argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Езикознание...  (Прочетена 28681 пъти)

klio_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: Езикознание...
« Отговор #80 -: 14.12.2008, 15:15:59 »

Klio_f ,лекциите са напълно достатъчни,но тъй като няма да успеете да обхванете целия материал,препоръчвам ти учебника по езикознание на И.Дуриданов и В.Георгиев.Аз учих по този начин и изпитът ми мина повече от успешно  :-)


Колегииии, взех си изпита по лингвистика от първия път с отличен 6 :sun: !!!!! Беше устно, дадоха ни по три въпроса.  8-)Много ни разхождаха, задаваха доста въпроси, беше уникално и запомнящо се. Не е толкова страшно просто трябва да сме си научили и да не се притесняваме.  :beer: Успех на всички колеги, на които им предстои изпит по лингвистика!  :-*
Активен
Bid my blood to run...

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re: Езикознание...
« Отговор #81 -: 15.12.2008, 13:45:03 »

Браво,колежке!  :-) Скоро идва и нашият ред  :-(
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re: Езикознание...
« Отговор #82 -: 17.12.2008, 17:18:53 »

И кое точно те смути в начина му на оценяване?Когато човек излага мнение по даден въпрос,най-малкото трябва да се аргументира...
Активен

kefalcho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Езикознание...
« Отговор #83 -: 01.01.2009, 14:40:28 »

Вятър
Member
Публикации: 21   
   
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #84 -: 23.03.2008, 15:07:12 »
"Тва е чудесно но на мен именно този изпит ми уби всякакво желание за работа. За известно време разбира се, не си оставям магарето в калта, но когато положиш адски много усилия за дадено нещо, няма значение какво е и когато видиш ,че се подиграят с това ти става болно. Но както и да е, света не е свършил с един изпит. Е да вярно, замина стипендията и имах нужда от нея но какво пък толкова... има работа Smiley
Не ми е за безсънните нощи и здравия труд, най-ми е криво от отношението. Малко или мн
ого сме зрели хора и заслужаваме минимални ако щеш наченки на уважение. "
  Цитирам Вятър със закъснение,просто ми трябваше време да се успокоя .
Активен

стеленцетоо_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Езикознание...
« Отговор #84 -: 14.01.2009, 20:51:55 »

Здравейте, аз съм втора година студентка СФ с полски език. Бих искала да попитам някой дали знае дати при него за тази сесия (може датите да са на БФ, СФ 1курс, Балканистика и всички, които имат при него). Благодаря ви предварително!
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re: Езикознание...
« Отговор #85 -: 17.01.2009, 08:04:08 »

12 февруари 8:30ч. специалността мие БЕРЕ  :wink:
Активен

стеленцетоо_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Езикознание...
« Отговор #86 -: 18.01.2009, 16:08:45 »

Мерси polq_  :-) Ако знае още някой дати, да казва. Благодаря!  :bow:
Активен

стеленцетоо_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Езикознание...
« Отговор #87 -: 19.01.2009, 12:26:40 »

Имам още един въпрос- може ли да се явяваме няколко пъти през сесията на един и същи изпит с индивидуални протоколи?
Активен

Лунатик

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re: Езикознание...
« Отговор #88 -: 29.01.2009, 10:33:58 »

 :-) :-) :-)
На всички, които още не са имали изпит при доц. Чобанов, искам да кажа, че е повече от безсмислено да се влияят от лошите неща, които чуват за него от други колеги. Казвам го от опит, защото преди четири дни мислех за този изпит като за някакво непреодолимо препятствие, като за нещо свръхтрудно - в действителност се оказа като всеки друг - ако знаеш, се справяш и обратно. Материалът не е труден, нито кой знае колко обемен, лекциите на доцента са кратки и кристално ясни. Хората, които се чувстват "онеправдани", всъщност пренебрегват някаква важна причина - или не знаят защо са в университета, или знаят, но искат да получават шестици, без да са положили капчица труд, разчитайки да препишат, или преподавателят да е снизходителен. Всъщност ние отделяме пари и време за качествено образование.  :bravo:
От "другия тип" хора ( 8-)) ще чуете само, че доц. Чобанов е малко по-строг преподавател.   :y:  :-)
Успех на всички и наистина би било добре, вместо постоянно да коментираме "несправедливото отношение" на преподавателите, да се постараем да бъдем поне малко обективни към себе си.  :-P
Активен

Sicky

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
  • Biologically Affected
    • myspace
Re: Езикознание...
« Отговор #89 -: 12.02.2009, 21:52:25 »

Ами... аз нямах честа да се явя на изпит при него,защото се освободих. Впечатленията ми от него са свързани главно с уникалния му подбор по отношение на цветовете на пуловерите  :toivo:
На голяма част от колегите ми от БЕИ им понаписа доста двойки...
Активен
enemy of man kind

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re: Езикознание...
« Отговор #90 -: 03.03.2009, 17:09:40 »

Доц. Чобанов е преподавател, от когото студентите могат да получат много знания, стига да положат усилия и да седнат да четат, когато дойде време за изпита. Строг е, но справедлив! Не се влияйте от отрицателните мнения за него, защото това повлиява на оценката.
Активен
Love, love and love.

klio_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: Езикознание...
« Отговор #91 -: 06.03.2009, 02:26:30 »

Ами... аз нямах честа да се явя на изпит при него,защото се освободих. Впечатленията ми от него са свързани главно с уникалния му подбор по отношение на цветовете на пуловерите  :toivo:
На голяма част от колегите ми от БЕИ им понаписа доста двойки...

Колега, нещо против жълтичкото пуловерче ли имаш ? :-P На нашия изпит беше с него...
Активен
Bid my blood to run...

lady

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: Езикознание...
« Отговор #92 -: 07.04.2009, 15:30:20 »

Разширена магистратура по английски език - как протича изпита, колеги? Едно изречение не ми влиза в главата.  :?
Активен