argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35   Надолу

Автор Тема: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!  (Прочетена 220196 пъти)

Radeto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
  • Български език и история - 1ви курс
Етнология при Кръстанова?
« Отговор #100 -: 03.11.2008, 16:10:12 »

Някой може ли да каже как минава изпита при нея и въобще откъде намирате материали, че то при нея не се записва, а само се говорят разни неща, които се изпаряват във въздуха без дори да минат покрай ушите на когото и да било.
Активен
Не за вражда, за обич съм създадена!

Stefy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Български фоклор при Странджева
« Отговор #101 -: 28.11.2008, 13:44:50 »

Не е толкова страшен тоя изпит. При нас беше писмен и после имаше устна част за тези, на които неможеше да реши колко да пише :) аз бях от щастливците, които препита и устно и не беше трудно. Четох само от лекциите й и нямах проблем, взех си изпита с 6  :wink:
Активен

danigalevara

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Български фоклор при Странджева
« Отговор #102 -: 08.12.2008, 12:30:36 »

 На нас ни каза,че лекциите са за тройка,а ако някой иска по-различна оценка да чете Динеков.Аз учих само от лекциите, предадох курсова работа и ми писа четворка.Мойта колежка също и предаде курсова,но беше учила от учебник и на нея и писа петица.Каза също,че ще препита и устно тези, за които се колебае,обаче никак не и беше до това...
Активен

bambinaghost

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Изпит по СБЕ, Зидарова
« Отговор #103 -: 21.01.2009, 00:31:13 »

Случайно някой да знае как протича този изпит? Аз съм втори курс АФ, нямам представа какво ни чака...
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re: Изпит по СБЕ, Зидарова
« Отговор #104 -: 21.01.2009, 01:41:27 »

Изпитът при доц. Зидарова е писмен. Аз имах изпит при нея миналата година, но на самия изпит бяхме при друг преподавател. Важното е да не се опитваш да преписваш, защото имаше много хванати с пищови и с анулирани работи.
Желая ти успех!  :-)
Активен
Love, love and love.

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

Колеги,можете ли да кажете нещо повече за това как протича изпита при доц.Нейчев?Благодаря ви предварително! :bow:
Активен
The best yet to come!!!

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Изпит по СБЕ, Зидарова
« Отговор #106 -: 22.01.2009, 09:48:45 »

Моя изпит беше при Зидарова. Даде на всеки по отделно листче с по два въпроса. Доста колеги преписваха,тя беше доста разсеяна на изпита. На почти всяко листче имаше по един въпрос за чуждите думи в българския език. До колкото видях листчетата бяха стари,предполагам че използва винаги едни и същи.
Успех на изпита. :y:
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

Влизаш, теглиш си билет, мислиш, говориш.
Ако не си чел произведението - или си признаваш чистосърдечно и си излизаш, или говориш и се молиш да не те усети, защото усети ли те, пак си тръгваш :evil: Ако си чел произведението, имаш много добри шансове да си вземеш изпита от раз.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

Благодаря за инфото,а искам да попитам някой има ли "Вий" и "Ревизор"на Гогол и "Кавказки пленник"на Пушкин.Ще съм ви много благодарна,ако дадете някой линк !!!! :-)
Активен
The best yet to come!!!

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128

Произведенията на Гогол тук:  http://www.ngogol.ru/book/
Кавказки пленник тук: http://www.rvb.ru/pushkin/01text/02poems/01poems/0785.htm?start=0&length=all 

ПС Произведенията са на руски, в електронен вид на български едва ли ще намериш. Не си казала коя специалност си и не знам на какъв език ги изучавате.
Активен

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

Благодаря ти за произведенията,макар че съм БФ и не знам колко ще ги разбера на руски,ама като не мога да ги открия на български,нямам избор! :bow: :bow: :bow:
Активен
The best yet to come!!!

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет

Колега, не забравяйте че тези книги ги има и на хартиен носител и могат да се намерят във всяка библиотека. Като човек, който е чел част от тях на руски не ви препоръчвам да се пробвате. Освен ако не знаете наистина езика.
Активен

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

Ами за съжаление не можах по никакъв начин да ги открия на хартиен носител-поради простата причина,че или са откаснати от самата книга или някой ги е взвл и е забравил да ги върне "случайно"..а след като се прибрах вкъщи щанса да ги открия стана още по-малък.Благодаря все пак за отговора ;).
Активен
The best yet to come!!!

