argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: IE vs Firefox vs Opera  (Прочетена 23834 пъти)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #40 -: 23.07.2007, 13:19:50 »

Lil`Nigga  : ква оптимизация какви 5 лева. .. каква скорост ? ти май не си виждал IE 7 ?
кат ша търсиш скорост ползвай links и без това под ие сичко изглежда зле ;)
Активен

The_Warlord

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 701
  • "I can't = I fear...do NOT fear!"
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #41 -: 23.07.2007, 14:14:35 »

Firefox -  :y:
Активен
When you reach the Hell tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction!
Животът е кратък, заверките - вечни!
Пловдив на три морета !!!

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #42 -: 23.07.2007, 14:45:52 »

Найдене ти пък все едно си ползвал ИЕ 7  :wink:
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #43 -: 23.07.2007, 21:52:35 »

Lil`Nigga  : ква оптимизация какви 5 лева. .. каква скорост ? ти май не си виждал IE 7 ?
кат ша търсиш скорост ползвай links и без това под ие сичко изглежда зле ;)
Незнам, може би си въобразявам, но Firefox-a като е прясно инсталиран върви супер леко, проблемите идат след това, бави се много, забива на отворени 4-5 таба, незарежда целите страници и т.н.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #44 -: 24.07.2007, 14:38:35 »

Lil`Nigga  : ква оптимизация какви 5 лева. .. каква скорост ? ти май не си виждал IE 7 ?
кат ша търсиш скорост ползвай links и без това под ие сичко изглежда зле ;)
Незнам, може би си въобразявам, но Firefox-a като е прясно инсталиран върви супер леко, проблемите идат след това, бави се много, забива на отворени 4-5 таба, незарежда целите страници и т.н.
на работа си ползвам ффокс от много време винаги имам поне 6 отворени таба ( дори в моемнта ) и е пушка и е перфектен незнам какво пс имаш
иначе даже ползвам много плугини и сам си сложил мазната тема iFox за още повече лаг и пак е супер
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #45 -: 24.07.2007, 14:39:28 »

Найдене ти пък все едно си ползвал ИЕ 7  :wink:
направих грешката у нас да го ъпдеитна подлъган от Stilgar след малко използване около ден IE 7 shortcut-а беше тотално rename-нат на MOVIES защото го използвах да гледам филмите от warez.tv ( netvisio )откакто спряха филмите делнах shortcut-a
Активен

tomata_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
  • FORMAT C...
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #46 -: 26.07.2007, 02:52:34 »

Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #47 -: 04.08.2007, 12:13:57 »



 :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y: :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y: :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y:  :y: :y: 



 :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no: :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no:  :no: :no:  :no:  :no:  :no:  :no: :no:  :no:  :no: :no:
Активен
Nobody likes a smart ass...

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #48 -: 04.08.2007, 12:34:35 »

Пич, имаш нужда от професионална помощ. :)
Активен
Too short signature limits.

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #49 -: 04.08.2007, 12:42:58 »

Пич, имаш нужда от професионална помощ. :)

cipher - Хайде без лични нападки, ОК? Това е просто един по-нестандартен начин да си изразя мнението!  :wink:
Активен
Nobody likes a smart ass...

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #50 -: 04.08.2007, 13:07:17 »

Нестандартен?

Дето се вика:
"Be a non-conformist. Just like all your friends"
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

pophristov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #51 -: 04.08.2007, 14:22:09 »

scientist guy,

Подобна тема предполага изразяване на мнение чрез позитивно отношение - избираш един от трите и обясняваш защо го предпочиташ пред останалите. Ти изразяваш мнение чрез негативно отношение без дори да даваш обяснение защо. Това ли наричаш нестандартно?

Проблемът на "vs" темите е, че всеки бърза да оплюе някоя от страните, причина за което в повечето случаи е некомпетентност в областта, а резултат е не-конструктивен и безсмислен спор.
Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #52 -: 04.08.2007, 16:49:41 »

scientist guy,

Подобна тема предполага изразяване на мнение чрез позитивно отношение - избираш един от трите и обясняваш защо го предпочиташ пред останалите. Ти изразяваш мнение чрез негативно отношение без дори да даваш обяснение защо. Това ли наричаш нестандартно?

