argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Sramota  (Прочетена 5092 пъти)

meydorxyz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Sramota
« -: 17.02.2007, 17:49:26 »

abe hora,vie ludi li ste da pi6ete takiva prostotii v toia forum - pri koi prepodavatel moje da se prepisva,koi prapodavatel kakav bil, koi kakvi pishtovi imal, kak bil prepisal.Vie kvo si mislite - che prepodavatelite ne vlizat v toia forum i ne vi chetat glupostite.Ne mislite li vse pak, 4e oronvate malko ili mnogo avtoriteta im po toq na4in i 4e teq hora po nqkakav na4in si zatvarqt ochite i ni pravqt usluga kato ni ostavqt, naprimer,  da prepishem.Ama vie ste tapi i ne mojete da razberete tova.
Активен

ELLE

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re: Sramota
« Отговор #1 -: 17.02.2007, 18:53:13 »

Първо,според мен е въпрос на уважение като имаш толкова сериозна позиция,да изкажеш мнението си на кирилица,разбираемо и грамотно...някак по бих го разбрала.
Второ,класификации кой какъв е не мисля,че имаш право да правиш.Този форум е общодостъпен и всеки има право да изрази своето мнение-кой както може.
И трето-от цялото ти изказване,в което може и наистина да има верни неща,поради твърде грубия си и емоционално надделяващ тон,излагащия си само ти.
Лично мое мнение...
ПС:Малоумни няма,всички знаем,че и преподаватели четат форума...но има едно нещо наречено-свобода на словото,форма на демократизъм :wink:
Активен

Josefin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Sramota
« Отговор #2 -: 17.02.2007, 19:17:04 »

Но заради тази свобода на словото, други духат супата!!! айде по-внимателно с описателните изказвания за преподаватели...за всеки си има слухове ама малко или мнг проявете уважение и си запазете мненията, които те четат, за личните чатове!
Активен
The greatest battles are fought within oneself

ELLE

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re: Sramota
« Отговор #3 -: 17.02.2007, 19:22:53 »

Но заради тази свобода на словото, други духат супата!!! айде по-внимателно с описателните изказвания за преподаватели...за всеки си има слухове ама малко или мнг проявете уважение и си запазете мненията, които те четат, за личните чатове!
Права си,но нека не слагаме всички под общ знаменател.Все пак има и хора,които се съобразяват и такива,които не.Пък и винаги има заобиколен начин да се каже нещо вместо направо.
Активен

mitakka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Sramota
« Отговор #4 -: 18.02.2007, 14:41:08 »

Мили мои деца, на мен лично много не ми пука какво говорите за даскалите, защото завършвам, ама защо наистина не спрете да ги плюете в официалния форум.Има лични съобщения за тази работа.Аз съм човек който знае много за тях и съм гърмян заек.Всеки си има особености, които трябва да се знаят.Наистина гаден даскал не съм срещал, повечето са лични нападки на скъсани студенти.Въпроса винаги се проучва тихичко и дискретно.Разбрах че някои хора са разбрали това по трудния начин.Знам че не е правилно да обиждам ама за тея дето са плюли определени хора просто за мен са много тъпи парчета.Точно в официалния форум ли бе хаймани.така излагате не само преподавятеля който прави компромис заради вас а не защото е сляп и второ си излагате университета.Ние си знаем какво е положението но нужно ли е всички да знаят това.Всеки преподавател си има някаква особеност, но да го обиждаш като цялостна личност е меко казано неправилно.За скандала който стана мога да кажа че можеше да се избегне ако тъпаците и слабаците си държаха устата зад зъбите, за пореден път те доказаха че не мислят за повече от 1 минута напред.Преподавателя го познавам добре и мога да кажа че не е лош човек.Един път с него имахме пререкания, но това не означава че трябва автоматично да го намразя и да го плюя където ми падне и да го правя най-черния дявол.В масовия случай винаги преподавателите правят компромиси в полза на студента, винаги те са тези които дават плюса.Има и случаи  на заяждане с нас но те са толкова редки че просто са в графата необходимо зло.Но явно мисленето не е любимото занимание на някои хора.Обективните оценки за някой учител няма нужда да бъдат обидни.Цинизмите нямат отношение към тактиката за взимане на изпита така че не си хабете силите да измисляте нови  словосъчетания
Активен

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: Sramota
« Отговор #5 -: 18.02.2007, 15:21:34 »

