратура!?
На 10-ти окт. ще чакаме класиране.   :-)
Активен

desi popova1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Всичко е легитимно, но трудно се осъществява процесът от една специалност в друга.
На по елементарно ниво учат се методики по всички учебни предмети и после с тази диплома , никои директор не те взима на работа .
АЗ съм със специалност ПНУП имам магистратура по ПУП и НУп. Самата магистратура аз съм я завършила и тогава всички мои колеги от други специалности имаха проблеми, защото в дипломата няма оценки от методиките.
Тогава ги накараха да изкарат само те срещу 400лв. изпити по тези учебни предмети и тогава тази магистратура стана 5 -семестъра.
Активен

fenka_d

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

desi нещо не разбрах, какво точно искаш да кажеш- малко е неразбираемо или поне за мен.Искаш да ми кажеш че в дипломата няма да имам оценки по методика така ли? и затова директорите не назначават такива кадри?Или сега след като са направили магистратурата 5 семестъра всичко ще се изучава както си му е реда?  Преподавателите как са, държат ли много,изпитите трудно ли ги дават ? Благодаря за отговорите!
Активен

desi popova1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Да много точно ме разбра.
Затова вече е 5 семестъра, за да се обхвата тези методики, които трябва да се учат.
Преподавателите са отзивчиви няма да има никакъв проблем от тяхна страна.
АЗ също кандидатствах за магистратура Образователен мениджмънт.
От 6 -години съм учител в начално училище, но въпросната методика не управлява класа.
ВСичко се ръководи от малките сладури могат да те направят най-щастлив, понякога дори и за срам.
Активен

fenka_d

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Да така е ,навсякъде ,където и да работиш писаното на  теория не ти дава това,което ти дава практиката и занятията!Всичко е до човек,до отношение,до разбиране,до способността да влезеш под кожата на децата за да те обичат и уважават!Деси ако има как остави някакви кординати на лично съобщение за да те потърся за учебници,ако имам нужда.(видях  че си писала че продаваш учебници за ПУП и НУП)
Активен

ANONIMO

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Е значи сми заедно ;) А може ли да ни разясни някой, лекциите за 1 семестър примерно , в продължение на месец всяка събота и неделя ... Питам защото ще пътувам.
Активен

fenka_d

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

и аз това се интересувам в продължение на колко  време( всяка събота и неделя) са лекциите? И задължително ли е да се посещават т.е . пускат  ли списъци? Деси ще се радвам ако отговориш тъй като само ти май си минала през тази магистратура?!
Активен

веси2

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Силно се съмнявам да вземем  материала за един семестър само за 1 месец. От уч. отдел по телефона ми казаха, че програмата е доста натоварена, т.к. обучението е за неспециалисти. Май ще си откараме до лятото в учене през всички почивки - за двата семестъра + през седмицата посещение на детски градини и училища.
Активен

desi popova1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Не се стряскайте! 5седмици по 2-ва дни това са предметите за един семестър.
Даже може да се уговорите с преподавателите за един ден да си вземете лекциите.
До сега каквото сте учили просто забравете магистратурата не е като бакалавър.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!!
Ще се видим в университета най-вероятно за класирането то ще бъде обявено в сайта на педагогическия факултет.
Активен

desi popova1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Никакви списъци не пускат даже и да не ходите на лекции няма да имате проблеми.
www.desi_popova1@abv.bg
GSM 0896342648 с много обич и уважение!
И ПАк успееееееееееееееееееееееееееееееееех!!!!!!!
Активен

fenka_d

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

desi Благодаря ти много ме успокои ,тъй като трябва да пътувам  и съм с малко дете се бях попритеснила малко дали ще успея да се справям.Благодаря ти !Ще се свържа с  теб най-вероятно!
Активен