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

Angel, кога ти е изпитът? Май ги имам, мога да ги сканирам и да ти ги пратя по мейла, ако не ти е късно.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

Erelwind

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72
Влашки...
« Отговор #114 -: 19.03.2009, 15:46:12 »

Има подобна тема, видях, но тук въпросът е конкретен, насочен предимно към трети или четвърти курс.
Нямах възможност да посещавам първите упражнения по АЗЕЛ при Влашки. И така станаха 3. Казал е, че при три отсъствия не  допуска до изпит.  Има ли все пак някакъв шанс да отида на изпит? Това празни думи ли са или вероятността да не отида на изпит си е 100%?
Благодаря предварително.  Ще оценя съветите Ви. Нужни са ми :(
Активен

sweetnight

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: Влашки...
« Отговор #115 -: 25.03.2009, 10:26:37 »

Това, което прави Влашки с отсъстващите е всеизвестно. Не искам да те плаша, но човекът не само не допуска до изпит, но и не дава заверки, ако имаш повече отсъствия. Чисто приятелски съвет - иди говори лично с него, извини се, че си отсъствала, изтъкни уважителна причина (работя, не е такава) и не изпускай повече упражнения. Наваксай си пропуснатото и поне ще имаш шанс. Много е важно да се извиниш наистина. Упражненията ще са ти много полезни, каквото казва да четеш, чети.  Искрено ти пожелавам успех, защото дисциплината е наистина тежка.
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook

На 26.04. имаме изпит при проф. Игов, та да попитам как минава изпита при него? Освен на Иво Андрич, на какво друго държи? Ще бъда благодарна на всякаква информация...  :bow:

За улеснение на колегите, добавям задължителните за четене творби. Успех на всички!  :-)

ОСТАВАТ:
1.Карл Хинек Маха - "Май"
2.Адам Мицкевич - "Пан Тадеуш", "Кримски сонети"
3.Болеслав Прус - "Кукла" или "Фараон"
4.Хенрик Сенкевич - "Кво вадис", един роман, разкази
5.Борисав Станкович - "Нечиста кръв"
6.Бранислав Нушич - "Автобиография", "Доктор", "Госпожа министершата"
7.Ярослав Хашек - "Швейк"
8.Карел Чапек - един роман (по избор), една драма (по избор), разкази
9.Милан Кундера - един роман (по избор)
10.Ярослав Ивашкевич - роман или две новели (по избор)
11.ИВО АНДРИЧ - "ПРОКЪЛНАТИЯТ ДВОР", ЕДИН ИСТОРИЧЕСКИ РОМАН (ПО ИЗБОР), ДВЕ НОВЕЛИ И ДВЕ ЕСЕТА (ПО ИЗБОР)
12. Полски поети (един автор по избор): Юлиан Тувим, Леополд Стаф, К. И. Галчински, Чеслав Милош, Тадеуш Ружевич, Вислава Шимборска, Збигнев Херберт
13.Полски прозаици (един автор по избор): Витолд Гомбрович, Мария Домбровка, Йежи Анджейевски, Казимйеж Брандис, Славомир Мрожек
14.Чешки поети (един автор по избор): Петер Безруч, Иржи Волкер, Витезлав Незвал, Владимир Холан, Ярослав Сайферт
15.Чешки прозаици (един автор по избор): Ян Отченашек, Владимир Парал, Йозеф Щкворецки
16.Сръбски поети (един аввтор по избор): Десанка Максимович, Стеван Раичкович, Васко Попа, Иван В. Лалич, Йован Христич
17.Сръбски прозаици (един автор по избор): Оскар Давичо, Добрица Чосич, Меша Селимович, Драгослав Михайлович, Милорад Павич
« Последна редакция: 12.04.2009, 00:16:46 от Диана »
Активен
Love, love and love.

rari

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Влашки...
« Отговор #117 -: 11.04.2009, 00:17:35 »

здравейте!

аз съм втори курс бене. искам да попитам дали някой има протоколите дето трябва да ги правим при Влашки. не целя да ги преписвам, но да се ориентирам в това,което се иска от нас, защото при него сме имали точно два пъти и единственото, което правихме беше да ни чете лекции колко са тъпи студентите и т.н :angry:
Активен

rari

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

здравейте, колеги!

Искам да попитам дали някой има подробни лекции при Нейчев, защото му ходя всеки път на лекциите, но не може вс да се запише. надявам се на отговор  :-)
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет

Няма ли поне един човек в този форум, който да сподели как протича изпита при Светлозар Игов?
« Последна редакция: 21.04.2009, 12:30:09 от Антония »
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35   Нагоре