argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Езикознание...  (Прочетена 28692 пъти)

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Езикознание...
« Отговор #60 -: 17.11.2008, 20:00:02 »

Аз мога да кажа, че доц. Чобанов е на настроения. Виждала съм го и в много лоша светлина, когато не е в добро настроение и наистина къса на ред и в добра светлина,когато е отзивчив и разбран. Така че голяма част от нещата, които се говорят за него и хубави, и лоши са истина. Аз си взех езикознанието от втория път с (5).На мен лично с цел да ме сметнете за луда ми харесваше начина му на преподаване.Дисциплинирано без излишни глупости.
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re: Езикознание...
« Отговор #61 -: 23.11.2008, 12:34:50 »

По отношение начина на преподаване съм съгласна с мнението на Тони...
Също така доц.Чобанов улеснява студентите,защото лекциите му са предостатъчни,за да се вземе този изпит и то с отлична оценка.
Активен

Dorito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: Езикознание...
« Отговор #62 -: 23.11.2008, 14:04:02 »

И аз така си мисля... лекциите на Чобанов + упражненията на Янев = 100 % подготовка за изпита... Не ми се струва страшен изпита, още повече,че от упражненията много неща стават съвсем ясни  :y:
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Езикознание...
« Отговор #63 -: 23.11.2008, 15:05:31 »

И аз така си мисля... лекциите на Чобанов + упражненията на Янев = 100 % подготовка за изпита... Не ми се струва страшен изпита, още повече,че от упражненията много неща стават съвсем ясни  :y:
Искам само да попитам на теб мина ли ти изпита при Чобанов?
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: Езикознание...
« Отговор #64 -: 24.11.2008, 13:03:20 »

И аз така си мисля... лекциите на Чобанов + упражненията на Янев = 100 % подготовка за изпита... Не ми се струва страшен изпита, още повече,че от упражненията много неща стават съвсем ясни  :y:

Много точно :y: Лекциите на Чобанов са страшно изчерпателни и систематизирани, а Янков обяснява много добре материала :-) :wink: Нищо друго не ви трябва, за да си вземете този изпит :-)
Активен

loveman

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Езикознание...
« Отговор #65 -: 30.11.2008, 09:30:28 »

 Здравейте!Аз сега съм БФ-задочно,1 курс и изпита ми ще е при Чобанов.Изпитвал ли е някой от вас?Ако да кажете нещо, моля.:bow:
« Последна редакция: 30.11.2008, 11:27:29 от Toni87 »
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Езикознание...
« Отговор #66 -: 30.11.2008, 11:27:37 »

Здравейте!Аз сега съм БФ-задочно,1 курс и изпита ми ще е при Чобанов.Изпитвал ли е някой от вас?Ако да кажете нещо, моля.:bow:
Чобанов изпитва по различен начин.Зависи в какво настроение е.Изпита може да е устен(той минава бързо и лесно-както казва самия Чобанов,или знаеш или не).Може да е писмен-2 теми.Може и да е отворен тест с около 12 въпроса от целия материал.Ако изпита е устен ще ви зададе 3 въпроса,трябва да говорите и по 3 въпроса задължително. Ако е писмен шанса ви да го издържите е по-голям.Мит е че при доц.Чобанов не може да се преписва,много мои колеги преписаха.Но си е рисковано понеже ако те хване да преписваш...Ако те интересува нещо по-конкретно питай! Успех!!! :y: :y: :y:
« Последна редакция: 30.11.2008, 11:35:16 от Toni87 »
Активен

Stefy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Езикознание...
« Отговор #67 -: 30.11.2008, 13:34:59 »

Колеги, кога е изпитът на задочниците по езикознание при доц. Чобанов?

На БЕРЕ и РФ е на 15.12 - от 10 часа
На БЕИ и БФ е на 14.12 незнам от колко часа
Активен

klio_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: Езикознание...
« Отговор #68 -: 30.11.2008, 18:25:31 »

Здравейте!Аз сега съм БФ-задочно,1 курс и изпита ми ще е при Чобанов.Изпитвал ли е някой от вас?Ако да кажете нещо, моля.:bow:

Здравей, колега. Аз съм БЕИ. ЗО І курс.  :wink: Да те питам дали трябва да четем и от учебника на Елка Добрева, защото по време на лекциите доц. Чобонов я спомена няколко пъти ?  :s: Аз иначе не знам как успях, но всяка дума му записах и мисля само от лекциите да уча. :wink:
Активен
Bid my blood to run...

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re: Езикознание...
« Отговор #69 -: 30.11.2008, 19:32:23 »

Klio_f ,лекциите са напълно достатъчни,но тъй като няма да успеете да обхванете целия материал,препоръчвам ти учебника по езикознание на И.Дуриданов и В.Георгиев.Аз учих по този начин и изпитът ми мина повече от успешно  :-)
Активен

Stefy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Езикознание...
« Отговор #70 -: 01.12.2008, 10:00:23 »

Здравейте!Аз сега съм БФ-задочно,1 курс и изпита ми ще е при Чобанов.Изпитвал ли е някой от вас?Ако да кажете нещо, моля.:bow:

Здравей, колега. Аз съм БЕИ. ЗО І курс.  :wink: Да те питам дали трябва да четем и от учебника на Елка Добрева, защото по време на лекциите доц. Чобонов я спомена няколко пъти ?  :s: Аз иначе не знам как успях, но всяка дума му записах и мисля само от лекциите да уча. :wink:
Колеги аз съм от БЕРЕ задочно 1 курс. Започнах да уча по езикознание и само мога да ви го похваля на Елка добрева учебника много готино е обяснено всичко, а и асистента на Чобанов спомена, че учебника е хубав и можем да четем и от него.
Желая ви много успех на 14.12  :wink:
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Езикознание...
« Отговор #71 -: 01.12.2008, 11:54:46 »

