argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Съобщение за потребителите на форума  (Прочетена 38664 пъти)

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Във връзка с проведената дискусия Как да спрем идиотията във форума?! се взеха следните решения:

1. Въвежда се задължителност за използването на български език посредством кирилица. Използването на латиницата не е просто нежелателно, а ще се санкционира с изтриване на съответния пост.

2. Поради зачестилите появи на потребители, предлагащи услуги срещу заплащане, неспазващи добрия тон и културни обноски, а също и множеството теми и постове, които са явно безполезни ще се провежда по-строга политика за форума с цел дискусиите да са ползотворни и смислени и да съответстват на университетски форум

3. Спазването на Правилата за използване на форума ще се следи стриктно, а при нарушение ще се прилагат съответните санкции посочени в последния без повече компромиси.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #1 -: 25.02.2007, 12:33:49 »

:rock:

Дони, въпреки всичко предлагам да направим някои изключения от това правило, а именно (може би):

1. Ако след пост на латиница има отговор(и) да НЕ го изтриваме в предвид нарушаване целостта на дискусията.
2. Да сме по снизходителни към постващи, които примерно нямат кирилица на терминала си (примерно от зала, чужбина или временен някъв достъп). Такива биха били доста от участниците в КСК форума примерно.
3. Писането в English форума разбира се, а може би чат пат и в INFO.

Заслужава си да се обмисли... Иначе общата тенденция за преминаване към кирилица е ясна.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #2 -: 25.02.2007, 20:39:32 »

Прав си Наско. Естествено е да се правят отстъпки, но те ще са с мярка. Секция "КСК" я оставяме да кара на сборна манда, т.е. постове както на кирилица, така и на латиница. Останалите секции ще са по контролирани. Аз лично първоначално ще транслирам постовете от латиница на кирилица и ще пращам л.с. на потребителя с молба да пише на кирилица. Вече, ако на него не му се съобразята с това съжалявам.
В секция English е ясно, че няма начин да е на кирилица  :hihi:.
Активен

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #3 -: 25.02.2007, 23:34:36 »

Аз лично първоначално ще транслирам постовете от латиница на кирилица и ще пращам л.с. на потребителя с молба да пише на кирилица.

Това просто ме разби  :-o Струва ли си усилията наистина, пък било то и с някаква автоматична транслация??
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #4 -: 25.02.2007, 23:44:26 »

Това просто ме разби  :-o Струва ли си усилията наистина, пък било то и с някаква автоматична транслация??

Ами едва ли си струва, а като казвам първоначално имам предвид няколко дена, докато всички разберат за  това. Иначе не ползвам транслатор, понеже няма такъв, който да се нагажда към всевъзможните варианти на латиницата.
А защо го правя?! Ами, защото тук постоянно някой е недоволен от нещо и се стремя да угодя на всички, което обаче го отчитам като мой минус, понеже едва ли някой оценява усилията ми.
Активен

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #5 -: 26.02.2007, 00:14:12 »

Според мен заместването на поста (ако е отговор) или изтриването му (ако е начало на нова тема) е достатъчно. Никога няма да угодиш на всички и вечно ще има недоволни и мрънкащи (справка - мен). Така, че драстичния подход в случая с ползването на латиница ми се струва много удачен и полезен.

Така вече няма само ksx да е лошият  :#4:  :evil:
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #6 -: 26.02.2007, 10:01:40 »

пълна боза още една при4ина да не пиша :+) ама океи нека видим значи така е по добре :))) сайелъвам цех пиша така ко да се праи се пак нъма латински букви нали ? иавно ви е по лесно да го четете :)

п.с. аз ли4но имам забрана от декана да пиша на кирилица ама хубау :) ще пишем


ако се чудите що е така то е щото го цонвертвам с цонвертер дам мислъ че е много приътно за четене

предполагам лафа "цонвертвам го с цонвертер" ще придубие огромна популърност
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #7 -: 26.02.2007, 10:01:57 »

Така простотията ще намалее, доказан факт е, че всички простотии се пишат на латиница. Всеизвестен дори.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #8 -: 26.02.2007, 10:02:53 »

напротив перфектно се пишат простотии и когато са цонвертанти



спам : http://www.geocities.com/alex_g_king/convertor.htm
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #9 -: 26.02.2007, 10:03:52 »

Напротив, в момента в който се конвертират, умността им се вдига със 70 процента. Защо иначе да се въвежда задължителна кирилица, ако няма този благотворен ефект?
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #10 -: 26.02.2007, 10:09:42 »

...понеже едва ли някой оценява усилията ми.

