argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Надолу

Автор Тема: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!  (Прочетена 220069 пъти)

bizlimpkit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #380 -: 20.12.2010, 20:46:38 »

Интересува ме как протича изпита по Психология при проф.Стаматов. Конспекта се състои от, да кажем, целия учебник...няма ли някои теми спо-голяма честотност,които дава на изпита, или пък любими теми и т.н. ???? Ако някой ми отговори много бързо, ще направя снежен човек с него :)))))))))))
Активен
Който не се бои от дявола, не се нуждае от собствен бог...

nana_baby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Костурков
« Отговор #381 -: 05.01.2011, 21:35:47 »

Някой може ли да ми каже сайта на Костурков как е???? :roll: :roll: :roll:
Активен

el_mitkova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Държавен изпит по български език
« Отговор #382 -: 12.01.2011, 15:55:58 »

Ще има ли дати за държавен изпит по български език през февруари/март 2011г.?
Активен

ivetty

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • Българска Филология
езикознание
« Отговор #383 -: 18.01.2011, 21:45:58 »

Искам да попитам знаете ли как протича изпита по увод в езикознанието при д-р Боян Янев?
Активен
Ива Истаткова :)

Nenko_16

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40
  • Български език и новогръцки език - IV курс
Re:езикознание
« Отговор #384 -: 19.01.2011, 14:50:45 »

Искам да попитам знаете ли как протича изпита по увод в езикознанието при д-р Боян Янев?

При нас беше писмен. Три въпроса имаше, като трябваше да се пише и по трите задължително! Сега не знам дали ще е по същия начин. :-)
Активен
Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή, μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

ivetty

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • Българска Филология
Re:езикознание
« Отговор #385 -: 19.01.2011, 18:56:16 »

 а кой въпроси ви даде?
Активен
Ива Истаткова :)

Nenko_16

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40
  • Български език и новогръцки език - IV курс
Re:езикознание
« Отговор #386 -: 19.01.2011, 20:43:43 »

а кой въпроси ви даде?

Беше ни разделил на 6 групи, всяка с по три въпроса. От моята група помня само, че имах Език и реч и за един от етностите - евреите.
Активен
Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή, μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

one_love_90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:езикознание
« Отговор #387 -: 20.01.2011, 23:38:04 »

Нас ни раздели на 8 групи, и ние имахме по три теми, трябва да се пише по всяка, преписването поне при нас беше почти невъзможно, подписва се на листове с написани данни и лично пише групата, която ти се е паднала... На мен ми се паднаха "Език и мислене", "Синтаксема", и третата тема беше за етносите - каракачани.  :-)
Активен
Всичко е позволено стига да не те хванат ... ;)

lor4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #388 -: 21.01.2011, 23:02:11 »

Първи курс съм СФ. Предстоят ми първите изпити. Може ли да ми кажете как минават изпитите по :
 - Увод в славянската филология при Ректора;
 - Увод в литературната теория - незнам кой ще ни бъде на изпита доц. Бучков, който ни водеше лекциите или гл. ас. Кръстев? Мисля, че ще бъде гл.ас.Кръстев?
 - Увод в общото езикознание - доц. Чобанов или Янков? Май ще бъде Янков.
 - Езикова култура - при Миличина?

Особено при Миличина, че тя едвам ми даде заверка? Трябват ли ми конспекти и ако ги имате може ли да ми ги изпратите на имейл: lora_rita@abv.bg
Активен

infinity

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #389 -: 22.01.2011, 10:07:03 »

Здравей, според мен всички изпити минават леко, с изключение на Чобанов, обикновено всичко зависи от настроението му. Миналата година на изпита беше Чобанов, а не Янков. Не съм чувала някога досега Янков да е бил на изпита вместо Чобанов, но не знам. Ако на изпита ви е Янков , при него може да се преписва. Относно Увода в литературната теория ние бяхме разделени в 2 зали в едната беше Кръстев, а в другата Бучков, не е труден изпит. Изпита при Куцаров минава също много леко,  при нас той не присъства на изпита, бяхме с две квесторки. За Миличина се учудвам, че едвам ти е дала заверка, при нас почти не идваше когато трябваше да караме  и  бяхме правили 1-2 пъти диктовки , а накрая просто ни се разписа в книжките.
Активен

anito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #390 -: 22.01.2011, 14:29:11 »

Фонетика на СБЕ при Зидарова е през февруари.По латински език имахме изпит на 17.01.2011 при ас.Петкова(беие).Първо имахме контролна за заверка(да направим по една дума за 5-те склонения и глагол във всички времена и наклонения.Изпитът беше текст за анализиране и превод.Относно Стаматов-на нас ни се падна за любовта и прошката,но ние сами си ги избрахме,така че ако ви пита,не си мълчете,а предлагайте теми.Преписва се,но не трябва да е дословно от учебника му.Взима се.Успех :-)
Активен

potrebitelskoime

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #391 -: 22.01.2011, 19:14:12 »

Колеги, искам да помоля, ако някой се е явявал на изпит по Фонетика на съвременен новогръцки език при проф. Пороманска, да каже как протича. За сега знам само, че ще е устен и нищо друго:(
Активен
“Imagination is more important than knowledge” – Albert Einstein

Dorito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:езикознание
« Отговор #392 -: 23.01.2011, 11:34:55 »

При нас Янев изпитваше устно - теглиш два въпроса от конспекта, мислиш 15 минути, после говориш.задава помощни въпроси и изпита протича без проблеми,но държи да се знае материала. Успех колеги  :bravo:
Активен

stasi78

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #393 -: 23.01.2011, 16:30:58 »

Може ли някой да ми каже кога са датите за изпит по Руска литература и История на България 1878-1944?
Активен

Nick_Blade

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • <Y2J>
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #394 -: 23.01.2011, 21:48:40 »

Живо , здраво колеги :) Сигурно ще се натрапя с този въпрос отново. Свързан е с Доцент Ваня Зидарова. Понеже цялата ми група сме се побъркали и учим като полудели ден и нощ , та искам да ви попитам тези които са имали при нея - как се оценява ? Къса ли много студенти или е пекана и пуска с 3ки?

ПП : Да знам , че е тъп въпроса , но сме първкокурсници и това определено ни трябва като информация :)
Активен

dareto888

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #395 -: 24.01.2011, 10:48:06 »

Колеги БФ 2-ри курс... някой може ли да ми помогне? Интересува ме какво става с датата по ПЕДАГОГИКА при Радев? Някой може ли да ме ориентира с нещо? Понеже съм прекъснала и ми трябва да се явя на него, а не мога да разбера датата кога е... Благодаря предварително :)


Модератор: Моля, пишете на кирилица. Благодаря! :)

« Последна редакция: 11.02.2011, 18:30:21 от Диана »
Активен

YaNnA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
  • Everything is possible!
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #396 -: 24.01.2011, 18:40:07 »

Относно Ваня Зидарова: Изпитът при нея не е чак толкова страшен. Важно е да се справиш на практическата задача. Иначе не пише лоши оценки. При нас имаше и шестици, и двойки. Карайте я по-спокойно, има доста "по-страшни" изпити. Успех! :-)
Активен

beni_1991

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #397 -: 24.01.2011, 19:11:50 »

Ам.. ние нямаме практическа част.Ние сме Лингвистика с ИТ и ще теглим по 2 теми и трябва и по двете да пишем....Тоест ще е само теория...
Активен

Nick_Blade

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • <Y2J>
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #398 -: 24.01.2011, 19:27:17 »

Относно Ваня Зидарова: Изпитът при нея не е чак толкова страшен. Важно е да се справиш на практическата задача. Иначе не пише лоши оценки. При нас имаше и шестици, и двойки. Карайте я по-спокойно, има доста "по-страшни" изпити. Успех! :-)

Амм практическа задача? Ние имаме да развиваме две теми в период от един час...  :-(
Активен

Nenko_16

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40
  • Български език и новогръцки език - IV курс
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #399 -: 24.01.2011, 20:15:06 »

Аз мисля, че говорите за два съвсем различни предмета! Единият е Лексикология на СБЕ, а другият е Фонетика на СБЕ! :-) Ако става въпрос за Лексикологията - при нас миналата година имаше 2 въпроса за 1 час, а сега по Фонетика изпитът ще е пак с 2 въпроса и една практическа задача за транскрибиране.
Активен
Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή, μόνο ευτυχισμένες στιγμές.
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Нагоре