argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Надолу

Автор Тема: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!  (Прочетена 220144 пъти)

ironmaiden

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Изпитът минава леко, не се притеснявайте( ако ви изпитва Игов, а не асистентката му). Задава елементарни въпроси и не къса на изпита. Ако случайно има някой, който и думичка не може да обели, го кара да дойде друг ден, за да го препита наново.
Успех :)
Активен

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

Изпиът при професор Игов преминава изключително приятно - той се опива по всякакъв начин да помогне на студентите и да пише по- високи оценки . Ако не знаеш наистина ти сава шанс да се явиш на следващия ден . Мисля , че е излишно да споменавам че трябва задалжително да се прочете Иво Андрич - все пак му е любимец .
Активен
The best yet to come!!!

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

Аз имам лекции при доц. Нейчев , но може би липсват 1-2 ,но все пак са добри . Аз учих от тях и имам 6 на изпита при него .Но все пак по- важни са самите произведения , без тях няма как да се мине . Ако искаш ми пиши на пощата да се уточним : svetleto_071@abv.bg
Активен
The best yet to come!!!

play_on

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Изпита при Светлозар Игов беше най-готиния, който някога съм имал, той самият искаше да ми пише висока оценка и задаваше мн.лесни въпроси (дори елементарни)! И самите лексий при него бяха невероятно приятни.  :D :-) :heart:
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: Влашки...
« Отговор #124 -: 17.06.2009, 15:13:22 »

обичайната практика на този субект е да те принизи емоционално.супер много се заяжда без причина. ще слушате само колко малко знаете. как не можете да четете. на зададените му въпроси за два семестъра никой не можа да отговори, поне в нашия курс.отплесва се по негови теми дето в общи линии от студентите стават само охранители и продавачки на дънки.най-голямата измет била се събрала в ПУ-то и такива неща.не му обръщайте внимание изобщо.той е провокатор и само някой да му възрази  започва да го налива здраво.вторият семестър започва както е свършил пролетният със закани че няма да даде заверки и ще къса на изпита.за тези които не знаят той винаги на първото упражнение през есента иска хамлет да е прочетен и го бил казална последното упр.за съжаление има преподаватели, който се помнят с кофти чувства през цялото следване и влашки е от тях
Активен

muhomorka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

 :#1: точно си мислех кой да питам какво се чете по славянски литератури...много хубаво че си го написала.
Активен

kanelka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Какви въпроси горе-долу задава проф. Игов - произведения за анализиране или теоретични (например характеристика на полския позитивизъм) ?
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет

Какви въпроси горе-долу задава проф. Игов - произведения за анализиране или теоретични (например характеристика на полския позитивизъм) ?
Основно изпитва върху произведенията, но има и теоретични въпроси. Анализ на произведението не се прави, а по-скоро го преразказваш, за да види че е прочетено. Държи на Иво Андрич, Сенкевич,Чапек. Като задължително трябва да знаеш повече заглавия на произведения от всички автори. Защото често задава въпроси от сорта(това след като си отговорил на другите два) "Изброй ми шест произведения от Сенкевич". Изпита минава леко. Игов не къса, само връща. Ако не е доволен ще ти каже да идеш в кабинета му след две седмици например. До поправка никой не стига.
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет

Искам да попитам колегите, които вече са имали лекции при проф.Гугуланова по сравнителна граметика  и доц. Тончева по история на българския език дали много държат на присъствието и дали ще ми дадът заверка ако не съм посещавала особено лекциите?Понеже работя (както повечето задочници) и не мога да ходя на лекции, поне този семестър. Ако някой може да ми помогне ще се радва.
Активен

hoodoo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

При доц. Тончева имахме малка контролна в края на семестъра, която беше за допускане до изпит. Като цяло огромната част от курса ходехме доста рядко в часовете и (1-3 пъти за цял семестър), но нямаше проблем с това, стига да си свършиш работата на контролната :) И до колкото разбрах тази контролна е задължителна само за допускане до изпита на редовната сесия - за поправителната всички се "класират". Не знам, обаче, дали няма да се промени нещо през тази учебна година.
Активен

imvera

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107

Гугуланова за заверки със сигурност проблем не прави.Но самият изпит при нея може да се окаже труден за взимане-изпитвайки,задава куп допълнителни въпроси и въпросченца:ако не си присъствала редовно,като нищо може да се оплетеш в тази сложна материя.Определящо за оценката най-вече е да разпознаеш даденият ти текст на какъв език е.
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет

При доц. Тончева имахме малка контролна в края на семестъра, която беше за допускане до изпит. Като цяло огромната част от курса ходехме доста рядко в часовете и (1-3 пъти за цял семестър), но нямаше проблем с това, стига да си свършиш работата на контролната :) И до колкото разбрах тази контролна е задължителна само за допускане до изпита на редовната сесия - за поправителната всички се "класират". Не знам, обаче, дали няма да се промени нещо през тази учебна година.
Това за задочно обучение ли се отнася?А контролната на последната лекция ли я дава или може и по друго време? Ако я намеря и говоря с нея дали ще ми влезе в положение? Да направя контролната друг ден например.
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет

Ако има някой от БФ задочно, на когото е преподавала доц.Тончева моля да сподели мнението си. Дали и при БФ процедира по същия начин и каква е като преподавател?
Благодаря предварително.
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет

Никой ли няма да ми отговори?!
Активен

floros

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
петя чавдарова защо не дава инфо !?!
« Отговор #134 -: 10.09.2009, 15:46:33 »

Здравейте, още преди да свърши летния семестър се бях обърнал към деканата със питане за дати за изпити и те ме уведомиха, че информация за всички дати след като се определят получаваме при инспекторката. От 3 дена звъня на инсп. петя чавдарова (умишлено пиша името и с малка буква) и няма отговор (тъй като е явно много заета в тези 4 часа работно време). Днес явно и дойде кефа и вдигна телефона. Казвам: Добър ден, от деканата ми дадоха този номер, за да се обръщам с въпросни относно датите за изпити. А тя ми отговаря с един тон..: Датите са изнесени пред кабинета, аз не давам такава информация. И преди да кажа каквото и да било тресна телефона и пак не го вдига. Питам аз - трябва да тръгна от точка А (където се намирам в момента) да измина няколко стотин километра, за да дойда и да видя 2 дати и след това обратно?! Ако е така - ок, мн зле. Ако не е така, посъветвайте ме.

П.С. Извинявам се ако темата не е за тук. Можете да я преместите
« Последна редакция: 10.09.2009, 16:13:38 от floros »
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re:петя чавдарова защо не дава инфо !?!
« Отговор #135 -: 11.09.2009, 10:22:18 »

Петя Чавдарова наистина е с много дръпнат характер. На мен лично не ми се занимава с тая жена, нямам намерение да ми вдига кръвното. Единствените случаи, когато съм й звъняла с въпроси за дати на изпит или да ми съобщи оценка, получих същият отговор. Изглежда жената я мързи да работи дори някакви си 4 работни часа.   :hihi: :bravo::-D :haha:
Активен
Love, love and love.

TressJolie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:петя чавдарова защо не дава инфо !?!
« Отговор #136 -: 11.09.2009, 10:40:55 »

Floros, кои дати те интересуват?
Активен

floros

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:петя чавдарова защо не дава инфо !?!
« Отговор #137 -: 13.09.2009, 17:52:32 »

ами интересуват ме датите за поправки и ликвидации на "История на лингвистичните учения" при Чобанов и на АЗЕЛ-а ако има дати.
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re:петя чавдарова защо не дава инфо !?!
« Отговор #138 -: 13.09.2009, 22:01:23 »

Знаете ли какво си мисля аз...?Не ви ли омръзна само да си пишем по форумите за грубото отношение на инспекторките и за това как те вместо да улесняват работата ни (а те за това са там) ни усложняват живота. И въпроса не е дали ти се иска да си вдигаш кръвното или не, а дали имаме достатъчно разум в главата да направим нещо по въпроса. Ако всички недоволни от нея пуснат по една жалбичка мисля, че ще е много добре.
Активен

Иван Георгиев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
  • "Да познаеш себе си-това значи да откриеш вечната

Аз искам да узная как протича самият изпит при доц.Тончева
Моля,споделете
Активен
Елин Пелин-the best!
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Нагоре