argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Никога Евроком повече!  (Прочетена 34951 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #60 -: 23.11.2008, 10:17:16 »

Хора, никога не ползвайте Евроком - това е най-скапания и аматьорски ISP в Пловдив, на който очевидно Интернет администраторите се школуват или пък са абсолютни дупки. В последно време доста насъбрах на ЕК, но сега ще ви разкажа последното си разочарование от тях.

Снощи малко след 24ч. ЕК спонтанно решиха да ми раздават IP адреси от 192.168.100.0/24. Това добре, но въпросните идваха от омотано DHCP, което не разказваше нито за gateway нито за DNS, нито пък работеше, когато реших да ги въведа все пак ръчно. Ето вижте:







Тази сутрин всичко изглежда нормално и аз си имам същия IP адрес, който обикновенно получавам от тяхната мрежа 87.97.192.0/18. Изненадата ми сутринта беше, когато видях статистиката за други мои приятели на ЕК в Пловдив - тя за всички изглеждаше така:



Малко над 8-часово прекъсване за всичките им крайни клиенти с кабелен модем в града - това за мен е абсурд, още повече че преди няколко дена, когато не бях в града статистиките показваха аналогична картинка.

Имам и още една история от тях. Та плащам си аз на куп за 6 месеца, като те ми дават 1 месец бонус, хубаво ама системата им 2 месеца преди да ми изтече бонуса ме прекъсва, аз им се обаждам, те ровят из системата и операторка невинно ми казва: "О, извинявайте, вие сте си платили предварително, ама системата ви е изключила... ей сега ще ви пусна. Рестартирайте си модема и всичко ще се оправи до 5 минути"...

Действително нямам нерви повече. Това определено са пишман администратори, както много хубаво ги обобщи един мой приятел преди време. От другата седмица минавам на BTC ADSL 12 mbps за 25 лева на месец и веднага се отказвам от Евроком и ще почерпя!

Съвета ми към всички, които искат да имат надеждна свързаност в къщи е ДА НЕ ПОЛЗВАТ услугите на Евроком в Пловдив! Абсолютно аматьорски доставчик е или поне стана в рамките на няколко месеца. Не съм коментирал една друга моя гледна точка към ЕК - тази покрай ПУ и поддръжката на L2 свързаността между сградите, която отново води до същия извод.

Подписвам се под думите си!

п.с.: току що направих тест на линията и резултатите са:
1915 kbps за download
244 kbps за upload
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #61 -: 24.11.2008, 11:06:18 »

Ето как изглежда "свързаността" ми тази сутрин, благодарение на Евроком.

:rock: Евроком форевър!
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #62 -: 25.02.2009, 20:16:32 »

Изненадващо, днес получих едно лично съобщение от г-н Ангел Гаров, собственик на 4К/Лангейм, което въпреки че е доста лично, смятам за нужно да го направя публично достояние, за да мога да поднеса желаното от него извинение или дискусия! Нека първо уточня, че от неговото съобщение, което ще видите по-долу, излиза че съм некомпетентен некадърник, който го клевети - това ме хвърли в огромно учудване, защото аз, извадено от контекста, се познавам с него от 1993-та и съм му пращал клиенти, купувал съм неща от него и съм помагал на негови абонати (от които съм чул цитираната от него клевета).

Цитат
Предполагам си наясно кой съм ?

Смятам, че ми дължиш извинение в този форум за плювките които от много време разхвърляш по AngelSoft (4K). Когато някой прави неверни изявления те биват категоризирани като клевета. За твое сведение единственият доставчик в Пловдив, който е блокирал рутери по TTL е Visio и то не заради защита от клиенти, а заради защита от операторите с които работеше.

За твоя информация ВИНАГИ сме поощрявали ползването на броадбанд рутери именно, защото други са го забранявали. По една или друга причина сме се правили включително и на ударени за абонати които са препродавали трафик и т.н.

Няма доставчик в Пловдив който да е правил изследвания на връзка с единична конекция в зависимост от ОС-а и тези изследвания да ги е споделил със своите абонати с изключение на така плютата от теб фирма.


