argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 35   Надолу

Автор Тема: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!  (Прочетена 221214 пъти)

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/

Здравей,изпитът е един от най-тежките през годините жената си държи много на дисциплината и изисква много.Не си спомням точно по колко въпроса се падаха от билет,като всеки си тегли отделен билет,някъде около 4 бяха,три теоритични и една практическа, в теоритичните влизат две от практическата граматика и една от диалектологията,като задължително трябва да пишеш по всичките теми иначе те къса,макар че и да си писал няма никаква гаранция  :-( за съжаление...ако мислиш за преписване трудно става,защото следи много сериозно и хване ли някой,става много лошо,едни момичета ги хвана на поправката и не им позволи да се явят на ликвидацията,но не е непостижимо все пак...така че ако те интересува нещо,което не съм споменал питай :)
Активен

Иван Георгиев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
  • "Да познаеш себе си-това значи да откриеш вечната

Благодаря ти много за изчерпателния отговор.Мисля,че ми стана ясно за какво става дума  :-)
Активен
Елин Пелин-the best!

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/

Моля,моля пак заповядай,няма проблеми и за друго да ме питаш.Нали трябва да се помага,така че ако имаш въпроси за друго,nа разположение сум ;)
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Морфология на СБЕ при К. Куцаров
« Отговор #143 -: 03.10.2009, 10:02:35 »

Колеги, ако някой е държал изпит при д-р Константин Куцаров моля да сподели как протича изпита. Как изпитва той?
Благодаря предварително!
« Последна редакция: 11.10.2009, 23:27:56 от Антония »
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re:Морфология на СБЕ при К. Куцаров
« Отговор #144 -: 11.10.2009, 23:27:06 »

Никой ли не е държал изпит при Константин Куцаров?
Активен

don vito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Морфология на СБЕ при К. Куцаров
« Отговор #145 -: 12.10.2009, 18:05:41 »

Дава едно изречение, на което да му се направи морфологичен разбор, плюс два въпроса ако не се лъжа-теоретични. Разборът е най-важен. Ако има олимпиада,задължително отиди,дори и да не знаеш много./има ефект поне псоред мен/. На лекции при баща му-проф. Иван Куцаров е най-голямото шоу от цялото следване-той е страхотен преподавател
Активен

sportno_dype

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Български фолклор
« Отговор #146 -: 16.10.2009, 09:46:41 »

Колеги помогнете ми кажете как минава изпита при Странджева утре сам при нея това е пЪрвият ми изпит :-(

Мод: Филолози се водим все пак, старайте се малко повече в правописа, било то и във форум.
« Последна редакция: 16.10.2009, 18:07:54 от BlackGuardian »
Активен

bubinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #147 -: 17.10.2009, 20:02:58 »

Здравейте,някой знае ли как протича изпита по морфология на СБЕ при доц.Маровска,който се е явявал да сподели,защото ни предстои скоро и да знаем какво да очакваме.
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #148 -: 18.10.2009, 18:30:04 »

Моля колегите, които вече са имали изпит по българска диалектология при проф. Бояджиев, да дадат подробности как минава изпитът при него, какви въпроси дава най-често, на какво държи и т.н. Благодаря предварително за всяка информация.  :bow:
« Последна редакция: 18.10.2009, 21:16:42 от BlackGuardian »
Активен
Love, love and love.

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re:Морфология на СБЕ про доц.Маровска
« Отговор #149 -: 18.10.2009, 18:36:28 »

Днес имахме изпит при нея, само че не изпитваше доц. Маровска, а ас. Бистра Дикова. Даде един билет, на който имаше 2 теоретични въпроса, като имахме право да изберем един от двата. След това даде втори с изречение, на което трябваше да направим морфoлогичен разбор. Имахме час и половина на разположение да пишем.
Ако те интересува още нещо, питай. Ще се радвам да отговоря.  :-)
Активен
Love, love and love.

sunny001

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Изпит по АЗЕЛ при д-р Александрова
« Отговор #150 -: 23.10.2009, 19:18:25 »

Моля,ако някой се е явявал на изпит по АЗЕЛ при д-р Александрова,да каже как протича изпитът и какви са нейните изисквания.Благодаря предварително!
Активен

loveman

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Педагогика
« Отговор #151 -: 23.10.2009, 23:34:06 »

Здравейте! Аз съм от БФ, втори курс, задочно и скоро ни предстои изпит по педагогика при доц. К. Къндева. Някой бил ли е при нея, за да каже как минава изпитът.
Активен

imvera

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
Re:Педагогика
« Отговор #152 -: 24.10.2009, 10:08:31 »

Изпитът е писмен,дава два въпроса от конспекта,като разработваш единия от тях по избор,като душа дава отговорът да изобилства от термини и определения .Голям любител на чуждиците,за съжаление.След проверка на работата ти обикновено задава по някой въпрос,но тъй като за тази дисциплина нещата от конспекта доста се припокриват,все пак най-важно е,какво си написал.