Я кажи,като толкова много знаеш,кои са тези "хаймани" и "тъпи парчета",щото това твоето "мнение" си е директна обида към пишещите във форумите и към мен лично.А доколкото знам,явни обиди във форума не се толерират-ако имаш проблеми давай по имейлите.
Активен

margoto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re: Sramota
« Отговор #6 -: 19.02.2007, 11:33:19 »

Уважаеми колеги, споделям изцяло мнението, че не е редно да коментирате  толкова грозни неща за преподавателите.Аз завърших в този факултет, а сега уча магистратура тук.В трети курс имахме финанси при доцент Консулов.Конспектът съдържаше 131 жъпроса, за допускане до изпит имаше курсов проект, а на изпита - 2 въпроса и 2 задачи.Беше трудно, но аз съм благодарна за това, че с моите колеги научихме толкова ценни неща от преподавателя.И знаете ли защо - имахме интерес.Сега нещата са доста по - лесни, защото конспектът е по - кратък, а и няма проект.Причината е, че финансов анализ се изучава в магистърската степен Финансов мениджмънт.Колеги, вие сте в този университет не за да ползвате допълнителни материали на изпитите, а за да научите нещо и да го разберете най - вече.Постарайте се малко повече, лесни изпити няма, но трудът винаги се възнаграждава.Аз разбрах това, вярвам, че и вие ще го проумеете.Дори и за миг не съм съжалявала, че завърших този факултет и че получих знания от точно тези преподаватели.
Активен

aliss_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Sramota
« Отговор #7 -: 19.02.2007, 14:31:01 »

"Моля, обърнете внимание на правилата за използване на форума!"
Все пак... няма да е зле да ги прочитаме преди да сме се съгласили с тях. Но и след това не е късно. Можем да се научим да ползваме форума коректно.
Активен

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Sramota
« Отговор #8 -: 19.02.2007, 16:27:57 »

meydorxyz, не знам кой е тъп, ама ти не знам защо си мислиш, че преподавателите ни правят услуга като ни оставят да преписваме. Аз съм твърдо против това и мисля, че именно преписването, подсказването и връзките или подкупването на преподавателя са нещата, които оронват престижа на целия университет и намаляват значително нивото и ефективността на цялата образователна система. Ако форумът е начинът да се реши този проблем, тогава да продължавам да пиша кой преподавател какъв е, защото има много преподаватели, които не са си на мястото и вместо да ни научат на нещо полезно, те взимат парите от държавата и от нас, за да ни губят времето.
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

milomilo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Sramota
« Отговор #9 -: 19.02.2007, 21:01:54 »

Знаете ли какво си мисля аз по конкретната тема. Първо незнам дали случилото се е за добро или лошо и то защото тук нещата са доста комплицирани
1-во Мисля, че не тук и не под тази форма е мястото на изявления от подобен вид.. най-малкото защото много хора смятат, че под леекото прикрити на нета словата им могат да останат без последсвие, липса на достоинство е  в известна степен
2-ро,Ако някои има оплаквания  чието разрешене е от компоетенцията на университета, то този някои трява да потурси съответните хора и да изкаже недоволството си там, като  не се страхува от казаното( ако е вярно)Само така се постига нещо
3-то,Независимо какъв е преподавателя  , дали позволява преписване или не, в краина сметка тои не е пазач, нито му плашат заплата за надзирател. Дошли сме по собствено желание тук, но и само ние сме които може да мотивираме и насочим усилията си в учене и добра подготовка- въпрос на приоритети. Или както казваше един мой бивш преподавател - Насила нищо не се дава, но ако някои поиска- може всичко:) така че не обвиняваите хората за това че не им се дебне.. те са готови да дадат толкова колкото ние искаме да получим( ее в 90% от случаите)
Успех на всички!!! :-P :wink:
Активен
Да бе мирно седяло.......

mitakka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Sramota
« Отговор #10 -: 19.02.2007, 21:36:55 »

