argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Акаунт на windows  (Прочетена 6763 пъти)

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Акаунт на windows
« -: 05.08.2007, 17:01:25 »

 Здравейте:-)Имам проблем!Преди време създадох акяунт в windows-а си и сега се стартира с име и парола :headbang: Ако някой знае как да махна акаунта да пише!Мерси предварително.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Акаунт на windows
« Отговор #1 -: 05.08.2007, 20:41:58 »

99% имаш Login: Administrator , без парола..
за целта земи иди в Safe Mode там ще видиш въпросния администратор цъкаш влизаш сменяш и етц.
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Акаунт на windows
« Отговор #2 -: 05.08.2007, 22:50:03 »

99% имаш Login: Administrator , без парола..
за целта земи иди в Safe Mode там ще видиш въпросния администратор цъкаш влизаш сменяш и етц.

Брей, много си навътре! И ти ли го караш по методата "опознай врага..." :)
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Акаунт на windows
« Отговор #3 -: 06.08.2007, 00:55:02 »

99% имаш Login: Administrator , без парола..
за целта земи иди в Safe Mode там ще видиш въпросния администратор цъкаш влизаш сменяш и етц.

Брей, много си навътре! И ти ли го караш по методата "опознай врага..." :)

ами не реално не знам за какво говориш :)
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Акаунт на windows
« Отговор #4 -: 06.08.2007, 00:59:55 »

Най-доброто решение за Windows е "Преинсталирай го и ще се оправи" Така или иначе след няколко месеца бозата още повече ще ферментира :hihi:
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Акаунт на windows
« Отговор #5 -: 06.08.2007, 10:23:14 »

Здравейте:-)Имам проблем!Преди време създадох акяунт в windows-а си и сега се стартира с име и парола :headbang: Ако някой знае как да махна акаунта да пише!Мерси предварително.

Всъщност ако те разбирам правилно искаш като стартираш Windows-a да не те пита с кой профил (account) искаш да работиш а да те вкарва директно с единствения възможен ... ако съм те разбрал правилно де ...

Не знам т'ва дали ще стане ... но принципно можеш да направиш следното и да пробваш:
когато ти се стартира Windows-a и те пита с кой account искаш да влезеш натискаш Ctl-Alt-Del (един - два пъти) и ще ти излезе едно login прозорче. Там влизаш с администраторския акаунт (login:Administrator). След т'ва отиваш в Control Panel->User Accounts и си затриваш всички други акаунт-и (преди това обаче си запазваш всичко, което ти е важно защото принципно като махнеш един акаунт папките на тоя акаун My Documents, My Pictures etc. се изтриват също).

Но принципно това няма да ти свърши работа за дълго. В общи линии login-a в началото при стартиране на Win-а ти излиза винаги когато имаш повече от 1 user account, a до колкото си спомням като си инсталираш .NET Framework например пак се създава един скрит account ... и в крайна сметка отново ще ти изкарва login-a в началото ... така че в общи линии отърване няма :)

Наслука

BTW много як nick  :rock:
« Последна редакция: 06.08.2007, 10:27:03 от Ники Вълчанов »
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: Акаунт на windows
« Отговор #6 -: 06.08.2007, 12:33:39 »

В общи линии login-a в началото при стартиране на Win-а ти излиза винаги когато имаш повече от 1 user account, a до колкото си спомням като си инсталираш .NET Framework например пак се създава един скрит account ... и в крайна сметка отново ще ти изкарва login-a в началото ... така че в общи линии отърване няма :)

Това отдавна не е вярно. Отнася се само за .NET 1.0 и евентуално 1.1 и то когато го инсталираш с ASP.NET. Доколкото съм информиран в онези древни времена .NET не е можел да работи като Windows Service (тоест приложенията на .NET не са можели да са Windows Service) и методът да се имитира service е бил да се създаде един такъв фиктивен user и да се пускат приложения в него, до които реалния потребител няма достъп. Но както вече казах това са легенди от далечното минало и не е сигурно дали има живи хора, които да могат да потвърдят.
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Акаунт на windows
« Отговор #7 -: 06.08.2007, 13:08:05 »

Това отдавна не е вярно. Отнася се само за .NET 1.0 и евентуално 1.1 и то когато го инсталираш с ASP.NET. Доколкото съм информиран в онези древни времена .NET не е можел да работи като Windows Service (тоест приложенията на .NET не са можели да са Windows Service) и методът да се имитира service е бил да се създаде един такъв фиктивен user и да се пускат приложения в него, до които реалния потребител няма достъп. Но както вече казах това са легенди от далечното минало и не е сигурно дали има живи хора, които да могат да потвърдят.