Разбира се. Не си длъжен да правиш каквото и да е.
Аз и не очаквам от теб нищо. Но това определено подронва авторитета ти.
Не е трудно да влезна в спор с теб в този форум и да демонстрирам и по други теми твоята некомпетентност, но аз си имам достойнство, което е на много по-високо ниво от твоето.

Остани си със здраве !

Ангел Гаров

Това е моят пост, който го е раздразнил: (от 2007-ма е)
Цитат
БГ сайтовете леко лагват, преди да се отворят (около една секунда е лага, при ЕК беше по-незабележим при мене), но скоростта е точно по договор - 8192 КБита/с сваляне, 1024 КБита/с качване (килобита/с, за байтове делете на 8 - реално 960 КБ сваляне, 125 КБ качване). На практика 3х увеличение в скоростта на сваляне (за качване мъничка разлика, но я има и нея) и официално позволение за шерване на Интернета, ЕК дори на бизнес тарифата официално казваха - само за един айпи адрес (не че спираха рутирането по някакъв начин, както се опитват 4К/Лангейм доставчиците)

В друг мой пост хваля 4К, че стават за сваляне на филми, докато ЕК (говорим за 2006-та) не стават - но това не се брои, разбира се!
Цитат
Гигабит имат ужасни изисквания за трафик до 10% от линията и най-ужасното е, ако хванеш троянец, ти спират или лимитират нета и не искат да ти кажат какво точно си хванал. 2-3 пъти оправях на познати компютрите с подобни проблеми и полудях. Единствено гледането на филми онлайн си струва на тия LAN-ки (Визио, Гигабит, Лангейм). За даунлоуд - дали за 30 минути ли за 5 часа ще се дръпне нешо си ми е все едно и също.
Тук изглежда обидно, но само на пръв поглед - напротив, имал съм предвид - че само на тях си струва гледането на филми онлайн!

Никъде не съм обидил конкретно 4К/Лангейм, а ако те се чувстват обидени - поднасям искрени извинения и очаквам подобни за острият и надменен тон на писмото на шефа им!

Не, г-н Гаров, не знаех кой е потребителят AngelGarov, за това узнах по-нататък в писмото ви и накрая от подписа ви!

Това е форум, не съм пуснал клевета срещу вас в официалната преса, нито бих го направил, именно защото сме (или май бяхме?) приятели с вас!!! Форумът е обмяна на мнения, слухове и не е офицална трибуна! Не претендирам за компетентност във форуми - нито вие можете да я очаквате!

С уважение,
Светослав Енков
« Последна редакция: 25.02.2009, 21:07:48 от Светослав Енков »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #63 -: 25.02.2009, 22:00:54 »

Хей момчета, темата е "Никога Евроком повече!", не я разваляйте!... сега по-сериозно:

Първата ми среща със Светослав Енков беше в средата/края на 90-те, когато ме регистрира в ПУ на един AIX. После се сприятелихме, той участваше като консултант по един Темпус проект. Междувременно през годините и до сега винаги се е отзовавал с каквото може и ми е помагал! Ако в моя живот мога да посоча няколко човека, на които държа искренно и от сърце - той е сред тях. Който е приятел с мен - трябва и него да приеме, той ми е наистина близък и така го чуствам. Няма нужда да нося вода от 9 дерета за да доказвам техническата му компетенция и приятелски/безконфликтен характер, заради който дори сме имали спречквания.

Ангел Гаров познавах коственно до преди време, може би от зората на BBS-ите и тогавашните ни сисопски срещи. По късно за него и делата му в мрежите и IT разбирах от приятели и клиенти, никога не съм имал пряко наблюдение към мрежата му. Скоро се запознахме лично около общ проект касаещ upgrade на свързаността на академичната мрежа и от кратките разговори прецених, че човека е в час и ми хареса визията му за нещата. Това по-късно се потвърди и от други прятели и колеги с които работим по мрежата.