Проблемът на "vs" темите е, че всеки бърза да оплюе някоя от страните, причина за което в повечето случаи е некомпетентност в областта, а резултат е не-конструктивен и безсмислен спор.

Мерси, че ми разяснихте сонцепцията на VS темите! :hihi: Но не мога да разбера защо всички възприемате това така наречено (макар че не съм съгладен с термина) "оплюване" толкова лично?  :roll: Това, че някой "оплюва" браузъра, който ползвате или операционната система, която ползвате, не означава че той оплюва Вас лично! Струва ми се, че от тук идва проблема...  :wink:

Освен това по-нагоре в темата се изредиха предостатъчно доводи за всички браузъри, за които е темата, така че ми се струва излишно да ги повтарям. Вместо това предложих две интересни картинки, които са готини!  8-) Може от някой това да се сметне за пропаганда, но в никакъв случай не бих я наркъм "негативна"... Иначе ако просто бях казал (а мисля, че го и казах в една друга тема) "Не ми харесва IE" това защо не се смята за негативно мнение, а една картинка се смята?  :?
Активен
Nobody likes a smart ass...

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #53 -: 05.08.2007, 00:12:43 »

Честно казано не мога да се оплача от IE. Напоследък работи много добре даже и на линукса ми. Остава сега да си оправят и повечето проблеми в сигурността на браузъра и може да стане доста конкурентен на другите два изброени.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

Радо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #54 -: 05.08.2007, 02:47:35 »

Какво има да се обсъжда изобщо :-D Firefox-a почти няма конкуренция в лицето на другите два браузъра. Айде - Операта п`о бива, ама ИЕ7 си е пълна боза, откъдето и да го гледам. JS поддръжката му писва и при най-малкото `грешка` (което в някои случеи е добре :) ), зарежда бавно, лагав е. Имам чувството, че постоянно удебелява шрифтовете, сайтовете изглеждат сякаш са погледнати под неизчистена от мазнина лупа ...
 Единственият кусур на Firefox-a е проблемът с папките в Bookmarks, който бързо беше оправен с версия 5.0 :)
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #55 -: 05.08.2007, 10:49:25 »

За момента единствения проблем на firefox е непрекъснатото му затлъстяване + това, че дори в standby режим си изяжда памет. Незнам дали се дължи на memory leak, но през 2-3 дена се налага да рестартирам приложението, за да си освободи допълнително заетите 20МБ след първоначалното стартиране.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #56 -: 05.08.2007, 13:52:14 »

За момента единствения проблем на firefox е непрекъснатото му затлъстяване + това, че дори в standby режим си изяжда памет. Незнам дали се дължи на memory leak, но през 2-3 дена се налага да рестартирам приложението, за да си освободи допълнително заетите 20МБ след първоначалното стартиране.
Мдам. При мен от около 100 МБ заета памет при стратиране на лисицата след време паметта става с пъти повече. Стигал съм до 600МБ заета памет. Единственото заключение е, че не са си написали нещата като хората. Толкова памет да се губи е ненормално.
Активен
Too short signature limits.

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #57 -: 30.08.2007, 18:38:41 »

Инсталирах си и Опера да пробвам как е, отворих 5-6 таба, направих същото, и на firefox, и на IE .Незнам може би защото е по-прясна ми се струва, че Операта най-бързо ги отваря и не се забавя при преминаване от един в друг. И в отношение количество заета виртуална памет пак тя водеше.
Направи ми впечатление и друга функция, която за пръв път виждам :)
Speed Dial
http://grablev.info/temp/speeddial.JPG
Активен

oneomany

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #58 -: 03.09.2007, 00:56:58 »

Firefox най-точно интерпретира HTML/XHML, CSS и JavaScript.