P.S.Преписването е почти невъзможно,много дебне... :finger:
Активен

ultraviolet

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Педагогика
« Отговор #153 -: 25.10.2009, 09:43:08 »

доц.Къндева е симпатяга,но много държи да се знае  това което преподава,или  поне да се разбере за какво иде реч.Изпита минава добре.1-во дава 2 въпроса от конспекта да пишете,след което минавате устно,ако има въпроси,си ги задава.Съвет от мен,гледай да минеш на устния по към края,вече е уморена и не задава въпроси.поне при нас така беше.Успех!!!
Активен

klio_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #154 -: 29.10.2009, 21:57:25 »

 :-( БЕИ, ЗО, имам изпит при Къндева и много се притеснявам, мн. е абстрактно това, теории, сложни термини... :cry: Какви въпроси задава най-често ,какво изисква,моля помогнете,колеги, че много ме е страх! :s:
Активен
Bid my blood to run...

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #155 -: 30.10.2009, 07:34:37 »

:-( БЕИ, ЗО, имам изпит при Къндева и много се притеснявам, мн. е абстрактно това, теории, сложни термини... :cry: Какви въпроси задава най-често ,какво изисква,моля помогнете,колеги, че много ме е страх! :s:

Не се тревожи Къндева дава шанс. Дава примерно 4 теми и всеки да си избере по две. Задължително трябва да е една тема от първа част и една от втора. Примерно - "Методи на възпитание" и "Същност на учинето".
Успех!
Активен

iloni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Бъди себе си има достатъчно други хора!
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #156 -: 30.10.2009, 09:44:16 »

Здр :) аз съм руска филология 1курс имам въпрос за проф.Сапарев по Литературна теория :) как минава изпита какво представлява и от къде е най-добре да уча за изпита :)
Активен

klio_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #157 -: 31.10.2009, 22:43:01 »

:-( БЕИ, ЗО, имам изпит при Къндева и много се притеснявам, мн. е абстрактно това, теории, сложни термини... :cry: Какви въпроси задава най-често ,какво изисква,моля помогнете,колеги, че много ме е страх! :s:

Не се тревожи Къндева дава шанс. Дава примерно 4 теми и всеки да си избере по две. Задължително трябва да е една тема от първа част и една от втора. Примерно - "Методи на възпитание" и "Същност на учинето".
Успех!


 :-( Здравей, чудя се дали не направих грешка?!?! Къндева ни даде въпроси и каза,ако не сме сигурни в знанията си да излезем в първите 5 мин. , без да сме скъсани и да дойдем с друг курс ! :s: Уплаших се , поблазних се и и си излязох, много хора излязохме! Дали не сглупих ?! :cry: :cry: Мисълта ми е да не се заяде другия път с нас ?! Ама по втори дял не ми допаднаха въпросите и си мислех,че ще ме скъса и отивам за юни.. :headbang:
Активен
Bid my blood to run...

alex31

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Как протича изпитът по диалектология?
« Отговор #158 -: 31.10.2009, 22:54:14 »

Здравейте!Може ли някой да ми каже как протича изпитът по диалектология при Т.Бояджиев и на какво държи?:-)
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #159 -: 01.11.2009, 14:18:02 »

Отговор на клио-еф!.Абсолютно си сглупила.Никога , ама никога , не се отказвай-това което си го направила ще съжаляваш дотогава докато си вземеш изпита!То ти седи в подсъзнанието и след време , когато започнеш работа ще ти се отразява подсъзнателно!Отидеш ли на изпит-  край ще пълзиш ако трябва по пода ( в преносен смисъл) ,но ще трябва да го вземеш.Ако ли пък случайно нямаш късмет(защото и това често пъти се случва, по най-различни причини) ,то тогава поне ще разбереш къде ти са пропуските и на какво трябва да наблегнеш за поправката,а така както си направила увеличаваш ентропията във вселената!Винаги се стреми към обратното на хаоса-простота ,инфо ит.н. инж. Марин Янков 5 курс ,Право, ПУ
Активен
Всичко е любов
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 35   Нагоре