Хехеаехеахаехе

...надявах се да удостоите моя скромен пост с коментар,
.НЕТ RULZ!!!!
MS 4EVER!!!
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: Акаунт на windows
« Отговор #8 -: 06.08.2007, 15:20:56 »

Ами Ники това върши работа стига акаунта да е само един (ако са повече нищо не върши работа) освен това обаче трябва да зададе начина на логване да използва "use welcome screen" когато има само администратор без парола, windows-a  го зарежда без да пита.
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Акаунт на windows
« Отговор #9 -: 06.08.2007, 15:52:08 »

В общи линии login-a в началото при стартиране на Win-а ти излиза винаги когато имаш повече от 1 user account, a до колкото си спомням като си инсталираш .NET Framework например пак се създава един скрит account ... и в крайна сметка отново ще ти изкарва login-a в началото ... така че в общи линии отърване няма :)

Това отдавна не е вярно. Отнася се само за .NET 1.0 и евентуално 1.1 и то когато го инсталираш с ASP.NET. Доколкото съм информиран в онези древни времена .NET не е можел да работи като Windows Service (тоест приложенията на .NET не са можели да са Windows Service) и методът да се имитира service е бил да се създаде един такъв фиктивен user и да се пускат приложения в него, до които реалния потребител няма достъп. Но както вече казах това са легенди от далечното минало и не е сигурно дали има живи хора, които да могат да потвърдят.

Има живи хора! Не е вярно! :)

Всяко .NET, че и не-.NET приложение може да бъде Windows Service, достатъчно е да се регистрира като такова (има си конзолна програма, която регистрира други приложения) и да отговаря на няколко леки критерия (някой и друг метод start и stop, забравил съм подробностите)!

Активен

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: Акаунт на windows
« Отговор #10 -: 06.08.2007, 16:39:23 »

В .NET 2.0 може да се разработват Windows Services. Не знам за коя версия става въпрос може би за 1.0. А това, че всяко приложение може да бъде Windows Service не е вярно. Да ти пратя едно приложение с каквито ми кажеш методи да те видя как ще го регистрираш като Service. Но наистина може причината за ASP.NET user-а да е security.

Това, че е имало версии на .NET с които не е можело да се разработват Windows Services го прочетох в Microsoft .NET Framework 2.0-Application Development Foundation_70-536.pdf - глупавата книга за сертифициране.
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Акаунт на windows
« Отговор #11 -: 06.08.2007, 16:51:45 »

То ако вярваш на разни такива книги за сертифициране... Практиката и manual-а учи много повече. За разлика от повечето нямам нито един сертификат и се гордея с това. Но хайде стига извън спора. Та значи наистина имаше една програмка, която мажеше по регистрите и правеше каквото ти хрумне на сървис, но не работи за каквото и да е. Имаше рестрикциям че ако не приема старт и стоп се дънеше много яко. Ето защо човек е най-добре сам да седне и да си напише софтуера с поддръжка на сървиси. За .Net незна вече как става. Тая технология ми е много далечна за един китарист като мен....
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: Акаунт на windows
« Отговор #12 -: 06.08.2007, 18:04:52 »

Да що ли не вярвам на теб вместо на книгата. Не съм казал, че книгата е много умна (даже така като чета съм казал обратното). Даже то си е преформатиран help. Освен това нямам сертификат. Проверих на MSDN и класа ServiceBase, който Win Services в .NET наследяват го няма във версия 1.0 (има го от 1.1 нагоре).