Иначе използвам IE, защото в разработката на сайтове най-голям приоритет има IE т.е. сайтовете първо се правят да изглеждат добре на IE и после се мисли за останалите, поради което с останалите често се правят компромиси.

Поздрави

 за тестване на сайтове си има frameworks които ти гарантират че web приложенията ще работят във всеки от големите браузъри. И после това изобщо не беше въпроса.

Ползвам Firefox заради add-ons  и  themes. IE7 също има plugins обаче не са даже близо то това което има за Firefox. Верно Firefox все още яде RAM като лудо обаче кой му пука при 1gb+ RAM ...
A и подкрепям всичко което е OSS заради принципа. Дано това да ти отговаря на въпроса ...
Активен

TaBuPeH

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: IE vs Firefox vs Opera
« Отговор #59 -: 05.09.2007, 16:26:33 »

За мен най-добре в момента е Firefox-a

1. (OPERA - ) Опера си прави почти каквото си иска със Javascript/Ajax

2. (IE - ) IE горе долу успява да доближи като непредвидимост в държанието си Операта от точка 1 :)

3. (IE - ) IE унаследява Drop-Down Lists директно от библиотеките на Windows при което браузъра ги смята за прозорец и ги визуализира ВИНАГИ над останалия HTML код. По Подобен начин се държи и при флаш-а. По този начин едно Drop-Down menu най-отгоре на сайта винаги бива "настъпано" от флаша който е под него примерно. Мисля че това с флаша е оправено в ИЕ7, но в ИЕ6 със сигурност е скапано. Ако някой иска да провери - доскоро сайта на глобул беше със въпросният бъг - сега съм със ИЕ7 като втори браузър и няма как да тествам дали са го оправили.

4. (IE - ) IE унаследява CSS стила на всеки по горен елемент : пример - Ако сложиш стил на буквите на някоя таблица и сложиш друга таблица в нея - без да и сложиш стил - втората таблица ще унаследи стила на 1вата. За сравнение в Firefox втората таблица ще унаследи само стила на <body> таг-а или на другите глобални тагове <a>,<table>,<td> ...

5. (Firefox ++ )Още един + на Firefox е невероятният плъгин  Firebug за дебъг на JavaScript. С него дори можете да видите асинхронните AJAX заявки.

6. (IE - ) IE си има свой възглед за допустимите CSS директиви, при което нещо което върви навсякъде другаде идеално не върви под IE

7. (Firefox - ) Единственият бъг на Firefox със CSS стила който съм хванал засега е директивата TEXT-ALIGN поставена на стила на <td>. Текст поставен в това <TD> се вижда нормално и визуализиран със правилният ALIGN, но таблица сложена в това <TD> излиза винаги в ляво. Това нещо е решено правилно в IE така че го смятам за бъг на Firefox.

За мен най-силният довод е точка 3 и невероятната простотия на Microsoft  да имплементират готовия си дропдаун от MFC вместо да си имплементират нов който да се държи нормално.

Моето лично мнение е, че IE suxx много, и както винаги Microsoft  имат свое виждане за всякакви стандарти. Opera е добре в това отношение, но непредсказуемият при нея браузър скриптинг ме кара да използвам Firefox

Все пак имам и 3те инсталирани - просто защото се занимавам с уеб дизайн и се налага да изглежда еднакво на всичките браузъри.

П.С - мечтая за деня в който Microsoft започнат да спазват стандарти и ми спестят 1/5 от времето за разработката на Уеб проектите :) :wink:

П.П.С - и след това кратко мнение - нека отбележа че моето виждане е доста професионално изкривено. За лична употреба ползвам Firefox, за разработка също Firefox, но всичко минава задължително и през IE за да се види как работи.

П.П.П.С -по официални данни хората изпозващи Opera са под 1 % от населението, както и хората използващи браузъри различни от IE и Firefox. Така че нищо не се тества за опера и останалите браузъри - тях кучета ги яли :)  Не че не е важно , но просто обикновено няма време. :)
Активен