Абе авенджър, не се обиждай човеко, щото вече ми писна да ми се обижда този и онзи без да съм казал нещо за него.Казвам че е наистина е много тъпо да псуваш даскалите, най-малкото че за теб ще стане лошо ако гледаме личния интерес.Но това е най-малкото.Изобщо това ли е начина?Който иска да се бори с корупцията и несправедливостта да не псува а да подаде жалби и да предостави факти.Да ама не му стиска май, спрете да се правите на много извисени хиенствайки скришом по форумите.Тези писаници са безмислени и не водят към по-добро за никой.този форум е мъртъв още със създаването си, в него се пише само преди сесия когато някой иска помощ, но в повечето случаи никои не дава такава.Има само некъв дето продава теми и разработки на промоция.Някой даскал е лош и ви ощетява ами тогава оплачете се, дигате се целия курс и подавате жалба, пък да видим дали няма да има поне някакви минимални последици за него.Само че това никога не става, първо защото слабите души са твърде много и ги е страх да си рискуват оценката, те се надяват ако може някой друг вместо тях да си вдигне главата.Втората причина е мързела, тоталния мързел, на никой не му се разправя, най много да се подпише някъде в знак на солидарност.Няма никаква колективност, всички сме страшни индивидуалисти.Не казвам че аз видите ли не съм такъв, но си давам сметка и не лая по форуми дето много малко хора ги четат.Добре че стана скандал та да ми привлече вниманието защото даже не знаех че има такъв форум.И пак да кажа че не искам да обидя никой,просто коментирам ситуацията както аз я виждам.така че не се сърдете и не ме карайте да идвам да ви разцелувам и да искам прошка, жените са с предимство естествено :)
Активен

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Sramota
« Отговор #11 -: 20.02.2007, 11:04:45 »

Цитат
2-ро,Ако някои има оплаквания  чието разрешене е от компоетенцията на университета, то този някои трява да потурси съответните хора и да изкаже недоволството си там, като  не се страхува от казаното( ако е вярно)Само така се постига нещо
Някой ако може да ми обясни как, къде и при какви хора се подават оплаквания и ще има ли ефект от тях, съм готов да напиша достатъчно много и достатъчно основателни.

Цитат
[Само че това никога не става, първо защото слабите души са твърде много и ги е страх да си рискуват оценката, те се надяват ако може някой друг вместо тях да си вдигне главата.Втората причина е мързела, тоталния мързел, на никой не му се разправя, най много да се подпише някъде в знак на солидарност.Няма никаква колективност, всички сме страшни индивидуалисти./quote]

В такъв случай какво правим ?
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

milomilo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Sramota
« Отговор #12 -: 20.02.2007, 11:49:01 »

Някой ако може да ми обясни как, къде и при какви хора се подават оплаквания и ще има ли ефект от тях, съм готов да напиша достатъчно много и достатъчно основателни


Kude li? ami kato na4alo moje6 da nameri6 dekanite ot suotvetniq fakultet- vseki si ima staq s nomer4e  i priemn 4as a tazi info e tvurde lesna za namirane.. v saita na vseki fakultet. Mai oba4e mnogo ot nas ne gi polzvat i naistina 4akat nqkoi golqm mislitel i revolucioner fanatik da svur6i rabotkata im a posle nie da vikale  nasrte6ta gordi ot dobre svur6enata rabota i s 4ista suvest :D
Az samata  minalata godina imax izvestni prerekaniq sus suotvetniq prepodavatel  okolo koito se vdigna 6um naskoro..  NO zaqvix poziciqta si na vreme direktno s nego pred adski mnogo xora s qsnata ideq 4e tova moje da povliqe na ocenkata i mnenieto mu za men..
 a ako nqkoi vse o6te se 4udi kude moje da se opla4e i na 4ie ramo trqbva da pola4e zaradi golemite nespravedlivosti .. predlagam mu Armewnskiqt pop ili vsevishniq- te nikoga ne otkazvat:)
 za drugite- produljavaite da se borite za i i s  tova koeto sami sme si izbrali:)
 Uspex
« Последна редакция: 20.02.2007, 11:51:06 от milomilo »
Активен
Да бе мирно седяло.......

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Sramota
« Отговор #13 -: 20.02.2007, 12:18:36 »

Някой ако може да ми обясни как, къде и при какви хора се подават оплаквания и ще има ли ефект от тях, съм готов да напиша достатъчно много и достатъчно основателни.

Ако имаш конкретни оплаквания може да се обърнеш към Студентски съвет. Представител на вашия факултет е Маргарита Любенова Русева, e-mail: mohi83@abv.bg
Активен

margoto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re: Sramota
« Отговор #14 -: 20.02.2007, 14:09:07 »

