argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Никога Евроком повече!  (Прочетена 34944 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Никога Евроком повече!
« -: 28.02.2007, 11:01:07 »

 :vomit: :headbang: :angry: :no:
Бесен съм на Евроком @ home!!!!!!!!!
Тва не е честно! Не мога да чуя дори една цяла песен от радиото, не мога да направя един нормален разговор по IP телефона, дори чат пат и страници не ми отваря - такова чудо НИКОГА не е било, аз имам ли свързаност или не?

Еееех, да имамх адвокат и малко свободно време за съдилища..., въпреки всичко - ако някой се чуди ква свързаност да има в къщи, моля ви --- САМО НЕ ЕВРОКОМ!!
 :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:

Атанас Терзийски /подпис/
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #1 -: 28.02.2007, 11:22:42 »

От 620790 ме препратиха към 634675, оттам към интернет отдела им: 635060 и 607360. Първия дава постоянно заето, а на втория ми вдихнаха, ето разговора:


ЕК:Добър ден, Евроком.

АЗ: Добър ден, Атанас Терзийзийски се обажда от Източен 13, знаете ли какъв е проблема напоследък Интернета ви да е отвратителен, а тази сутрин непоносим и липсващ.

ЕК: Нямате Интернет ли?

АЗ: Ами не знам дали имам всъщност. За мен загуба на пакети от 13 до 15% е нямане на Интернет (цитирам това)
Ping statistics for 194.141.27.178:
    Packets: Sent = 198, Received = 175, Lost = 23 (11% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 18ms, Maximum = 678ms, Average = 123ms

ЕК: Хм, не виждам проблем, изчакайте да пингна модема Ви. Вие каква антивирусна ползвате?

АЗ: Antivir, но не вярвам да е това проблема.

EK: Модема Ви се пингва, а понякога антивирусните програми спират пакети и интернета ви...

(няма проблеми, може и така да е, аз съм прост юзър, обаче)

АЗ: Е да де, но до следващия след мен ваш IP адрес: 217.10.240.177 всичко върви гладко и НЯМА проблеми - 0% загуби.

ЕК: А вие от къде взехте този адрес?

АЗ: (почти вече недоумявам да не би да съм сбъркал телефона и почвам да се изнервям) Ами пускам traceroute до dir.bg примерно и виждам следващия адрес след мен.

ЕК: Ами не знам, при нас няма проблем (и забележете аргумен на support) -- друг не се е оплакал. При нас всичко е ОК.

АЗ: На мен ми е ясно, че проблема е при Вас, просто Ви информирам да го оправите.

... чао, чао...

Кажете ми моя работа ли е да им проследявам мрежата и да им казвам къде са им проблемите. След като ме пренасочиха от няколко телефона и накрая попаднах на  support, който ми дава такива отговори, аз просто нямам думи.... Накрая ми каза да се обадя ако имам проблеми, като че ли това обаждане не е проблем... оооххххх
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #2 -: 28.02.2007, 13:20:28 »

Хахахаха Евроком форевър  :rock:.
Писна ми от тях. Не ми се занимава нито да им звъня, нито да се разправям. Резултатът винаги е един и същ като в разговора по-горе. Интернетът по принцип им е повече от скапан, а на моменти като например последните дни е направо умопомрачаващ.
Повечето от останалите доставчици в Пловдив са на същия хал...
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #3 -: 28.02.2007, 14:06:54 »

Аз пък досега не съм имала проблем с интернета! Единствено им се ядосвам, че спряха Диемите, в повечето градове не са кодирани!
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #4 -: 28.02.2007, 14:09:58 »

Пуснах си нет от ЕК преди 3 дни, тоест баща ми плати 18 лева. Обадих се същия ден вечерта да ми нагласят MAC адреса на картата, модем си имам от много години. Не можело вечер. На другия ден ми я нагласиха уж, обаче DHCP съвръва ми дава IP 192.168.100.1... йок нет. Иначе модемът се закача. Обратният канал ми е 61dB и им обяснявам, че трябва да е под 60, онези от съпорта ми викат, ОК е...
ОК е ама разкача по 10 пъти на час. Все пак нет все още няма. Идиоти.
Явно ще пускам от БТК, било то с договор за 1 или 2 години...
Активен

sidewinder

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #5 -: 01.03.2007, 20:36:05 »

Наско, проблема знаеш ли какъв им е на ЕК? Опитват се маймуни да ловят с трици.  :hihi:

1. CMTS-то има предел на броя потребители, които може да поддържа. А те карат до откат.
2. Слаба физическа свързаност; усилвателите им не могат да регенерират затихването както трябва; съпротивлението по кабела играе както си иска.

