argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: магистратури 2007  (Прочетена 30284 пъти)

svetpav67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: магистратури 2007
« Отговор #40 -: 14.09.2007, 20:23:25 »

Здравейте!Никакъв телефон не отговаря в университета.Много моля,ако някой може да провери дали записването за магистратури става и в почивните дни и има ли проблем ,ако бакалаварската степен не е психология ,а имам магистратура по приложна психология ,мога да запиша клинична психология.Толкова опити направих да се свържа по телефона,и от услуги исках номера,и...нищо.МОЛЯ,МНОГОООО МОЛЯ - ПОМОГНЕТЕ!Учебната година започва утре,а аз съм учителка и нямам никакво излишно време за губене,наистина ми е много натоварено,моля,ако имате информация - пишете ми.Ако иска някой да се свърже с мен освен във форума,моите телефони са:0886987786 и за Варна 052 50 93 94.Ако някой може да помогне - благодаря предварително!
« Последна редакция: 15.09.2007, 14:51:36 от svetpav67 »
Активен

plams

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: магистратури 2007
« Отговор #41 -: 15.09.2007, 14:45:26 »

Здравей svetpav67! :-) Аз се интересувам от консултативната и звъннах на 261 784 - телефона на учебен отдел на педагогическия факултет. Тъй като клиничната е към философско-историческия, предполагам, че трябва да звъннеш на 261 358. На мен ми отговориха доста любезно на въпросите. Надявам се, че и ти ще успееш да се свържеш :y:. Поздрави!
Активен

svetpav67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: магистратури 2007
« Отговор #42 -: 15.09.2007, 15:04:58 »

Здрасти,plams!Благодаря за телефоните,но сега ми се казва,че не било магистратура по клинична,а специализация и не била към философския факултет,а към педагогическия - изобщо,в този университет достъпът до смислена информация е силно ограничен :headbang:.Ще звъня пак в понеделник,дано най-сетне науча нещо.Още веднъж благодаря :-)
Активен

plams

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: магистратури 2007
« Отговор #43 -: 15.09.2007, 22:21:21 »

Когато за пръв път писах във форума и питах за клинична психология, и на мен ми казаха че е специализация, а не магистратура. Но след това излезе официалната информация за магистратурите тази година и тклиничната психология си фигурира съвсем редовно. А на теб задължително ли ти трябва клинична. Консултативната няма ли да ти свърши работа?
Активен

svetpav67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: магистратури 2007
« Отговор #44 -: 15.09.2007, 23:09:13 »

Пак здрасти,plams!Да,трябва ми, имам приложна психология като магистратура,но ако искам(а аз искам) да работя в отделение,ми трябва клинична.И ми писна да търся отговори на смешни въпроси - кога,какво,при какви условия...и т.н.Навсякъде има дефицит от студенти,на този университет явно му стигат парите,щом прави нещата по най-трудния начин.Аз искам да им платя едни пари,а те явно са си насмогнали на "масрафа" и ги не щат.Искам съвсем проста информация:какви са условията за записване,дали работят и в почивните дни,специализация ли е или магистратура,какъв е учебния план.Това е - не е мн сложно,но освен в този форум,никой не е дал някаква смислена информация.Вярно,писна ми! :-(
Активен

sandr0

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: магистратури 2007
« Отговор #45 -: 16.09.2007, 09:32:22 »

Здравейте,в предишния си пост попитах за магистратурата по Приложна психология,но никой не ми отговори!Въпросите ми са следните:
1.завършил съм Стопанско управление,може ли да запиша магистратура по психология?
2.Има ли приемен изпит?
3.В Ректората или в съответния факултет става записването?
Ще съм много благодарен, ако някой може да ми отговори
Активен

svetpav67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: магистратури 2007
« Отговор #46 -: 17.09.2007, 16:21:07 »