Колеги, моля ви, запазете поне малко самообладание.Форумът се е превърнал в някакъв жълт вестник.Аз мисля, че хората, които не са в състояние да комуникират с преподавателите, стигат до смехотворни изводи и водят словестни битки, които нямат стойност.Запомнете, че и преподавателите са били студенти като нас, те не са нещо, до което нямаш достъп.Всички сме хора.Не мислите ли, че диалогът трябва да бъде поне малко по - дисциплиниран.Заповядайте на някое от заседанията на СС и ще обсъдим въпросите, които ви вълнуват.Нека не се нападаме взаимно, все пак сме в университет, а не на улицата.Научете се да разсъждавате като дисциплинирани граждани.
Това мнение, което изложих сигурно ще ви се стори прекалено крайно, но помислете върху него, дори и да не сте съгласни.Благодаря!
Приятен ден!
Активен

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Sramota
« Отговор #15 -: 20.02.2007, 20:02:09 »

margoto, за повечето преподавали може би си права, но има някои, които отрязват достъпа до себе си и комуникация с тях е почти невъзможна.
Факт е, че липсва каквато и да било работеща система за контрол на качествтото на преподаване и липсва обратната връзка между студенти и преподаватели. При некоректно поведение студентите се чудят при кого да си търсят правата и в повечето случаи просто си мълчат от страх да не стане по-лошо. Просто нещата трябва да се измислят по по-прост начин, с по-малък риск за студентите и с гаранция, че жалбите ще бъдат разгледани сериозно от компетентен орган, за да могат да могат повече студенти да изразяват своите позиции с цел да се подобри качеството на преподаване в университета. В противен случай, ще се продължава да се пише по форумите, защото са анонимни и студентите не се притесняват, че може да има някакви сериозни последствия за тях, а и защото е по-лесно.
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Sramota
« Отговор #16 -: 20.02.2007, 23:25:36 »

Абе уж Студентския съвет и съответния факултетен отговорник трябва да са първа помощ за студентите при проблеми от какво да е естество. Ама... :roll:
Активен
Физически Факултет

margoto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re: Sramota
« Отговор #17 -: 21.02.2007, 10:48:25 »

Колеги, това, което ме озадачава е защо се страхувате да представяте мнението си открито.Не желая да се повтарям, но когато човек е засегнат от нещо или някой, той трябва да поеме инициативата и да разреши проблемите си.Студентски съвет помага на студентите, но не мислите ли, че първо трябвя да бъде уведомен.Не можеш да направиш нищо, без да имаш каквато и да е информация.Проблемът е, че не поемате никаква инициатива или се боите, че не сте прави.Всяка ситуация има много гледни точки.Аз също съм студент, но първо обмислям нещата и в последствие  предприемам каквито и да е действия.Обратна връзка между преподаватели и студенти не липсва, уверявам ви.Просто се поинтересувайте за приемното им време.Часовете са публикувани в сайта на факултета и пред 126 стая.Ако имате желание бихте могли да се свържете и с мен.С удоволствие ще ви изслушам.Името ми е Маргарита Русева, студент в Магистърска програма Финансов мениджмънт, в момента не съм факултетен отговорник, но ще обърна внимание на хората, които се интересуват.Ако ви е по - удобно, ми пишете на адрес:mohi83@abv.bg.Уверявам ви, че всички ще получат отговори на въпросите си.Благодаря!Не забравяйте, че за да промените нещо, първо трябва да започнете от себе си!Приятен и успешен ден!!! :-)
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Sramota
« Отговор #18 -: 21.02.2007, 10:57:17 »

Абе то всичко хубаво, ама смелостта е сравнително рядко човешко качество и извън ситуация на война. А страхът или по-скоро предпазливостта е разпространена. Хората се страхуват от тези над тях. Иначе те подкрепям, Марго, ама някои хора просто... ами страх ги е. :-(
Активен
Физически Факултет

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Sramota
« Отговор #19 -: 21.02.2007, 12:10:30 »

Студентите не знаят, че при проблем могат да се обърнат към Студентския съвет. Студентският съвет не знае, че студентите имат проблеми, а ръководството на университета и преподавателите си мислят, че всичко е наред, защото никой от нищо не се жалва. Следователно липсва координацията между органите на универистета и мисля, че СС трябва да обърне сериозно внимание на този проблем - той трябва да е живата връзка между студентите от една страна и ръководството и преподавателите от друга и да осъществява обмен на информация между тях.
Радва ме все пак, че има хора като margoto и Kelli_Mutu™, които имат желание да помогнат.
margoto, и аз не знам защо студентите толкова се страхувт. В някои случаи по-скоро мисля, че им е все тая и за тях е важното е да избутат семестъра, а следващите след тях да се оправят и те както могат. Но смятам, че ако бъдат по-добре информирани за това как могат да изразяват мнението си и че ще им се обърне сериозно внимание, то ще го правят много по-често.
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"