С мрежата на ПУ се занимавам основно аз след напускането на Пламен Йорданов. По настоящем продължавам, но основно с мрежовите/интернет услуги на ПУ и по-малко с L1 и L2 вече. В детайли следя и развитието на академичната мрежа от края на 90-те... С тия слова ми се ще да ви убедя, че разбирам до някъде какво значи на правиш IT сред слепци каквито в болшинството са нашите управници - държавни, университетски и т.н. В цялата история най-много ме боли, че точно ние - Светьо, Ангел Гаров, другите админи в ПУ, хората от другите университети, блогърите, IT фенове от времето на plovdivnet и т.н., които сме IT будителите не сме обединени ами се караме и хваштаме за гушите като ощипани булки, вместо да се обединим и заработим заедно... хора искренно ви казвам, че ме боли за това, понеже сърцето ми е в мрежите...

Има ли смисъл да си говорим за ограничения, offline time, латентност, загуба на пакети, липса услуги и т.н. за времената, когато всички ние се учихме да правим мрежи... (а аз продължавам) - ясно е че в един или друг момент всеки е имал бъгове... но май не ви е ясно, че всеки един от нас има своя принос за изграждането на това пространство, което имаме сега. Аз съп изцяло признателен и съм се учил от хора като Пламен Йорданов, който за пръв път ми показа и ме вдъхнови за това що е Линукс, sendmail, root и т.н. Признателен съм на Светьо, който балансираше огъня между острите ни характери между мен и Пламен. От Звезди научих какво е OpenBSD и си спомням как у нас правихме някакъв web install по модем 14.4, колегите от академичната мрежа - на първо място Ведрин, после Нина, Христо от ТУ... да не забравя Владо Зафиров (Бог да го прости), също сисопите Сао, Вальо, Кермита, Борката Николов и много други... ние бяхме общество и заедно се учихме... и всички правихме грешки и неуспешни опити (а аз продължавам)...

... ако някой е безгрешен, нека пръв да хвърли камъка, аз няма да го сторя.

Сърдечни поздрави...
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #64 -: 25.02.2009, 22:15:56 »

Здравейте,

Позволявам си да се включа в дискусията, т.к. малко ми е кофти, че май проблемът е заради моя тема. Светльо, здрасти и на теб. Според мен, това е изказването ти, което дразни А. Гаров, не мислиш ли? С всичкото си уважение и към двете страни ми се иска да добавя, абонат съм на AngelSoft вече има-няма около 2 години. Благодарности за качествената услуга. Рутерът ми наистина не е имал проблеми досега (гарантирам, че не препродавам трафик  :wink:). Т.е. за TTL-то спор няма. Трябваше много време на Евроком за да достигне скоростите на AngelSoft, като не изключвам вероятността дискутираната AngelSoft (4К) отново да е по-напред. И ако наистина настоящата история се основава на повдигнатата от мен тема, относно неработещия ми рутер- доуточнявам отново, че ставаше въпрос за GgBit.
  По отношение на качеството на предоставяната услуга от AngelSoft, както и в компетентността на познатия ни Светослав Енков, смятам че никой не би трябвало да има каквито и да са забележки  :wink: !
И за да съм в тон с културния дух на дискусията, оставам

С уважение и към двете страни,
Атанас Петров

Активен
...the WISH is father to the thought !!!

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #65 -: 25.02.2009, 22:49:57 »

Хайде на бира.  :beer:

С уважение,
Антоний Чонков
Активен
Too short signature limits.

NG

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #66 -: 25.02.2009, 23:38:24 »

... в компетентността на познатия ни Светослав Енков, смятам че никой не би трябвало да има каквито и да са забележки  :wink: !


 :y: :y: :y:

Поздрави:
Ангел Димов
Активен
Ангел Димов
специалност Психология

Поздрави от
         The Bash Master Club

AngelGarov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #67 -: 26.02.2009, 09:49:18 »

Освен всичко останало си и късопаметен г-н Енков годината от която се познаваме е 1983 г.