Когато за пръв път писах във форума и питах за клинична психология, и на мен ми казаха че е специализация, а не магистратура. Но след това излезе официалната информация за магистратурите тази година и тклиничната психология си фигурира съвсем редовно. А на теб задължително ли ти трябва клинична. Консултативната няма ли да ти свърши работа?
Клинична психология" - срок на обучение - 6 семестъра, такса 300 лв. на семестър, форма на обучение - задочна.така пише в сайта а се оказва че не е магистратура ,а специализация,4 семестъра,450 лева."Малко"се разминава  информацията,нали.Днес по телефона това казаха.За специализация просто не си струва - само губене на време и пари.Жалко,че толкова време правих планове. :cry: :cry: :cry:
Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: магистратури 2007
« Отговор #47 -: 17.09.2007, 19:25:23 »

Привет!  8-)

Малко инфо за магистратурите във Факултета по Биология има тук:

http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=201.0

и тук:

http://bio.uni-plovdiv.bg/?page_id=181

 :y:
Активен
Nobody likes a smart ass...

Radina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: магистратури 2007
« Отговор #48 -: 17.09.2007, 20:41:01 »

Определено откриването на нужна информация, не е никак лесно тук(в ПУ) и като добавим неотзивчивите на отговорите ми люде в центъра по информационно обезпечаване, картинката е плачевна. Е, ако някои от вас знае-това което ме интересува е на какъв принцип протича класирането-само по бал или важат и други фактори(говоря за специалност управление на човешки ресурси), т.е. има ли значение в кой университет си завършил, ако дипломата ти е средно 5.40. И тъй като никаде не е упоменато, знаете ли колко семестъра е обучението?
Активен

svetpav67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: магистратури 2007
« Отговор #49 -: 17.09.2007, 23:37:41 »

Не знам откъде в българските университети ( особено в държавните) се появи това нагло отношение към бъдещите им клиенти / студенти.Имаш нужда от информация за специалност,която те интересува,а трябва да чакаш и да се молиш да научиш нещо.Какво стана с магистратурата по клинична психология!?!Как не ви е срам,"уважаеми" колеги от деканата!?!Жалко,това доскоро беше добър университет!Обидно ми е ,че толкова време изхабих да се опитвам да се свържа с университетските чиновнички,че изтеглих заем,който да ми позволи да уча избраната от мен магистратура(каквато ,в крайна сметка ,се оказа ,че не съществува),обидно ми е,че след цялото мрънкане в медиите на тема как няма желаещи да се учат ,вашия университет отблъсква желаещите с некоректно подадена информация,с откровено незачитане на интересите на тези,които биха искали да се ползват от образователните услуги(пази , боже!) на вашия университет!Това не само подронва престижа на университета,това поставя под съмнение и вашите лични качества - на хора и професионалисти!Дори и внезапно да се окаже,че все пак има (както беше официално обявено във вашия сайт)магистратура по клинична психология,не съм уверена,че ще проявя интерес.Но ми се иска да вярвам,че ще се намерят медии,които безпристрастно ще отразят некомпетентното ви обслужване и абс олютна некадърност в сферата на информацията.Все пак,живеем в 21 век,направили сте си сайт - ами поддържайте го качествено! :mooning:И в този ред на мисли:какво все пак стана с тази толкова енигматична магистратура по клинична психология,как се превърна в специализация,как от 6 семестъра станаха 4,как изобщо се гледате сутрин в огледалото!
« Последна редакция: 17.09.2007, 23:42:26 от svetpav67 »
Активен

plams

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: магистратури 2007
« Отговор #50 -: 19.09.2007, 18:47:01 »

Е, ако някои от вас знае-това което ме интересува е на какъв принцип протича класирането-само по бал или важат и други фактори(говоря за специалност управление на човешки ресурси), т.е. има ли значение в кой университет си завършил, ако дипломата ти е средно 5.40. И тъй като никаде не е упоменато, знаете ли колко семестъра е обучението?
Обучението по тази специалност е три семестъра, редовно, но лекциите са в събота и неделя.  Предполагам, че класирането си става само по успех, но меже би предимство имат студентите от ПУ.
Активен

windy

  • Гост
Re: магистратури 2007
« Отговор #51 -: 20.09.2007, 13:50:46 »

Някой знае ли колко струва комплекта документи, които се подават за кандидатстване за магистратура в ПУ? Благодаря предварително :-)
Активен

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: магистратури 2007
« Отговор #52 -: 20.09.2007, 17:16:10 »

Цитат
Някой знае ли колко струва комплекта документи, които се подават за кандидатстване за магистратура в ПУ? Благодаря предварително
Виж това, ако ти помогне- последното мнение!

