argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: магистратури 2007  (Прочетена 30369 пъти)

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: магистратури 2007
« Отговор #20 -: 05.08.2007, 20:47:24 »

ПУ има доста странна политика-дори да си завършил бакалавърска специалност там не можеш да запишеш след това магистратура към който си искаш факултет(дори платено двугодишно).Например бакалавър от педагогически факултет не може да запише магистратура във ФМИ по никакъв начин....най-интересното е,че същият този студент може да запише магистратура къ ФМИ-то на Софийския университет,както и произволна магистратура в който и да е ВУЗ,стига да си плаща..Как е възможно това,все пак ПУ е държавен ВУЗ,струва ми се,че това е дискриминация на собствените студенти,все пак не всички имат възможност да се преместят да живеят в София.

Не е вярно, че "... бакалавър от педагогически факултет не може да запише магистратура във ФМИ по никакъв начин....". Може за някои - вж. http://fmi-plovdiv.org/bg_ver/edu/spec_eduiits_mag_2.htm и http://fmi-plovdiv.org/bg_ver/edu/spec_oitneoos.htm. За другите (Приложна математика, Софтуерни технологии, Обучение по математика в училище, Обучение по информационни технологии в прогимназията) наистина са необходими предварителни базови познания или присъдена квалификация, които не са предвидени в учебните планове на специалностите от Педагогическия факултет.
Активен

raitchev

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 468
  • Русе
Re: магистратури 2007
« Отговор #21 -: 06.08.2007, 08:56:17 »

Мен пък ми звучи тъпо да учиш педагогика, а след това магистратура, която няма нищо общо с нея (педагогиката)
Активен

svetpav67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: магистратури 2007
« Отговор #22 -: 06.08.2007, 11:22:12 »

Привет,знае ли някой какъв е срокът за записване в магистърска програма,защото на телефоните никой не отговаря,както и какви документи са необходими.А ако знаете телефон,на който мога да открия някого,ще съм ви много задължена. :-)
Активен

milenka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: магистратури 2007
« Отговор #23 -: 08.08.2007, 18:25:25 »

Мен пък ми звучи тъпо да учиш педагогика, а след това магистратура, която няма нищо общо с нея (педагогиката)

   И защо да е тъпо?Така или иначе с педагогика пари не се вадят...Какво лошо има в това човек да знае и умее повече неща  :-)
Активен
Да живеят блондинките!

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: магистратури 2007
« Отговор #24 -: 10.08.2007, 12:27:55 »

Привет,знае ли някой какъв е срокът за записване в магистърска програма,защото на телефоните никой не отговаря,както и какви документи са необходими.А ако знаете телефон,на който мога да открия някого,ще съм ви много задължена. :-)

http://www.pu.acad.bg/site.jsp?ln=1&id=308
Активен

svetpav67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: магистратури 2007
« Отговор #25 -: 13.08.2007, 09:18:12 »

 :-) Благодаря!
Активен

plams

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: магистратури 2007
« Отговор #26 -: 17.08.2007, 17:00:14 »

Здравейте! :-)
Аз също се интересувам от магистратурите по клинична и консултативна психология. Искам да ви попитам някои знае ли как се провеждат занятията в задочна форма на обучение - всяка събота и неделя по време на целия семестър, или накуп за две седмици в началото на семестъра. Много ми е важно да разбера> Ако някои знае нещо, моля пишете :-)
Активен

milenka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: магистратури 2007
« Отговор #27 -: 17.08.2007, 17:16:53 »

Лекциите са в събота и неделя и то не всяка.В началото на семестъра обявяват датите им.(поне миналата година беше така)
Активен
Да живеят блондинките!

plams

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: магистратури 2007
« Отговор #28 -: 17.08.2007, 22:09:04 »

Благодаря ти много! Предполагам, че това важи за всички магистратури, нали? А случайно да можеш да ме ориентираш колко  горе долу уикенда в месеца са запълнени и кога се насрочват изпитите? Струва ми се, че ако не живееш в Пловдив, магистратурата ще ти излезе златана  :-P
Активен

milenka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: магистратури 2007
« Отговор #29 -: 19.08.2007, 21:03:38 »

