argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Правила за използване на форума  (Прочетена 70385 пъти)

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #20 -: 19.11.2006, 17:06:40 »

Ок! Веднага като се върне ksx му съобщавам да те прави модератор. Кой форум искаш да модерираш?
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #21 -: 19.11.2006, 17:22:28 »

Public , че е най-интересен  :-)
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Brain

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Цензура!
« Отговор #22 -: 03.12.2006, 11:17:01 »

Както вече веднъж написах по конкретен повод, искам да отбележа, че във форума има цензура! И то произволна и безпричинна! Модераторите си позволяват твърде много и някой трябва да ги озапти. Не може всяко минимално отклонение от обсъжданата тема да се изтрива- това манипулира същността на форума.

Между другото, наясно съм, че настоящата тема няма да изкара днешния ден, както и че всеки постинг, който не допадне на някой от богоизбраните тук, ще изчезва безследно.

Ако не се проемни стилът на модериране, предлагам да вземем мерки в насока защита на интелектуалната собственост!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #23 -: 03.12.2006, 11:42:52 »

Не може всяко минимално отклонение от обсъжданата тема да се изтрива- това манипулира същността на форума.

Цензура няма! Когато в определена секция е зададена конкретна тема говори се точно по нея. Не може темата да е например "Коя специалност смятате, че има по-голяма реализация?" и след няколко поста да започне да се обсъжда озоновия слой. Това е недопустимо и е неуважение към автора на зададената тема. Когато има да споделите нещо по-общо, което стои извън обсега на темата пуснете нова такава във секция "Публик". А ако искате да споделите нещо с конкретен потребител от сорта на "имаш ли скайпа", "кой курс си" и пр., за тази цел се използват личните съобщения. Интересна ми е гледната ти точка за манипулацията-ако може сподели я!

Между другото, наясно съм, че настоящата тема няма да изкара днешния ден, както и че всеки постинг, който не допадне на някой от богоизбраните тук, ще изчезва безследно.

Как така прецени, че поста ще бъде изтрит и няма да изкара много. Аз не виждам защо това да става при все, че той не нарушава по никакъв начин Правилата за използване на форума. Модераторите тук не са богоизбрани. Не смятам, че на някой от тях въобще му се трие и го прави произволно. Имаше доста дискусии на тази тематика, воже да ги прегледаш, за да не се повтаряме наново.

Ако не се проемни стилът на модериране, предлагам да вземем мерки в насока защита на интелектуалната собственост!

Какъв точно е стила на модериране в момента? Какъв мислиш, че трябва да бъде? Предложи начин, по който да се модерира форума. Къде точно има нарушение на интелектуалната собственост? По какъв начин следва последната да се защити?
П.С. Може да погледнеш Закона за авторското право и сродните му права. По смисъла на ЗАПСП интелектуална собственост е "всяко произведение на литературата, изкуството и науката, което е резултат на творческа дейност и е изразено по какъвто и да е начин и в каквато и да е обективна форма" (чл. 3 ал. 1) .  В чл. 4 са посочени обектите, които не са обект на авторски права, а именно:
2. идеи и концепции;
4. новини, факти, сведения и данни.
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #24 -: 03.12.2006, 12:07:35 »

Много добре си вършат работата модераторите, за да изтрият нещо значи са преценили, че не му е тук мястото.Стига сте се сърдили за глупости :wink:
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Цензура!
« Отговор #25 -: 03.12.2006, 20:01:37 »

Цитат на: Brain
Както вече веднъж написах по конкретен повод, искам да отбележа, че във форума има цензура! И то произволна и безпричинна! Модераторите си позволяват твърде много и някой трябва да ги озапти. Не може всяко минимално отклонение от обсъжданата тема да се изтрива- това манипулира същността на форума.
Модерацията на форума, дори не е достатъчна мой човек.

Цитат на: Brain
Ако не се проемни стилът на модериране, предлагам да вземем мерки в насока защита на интелектуалната собственост!
Ква собственост бре - на глупостта и пошлотата ли? Ако не ти харесва форума - свободен си да го напуснеш...

Успех...
Активен

patrisha

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #26 -: 16.12.2006, 23:12:31 »

смятам,че правилата си струва да се спазват!за това са и създадени!добре е,че ги има,защтото до голяма степен успяват да ни покажат,4е живеем в свят,в който все още могат да живеят заедно ред и свобода! :-)
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #27 -: 16.12.2006, 23:27:59 »

Само искам да вметна, че при съставянето на едни правила, които да се спазват от много хора и да са хем либерални, хем достатъчно строги, за да няма простотии и т.н., се иска да се съберат доста хора и да обмислят нещата. И не хора, които споделят едни и същи възгледи и убеждения, а хора със всякакви гледни точки (и които искат да вземат участие, разбира се) и тогава да се състави нещо. До колкото разбирам в момента правилата са писани само от Дони. Значи нищо против нея (казвам го, защото тя все мисли, че имам нещо протв нея :) ), но нито аз, нито тя е достатъчно широкоскорен човек, за да стига до там да пише правила, които хората да спазват някъде си. В случая говорим за нещо нищожно като този форум, но аз виждам резултата - откакто съм тук е имало поне 3-4 спора по повод тия правила и тяхното тълкуване. За да са нещата както трябва е нужно или ksx да си пише правилата и сам да си управлява форума (или Дони в случая), или да се пренапишат като се има предвид виждането на различни хора, посетители на форума.