http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=5085.0
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

plams

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: магистратури 2007
« Отговор #53 -: 21.09.2007, 15:43:12 »

Здравейте,в предишния си пост попитах за магистратурата по Приложна психология,но никой не ми отговори!Въпросите ми са следните:
1.завършил съм Стопанско управление,може ли да запиша магистратура по психология?
2.Има ли приемен изпит?
3.В Ректората или в съответния факултет става записването?
Ще съм много благодарен, ако някой може да ми отговори
Ако все още не си намерил отговори на въпросите си, това е което знам:
1. Мисля, че Приложна психология може да запишеш и със Стопанско управление. Знам със сигурност за инженери, които следват тази специалност, така че едва ли има значение каква ти е бакалавърската степен.
2. Няма изпит.
3. Документи се подават в педагогическия факултет в Новата сграда на ПУ, стая 218.
Активен

sandr0

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: магистратури 2007
« Отговор #54 -: 22.09.2007, 06:39:56 »

Здравейте,в предишния си пост попитах за магистратурата по Приложна психология,но никой не ми отговори!Въпросите ми са следните:
1.завършил съм Стопанско управление,може ли да запиша магистратура по психология?
2.Има ли приемен изпит?
3.В Ректората или в съответния факултет става записването?
Ще съм много благодарен, ако някой може да ми отговори
Ако все още не си намерил отговори на въпросите си, това е което знам:
1. Мисля, че Приложна психология може да запишеш и със Стопанско управление. Знам със сигурност за инженери, които следват тази специалност, така че едва ли има значение каква ти е бакалавърската степен.
2. Няма изпит.
3. Документи се подават в педагогическия факултет в Новата сграда на ПУ, стая 218.
благодаря за отговора
Активен

uporitata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: магистратури 2007
« Отговор #55 -: 22.09.2007, 14:33:12 »

Някой знае ли колко струва комплекта документи, които се подават за кандидатстване за магистратура в ПУ? Благодаря предварително :-)

Здравей!Миналата седмица си подадох документите за магистратура в ПУ за биологически факултет.Платих 19 лева на касата в банката,която се намира от южната страна на университета.Инспекторката ми даде молба адресирана до ректора да я попълня с желаната специалност.Другото ,което се иска е диплома оригинал и ксерокопие за бакалавърска или магистърска степен.Оригинала се връща.Това е.
Активен
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!

svetlita

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: магистратури 2007
« Отговор #56 -: 24.09.2007, 09:38:41 »

zdr ,да ви питам за една по-друга магистратура- превод и интеркултурна комуникация,някой ако има инфо, в смисъл дали си струва или е боза да каже,бях чела че има изпит за нея по съответния език,аз съм завършила РЕЗЕ в ПУ, дали няма да ми се признае държавния ? Ако имате друга препоръка, слушам Ви, но да е в Пу-то че съм закотвена в този град, за сега... благодаря Ви  предварително
Активен

allaidaho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re: магистратури 2007
« Отговор #57 -: 28.09.2007, 15:21:11 »

мен ме интересува дали има някой записан за Европейска магистратура по превод, дали сериозно се набляга върху двата чужди езика, дали изпит по държавен език във ФИСН се признава като встъпителен? бих била благодарна за всякаква информация относно тази магистратура.
Активен

Нелчето

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: магистратури 2007
« Отговор #58 -: 30.09.2007, 10:00:47 »

Подадох си документите за магистратура. :D А сега как ще разбера дали съм приета, без да се налага да пътувам до Пловдив? Дали ако се обадя по телефона ще ми кажат все пак?
А как стои въпроса с изпитните сесии- кога са изпитите за магистрите? И те ли са само събота и неделя?  И най-оскъдната допълнителна информация ще ми е от полза! Благодаря предварително на всеки, който може да ми отговори. :-)
Активен

Нелчето

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: магистратури 2007
« Отговор #59 -: 05.10.2007, 20:35:46 »

Зададох си въпросите във форума на педагогическия, но да попитам и тук все пак: Излязоха ли резултатите от кандидатстването за магистратурите (педагогика)? Къде са изложени списъците (ако са излезли резултатите, де)?
Активен