Аз когато бях на лекции при доц.Чобанов го питахме за някакъв учебник, от който можем да учим,а той каза че лекциите са му достатъчни. Ако изпита ви е устен важното е да не ъкаш,да не мрънкаш,а да говориш ясно и бързо.Неговите лекции неистина са изчерпателни. По мое мнение стига да ги научиш добре не ти трябват допълнителни материали. Важни са и упражненията,от тях също дава въпроси на изпита. Желая ви успех!Не се стресирайте.Абстрахирайте се от всички глупости които сте чули за доц.Чобанов понеже те могат да ви повлияят.Много мои колеги ги скъса на устния,въпреки че си знаеха материала,понеже загубиха и ума и дума пред него.Така че споко и да ви скъса не е страшно,на всеки се случва все някога да го скъсат. Любимата му тема е "Ономастика",тя му е слабост.
Активен

klio_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: Езикознание...
« Отговор #72 -: 01.12.2008, 15:07:00 »

 8-) Асистентът  :mmm: каза, че ще е тест. Някой може ли да напише нещо, какви са му тестовете ? И ако някой знае от колко часа сме на 14 декември да пише.  :-)
Активен
Bid my blood to run...

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Езикознание...
« Отговор #73 -: 01.12.2008, 18:06:00 »

8-) Асистентът  :mmm: каза, че ще е тест. Някой може ли да напише нещо, какви са му тестовете ? И ако някой знае от колко часа сме на 14 декември да пише.  :-)
Теста е отворен (т.е.отговаря се на въпросите,не е с А,Б,В) съдържа около 12-14 въпроса,части от тема.Например:флективни езици са?Езиците на евреите са?Видове синтагма.Ами не се сещам в момента за други въпроси,но общо взето беше обхванал голяма част от материала.Ако се сетя за други въпроси ще ги напиша по-късно.
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re: Езикознание...
« Отговор #74 -: 01.12.2008, 19:18:06 »

Тестът обхваща по-голяма част  от материала,а също така не е един за всички,а са няколко варианта...Той ще ви разпредели къде да седнете.Конкретно в моя вариант имаше въпроси за книжовния език,омофони,за видове срички,какво е фонема,морфема и т.н. ....не си спомням останалите,но не е труден тестът  :-)
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: Езикознание...
« Отговор #75 -: 01.12.2008, 21:34:24 »

Хубавото на теста е, че не е необходимо да пишеш много и подробно(както е при писмен изпит с 2 или 3 въпроса), но за сметка на това трябва да си чел/а всичко и да имаш знания от целия материал... Миналата година на изпита Чобанов ни даде тест, 12 въпроса (ако не се лъжа), които бяха много разнообразни - както вече казах по-горе обхващаха целия материал... До колкото си спомням в моя тест имаше въпроси за супин, сричка, морфема, кои са романските езици и... за други не се сещам :wink:

Но това, че миналата година изпитът беше под формата на тест, не означава, че и тази година ще е така, така че се гответе за всякаки вариации :wink: :-)
Активен

Stefy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Езикознание...
« Отговор #76 -: 01.12.2008, 22:58:37 »

8-) Асистентът  :mmm: каза, че ще е тест. Някой може ли да напише нещо, какви са му тестовете ? И ако някой знае от колко часа сме на 14 декември да пише.  :-)

Сигурно и вие сте като нас от 10, но по-добре някой да иде да провери в университета,защото за предишния изпит голямо мотане беше
Активен

klio_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: Езикознание...
« Отговор #77 -: 02.12.2008, 23:36:08 »

Аз когато бях на лекции при доц.Чобанов го питахме за някакъв учебник, от който можем да учим,а той каза че лекциите са му достатъчни. Ако изпита ви е устен важното е да не ъкаш,да не мрънкаш,а да говориш ясно и бързо.Неговите лекции неистина са изчерпателни. По мое мнение стига да ги научиш добре не ти трябват допълнителни материали. Важни са и упражненията,от тях също дава въпроси на изпита. Желая ви успех!Не се стресирайте.Абстрахирайте се от всички глупости които сте чули за доц.Чобанов понеже те могат да ви повлияят.Много мои колеги ги скъса на устния,въпреки че си знаеха материала,понеже загубиха и ума и дума пред него.Така че споко и да ви скъса не е страшно,на всеки се случва все някога да го скъсат. Любимата му тема е "Ономастика",тя му е слабост.

 Сега разбирам защо бяха анкетите за имена на деца от смесен брак.
Активен
Bid my blood to run...

klio_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: Езикознание...
« Отговор #78 -: 02.12.2008, 23:43:38 »

8-) Асистентът  :mmm: каза, че ще е тест. Някой може ли да напише нещо, какви са му тестовете ? И ако някой знае от колко часа сме на 14 декември да пише.  :-)

Сигурно и вие сте като нас от 10, но по-добре някой да иде да провери в университета,защото за предишния изпит голямо мотане беше

По етнология беше страшно чакане...ама си струваше! Само час докато започне изпита и 2 докато ги провери понеже беше писмено.

 :bow: Благодаря на всички колеги, които изказват мнение и опит по въпроса ми. Късмет на всички ! :wink:
Активен
Bid my blood to run...

paralax

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re: Езикознание...
« Отговор #79 -: 04.12.2008, 14:10:48 »

Сега разбирам защо бяха анкетите за имена на деца от смесен брак.
Сега разбирам защо бяха анкетите за имена на деца от смесен брак.
Той тези анкети ги прави от ехееее.....!  :-D
Преди 6 години и на нашия курс беше дал! :-D
Активен