Поздрави,
Антоний Чонков
Активен
Too short signature limits.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #28 -: 16.12.2006, 23:49:35 »

Аз нищо не правя повече. Съберете се форумците и си напишете правила.
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #29 -: 17.12.2006, 00:00:21 »

Аз нищо не правя повече. Съберете се форумците и си напишете правила.
:-X Искаме си теб, поне аз :-)А и честно не разбирам защо всички недоволстват, винаги съм намирала правота в мненията ти и изтриването на постове.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #30 -: 17.12.2006, 16:20:44 »

ИСКАТЕ ЛИ ДА ИЗТРИЯ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА?
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #31 -: 17.12.2006, 16:36:04 »

Да. Достатъчно е правилата да са морални и общоприети човешки норми на поведение. Поне аз така си мисля. :)
Активен
Too short signature limits.

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #32 -: 17.12.2006, 16:49:25 »

Да. Достатъчно е правилата да са морални и общоприети човешки норми на поведение.

Те са базирани на това, разбира се, но нали се преполага че всички ние сме морални и спазвами някви норми на поведение -- тогава що сме толкова различни?... Правилата бива да са и по-конкретни, за да можем да се обръщаме към тях в повечето конкрентни случаи и тълкуванието им да е по-ясно, не мислиш ли?
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #33 -: 17.12.2006, 16:56:53 »

Мисля, но в този случай ще те насоча към мнението ми малко по-нагоре. Щом има и трябва да има правила, те трябва да се съставят като хората. Не смятам, че 1 човек може да постигне това. :)
Активен
Too short signature limits.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #34 -: 17.12.2006, 17:02:32 »

Не смятам, че 1 човек може да постигне това. :)

Че кой е казал, че правилата са писани само от мен. Първоналаният вариант го подготвих аз. Беше нещо като проект. След това с ksx го обсъдихме и нанесохме няколко промени. В крайния вариант се намесиха и хора, които са юристи, някои от тях работят именно в областта на телекомуникацията и мрежите, така че им се доверявам, че разбират това онова. Освен това правилата стояха изложени във форума и всеки имаше право да направи забележка. Не веднъж съм казала, че ще се радвам на предложения и идеи. На няколко пъти след проведени дискусии правилата биваха променяни. Така, че това говори , че правилата съвсем не са мое дело, макар че аз участвах в създаването им.
Предлагам форумците да си назначите комисия от 12-13 човека и да направят един проекто-правилник. Интересно ми е да видя това.
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #35 -: 17.12.2006, 17:10:57 »

Ти сериозно ли ги мислиш тези неща? Комисии, правилници и прочие, осъзнай се малко.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #36 -: 17.12.2006, 17:21:20 »

Ти сериозно ли ги мислиш тези неща? Комисии, правилници и прочие, осъзнай се малко.

Мисля го не сериозно, а усмихнато  :-P

Комисия е образно казано, ако искаш го наречи екип, група или просто парти с краен резултат. Името не е от значение. Но щом толкова много критики има относно тези що не се съберат десетина човека на по бира и не измислят нещо по-добро. Пък после дано да успеят да угодят на всички.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #37 -: 18.12.2006, 01:48:33 »

И до кога, ако не е тайна, ще ми бършеш постовете от тук? Тва сигурно те кара да се чувстваш много оборотна мадама. Хех ... Патетично.
Активен
Too short signature limits.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #38 -: 18.12.2006, 08:37:43 »

Интересно ми е как така реши, че аз ти ги трия. Тук нищо не съм пипала. Пък и май много ви харесва да обвинявате за всичко мен....е, съжалявам, ама не само аз мога да трия.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Правила за използване на форума
« Отговор #39 -: 18.12.2006, 16:51:02 »

И да не си ти пак е кретенско. Бива да ми изтрият нещо ама 2 пъти да питам защо и да бършат без обяснение... В крайна сметка това е моя интелектуална собственост. Кой има това МОРАЛНО и ЧОВЕШКО право да ми налага цензура на репликите и да ми слага цедка на устата едва ли не? Още повече постът ми не беше встрани от темата и постовете, които вече бяха пуснати в самата тема. Айде вземете се малко в ръце. От няколко дни като са тръгнали излагации и вече няма спирачка.
Активен
Too short signature limits.