Ами то е различно за всяка специалност,но за тези,за които имам инфо знам,че средно около 50 % от уикендите са заети,може и по-малко,а някои дисциплини могат да се освободят ако човек ги е учил в бакалавърската степен....Е,да не е евтино,но ако не си от Пловдив,на много места се предлагат нощувки за по една вечер,като най-евтино е в някое от общежитията.
Активен
Да живеят блондинките!

plams

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: магистратури 2007
« Отговор #30 -: 20.08.2007, 10:47:32 »

Благодаря, milenка :handshake:!
« Последна редакция: 20.08.2007, 11:51:02 от Kelli_Mutu™ »
Активен

svetpav67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: магистратури 2007
« Отговор #31 -: 20.08.2007, 12:51:40 »

Здравейте,стана ли ясно вече каква е програмата на магистратурата по клинична психология?Какво ще се изучава и кой ще преподава?
Активен

milenka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: магистратури 2007
« Отговор #32 -: 26.08.2007, 23:40:56 »

Здравейте,стана ли ясно вече каква е програмата на магистратурата по клинична психология?Какво ще се изучава и кой ще преподава?
Активен
Да живеят блондинките!

milenka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: магистратури 2007
« Отговор #33 -: 26.08.2007, 23:44:05 »

Здравейте,стана ли ясно вече каква е програмата на магистратурата по клинична психология?Какво ще се изучава и кой ще преподава?
Който и да преподава,не ми се вярва да имаш оплаквания..От всички преподаватели в ПУ,които са ми преподавали ,тия по психологиите ми се струват най-точни.  :rock:
Активен
Да живеят блондинките!

lasi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: магистратури 2007
« Отговор #34 -: 27.08.2007, 00:27:14 »

Здравейте!Много се чудя каква магустратура да запиша!Мисля де е във факултета по икономически и социални науки!Чудя се между управление на човешките ресурси и бизнес комуникации и връзки с обществеността!Нямам идея какво да запиша и много се чудя!Една приятелка е записала финансоф менидмънт и той може да хабава специалност ама незнам.Аз завърших миналата година информатика, но не ми се занимава пак с това!Незнам какво точно искам, само знам че не искам да е във ФМИ!
Активен

svetpav67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: магистратури 2007
« Отговор #35 -: 27.08.2007, 23:31:55 »

здрасти,Milenka!Не питам заради съмнения в качествата на преподавателите,а за да знам какво вече съм учила и дали ще ми се признае,при положение ,че съм го учила в друг университет.Аз съм от Варна,обяснимо е,че не ми се губи време в пътуване и престой,ако мога да си го спестя,още повече,че губя от работа.Ако знаеш нещо по-конкретно,моля - пиши,за да съм наясно с времето и парите,които да предвидя.Благодаря ти за разбирането :-)
Активен

svetpav67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: магистратури 2007
« Отговор #36 -: 29.08.2007, 12:56:52 »

Кога ще излезе учебния план за клинична психология?Ако някой знае нещо,моля - да пише! :-)
Активен

vili_asenovgrad

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: магистратури 2007
« Отговор #37 -: 07.09.2007, 11:28:01 »

И според мен не записвай магистратура в ПУ провери другаде как са нещата.
« Последна редакция: 09.09.2007, 21:42:57 от Kelli_Mutu™ »
Активен

plams

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: магистратури 2007
« Отговор #38 -: 11.09.2007, 10:52:31 »

И според мен не записвай магистратура в ПУ провери другаде как са нещата.
И защо така? Обоснови се малко, защото подобни изказвания съм ги чувала по отношение на всеки университет в България. Включително и за Софийския, най-вече защото преподавателите не влизат в занятия.
Аз искам да попитам дали за всички магистърски специалности, които са задочно, обучението е само събота и неделя? Съпругът ми иска да запише Екология и опазване на екосистемите, и искаме да сме сигурни, че ще бъде само през уикендите :wink:.
Активен

sandr0

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: магистратури 2007
« Отговор #39 -: 12.09.2007, 21:30:16 »

здравейте,смятам да запиша магистратура по Приложна психология,някой може ли да ми даде отзиви за специалността като качество на обучение,преподаватели и пр.Другият ми въпрос е дали има приемен изпит?
Активен