Тъй като конфликта е изнесен публично във форума, който едва ли касае останалите - ще ти кажа, че си и некоректен - аз не виждам извинение, а само яростен опит да се защитиш.
Естествено, че някой друг те е убедил да дрънкаш тези приказки - имай поне достойнството да си защитиш приказките. Аз никога не съм ти бил доставчик и много добре съм наясно, че не говориш от собствено име.

Погрижил съм се да ти прочета всички постове.
Изглежда действащ на принципа, че една лъжа повторена няколко пъти става истина. Хора които говорят лъжи знаеш как се наричат, нали ?

@D R A F T E R - 60% от крайните устройства в мрежата вече са броадбанд рутери.

Поздрави
Ангел Гаров
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #68 -: 26.02.2009, 10:53:12 »

Ангеле, 1983 не помня да сме се познавали, чак като деца няма нужда да се намесваме, от 1993 ти ползвах фирмата на Цанко Дюстабанов!

Нямам нужда да се защитавам, а ти самият поиска публично извинение и затова ти публикувах поста ти! И ти се извиних!

Именно грубостта на поста ти е предизвикала колегите да ме защитят, не бъркай понятията! Много те моля - поне ти не се унижавай да си груб - работиш с клиенти! Не е това начина, можеше да се защитиш просто, можеше да пуснеш факти! Вече няма нужда, аз отново ти повтарям - никога не съм говорил директно против 4К и не съм имал нищо против тях, нито съм спрял някой да ти стане клиент! Атанас Терзийски също го е казал, че това са минали неща! Ако си видял някъде неверно твърдение - пусни пост там, не ръси обиди! Никъде не се изисква във форуми с обща насоченост математическа или юридическа точност, това е седянка! Как ми изчете 1030 поста и всичките ли са некадърни?

Не се защитавам, просто бях наистина много учуден от тона на твоето лично съобщение! Не беше нужно, знаеш го!
 
Извиних ти се - пак ли да го повторя - как искаш да ти го поднеса? С подпис и нотариално заверена декларация ли? Може и това, но когато намеря време - засега само Извинявай! Но не се чувствам нито виновен,  нито некадърен - много хора ти казаха в очите, че не съм такъв!

Прекратявам безсмисления спор, защото е наистина такъв, и не е спор!

Бъди здрав!
« Последна редакция: 26.02.2009, 12:35:24 от Светослав Енков »
Активен

unforgiven_2

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #69 -: 26.02.2009, 17:25:47 »

Здравейте Господин Гаров,
Моите уважения към Интернет доставчиците в Пловдив.
1.Аз съм възпитаник на Пловдивски Университет "Паисий Хилендарски" , Завършил съм Бакалавърска степен - Математика и Информатика
Магистърска степен - Информатика
2. Използвам интернет Провайдър Евроком.
3.работя във Фирма БДЖ - Товарни превози ЕООД , отдел ИСТ
Искма да кажа следното :
1.господин Светлослав Енков се познаваме от 1999 година. Перфектен специалист и преподавател. Съмненията остават тежка професионална травма и "Професионален инвалид"
2.По въпроса с интернет провайдърите в Пловдив съм отегчен. Сблъсквал съм се с вашата Фирма Ейнджълсофт. Повярвайте ми доста идеи има, но ниска степен на защита. Къде забравихте вашите нелегални сървъри и друг и неща които след проблемите на НСБОП пак си стояха при вас?!КОментара и тълкуването си остава за сметка на мислещия.
3.Благодарение на моята упоритост и насоките от страна на господин Енков съм стигнал това ОТЛИЧНО ПРОФЕСИОНАЛНО РАЗВИТИЕ.
Благодаря за разбирането от ваша страна така и от страна на господин Енков
Активен

Тодор Чаушев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
  • Ръководител УКЗ към ФМИ
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #70 -: 26.02.2009, 17:52:42 »

Забележително шоу!
Най-интересното е че форума е станал любима седянка на доста хора.

Абе от къде го намирате това време?!?
Добре, че ми казаха за купона.

Та с г-н Енков и г-н Гаров се познаваме от доста време и смятам, че ако е необходимо могат да се срещнат и да се разберат.
Неприятното е че е станало публично. Лошото е че нито твъденията на Светослав Енков, нито твърденията на Ангел Гаров могат да бъдат доказани или отхвърлени.
Да МНОГО СА МАГАРИИТЕ на доставчиците на интернет и не само в Пловдив, но са много и магариите и на клиентите.

И да.. - знам много от кухнята на нещата и да за БОГА знам колко недопустими действия и хватки прилагат доставчиците на интернет. Особенно в Пловдив където до преди 3 години не достигаше трафик. Не само TTL се пипаше и брой кънекции, отказваше се достъп до мрежата по всякакви поводи - вируси, опити за хакване и т.н. и т.н. единствено поради безсилието и некомпетентността на ISP-тата да се справят с възникналите проблеми.
Лошото е, че някой действия дори бяха напристойни, но както и да е.
Не е на добре да става широко достояние защото ще стане неприятно.

Нещата отдавна са отминали и са се променили.
Спорове и обиждания за твърдения, които към дадения момент преди време най-вероятно са били верни, не са необходими. Освен, ако някой не гони някакъв рейтинг.

Дори темата "Никога Евроком повече!" според мен не е необходима.
Ето днес например Глобул ги нямаше сума време. Ми случва се.
Да не му се налага в такъв момент човек да ползва услугата.
Преди седмица нямах ток 18 часа, от ЕВН само дигаха рамене.
Така че не са само ISP-тата. Проблеми има навсякъде.
Сега остава да се включат Глобул и ЕВН в дискусията.  :-D :-D :-D

Всякакви нападки, търсене на публични извинения и т.н. са безмислени според мен поради недоказуемия характер на твърденията.

Крайно време е да се отдели време за смислени занимания не за спорове кой прав кой крив.

Айде със здраве!
Активен

AngelGarov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #71 -: 26.02.2009, 22:37:33 »

@Енков - Приемам твоите извинения - приемам, че си бил подведен. Приеми и ти моите извинения

@unforgiven_2 Опитай първо да си събереш мислите на едно място и тогава влизай в безмислени спорове. На някои хора не им необходимо представяне каквото си направил ти, имената им са достатъчни. Ако забелязваш повечето не са с никове и повечето от писалите и изброените в тази тема ги познавам или съм ги познавал лично.
Толкоз по отношение на ОТЛИЧНОто ти ПРОФЕСИОНАЛНО РАЗВИТИЕ.

Нищо не съм забравил като сървъри, имахме, действително от НСБОП поискаха да ги спрем и ги спряхме. Но не разбирам каква е логиката ти. Накъде биеш, какво всъщност искаш да изразиш или това е част от твоето ПРОФЕСИОНАЛНО РАЗВИТИЕ.  Не знам какви проблеми са имали НСБОП (според теб), но на твоят пост действително  му трябва тълковател.

Ако си забелязал въобще не коментирам преподавателската му дейност, защото и идея си нямам от нея. Коментара ми беше по отношение на постовете му в този форум.
На теб освен, че ти е трудно да мислиш и да се изразяваш, явно ти е и трудно да четеш.
Ако се изразяваш толкова добре логически в областта на информатиката, както тук горко им на твоите работодатели.

По отношение на твоята упоритост има един лаф ТЪП и УПОРИТ.
Разчитам че в следващите си постове ще докажеш това мое твърдение.

Не знам колко години е професионалният ти опит, но моят е от 1982 г.
Активен

birgul feim

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Никога Евроком повече!
« Отговор #72 -: 18.11.2009, 10:23:36 »

Бесен съм на Еврokom
Тва не е честно! Не мога да чуя дори една цяла песен от радиото, не мога да направя един нормален разговор по IP телефона, дори чат пат и страници не ми отваря - такова чудо НИКОГА не е било, аз имам ли свързаност или не?
ot kolko dena tokova e slab ce ne moje da bide
Активен