Навремето ми разказаха една случка за съпорта на ЕК: обажда се възмутен клиент и казва, че няма нет. От съпорта го питат за MAC адреса. Той почва да диктува и отсреща му задават хипер тъпия въпрос - "Вие сигурни ли сте, че това е нула, да не е буквата "о" ". :-D
Активен
I·M·A·G·I·N·A·T·I·O·N
sidewinder.freehostia.com

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #6 -: 03.03.2007, 14:18:20 »

Ох и на мен ми писна с това тяхно пингване на модема ми  :headbang:

Чакам да дойдат DCC до нашия блок (април) и се мятам на тях.
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #7 -: 03.03.2007, 16:07:35 »

Хахахахха, да в MAC адресите има буквата о ;)), цялата азбука я има :).
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #8 -: 03.03.2007, 16:36:36 »

A бе, ЕК по едно време си се стараеха, и наши студенти бяха там, и скоростите бяха добри. Е, цените си бяха леко надути (и сега са си).

Но чувам че и БТК вече почват да издишат - за ADSL говоря.
Активен

anchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Само Евроком
« Отговор #9 -: 09.03.2007, 21:12:37 »

От 18.09.2004г. съм към Евроком.Много съм доволен от качеството на интернета.Досега съм имал точно 3 прекъсвания от 2004-та,за разлика от другите доставчици в Пловдив.За мен интернет не е локалния сървър с филми и музика,както е за голяма част от потребителите и съм доволен за бързите скорости към чужди страници !
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #10 -: 09.03.2007, 21:24:34 »

Бързи скорости към чужди страници  8-)? Много занижени критерии имаш. Освен ако не си на Бизнес Екстра, която е сравнително прилична и то оставяйки настрана асиметрията 1/4.
Активен

anchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #11 -: 09.03.2007, 21:47:46 »

На фона на другите доставчици,за цената,която плащам,интернета е приказка ;) Едва ли GgBiT или Визио ще достигнат нивото на Евроком.Конкурент на Евроком единствено е БТК (за гр.Пловдив) ;)
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #12 -: 09.03.2007, 22:07:30 »

Откъм uptime са на първо място за мен, БТК не съм ползвал. Но последното ми връзване към тях (преди 1 седмица) беше свързано с 10 телефонни разговора и 3 идвания на техници. Даже са опитваха да ме убедят, че модемът ми е развален.
Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #13 -: 14.03.2007, 11:43:38 »

Аз съм потребител на Евроком НЕТ от вече 3 години и до сега не съм имал сериозни проблеми. С изключение на няколко краткотрайни прекъсвания на вързката (някои от които бяха породени от факта, че някакъв си от нашия вход се беше набучил нелегално) не е имало никакви проблеи. Възката е доста добра за тарифата която ползвам. По принцип нямам оплаквания към тях поне за сега. От съпорта до сега са си вършили работа и не ми се е случвал такъв разговор като горния, но е възможно и да съм бил изключение. А иначе - имам достъп до всичко, слушам си Радио НЕКО нормално и всичко останало си е наред...

В нашия блок има и ДСС и повечето хора се прехвърлиха там, но най-вече заради кабелната (защото е по-евтино). Има само един човек, който ползва нет и той е доволен, но като гледах брошурите на ДСС видях, че трафика и ем и доста по-слаб от на Евроком (Достъпна тарифа)! Така, че не знам до колко е на далавера...

БТК - с техните високи цени и тоя ограничен трафик - изобщо не искам до коментирам. Освен това съм чувал оплаквания, че достъпа до определни сайтове (data.bg например) е супер слаб...

Visio до колкото имам наблюдения също прекъсва често и там съпорта е още по-зле и от Евроком!