« Последна редакция: 26.02.2007, 10:11:56 от VooDooMaN »
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #11 -: 26.02.2007, 10:15:08 »

Всеки може да има кирилица на компютъра. Нормална. Даже и фонетична подредба. Стига да поиска. БДС се слага за половин минута, а фонетичната - с даунлоудче от 5-8 килобайта и още една минута.
Активен
Физически Факултет

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #12 -: 26.02.2007, 10:16:57 »

а ве тука нещо на солариса неще ъ ми объасни как :)
ама ми объасни първо как да си свалъм фаил че нито вгет имам нито линкс нещо имахме проблемациъ с сваленто на фаилове...
естествено че ползвам виндовс не е в това въпроса по скоро бих сприал да пиша отколкото да пропиша на кирилица особенно в ПУблиц
Активен

ZaMalkoSum

  • Гост
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #13 -: 26.02.2007, 10:25:12 »

Всеки може да има кирилица на компютъра. Нормална. Даже и фонетична подредба. Стига да поиска. БДС се слага за половин минута, а фонетичната - с даунлоудче от 5-8 килобайта и още една минута.

а знаеш ли, че тази кирилица не работи на Windows в домейн ?
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #14 -: 26.02.2007, 10:28:53 »

нъкои знае ли каде има оффлине цонвертер дет моа си го биндна на коп4е ;+П селецтвам цлицкам и цонвертвам :) ахха ам така де ко съ мойе па нъкои да знае. :)
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #15 -: 26.02.2007, 10:46:31 »

emil :
ima malak shans da e ot tova :) :

10:33 JOKe: estestveno che si raboti s domain :)
10:33 ZaMalkoSam: mai ne si go probval
10:34 JOKe: tuk sam taka
10:34 JOKe: smisal v ofisa :)
10:34 JOKe: ж момента пиша така :+П
10:34 JOKe: :)
10:34 ZaMalkoSam: az vijdah edni priatni sini ekrani i kato se oplakah na admina che kato smeniam kirilicata mi vadi sini ekrani
10:34 JOKe: s Injinera + vsichki sme v windows domain
10:34 ZaMalkoSam: toi kaza ti si s na injinera
10:34 ZaMalkoSam: i az "mi da" (nevinno)
10:34 ZaMalkoSam: i toi vika mi slojil sum ti chitava
10:34 JOKe: xaxa
10:34 ZaMalkoSam: taia ne raboti v domain
10:34 ZaMalkoSam: i go smeni i ot togava ne sum vijdal sin ekran
10:34 JOKe: hm
10:35 JOKe: to verno na mene mi izkacha sin ekran po vednaj na sedmica
10:35 ZaMalkoSam: inache i to si raboteshe no kum 2 puti na den vadeshe sin ekran
10:35 JOKe: sigurno shtoto samo togava puskam kirilica .
10:35 ZaMalkoSam: i kaza che za win2003 niama NITO EDNA chitava kirilica
10:35 ZaMalkoSam: fonetichna de
10:35 JOKe: a ve kirilica -> kenef :)
10:36 JOKe: ama e absurdno sinite ekrani da sa ot tva
10:36 JOKe: to na mene ne mi izliza sin ekran de
10:36 JOKe: ami naprao restart :)
10:36 JOKe: i ako spra na windows automatic restarta pri error
10:36 JOKe: togaa e sin ekran
10:37 ZaMalkoSam: mi tendenciozno go praveshe pri smeniane na kirilica
10:37 ZaMalkoSam: ne vseki put
10:37 ZaMalkoSam: no samo pri smeniane
10:37 JOKe: mne ne e ot tva
10:37 ZaMalkoSam: i pitah az kvo stava
10:37 JOKe: pri mene si se restartva kogat mu skine
10:37 JOKe: shtoto az nikoga ne smenqm
10:38 ZaMalkoSam: i milen vika bez da gleda "slojil si na injinera kirilicata"
10:38 ZaMalkoSam: i az takuv "mi da?"
10:38 ZaMalkoSam: i toi vika tia ne raboti v domain
10:39 ZaMalkoSam: uninstallna ia vpompi niakvo drugo dll i ot togava niama sin ekran
10:39 JOKe: xaxa