Та значи наистина имаше една програмка, която мажеше по регистрите и правеше каквото ти хрумне на сървис, но не работи за каквото и да е.

Осъзнаваш ли каква глупост си написал и как успяваш да си противоречиш в едно изречение?

Имаше рестрикциям че ако не приема старт и стоп се дънеше много яко.

И сега остава да обясниш как точно различни платформи "приемат" по един и същи начин start/stop...
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Акаунт на windows
« Отговор #13 -: 06.08.2007, 18:23:22 »

Да що ли не вярвам на теб вместо на книгата. Не съм казал, че книгата е много умна (даже така като чета съм казал обратното). Даже то си е преформатиран help. Освен това нямам сертификат. Проверих на MSDN и класа ServiceBase, който Win Services в .NET наследяват го няма във версия 1.0 (има го от 1.1 нагоре).

Та значи наистина имаше една програмка, която мажеше по регистрите и правеше каквото ти хрумне на сървис, но не работи за каквото и да е.

Осъзнаваш ли каква глупост си написал и как успяваш да си противоречиш в едно изречение?

Имаше рестрикциям че ако не приема старт и стоп се дънеше много яко.

И сега остава да обясниш как точно различни платформи "приемат" по един и същи начин start/stop...
Ами виж сега. Както казах не ги разбирам тия неща аз, понеже съм само един обикновен китарист.
Във връзка с глупостта, не виждам глупост и противоречие. Значи въпросната програмка просто маже из регистрите и ти показва това което искаш в сървиз менюто на Windows-a се справя много добре. Работата е там, че когато добавиш една програма като сървиз тя трябва да отговаря или най-малкото поне да връща някаква стойност при събитие Старт от Windows-a, за да може да разбере, че този процес е стартиран вече иначе като изтече таймаута и процеса бива спрян. Така че това имах на предвид, под не работи за каквото и да е.
Незнам какво разбираш под платформи, за мен тоя термин има съвсем друго значение. Ако искаш да питаш за апликейшън как приема старт и стоп. Прочети как се правят приложения като сървизи. Както казах аз съм китарист и тия неща не ги разбирам. А и такива проблеми решавам с един shell скрипт.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: Акаунт на windows
« Отговор #14 -: 06.08.2007, 21:45:24 »

Като не ги разбираш какво обясняваш?
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

tomata_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
  • FORMAT C...
Re: Акаунт на windows
« Отговор #15 -: 06.08.2007, 21:46:51 »

Относно акаунтите: като си с административни права цъкаш с десен бутон на мишката върху my computer -> manage -> local users and groups -> users. От там можеш да правиш каквото си искаш с тях.
Относно logon-a: run -> control userpasswords2 -> махаш отметката на "user must enter username and password  to use this computer." -> Apply -> и въвеждаш username-a и паролата на акаунта, в който искаш да ти се логва Windows-a.
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Акаунт на windows
« Отговор #16 -: 06.08.2007, 23:28:57 »

Като не ги разбираш какво обясняваш?
Защото ми стана интересно как се изказваш за неща, които грубо казано знаеш на теория, а аз съм се занимавал с тях :hihi:
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: Акаунт на windows
« Отговор #17 -: 07.08.2007, 09:56:14 »

Не знам кой те е оставил да се занимаваш с тези неща щом методът ти е да регистрираш каквато и да е програма като service с някаква програмка. А пък на мен половината ми практика като програмист (вярно не е много) е минала в правене на Windows Service-и на .NET.
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Акаунт на windows
« Отговор #18 -: 07.08.2007, 10:40:10 »

Не си спомням да съм споменавал, че съм ползвал някаква програмка за регистриране на сървизи. Казах, че има такава програма. А бре хора, като четете разбирате ли??? Пък щом казваш аз не ги разбирам тия неща.
                           
Извън темата:
Установено беше, че от всички нации българите четат най-бързо, съдейки по това, че им трябват до 3сек от началото на лицензионните условия до натискането на бутона Accept.
END Извън темата;
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: Акаунт на windows
« Отговор #19 -: 07.08.2007, 10:57:36 »

А така след като не ги разбираш спри да пишеш по темата.
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu