argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!  (Прочетена 219115 пъти)

papamar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #640 -: 03.01.2014, 13:33:07 »

Някой знае ли как протича т.о по Старогръцки.
Активен

amelie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72
  • Приложна лингвистика, III курс
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #641 -: 21.01.2014, 03:38:50 »

Колеги, някой може ли да хвърли малко светлина върху това как по-точно протича изпитът по морфология на САЕ при гл. ас. Койнакова? Благодаря предварително. (:
Активен
we are the last beatniks, the lost heretics

ivsityyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #642 -: 28.01.2014, 14:27:49 »

Някой да е имал управление на проекти при Жан Виденов!И по-точно имам въпрос за теорията ,кои въпроси ви се паднаха.Мерси :-)
Активен

Todorov_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #643 -: 29.01.2014, 18:20:24 »

Някой, който е бил при Зидарова по Съвременен български може ли да сподели мнение как протича изпита и дали може да се преписва при нея?
Активен

Nikol123

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Как протича изпитът при доц.Балтова?
« Отговор #644 -: 30.01.2014, 11:57:43 »

по физиология
Активен

cveti

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #645 -: 24.02.2014, 11:48:03 »

Звездичка,руската класическа на 19век е при доц.Нейчев,а Атанасова е на 20 век-при Нейчев е голямо четене,иска много подробности и особено за големите романи,държи адски много на Достоевски и Война и мир,зависи как си учила де,по принцип къса наред аз също още се боря с него :) за Атанасова съм чувала много добри отзиви не изисквала много,а и ти помагала по време на изпита :) Българската след Освобождението-обемист материал,много четене,сложен изпит,преподавателката е нещо подобно на доц.Русков само че в женски вариант,изпита е две части-тест и устен,теста е разделен на 4 части така наречените модули,,например първия ти е свързан с въпроси от Под игото тоест само от него,и така до 3 тия с различни автори и различни произведения естествено,4 тия ти модул са коплети от стихотворенията на авторите и трябва да напишеш нещо като философско съчинение,общо взето е това.при 2 взети модула стигаш до устния,само с един модул те къса,устния си теглиш 2 въпроса и говориш това е :) а за Тончева доколкото си спомням беше тест и не беше кой знае колко сложно :)
Активен

cveti

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #646 -: 24.02.2014, 11:57:41 »

Readmilips изпита при доц.Чобанов е доста сложен и си иска доста четене  тъй като преподавателя си е доста строг,ако ти е за първи път и сте много хора няма да е устен а писмен поне при мен така беше :) и даваше 2 въпроса може да са цели може да е конкретен отрязък,абсурд да се приписва освен ако не си специалист де  :-) хване ли някой директно гони,поправката беше устна и това което си разбрал е вярно но не съм сигурна за въпросите 2 ли бяха,3 ли,но да няма навика да изчаква директно говориш и това е където му е кеф прекъсва,но зависи от настроението му може да извадиш късмет ликвидацията му да е писмена както стана с мен :) Успех ти желая. :)
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #647 -: 17.04.2014, 09:53:28 »

Здравейте, колеги! Моля за някаква информация относно изпита по руска литература на ХХ век. При кого ще е изпита - при гл. ас. Илонка Георгиева или при гл. ас. Таня Атанасова? На какво държи? Устен или писмен е изпита? Колко време продължава? Дата, място и час на провеждане на изпита? Кои са най-често задаваните/ падащите се въпроси? Видях, че определената дата е 19-ти, която е точно преди ВЕЛИКДЕН. Дали университета ще бъде отворен тогава? Какво знаете по въпроса? Благодаря предварително! :)

 :-) :mmm: :-( :cry: :-X :s: :bow: :bow: :bow:
Активен
Love, love and love.

kikimundoo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #648 -: 29.04.2014, 10:22:57 »

Здравейте. Бих искала да ви попитам дали има възможност, която ми позволява  да се явя на изпита (т.е. на всеки един компонент от изпита) по практически език, евентуално, на поправителната сесия, а сега на редовната да не ходя?
Активен

amelie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72
  • Приложна лингвистика, III курс
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #649 -: 02.05.2014, 18:57:27 »

Разбира се.
Активен
we are the last beatniks, the lost heretics

emiliq_toncheva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #650 -: 03.05.2014, 08:19:52 »

Здравейте!!!Някой може ли да ми даде информация как протича изпита по Историческа поетика при доц.Русков
Активен

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #651 -: 09.05.2014, 11:15:05 »

Здравейте!!!Някой може ли да ми даде информация как протича изпита по Историческа поетика при доц.Русков

Аз също се интересувам.
Активен
Love, love and love.

emiliq_toncheva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #652 -: 14.05.2014, 22:50:07 »

За щастие изпита по поетика го взех успешно :-D Първо имаше тест от 30 въпроса,на мен лично ми се стори леесен.След това за тези които са ввзели теста се явяват на устен-теглиш си билет на който има 2 въпроса.По единия въпрос говориш при Русков а по втория при асистентката.
Активен

ev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #653 -: 02.06.2014, 22:22:19 »

Здравейте, имам един въпрос. Вярно ли е, че молбите за прехвърляне от една специалност в друга ще се приемат от началото на юли месец? Благодаря!
Активен

Desi90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #654 -: 06.06.2014, 14:14:31 »

Здравейте, колеги! Може ли някой да ми даде информация за изпита по практически руски за 3ти курс, з.о. на 21.06. Миналата година не го взех и прекъснах. Доколкото разбрах сега ще са Злачева, Георгиева и Зозикова, някой знае ли на какво ще наблегнат, от лексиката какво ще питат, какви преводи и теми за есе са давали  :s:  :s:  :s: че времето си мина, а аз пак в последния момент се сещам да чета! Благодаря предварително  :-)
Активен

Binka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #655 -: 16.06.2014, 14:21:26 »

Колеги от по-горните курсове на Българска филология, може ли да ми качите някой примерен тест за изпита при Влашки? Сигурна съм, че все някой ще си го пази, защото се носят слухове, че 3 поредни години е давал един и същ... Ще ми е много от полза, благодаря предварително! И да ми кажете как протича изпитът при него.  :-)

Активен

Mamba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #656 -: 21.06.2014, 13:57:07 »

Здравейте.
Бихте ли ми казали в какво се състои практическата част от изпита по ИНБКЕ? Определението на частите на изречение като при изпита по старобългарски език ли да го правим?
Активен

sinichkotoblue

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #657 -: 23.06.2014, 11:03:55 »

Здравейте! Някой знае ли до кога е срока за записване за държавни изпити?
Активен

Paulina Tsvetkova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #658 -: 17.07.2014, 16:54:48 »

Здравейте,
От специалност Английски език и методика съм, втора година, наесен, живот и здраве, ще се дипломираме! Ако някой го интересува, септември може да се подаде заявлението за дипломна работа. Започнах да пиша дипломна, но ми се обадиха от ново място да започна работа и се опасявам, че няма да имам време да допиша дипломната докрай. Ако някой знае или може да съдейства за материали/ примерни държавни изпити от предходни години, ще съм му много благодарна! Аз мога да споделя мнение за специалността, преподаватели и някои материали.
Активен

kikimundoo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #659 -: 09.09.2014, 18:17:17 »

Здравейте. По невъзможност да се явя на два изпита по време на поправителната сесия ми се налага да се явя на въпросните изпити по време на ликвидационната сесия и поради тази причина днес ходих до моята инспекторка. Исках да попитам някой знае ли до кога е ликвидационната сесия за нашия факултет? Нормално ли е да се провеждат изпити на 26.09 (когато е откриването на новата учебна година) и на 30.09 (когато вече би трябвало да е започнала новата учебна година)?
Активен