Breadfan i az sme s injinera sq kat doide damqn shte sinhronizirame versiite :) kat nishto da e ot tova makar che tova ne obqasnqva shto na nqkoi hora im se restartira po chesto to na drugi :) makar 4e kato se zamislq na men se restartira nai riadko shtoto puskam nai riadko kirilica


eto fakta : KIRILICATA NI PRECHI DA RABOTIM !!!!!!!!!!! DOLO KIRILICATA :)
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #16 -: 26.02.2007, 10:47:37 »

А бе JOKe , къФ е тоя език, дето си го вкарал?:-D
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #17 -: 26.02.2007, 10:49:08 »

туи е цонвертнато с цонвертер
последна дума на техниката
вече ми е хомепаге
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #18 -: 26.02.2007, 11:14:44 »

Всеки може да има кирилица на компютъра. Нормална. Даже и фонетична подредба. Стига да поиска. БДС се слага за половин минута, а фонетичната - с даунлоудче от 5-8 килобайта и още една минута.
а знаеш ли, че тази кирилица не работи на Windows в домейн ?

Просто и ясно - всеки Уин след 98 гарантирано (почти съм сигурен и за 95, но не 100%) има кирилица. Която включва и българска БДС подредба, заедно със руски, сръбски и прочие. Фонетичната клавиатура е въпрос само на изработване на едно малко файлче, което да се сложи на подходящото място. На дадения сайт има няколко варианта за различни Уиндоуси. И какво значи "Уиндоус в домейн"? Или имаш Уин, на който може да се сложи нова клавиатурна подредба, или не. Ако работиш в по-"голяма" мрежа и нямаш админски права за своя комп - ми говори с админа (впрочем, и аз уж не влизам на този комп с админски права, пък си я сложих :roll:). Ако вече имаш "кирилизатор" - ми моите съболезнования, ама това значи, че вече си имаш кирилица.
Активен
Физически Факултет

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Съобщение за потребителите на форума
« Отговор #19 -: 26.02.2007, 11:19:00 »

Всеки може да има кирилица на компютъра. Нормална. Даже и фонетична подредба. Стига да поиска. БДС се слага за половин минута, а фонетичната - с даунлоудче от 5-8 килобайта и още една минута.
а знаеш ли, че тази кирилица не работи на Windows в домейн ?

Просто и ясно - всеки Уин след 98 гарантирано (почти съм сигурен и за 95, но не 100%) има кирилица. Която включва и българска БДС подредба, заедно със руски, сръбски и прочие. Фонетичната клавиатура е въпрос само на изработване на едно малко файлче, което да се сложи на подходящото място. На дадения сайт има няколко варианта за различни Уиндоуси. И какво значи "Уиндоус в домейн"? Или имаш Уин, на който може да се сложи нова клавиатурна подредба, или не. Ако работиш в по-"голяма" мрежа и нямаш админски права за своя комп - ми говори с админа (впрочем, и аз уж не влизам на този комп с админски права, пък си я сложих :roll:). Ако вече имаш "кирилизатор" - ми моите съболезнования, ама това значи, че вече си имаш кирилица.

check this :
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Server_domain
 http://faq.midrange.com/data/cache/298.html
Активен