LanGameNet (на Ейнджъл Софт) - офиса им е точно до Ректората! До сега не съм чувал лоши неща за техния интернет. Връзката е доста бърза и стабилна и поне хората, които познавам и са се включили към тях не са имали никакви пробелми с техния нет. Даже ръсят само суперлативи.

Gigabit - не знам част ли са от Евроком или не са, но всички мои познати, които са се вързали към тях са пропищяли. Чести прекъсвания, проблеми... Говереше се нещо, че били и незаконна фирма. Не знам...

Надявам се да съм бил полезен с инфото...

Успех! 8-)
Активен
Nobody likes a smart ass...

sondata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 284
  • Angels cry and devils lie The world is our stage
    • Локомотив Пловдив - това сме ние!
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #14 -: 15.03.2007, 15:49:32 »


Gigabit - не знам част ли са от Евроком или не са, но всички мои познати, които са се вързали към тях са пропищяли. Чести прекъсвания, проблеми... Говереше се нещо, че били и незаконна фирма. Не знам...


Ами ГГбит ползват подземните канали и касите на Евроком, както и локалните хави на Евроком. Само дето е доста по-бърза връзката към тях спрямо кинтите, които се плащат ЕК-потребителите  ;) Откъм съпорт и прекъсвания нещата са идентични с на Евроком, щото май и самия съпорт е същия  :-D

Визио пък с тия хвърчащи кабели, дето кацат пилетата на тях, а децата от близкото игрище им целят(неумишлено) кабелите с топки - не мерси...
Активен

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #15 -: 21.03.2007, 20:47:23 »

"Никога евроком повече",ама евроком "глътнаха" ггбит така,че нещата вървят към уеднаквяване.Само не знам за добро или за лошо...
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #16 -: 25.03.2007, 10:49:26 »

Днес Евроком надминават себе си
  1     1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.1.1
  2    31 ms    30 ms    12 ms  84.252.19.1
  3    33 ms    23 ms    10 ms  217.10.240.177
  4     *     *     *
  5     *     *     *
Свързаността извън мрежата им е почти като режима на тока едно време 1:3 (1 минута има, 3 не)
(я да видим сега ще мога ли да постна) :hihi:
Активен

FlashFreak

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 79
  • Маркетинг З, I курс
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #17 -: 25.03.2007, 15:43:01 »

Искам да похваля визио.. от 1ви февруари дигнаха конекциите от 15 на 50.. и в момента нета е на топ ниво. Трите мегабита български вече са си почти като гарантирани и рядко пада под 384 KB/s.. Чуждия е 128 KB/s също.. бях решил да ги сменям, ама с тоя ъпгрейд на конекциите ме спечелиха :) А и съпорта си им е супер, момчето идва дори в 9-10 вечерта да оправя нещата, без да съм го викал  :-o
Активен
It ain't about how hard you hit, it's about how hard you can get hit and keep moving forward, how mu

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #18 -: 26.03.2007, 10:55:16 »

Нямам думи за Евроком. Сега преди 2 минути като реших да напиша негодованието тук, ми спря напълно нета ( сигурно четат мисли ) и лампичката на модема изгасна дори  :-D Сега май се появи, да видим дали и аз ще успея да постна.
 Направо е ужас, да гледам телевизия през нета съм се отказал отдавна ( насича и тези предаващи на 102 кбит/сек ). Най лошото е че не можеш да им докажеш че нета ти е лош-обаждаш им се , следва отговор-при нас всичко е наред и така нататък. А и аз почти нищо не разбирам и направо имам чувството че се подиграват с мен  :evil:
 Ако някой има желание, би ли могъл да мо обясни как да си разбера текущото качество на нета и как да докажа несъответствието му с "нормата" на служителите на Евроком. Предварително благодаря
Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #19 -: 27.03.2007, 19:57:18 »

Нямам думи за Евроком.
 Направо е ужас, да гледам телевизия през нета съм се отказал отдавна ( насича и тези предаващи на 102 кбит/сек ).

Аз пък нормално си слушам Радио НЕКО на 256 кбит/сек и гледам онлайн тв с 384 квит/сек качество - съвсем нормално без да насича. Е, не едновременно разбира се!  :-D А съм с Евроком - Достъпна тарифа!  :-)
Активен
Nobody likes a smart ass...